Кой е най краткият път към спокойствието?

  • 2 594
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 619
Та това е въпросът ми.
Как да го постигнем?
Само от нас ли зависи?


# 1
  • Sf
  • Мнения: 808
Понякога зависи от теб, понякога - не. Това като да отидеш на почивка и да те хване рядкото щастие или да вали през цялото време, освен ако не си отишла заради дъжда Simple Smile

Спокойствието включва много в себе си. Да си спокоен душевно, да си спокоен в семейството си, да си спокоен в работата, да си спокоен за децата си, родителите си, приятелите си, вложенията си, ...

Бих определила спокойствието като по-голямо съотношение благодарение на собствените ти усилия и нагласа и по-малко съотношение от други фактори, дразнители и "споко-дарители"  Grinning

# 2
  • Мнения: 4 753
Колкото по- малко мислиш, толкова ще ти е по-спокойно Laughing Хората, които не експлоатират мозъчните си гънки живеят по-спокойно и лесно Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 5 289
Определено Касиди е права,блазе им на непукистите в това отношение,аз немога,едно време бях така,но сега.....Колкото искам да съм спокойна толкова не се получава,малкия е много непослушен,понякога от викане-не това и не така,чак гърдите ме стягат.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
най-краткия път ли...  newsm78

Ако си роден дебил е... инак не виждам как би могъл човек да го постигне.  Confused

# 5
  • Мнения: 920
Когато цъфнат теменугите
и нещо на душата ти тежи,
еби им майката на другите,
и гледай добре да си ти.

# 6
  • Мнения: 6 417
Спойствието и душевното равновесие са две различни неща. Нито едното, нито другото ми се отдават.  smile3511

# 7
  • Мнения: 293
така ли мислиш, Касиди.. Значи, простите души (толкова се стремя да съм такава, че си го турнах за титла, барем проработи магията Mr. Green ), са задължително немислещи?

Така да бъде.

luna, само от мен зависи.

И чела ли си Лао дзъ?

# 8
  • Мнения: 4 753
Съмнявам се, че влагаме един и същи смисъл в определнието " проста душа ".

# 9
  • Мнения: 15 619
За мен спокойствие е равно на душевно равновесие.
Изляза ли веднъж от релси, се мъча доста докато достигна желания душевен комфорт... бих искала да не е така...
Не съм чела Лао дзъ, и аз знам, че от мен зависи, но някак не винаги успявам да се справя, та търся други пътища и решения.

# 10
  • Мнения: 1 937
В момента най-краткият път към спокойствието е от къщи до свекърва ми! Близичко е.
Ако успея да евакуирам децата - ще си го осигуря за няколко часа.
Т.е. не зависи от мен единствено.

Днес не ми се философства. Спокойства ми се!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не знам, ако някой го открие, плащам да ми го сподели  Laughing

# 12
  • Sf
  • Мнения: 808
Не знам, ако някой го открие, плащам да ми го сподели  Laughing

Не взимам скъпо  Mr. Green Само че моЙте съвети са за работата само...

търпение = спокойствие


Мда, отивам да спя в спокойствие  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 293

Да, бе, Luna как е задала въпроса Grinning

Аз мисля, че е луд късмет, ако въобще го намериш. Кратък път да търсим е вече нахално.  Laughing

luna няма да ми се обиди за "нахалното", тя си знае Party

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не знам, ако някой го открие, плащам да ми го сподели  Laughing

Не взимам скъпо  Mr. Green Само че моЙте съвети са за работата само...


Не ща за работа, искам цялостна рецепта.
Искам да съм спокойна, ведра, блага и добра.
Като Кейси след концерт, като Реза след употреба.

# 15
  • Мнения: 1 080
За мен себепознанието ,себеудовлетворяването .

# 16
  • Мнения: 1 418
Да не ти пука от нищо и за никой.Незнам дали има такива хора.Аз със сигурност не съм от тях.Даже съм параноична.

# 17
  • Мнения: 3 447
Този път аз съм Чесън  Mr. Green
Защо изкарахте невротичността признак на интелигентност и чувствителност, а спокойствието - на дебилност и тъпотия... ей туй не мога да разбера  Thinking

# 18
  • Мнения: 15 619
Значи и вие нямате отговор.
На мен ми се струва, че спокойствие се постига:
- ако можеш да погледнеш на себе си и на проблемите си отстрани, без отрицателни емоции...
- ако гледаш с любопитството на изследовател проблемите...
- ако осъзнаеш преходността на дребните си щения...
сигурно има и друго, но на мен ми убягва поне засега...

