Страх

  • 1 696
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 227
Мойто мнение е да не бързате толкова,поживейте си малко има време за всичко.Аз също си бях втълпила,че няма да мога да имам деца и много се притиснявах от това и  една година бях с един мъж,който ми повтаряше,че той искал да има деца а аз не мога и причината е в мен е разделихме се.И ето сега съм с друг мъж и със здраво и хубаво момиченце.Мога да ти кажа ,че трябва да си много спокойна,и всичко ще си дойде с времето. Peace

# 16
  • Мнения: 27 524
Рано е за бебе и за толкова тежки мисли. Гледай по-ведро на живота и не го мисли отсега.  Simple Smile

# 17
Много благодаря на всички много сте милички  love001 Разбрах че почти всички се притесняват преди да забременеят значи това е нещо нормално.Ще ви послушам и ще си поживеем малко без бебче след 1-2 годинки и то ще дойде stork-boy И още веднъж ви благодаря много че ме успокоихте  smile3525

# 18
  • Русе
  • Мнения: 2 354
и аз съм минала по този път: мисли и размисли....., но чудото става в момента, в който спреш да се притесняваш затова....

# 19
  • Мнения: 338
Мисля, че първо ти е рано за задомяване-наистина за къде си се разбързала. Съвместният живот с някого не е само розов роман, има си и "тъмни елементи", а и на тази възраст. Помисли-изборът е твой-намери си работа, поживей си, сбъдни някоя твоя мечта и тогава мисли за брак и за дете. А за това, че се притесняваш-излишно е, не се затормозявай

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 12:22 от mery lu

# 20
  • Мнения: 11 004
Нормално е, няма значение дали си на 18, 28 или 38. Както вече са те посъветвали, не го мисли толкова и не бързай  Peace

# 21
  • Мнения: 2 271
Не се натоварвай с такива мисли.Психиката има много силно влияние върху здравето и ще си навлечеш неприятности сама. Много жени, без да имат някакъв здравословен проблем,не могат да забременеят от притеснение,че няма да стане.Гледай напред,живей си спокойно,радвай се на любовта си.А на бебето ще му дойде времето!

# 22
  • Мнения: 2 274
Май всяко младо момиче го тровят подобни мрачни мисли  Mr. Green! И аз на твоята възраст си ги мислех такива, а накрая взех, че забременях и родих на 19г.  Mr. Green! Не се измъчвай с такива мисли! Радвай се на живота, а бебето ще стане, когато му дойде времето  Peace!

# 23
  • Мнения: 4 392
Не си го навивай на пръста! Естествено, че ще имаш бебе!  bouquet
Много любов ти желая! Grinning
Мисля, че първо ти е рано за задомяване-наистина за къде си се разбързала. Съвместният живот с някого не е само розов роман, има си и "тъмни елементи", а и на тази възраст. Помисли-изборът е твой-намери си работа, поживей си, сбъдни някоя твоя мечта и тогава мисли за брак и за дете. А за това, че се притесняваш-излишно е, не се затормозявай
Момичето не пита дали да се задомява! Stop
Не може всички да мислят еднакво.  Peace

# 24
  • Мнения: 1 157
Всяка жена си мисли така,и аз си бях втълпила,че няма да мога да забременея,а стана от първи път WinkНе се шашкай така,защото психологическия елемент е от огромно значение.Завърши си, реализирай се в работата и тогава мислете за бебенце,наистина е малко раничко Hug newsm10

# 25
  • Мнения: 229
Първото си дете родих на 23 год., а второто на 34г. Трябва да ти кажа, че сега ми е много по-хубаво, много по-удовлетворяващо като приживяване и много по-добре и пълноценно се чуствам като майка. Така, че живейте си живота и не бързайте. Времето е пред вас. А и съм сигурна, че таткото каквото и да казва не е готов за такава стъпка. Пък ти не се мисли такива глупости /освен ако нямаш някакви реални основания за това/ и преди да си сигурна, че искаш бебенце не почвайте да работите по въпроса. Не създавайте дете само за да видиш дали можеш да забременееш.
Чао   bouquet

# 26
  • Мнения: 7 723
УАУ, как може  да си мислиш такива работи  newsm78
Та ти си на 18, живота е пред теб, за къде бързаш  newsm78

# 27
  • Мнения: 476
Аз бях почти убедена, че няма да мога да забременея и ако ме питаш защо - не мога да ти отговоря, но явно не съм единствена.
При теб обаче мисля, че е мнооого рано за това. Като имаш дете ставаш майка до като си жива, осъзнай го първо правилно и после предприемай стъпките към майчинството. На твоите години нещата понякога изглеждат по един начин, а всъщност са съвсем различни! Не разсъждавай в/у това, а го приеми и се съобразявай с този факт! Това е моя съвет!  Peace

# 28
  • Мнения: 338
Публикувана от: Amarena
Не си го навивай на пръста! Естествено, че ще имаш бебе!
Много любов ти желая
Мисля, че това е форум за да може всеки, който желае да си изказва мнението по даден въпрос. Не е необходимо да ме цитираш и след това да коментираш мнението ми. Аз мисля така и не е нужно някой да одобрява или не. Naughty

# 29
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравей мила,

ще се опитам да ти разкажа някои истории опитвайки се да на звуча, като стара нравоучителка.

Аз съм на 30 и съм бременна в момента с първото си дете. На 18  исках да уча, да ходя по клубове и купони,
изобщо да се забавлявам. Не можех да си представя, че ще искам някога брак и деца. Преди да тръгнеш към тази
стъпка се попитай, дали няма много неща, които да искаш да правиш сега. Например да ходиш на екскурзии и почивки
извън България, нещо което после, ще е по- трудно осъществимо финансово и не само.

Преди да почнеш да се притесняваш, че няма да можеш да забременееш, се сети, че Мадона роди първото си дете на 38.
Изобщо в момента се смятат за остарели твърденията, че трябва да родиш до 25, че после е трудно
и задължително с проблеми.

Не трябва да се притесняваш за пари, но е хубаво да имате нещичко, преди да решиш да имаш дете.

Последно, ще ти разкажа историята на едно семейство (на известни българи, които за мен са интелигентни хора),
в началото на миналия век. Те се женят, когато момичето е на 18, както си ти. Но преди момичето да навърши 23,
не правят опити за деца. За да може тя да си поживее и да се наслади на младостта си. На 25 ражда първото си дете.
Като заможно семейство от началото на миналия век, тя не ходи на работа, а се занимава с отглеждането на детето.
Следващото дете, го ражда седем години по- късно. За да може пълноценно да обърне внимание на първото и да избегне
ревността на по- голямото към по- малкото. И осем години по- късно ражда третото, по същата причина.
Разказвам ти тази история, защото винаги съм я смятала за интересна.

Не е необходимо да следваш нечий чужд план, но винаги и хубаво да имаш план.

Радвайте се на любовта си и се приготвяй за сватбата, все пак това е един наистина вълнуващ ден изпълнен с много
приятни емоции.

Общи условия

Активация на акаунт