От Великобритания до България – превоз и закупуване на поръчките ни – 25

  • 10 505
  • 141
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 68

 Не работят на едро. Те са част от  бившите ДА, със старият адрес в Лондон.
Преди две страници към писала. Доставки Англия се разделиха на две фирми. Аз преди поръчвах до техен адрес в Лондон, защото имаха офис в нашия град, но го затвориха.
Новата фирма UK Dostavka, е със старият адрес в Лондон, но с нов адрес в София. И за моя радост в нашия град пак доставят,  звъняха ми да ме уведомят, че работят с новата фирма, адрес и клиентски номер си остават същите, които имах от ДА. За мен е ОК, защото няма да се налага да променям адреси, пък и от обслужването в моя офис съм много доволна. Ако някой го интересува, във фейсбук подробно е обяснено, вече пускат и снимки на неразпознати пратки - https://www.facebook.com/DostavkaAnglia

Да, права сте. Ще чакаме отзиви. Колкото повече превозвачи - толкова по-добре.

# 76
  • софия
  • Мнения: 25 743
Вчера пуснах една поръчка пак с ГГБГ. Забравих, че има нов доставчик, че и адресът за получаване ми е супер удобен.
Дано не са като ДА. С нетърпение очаквам отзиви.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 061
Момичета по-напред писах, но пак да попитам, колко време да очаквам да отнеме доставката с ДА и въобще ще ми се отрази ли в профила, че пратката пътува, за сега си седи в офис Манчестър.
Като не проучих добре нещата се натресох при тях, но като ви чета се притесних.

# 78
  • Мнения: 825
Здравейте! Идвам с тъп (вероятно) въпрос. За първи път ще поръчвам от Англия (дрехи от Asos). След четене на тази тема, темата за пазаруване от Asos (не особено активна) и темата "Митница – информация, въпроси, отговори и споделяне на опит – 8" разбирам, че имам две възможности:
1. Поръчвам от сайта за пазаруване (Asos), това което съм избрала. Има доставка до БГ, DPD май работят със Спиди, които по прочетеното мога да упълномощя за за разправията със ДДС и митнически такси (покупката е на стойност 300 евро и имам безплатна доставка от сайта) ;
2. Регистрирам се в Габиели или GGBG и ползам техните услуги за доставка със съответните такси и не се занимавам с пълномощни, митнически такси и т.н.;

Моля, ако някой е имал подобен казус или просто повече опит да ме ориентира разбрала ли съм правилно или съм чела без разбиране Simple Smile и кой е по-удачния вариант?

Благодаря предварително за отделеното време!

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 15 592
ДДС-то със самата поръчка ли се плаща, ако заявиш доставка до България? В случая, това е ключовото. Simple Smile

Последна редакция: пн, 04 мар 2024, 18:24 от Blаck Cat

# 80
  • Мнения: 5 302
Здравейте! Идвам с тъп (вероятно) въпрос. За първи път ще поръчвам от Англия (дрехи от Asos). След четене на тази тема, темата за пазаруване от Asos (не особено активна) и темата "Митница – информация, въпроси, отговори и споделяне на опит – 8" разбирам, че имам две възможности:
1. Поръчвам от сайта за пазаруване (Asos), това което съм избрала. Има доставка до БГ, DPD май работят със Спиди, които по прочетеното мога да упълномощя за за разправията със ДДС и митнически такси (покупката е на стойност 300 евро и имам безплатна доставка от сайта) ;
2. Регистрирам се в Габиели или GGBG и ползам техните услуги за доставка със съответните такси и не се занимавам с пълномощни, митнически такси и т.н.;

Моля, ако някой е имал подобен казус или просто повече опит да ме ориентира разбрала ли съм правилно или съм чела без разбиране Simple Smile и кой е по-удачния вариант?

Благодаря предварително за отделеното време!
1. Доколкото си спомням от тази или друга тема, ASOS изпращат от Германия(?) и не се плаща допълнително ДДС.

От сайта им:
Will I be charged customs?
 Delivery to EU mainland addresses aren't subject to customs or import charges but each country works differently.


Има безплатно връщаме от България, ако е поръчано до тук.

2. Да.