# 19
  • Мнения: 5 622
Този път аз съм Чесън  Mr. Green
Защо изкарахте невротичността признак на интелигентност и чувствителност, а спокойствието - на дебилност и тъпотия... ей туй не мога да разбера  Thinking

Щото има нещо вярно, затова. Е, не 100%, но то кое в живота е 100%?!

Умните и чувствителни хора са и по-нервни, а емоционалните дебили и глупаците доооста по-спокойни. Има някаква зависимост, макар, пак казвам, тя да не е 100%

И въпреки това, каквото ти е заложено..не можеш да го промениш  Peace

# 20
  • Мнения: 15 619
Бубе, не може да няма път натам.
За всеки, може би, е различен, но трябва да  го има.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 654
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=6&id=1979
"Душевното здраве следователно е продукт на добри мисли и чувства, излъчващи се от един ясен ум, свързан със здраво тяло и двете функциониращи във върхова максимална ефективност".

# 22
  • София
  • Мнения: 1 244
Най-краткият път към спокойствието е самото спокойствие.  Mr. Green

А според психолозите тревожността е признак на ниска интелигентност  Mr. Green

Мнението ми е противоположно на това на Буба.

# 23
  • Мнения: 5 622
Бубе, не може да няма път натам.
За всеки, може би, е различен, но трябва да  го има.

Така е. Начин винаги има...Както казах нищо в този живот не е 100%........

100% заложено

100% емоционално дебилство

100% чувствителност


Всичко зависи от много неща и границите  се определят от конкретната ситуация в битието.

# 24
  • Мнения: 3 447
Умните и чувствителни хора са и по-нервни, а емоционалните дебили и глупаците доооста по-спокойни. Има някаква зависимост, макар, пак казвам, тя да не е 100%

Продължавам да не съм съгласна  Simple Smile Има го спокойствието на незнаещия Сидхарта, има го спокойствието на знаещия Буда. Има го и болезненият път от едното към другото. Спокойствието, овладяността и ведрината са много повече признак на ум и чувствителност, отколкото невротичността  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 5 622
Има и друго- всеки може да си самоприлага до някаква степен и психотерапия. Помага и позитивното мислене. И то много  Peace Когато не ти е заложено нещо, винаги можеш да се опиташ да си го наложиш.

# 26
  • Мнения: 15 619
Е, аз питам за "спокойствието на знаещия Буда".
Натъквал ли се е някой на нещо, което да го отведе в тази посока?!

# 27
  • Мнения: 5 622

Продължавам да не съм съгласна  Simple Smile Има го спокойствието на незнаещия Сидхарта, има го спокойствието на знаещия Буда. Има го и болезненият път от едното към другото. Спокойствието, овладяността и ведрината са много повече признак на ум и чувствителност, отколкото невротичността  Simple Smile

Ето по това се различава интелигентният нервак от всички останали. Той би си наложил ведрина и би овладял емоциите си(не винаги, но да речем през повечето време. щото всички сме хора и можем да си изпуснем нервите)

Пример- аз съм нервак, но ме издават неща, които трудно бих овладяла. Кто цяло съм сдържана и овладяна. С детето си, с всички около мен. Имам самочувствието да съм интелигентна.

# 28
  • Мнения: 5 622
Е, аз питам за "спокойствието на знаещия Буда".
Натъквал ли се е някой на нещо, което да го отведе в тази посока?!

Ето

Има и друго- всеки може да си самоприлага до някаква степен и психотерапия. Помага и позитивното мислене. И то много  Peace Когато не ти е заложено нещо, винаги можеш да се опиташ да си го наложиш.

# 29
  • Мнения: 3 447
Аз пък тия истории с позитивното мислене не ги харесвам. Както казва Дафодилия, американски булшитове  Simple Smile Винаги се сещам за майката от "Американски прелести", която си повтаряше "I refuse to be a victim"... Американският модел, както и книжките от сорта на "Изкуството да бъдеш бог, егоист, милионер и невероятен любовник" залагат на чувството за собствена значимост, помпат ти егото и се опитват да ти внушат, че ти си най-важното нещо на света. Душевно нашмъркване, един вид. Мисля, че пътят е точно в обратната посока.

