Случи ми се нещо странно XXIX

  • 51 576
  • 570
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 142
Просто не мога да не разкажа какво ми се случи днес. Легнах да си подремна следобяд и изведнъж рязко се събуждам. Лежа настрани, до леглото има кафява завеса, лицето ми е на две педи от нея. Отварям очи и на завесата виждам паяк, около пет стотинки голям, пъстър и мърда с крака. Ужасена скачам на лакът, втренчена в паяка и виждам как паякът започва да изчезва постепенно, отвън навътре започна да намалява образът и накрая изчезна. Не да примигна и да изчезне, нито е паднал паякът! Просто не вярвах на очите си как изчезна!
На някой случвало ли му се е подобно нещо? Разрових се в интернет, пише халюцинация при събуждане било. А аз си бях будна, поне така си мисля.


При мен се е случвало абсолютно същото. Не бях заспала, точно заспивах. Даже след това пробвах още 2-3 пъти да си отворя очите, за да видя дали е там. Година по-късно на баба ми ѝ се случи същото, в същата стая. Интересното е, че не бях споделя на нея за това.

# 541
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 848
Преди години един подобен сън или реалност не знам, много ме уплаши. Още не бях забременяла и живеехме по него време сами с ММ. Той излизаше адски рано за работа, тоест била съм сама. Имаше сутрин навика да сяда на леглото откъм моите крака да си обува чорапите и да се облича. Пиша това като предистория. Та, в тази сутрин той излезе както винаги към 4:30. Аз си заспах отново, тъй като моят ден започваше чак към 6:30. В един момент усетих, че ми стана хладно. Било е лято и обикновено спя отвита, а сутрин, като излезе ММ ми стана хладно и се завивам. Понечих да издърпам завивката, но сякаш нещо я беше затиснало. Събудих се (не съм сигурна дали) и видях силуета на ММ седнал на ръба на леглото, както винаги го е правил. Уплаших се много, защото някак подсъзнателно знаех, че е излязъл и няма как да е той. Но в гръб си беше той. След малко сякаш той изчезна и си взех завивката. Завих се през глава и не смеех да мръдна до сутринта. Не помня дали към спала после, но за миг си помислих, че нещо му се е случило. Много неприятна случка или сън, или и аз не знам какво.

# 542
  • Мнения: 827
Най-вероятно е т.нар. сънна парализа. Макар че аз съм преживявала няколко такива парализи в миналото, усещането там е отвратително и си наистина като парализиран, уж буден а не можеш да мръднеш. Докато тук направо подскочих и видях как паякът постепенно изчезна. Сигурно някакъв остатъчен образ върху ретината.
А може и наистина да живеем в холограмна вселена и всичко наоколо да е илюзия, и да го създаваме с очите си

# 543
  • Sofia
  • Мнения: 26 534
И на мен ми се е случвало с различни образи-животни,хора…
С паяци също-огромни,бели и като мъгла постепенно изчезващи.
Най-стресиращо ми беше когато няколко пъти ми се привиждаше спящото ми дете,издига се и се рее из стаята 😨

# 544
  • Мнения: 3 535
И на мен ми се е случвало с различни образи-животни,хора…
С паяци също-огромни,бели и като мъгла постепенно изчезващи.
Най-стресиращо ми беше когато няколко пъти ми се привиждаше спящото ми дете,издига се и се рее из стаята 😨
Ползвам поста на Доли, но питането е и към другите дами с подобни преживявания - останалата част от помещението и детайли в него ясно ли ги виждате, реални или по-различни?

# 545
  • Мнения: 827
Аз абсолютно всичко си виждах нормално, бях си напълно будна. Май само паякът беше остатък от сън или бог знае какво.

# 546
  • Мнения: 3 535
Аз абсолютно всичко си виждах нормално, бях си напълно будна. Май само паякът беше остатък от сън или бог знае какво.
Това е странно и необичайно (то сме и в темата, де Simple Smile ), но не прилича на остатък от сън. Аз лично не се наемам да го обясня...засега.

# 547
  • Мнения: 230
Моите си бяха както са, само по-ярко, светло беше всичко. Не ми се разказва историята, но си е подобна.

# 548
  • София
  • Мнения: 929
И аз съм разказвала как се събуждам и виждам хвърчащи и реещи се из стаята неща. Всичко останало виждах нормално. Тъй като сме на първия етаж виждах дори дърветата и листата през прозореца и сенките, които хвърляха на стената.

# 549
  • Мнения: 1 805
Аз виждам само от време на време някаква жълтееща ситноразграфена мрежа в пространството около мен, но си казвам, че вероятно е нещо от очната склера

# 550
  • Мнения: 230
Направо си виждаш тъканта на Матрицата, според мен, или тъй наречената холограма.

# 551
  • Мнения: 1 805
Ми ако и други хора се включат с подобни преживявания, ще го обмислим заедно, засега по-логично ми е да е наистина нещо с очите (вижда се и с двете, пробвам ли да затворя едното или другото)

# 552
  • Мнения: 230
Аз съм виждала нещо подобно, когато съм била в медитация или осъзнат сън. Сякаш виждам пространството под микроскоп, и е точно с един жълтеникав отенък. Гъсто е и трудно се движа. Но понякога, когато концентрацията ми е била по-висока вече добива по-фина форма.

# 553
  • Мнения: 3 535
Аз съм виждала в абсолютно будно (в смисъл не е и след или преди сън) състояние една красива светеща лилава форма (нещо като малка дъга) със златисто назъбено обкантване. Това в периода, когато ми се провеждаше "лечението" (не знам дали да оставя кавичките, че си беше точно лечение като резултат, но методът не беше конвенционален) на гръбнака, за което писах преди доста страници. Всичко останало си беше нормално, даже веднъж пътувах с ММ в метрото, когато я видях - задържа се минути до половин час и изчезва, но не постепенно, а изведнъж.
А няколко пъти се случи да виждам пространството непрозрачно, сякаш виждах някакви съставни елементи на въздуха, не мога да определя какви, но трептящи и полупрозрачни.
И сега въпросът е дали всички виждаме едно и също нещо в различни прояви и какво е то, откъде идва? Надали всички имаме очни проблеми или остатъци от сънища, още повече, когато виденията не са свързани с някакво особено състояние на стрес, просъница и т.н.   

# 554
  • Мнения: 227
При мен останалото в стаята си беше както си е. Не че съм се оглеждала, но нищо необичайно не ми направи впечатление. А и се бях концентрирала върху момчето. Да използвам да напиша и, че когато се събудих си спомням какво сънувах. Беше някакъв слънчев дневен пейзаж и нямаше никакви хора. Казвам го, защото си мислех, че е възможно ако съм го сънувала самото момче в момента, в който се събудих, или други хора някакви е възможно при събуждане образът от съня още да е за кратко пред очите ми. Но случаят не беше такъв.

Общи условия

Активация на акаунт