кърмене и татуиране

  • 3 968
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 123
 Момичета, интересува ме дали ако се татуирам сега когато кърмя химикалите, които плоникват в повърхностния слой на кожата ми по някакъв начин могат да бъдат усвоени от кърмата, а оттам и от бебчо? /Имам желание да си направя татоо тази седмица и затова ще съм ви признателна за бързите отговори/

# 1
  • Мнения: 294
Не мисля,че може да се предаддат на бебето някакви химикали чрез кърмата. Все пак питай на мястото където ще я правиш ,трябва да знаят нещо по въпроса.

п.с. ЧЕСТИТО ТИ БЕБЧЕ ,да ти е живо и здраво (помня те от друга тема Hug )

# 2
  • Мнения: 2 123
благодаря ти, анета. и аз те помня   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 547
Нямам представа какво би могло да е въздействието на химикалите при татуиране върху кърмаческата гръд... съмнява ме някой да е правил подобни изследвания  Mr. Green При всички положения бих те посъветвала да поотложиш това важно дело, по няколко причини - не е ясно химията как ще ти повлияе, както и поредицата от механични дразнения /разбирай убожданията/. Да не говорим, че гърдите ти тепърва ще коригират формата и размера си, и не е изключено татуираната сега картинка да се изменя заедно с тях  Crazy


P.S. Освен ако не си решила да си татуираш глезена, разбира се - в този случай едва ли нещо ще ти стане.

# 4
  • Мнения: 2 123
права си и за убожданията, и за реакцията... май ще отложа  newsm78 а иначе татоото няма да е в зоната на гърдите  Sunglasses

# 5
  • Мнения: 919
irinii и аз много се радвам да те видя в този подфорум  bouquet

За татуто, аз повече бих се притеснявала да не се заразя от някоя болест, като хепатит Б или дори спин от татуирането и да предам на беба нещо такова. Sick
Защо не направиш нещо временно ако идеята е да задарваш любимия за свети валентин, мисля че е много по-безопасно Peace

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
съмнява ме някой да е правил подобни изследвания  Mr. Green
Правени са  Grinning На сайта на ЛЛЛ има една доста подробна статия по тази тема. Преди около 2 години и мен ме интересуваше този въпрос. Дъщеря ми беше на 5-6 месеца и я кърмех изключително, когато си направих татуировка. Та тогава също бях пускала тема тук и четох за това от други източници. В общи линии обяснениято беше, че е напълно безвредно откъм химикалите, защото са с по-голяма молекула и няма как да преминат в кърмата. Рискът от зарази заради нестерилни игли обаче си остава, но той е валиден и за некърмещите Wink
Та така, давай смело щом си решила и от болката не се притеснявай, не е нещо нетърпимо и определено не влияе на количестовото и на качеството на кърмата.

# 7
  • Мнения: 453
И аз бих те посъветвала да отложиш заради болката. Иначе по въпроса за евентуалната зараза с хепатит и спин - за сега в България няма случаи на заразен клиент на професионално тату студио. За сметка на това има случаи на заразени в болниците от лекарите.
Боите са безвредни. Поинтересувай се дали няма да използват за твоето тату остатъци от боя, с която е работено, иглата искай да я разпечатат пред теб, огледай се за стерилизатор в студиото. Татуистът да е със стерилни ръкавици.
И аз отложих татуировка докато кърмех, сега пък съм матрьошка и пак отлагам за неопределено време. А татуировката смятах да си я правя НА КЪРМАЧЕСКА ТЕМАТИКА! Увековечавам си разни важни моменти в моя живот...

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
P.S. Освен ако не си решила да си татуираш глезена, разбира се - в този случай едва ли нещо ще ти стане.

Точно там се татуирах на Нова Година. Не смятам, че татуса, боите или болката са противопоказни за кърменето.  Peace

# 9
  • Мнения: 2 123
благодаря ви   bouquet за да не спамвам темата ще си задам въпроса за препоръки за студио в София, в Красива мама

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 22:47 от irinii

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Иначе по въпроса за евентуалната зараза с хепатит и спин - за сега в България няма случаи на заразен клиент на професионално тату студио.
Има, има - съпругът ми е хепатит В-носител точно от такова преживяване. Но не съм сигурна дали са спазвани всички неща, които си изброила - това беше преди 7-8 години и оттогава нещата са по-регулирани. Но факт е, че риск има.