# 30
  • Мнения: 2 237
да си извадиш мозъка и да не мислиш за нищо....ако е възможно....Честно,понякога ми се ще да съм без мозък,колко главоболия бих си спестила... Sad


А иначе това за позитивното мислене и аз не го харесвам.То нека ти е тежко на душичката пък ти иди мисли позитивно....

# 31
  • Мнения: 5 622
Мисля, че пътят е точно в обратната посока.

Смело твърдя, че не е....  Wink

Психиката е много важно нещо. МОжеш само от внушение да се разболееш, както и обратното. В случая, да си внушиш, че ако не ти е добре, то можеш да си го направиш да ти е такова. Това е пътят към самосъхранението. Определено.

Който е учил медицина, определно познайва и повече в тази насока  Peace

# 32
  • Мнения: 15 619
  Психотерапията не дава отговори и следователно не води до спокойствие, за мен.
Пътят на познанието, но какъв е тоя път?!?!?!


Не мисля, че медицината има нещо общо, обаче.

# 33
  • Мнения: 5 622
  Психотерапията не дава отговори и следователно не води до спокойствие, за мен.
Пътят на познанието, но какъв е тоя път?!?!?!


Не мисля, че медицината има нещо общо, обаче.

Има. НО честно казано малко ме мързи да обяснявам (дълго е) Tired

Мисля, че сте на много грешен път...Аз лично съм намерила своят  и съм доволна от него. Ако вие отричате нещо, то няма как да разберете и дали действа и така ще си останете непросветени в тази област. Опознайте позитивното мислене и психотерапията(но самостоятелната не винаги помага, особено, ако имате сериозен проблем) и тогава пак изкажете мнение. Сега просто нямате база за сравнение.

Силата на ума е много по-голяма от колкото подозирате(тук е разковничето). Но в същност съм убедена, че знаете това...

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 306

Психиката е много важно нещо. МОжеш само от внушение да се разболееш, както и обратното. В случая, да си внушиш, че ако не ти е добре, то можеш да си го направиш да ти е такова. Това е пътят към самосъхранението. Определено.

Който е учил медицина, определно познайва и повече в тази насока  Peace

Абе Бубо, то ако ставаше със самовнушение, всички да сме цъфнали. Обясни ми рационално как ще си внушиш успешно нещо, когато фактите сочат обратното, примерно?

# 35
  • Мнения: 3 447
Който е учил медицина, определно познайва и повече в тази насока  Peace
Не задължително да си учил медицина, за да поназнайваш в тази насока  Laughing

Под "обратната посока" изобщо нямам предвид това, което ти си разбрала. Говорех за фокусирането върху собствената личност. И за това, че пътят, според мен, е точно обратният - да се отървем от чувството за собствена значимост. Да преподредим живота си и да видим кои са наистина, ама наистина важните неща в него. Да приемем, че всичко останало е незначително и ще отмине така или иначе. Да можем да гледаме отстрани нещата, които ни се случват.

# 36
  • Мнения: 27 524
Дебилите са спокойни  Mr. Green
Хората с малко умствен багаж - също.  Grinning

# 37
  • Мнения: 5 622

Психиката е много важно нещо. МОжеш само от внушение да се разболееш, както и обратното. В случая, да си внушиш, че ако не ти е добре, то можеш да си го направиш да ти е такова. Това е пътят към самосъхранението. Определено.

Който е учил медицина, определно познайва и повече в тази насока  Peace

Абе Бубо, то ако ставаше със самовнушение, всички да сме цъфнали. Обясни ми рационално как ще си внушиш успешно нещо, когато фактите сочат обратното, примерно?

Е, нали в случая говорим за спокойствие? Не за друго? Така, че фактите ги остави настрана. И аз съм нервак, ама да ти кажа си налагам да съм спокойна. Особено сега с  детето. И като ме виидят и казват "Ау, колко си спокойна"...."Как имаш такива нерви..."

Ми нямам, ама...не мога да си позволя да си пускам подобни отрицателни емоции на воля. Все пак живеем с хора и никой не ми е длъжен да ми търпи настроенията. Овладяване му е майката. Не е лесно и никога не съм твърдяла подобно нещо  Wink

Така постъпват интелигентните хора  bowuu  Mr. Green

# 38
  • София
  • Мнения: 4 423
Понеже няма такъв момент в живота ми, когато да съм се чувствала истински спокойна, за мен най - краткия път към спокойствието е смъртта, колкото и грубо да звучи...
Знам, че тогава ще съм спокойна, няма да чувствам, да мисля, да преживявам...