# 81
  • Мнения: 533
момичета,някакво инфо за курса на ГГБГ от миналата седмица 25.02?

# 82
  • Мнения: 825
ЧревоУгодник, благодаря!
Blаck Cat, ДДС не се плаща ако се регистрирам с БГ адрес, поръчката ще се изпълни от Германия.
В крайна сметка ще поръчам от БГ.

# 83
  • Мнения: 638
Здравейте, опитвам се да вляза в сайта на ggbg, но каквото и да натисна постоянно ме препраща към Вход/Регистрация. Някой друг има ли този проблем?
Искам да поръчам нещо от Англия със асистирано пазаруване. Направих си регистрация в Габриели, там не откривам такава услуга. От първа страница прочетох, че Лерон имат. Направих регистрация. Там абсолютно същото ми се случва както в GGBG. Пробвах в Доставки от Англия, еми изобщо не мога да се оправя със сайта им. 😭😭😭
Моля, помогнете ми!

# 84
  • Мнения: 6 395
Ами как без да си направите регистрация искате да поръчвате???
Сайта си работи идеално(GGBG)

# 85
  • Мнения: 638
Ами как без да си направите регистрация искате да поръчвате???
Сайта си работи идеално(GGBG)

А къде съм казала, че не съм си направила регистрация???🤔 Имам регистрация в сайта на GGBG от години и съм поръчвала през тях. Но сега имам проблем със сайта, незнайно защо. Влизам в профила си и като разцъкам и постоянно ме кара да влизам отново и отново. Влизам, виждам си профила, но в момента,  в който натисна нещо от менюто пак ме праща да влизам отново.
Днес се регистрирах в още 3 доставчика. В Габиели не виждам асистирано пазаруване, а тук в темата четох, че има. 🤔 В Лерон се регистрирах, там сайта им изглежда ро същия начин като GGBG  и имам абсолютно същия проблем.

Но щом при вас работи, явно проблема е другаде. Пробвах през телефон, през компютър все същото. Ще пробвам през друго устройство.

Молбата ми е да ми препоръчате доставчик, който работи с асистирано пазаруване.

# 86
  • Мнения: 6 395
Влезте през друг браузър/позволете поп-ъпи.. това ми хрумва. При мен сайта работи без проблеми на всички устройства.

# 87
  • Мнения: 5 302
Ами как без да си направите регистрация искате да поръчвате???
Сайта си работи идеално(GGBG)

А къде съм казала, че не съм си направила регистрация???🤔 Имам регистрация в сайта на GGBG от години и съм поръчвала през тях. Но сега имам проблем със сайта, незнайно защо. Влизам в профила си и като разцъкам и постоянно ме кара да влизам отново и отново. Влизам, виждам си профила, но в момента,  в който натисна нещо от менюто пак ме праща да влизам отново.
Днес се регистрирах в още 3 доставчика. В Габиели не виждам асистирано пазаруване, а тук в темата четох, че има. 🤔 В Лерон се регистрирах, там сайта им изглежда ро същия начин като GGBG  и имам абсолютно същия проблем.

Но щом при вас работи, явно проблема е другаде. Пробвах през телефон, през компютър все същото. Ще пробвам през друго устройство.

Молбата ми е да ми препоръчате доставчик, който работи с асистирано пазаруване.
Не се запазват "бисквитките", затова иска да се впишеш постоянно. Трябва да си провериш настройките.

# 88
  • Мнения: 638
Благодаря, Second и Чревоугодник! Влязох през друг браузър и ми се регистрира поръчката 😊😊😊

Преди това пробвах през телефона на детето, пробвах и с нов профил и пак ставаше същия проблем. Просто не разбирам защо?! Принципно нямам проблеми по сайтовете.
Ще дам още подробности, когато има развитие с поръчката ми. Може да е полезно на някой. 😊

# 89
  • Мнения: 17
здравейте,
поръчах от marksandspenser.com, но стана малка обърквация с адресите
И сега billing и delivery адресите са различни
billing е на GGBG, а delivery e на Gabieli ...
Billing не мога да го променя
Delivey не искам да го променям
Дали ще е проблем за доставката!?
Някой друг с такъв казус?

Общи условия

Активация на акаунт