# 39
  • Мнения: 15 619
Аз мисля, че някой не е разбрал, какво питам. newsm78
Или не съм се изразила правилно?!?!?!
Спокойствие, извиращо от душата ти, не наложена маска.
Бубе, това за което говориш, го умея прекрасно, но това не е спокойствие.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ама виж сега, то овладяването става по много начини. Определено можеш да си НАЛОЖИШ да си спокоен, но то няма общо с това наистина да си. Психичната енергия си остава, сублимации и др. трансформации не ми се дискутират....

# 41
  • София
  • Мнения: 1 244
А-а, Буболина, откъде знаеш какво те чака след смъртта  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 5 622
Който е учил медицина, определно познайва и повече в тази насока  Peace
Не задължително да си учил медицина, за да поназнайваш в тази насока  Laughing



Така е. Всеки, който се интересува може да прочете. Мисълта ми е, че като учиш медицина те занимават, щеш, не щеш с тези неща. Аз лично ги намирам за полезни  Peace

# 43
  • Мнения: 3 447
Аз мисля, че някой не е разбрал, какво питам. newsm78
Аз разбрах  Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 3 328
Смъртта.

# 45
  • Мнения: 27 524

И аз така мисля  Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 560
Най-краткия път до спокойствието е дебилизма.Трудно постижимо.

# 47
  • Мнения: 27 524
Най-краткия път до спокойствието е дебилизма.Трудно постижимо.

То си е по рождение.

# 48
  • Мнения: 5 622
Ама виж сега, то овладяването става по много начини. Определено можеш да си НАЛОЖИШ да си спокоен, но то няма общо с това наистина да си. Психичната енергия си остава, сублимации и др. трансформации не ми се дискутират....

Има го и момента на натрупването..След първия път, като си наложиш, няма да си спокойна, след втория също, но след време ще видиш, че има ефект.

Позитивно мислене му е майката. Ето сега, вижте се вие колко сте скептично настроени и негативно мислещи. Опитайте. МОже пък да проработи  Wink (ако се прави като хората, разбира се)

Абе..не е лесно. То и аз не съм го овладяла 100%.....но нали се разбрахме нещо за 100-те %....  Crazy

# 49
  • София
  • Мнения: 4 423
А-а, Буболина, откъде знаеш какво те чака след смъртта  Mr. Green
От къде знам ли? - сигурна съм, това е вътрешно усещане....

# 50
  • Мнения: 293
Буба, ще има ефект.. постоянното по(д)тискане (слагам и 'д', за негативно мислещите Mr. Green) на емоциите. Но сега още не знаеш къде ще те удари.

Удивлявам се Дона колко добре разбира идеята. И luna - сама си си отговорила, ама сега не ми се търси цитата.

# 51
  • Мнения: 15
Понякога зависи от теб, понякога - не. Това като да отидеш на почивка и да те хване рядкото щастие или да вали през цялото време, освен ако не си отишла заради дъжда Simple Smile

Спокойствието включва много в себе си. Да си спокоен душевно, да си спокоен в семейството си, да си спокоен в работата, да си спокоен за децата си, родителите си, приятелите си, вложенията си, ...

Бих определила спокойствието като по-голямо съотношение благодарение на собствените ти усилия и нагласа и по-малко съотношение от други фактори, дразнители и "споко-дарители"  Grinning

Най-краткият път е този за Орландовци

# 52
  • Мнения: 3 447
На мен ми се струва, че спокойствие се постига:
- ако можеш да погледнеш на себе си и на проблемите си отстрани, без отрицателни емоции...
- ако гледаш с любопитството на изследовател проблемите...
- ако осъзнаеш преходността на дребните си щения...
сигурно има и друго, но на мен ми убягва поне засега...
Ето го цитата  Simple Smile

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 383
На вълната на luna съм... И моя път е този: тревожна съм когато разбера, че не знам нещо. Когато го науча /сама или с нечия помощ/ тогава настъпва това спокойствие за мен, нещо като временна нирвана до следващото научаване... Напълно, спокойствието ще дойде, когато знам всичко на този свят... Няма да е скоро, така че разчитам на епизодите наслада от наученото.

# 54
  • Мнения: 495
понеже някой цитира психолозите - жените показват по-голяма тревожност от мъжете, но връзка между това и интелигентността не се прави никъде
в житейски смисъл - ами човек без грижи е човек без тревога, т.е. спокоен
и е нормално колкото повече отговорности имаш, да се чувстваш по-неспокоен и тревожен

# 55
Да се опитваш да преодоляваш страховете си;когато си много притеснен да можеш да си кажеш:"абе човек не може да избяга от съдбата си,така че и да се притеснявам и да не се-пак същото";когато си все притеснен да можеш да си кажеш:"писна ми вече все да ми е така,наистина ми писна" и тотално ставаш друг човек.Да гледаш нещата с други очи:ако нещо лошо ти се случи,да можеш да си кажеш:"това може да е за хубаво,може би има някаква поука в това".Да не подценяваш хората-всеки човек е уникален и интересен с нещо.
Това на мен ми е помогнало,действа  newsm10

# 56
  • Мнения: 5 877
Ами зависи...
като гледам, май съм едно малко слонче в това отношение. Добре де, не малко.
Шашкам се от една пета от нещата, за които се притесняват някои от познатите ми. За останалите четири пети смятам, че са "суета", както се изразява Карлсон.
Затова пък като ме хване съклетът, става страшно.

# 57
  • Мнения: 2 792
  Най-краткия път към спокойствието за моята невротична по своя характер личност (черта, която не проявявам особено често, но  за това пък винаги пред близки хора или децата, което ми е болна тема, но от друга страна логичното обяснение защо се проявявам  така в тези ситуации  Tired) е пълния непукизъм, което не означава неангажираност, а просто липса на интерес и желание всичко да бъде свършено с някаква показност спрямо околните. Винаги звуча не ясно, не знам как някой въобще успява да разбера какво искам да кажа, ако има разбрали де Close.
  Това, което исках да кажа по някакъв неразбираем начин  Mr. Green е, че  спокойствието в определени ситуации се постига, когато си уверен и сигурен във възможностите си, действията ти не са зависими от нечие одобрение и си наясно с отговорността, която носиш заради тях.
    Всъщност за какво спокойствие говорим? За трезва преценка и спокойна реакция или за живот тип  "Кон с капаци"- двете положения са коренно различни...

# 58
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
и в двете теми , които пусна си си отговорила на въпроса Heart Eyes
май при теб липсва увереността, че си в правилна посока.
лично на мен "Изкуството да бъдеш бог" (въпреки, че оригинално заглавието не е такова) ми промени живота.
вярвам, че спокойствието в ежедневието е трудно постижимо, защото не винаги зависи от нас самите. но вътрешното душевно спокойствие е избор и зависи от нас. от това колко сме наясно със себе си и какво искаме от живота и хората около нас. за това понякога се работи цял живот.

# 59
  • Мнения: 755
Никога не можеш да постигнеш пълното равновесие .... то е като везна винаги натежава от едната страна рано или късно. Laughing Аз съм чела Лао дзъ... Mr. Green

# 60
  • Мнения: 5 877
А. Ето един метод за въдворяване на душевен мир.
Когато се случи нещо кофти, просто вижте къде стои на скалата на личните ви катастрофи (нещата, от които наистина ви е страх) и ще видите, че рядко достига повече от 2-3 от 10.

# 61
  • Мнения: 1 404
Мислех скоро да пускам подобна тема,по-скоро като въпрос към тези,които са се намерили-себе си,пътя,спокойствието си,както и да го наречем.Кое ви помогна в търсенето-книга,личност,религия?За тези неща се замислих чак след раждането на дъщеря ми,открих йога,после Петър Дънов,но някак усещам,че това не е точно моя път,че пропускам важното,съвсем близо е някъде,но не го улавям Confused

# 62
  • Мнения: 15 619
И аз съм тъй. Rolling Eyes
Ама търся все още....

# 63
  • Мнения: 1 404
Именно на твоя отговор разчитах,утъпкана пътека един вид търся Embarassed

# 64
  • Мнения: 15 619
Чета много хаотично, оттук нещо ми пасне на душевните стремления, взимам си го, оттам ако нещо ми допадне, пак го вземам и така, но не съм намерила увереността и спокойствието.
Може би е много просто, ама аз не съм узряла да го видя. newsm78
Утъпкана пътека няма да намериш... Сега се сетих за нещо, което силно ме впечатли в книгата на Норбеков - за отиването му /искал да разбере как лекуват тия монаси болните.../ в някакъв манастир, дето ги карали да носят вода от далеко по някакви стръмни пътечкии задължително да са усмихнати, е той не се хилил, щото се ядосвал, върнали го да пълни вода пак, хилил се, разбрал че го наблюдават, приучил се на усмивката и усетил разликата чак когато срещнал на връщане, намусените пристигащи...
Май не го обясних много ясно.  newsm78
Не е много по темата, но е отправна точка, някаква.....

# 65
  • Мнения: 2 724
Най краткия път към спокойствието ....  Повтарям си, че от всяко положение има изход и че има имного по- лоши неща на този свят ,всяко зло за добро ...Честно казано, напоследък трудно постигам спокойствие при наличието на един бивш и един настоящ тинейджър, а преди бях много по- спокойна  .

# 66
  • Мнения: 1 404
Luna,мисля,че те разбрах.Не съм чела нищо от или за Норбеков,като изключа една тема тук,във форума,заинтригува ме.

# 67
  • Мнения: 4 806
Пътят към спокойствието?
Сигурно има такъв, обаче силно се съмнявам, че точно това се търси.
Кому е нужно "спокойствието" и за какво?
Да си пише (примерно) цял ден в сайта необезпокояван?

В повечето случай не се търси спокойствие, а начин човек да се отърси от постоянната борба за жизнено пространство. Това няма край. Затова - никакво спокойствие.

Съсвем друго е да търси човек мир в душата си. Вероятно тогава ще излъчва и увереност, и спокойствие. А това вече е трудно. И не толкова - илачът се казва "смирение", ама не в онзи чисто религиозен смисъл, който обичайно се бърка с овчедушие... Уф, ще стане премного дълго. Няма повече да задълбавам

# 68
  • Мнения: 15 619
Е, Асса, точно това спокойствие имам предвид, наречи го душевен мир, някой може и друго име да му сложи.
Може би това е илачът, наистина, но все пак човек трябва да намери начин да стигне до този илач.
Не става по команда.

Били, няма значение дали Норбеков или някой друг автор..., аз се сетих за него, ти сама ще прецениш дали предложения път е за теб начертан...

# 69
  • Мнения: 1 404
Асса,за същото говориш и ти,но използваш други думи(признавам,по-красиви Simple Smile)Смирение...ама като не си го намерил,преживял,осъзнал,тогава какво?Пак се връщаме в изходната точка.

# 70
  • Мнения: 4 806
Ако ще си говорим за смирение...
Пътят е и кратък, и много дълъг.
С всяко дихание може да се прави една крачка.
Започваме да крещим на детето? Стоп - включваме мисълта си - ами нали ще порасне, а когато съм била дете, дали точно това не ме е огорчавало най-много; а може би то изучава света... много са начините крясъкът да прерасне в смирен размисъл, който да приключи със спокойната усмивка, която търсим.
Попаднахме в задръстване? А дали не цъфти дървото отсреща? Сигурно има хора, за които тези 15 минути са изключително по - важни от моите и т.н....

Примери много.

Но този път си е дълъг - цял един живот.

# 71
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 922
...
[/quote]
Колкото по- малко мислиш, толкова ще ти е по-спокойно Laughing Хората, които не експлоатират мозъчните си гънки живеят по-спокойно и лесно Grinning
[/quote]

Много точно казано.
А иначе спокойствието идва едва, след като онзи в черно те опее, а след това те закопаят 2 метра под земята.  Grinning

# 72
  • Мнения: 15 619
В различни посоки гледаме, Лулумба.
Има хора на тая земя, които достигат до това състояние, можеш да го видиш в очите им.
Не говорим за непукизъм, а за философско приемане на живота и осмисляне на ролята ни в него...

# 73
  • Мнения: 11 322
За да постигнеш спокойствие, можеш да се научиш да се подготвяш за него.
По закона за 5те Пта - Правилната подготовка на представлението предвижда провала му.
Когато си подготвен психически  просто нищо не може да те събори или извади от равновесие

Общи условия

Активация на акаунт