# 11
  • Мнения: 453
Хедра, в кое студио си е направил татуировка твоя съпруг? При кой татуист? Преди 8 години професионалистите не бяха чак толкова много.
За да не разводняваме темата можеш да ми отговориш на лични.

# 12
  • Мнения: 256
скъпа irinii не пречи на кърменето аз моята си я направих като родих 1то естествено консултирах се и ме убедиха че не е вредно татото ми е на рамото Simple Smile

# 13
  • Мнения: 306
Иначе по въпроса за евентуалната зараза с хепатит и спин - за сега в България няма случаи на заразен клиент на професионално тату студио.
Има, има - съпругът ми е хепатит В-носител точно от такова преживяване. Но не съм сигурна дали са спазвани всички неща, които си изброила - това беше преди 7-8 години и оттогава нещата са по-регулирани. Но факт е, че риск има.

 Shocked
ай стига ве, направо не мога да повярвам #Crazy

Хедра, разкажи, моля те...ако прецениш, че е удачно в темата

и аз се вълнувам... чаках да бременея, сега кърмя, ама то може и да се проточи, а татуировка иииискааам Flutter

Jade, може ли и линк към на Ла Лече-материалчето Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 2 123
виждам, че темата се е "побутнала" и искам да споделя, че си направих татуировка  Grinning  Заедно с мен си я направи и моя приятелка, която също кърми 6 месечното си дете. Количеството и качеството н акърмата ми не е променена, а по отношение т.нар. болка - напълно поносимо и бих казала безболезнено е.  Peace

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Jade, може ли и линк към на Ла Лече-материалчето Rolling Eyes

Не съм сигрна дали е същата, но това намерих сега на сайта на ЛЛЛ:
http://www.llli.org/llleaderweb/LV/LVFebMar05p3.html

# 16
  • Мнения: 306
виждам, че темата се е "побутнала" и искам да споделя, че си направих татуировка  Grinning  Заедно с мен си я направи и моя приятелка, която също кърми 6 месечното си дете. Количеството и качеството н акърмата ми не е променена, а по отношение т.нар. болка - напълно поносимо и бих казала безболезнено е.  Peace

irinii, честита придобивка Grinning да покажеш фото Wink

Jade, благодарности  Hug

# 17
  • Мнения: 306
позволявам си да ви предложа нещо, което си преведох от сайта на Ла Лече Лига-та
дано инфото е полезно и на други мами Simple Smile

Кърменето и татуирането се радват на нарастваща популярност. Вероятно се чудите безопасно ли е да кърмите бебето си ако вече имате татуировка. Или може би замисляте да си направите такава, или да премахнете съществуваща и не искате да спирате да кърмите заради това. Тук ще откриете отговорите на някои въпроси, свързани с Татуирането и Кърменето.

Безопасно ли е да си направите татуировка докато кърмите?
Татуировките се правят като се инжектира боя в подкожния (втори и трети) слой на тялото. Татуистите използват ръчна електрическа машинка с игли, потапяни в мастилото. Иглите пробиват кожата със скорост от стотици пъти за една минута на дълбочина от няколко милиметра. Боите, използвани за татуиране в Съединените Щати са обект на регулации от страна на FDA (Комисия по Храните и Лекарствата) подобно на козметичните средства, но не е позволено подкожното им инжектиране.
Независимо от това, молекулите на мастилото за татуиране са твърде големи, за да могат да преминат в кърмата.
Общоизвестната информация за татуирането важи и за това при кърмещи жени. Най-често срещаните рискове, свързани с татуирането, са тези от възникване на инфекции – локални и засягащи целият организъм. Локалните инфекции възникват когато не се спазват процедурите за възстановяване след татуиране. Тези процедури включват поддържане на татуировката чиста с помощта на мек сапун и вода, да не се премахват зарастналите корички, да не се излага на слънчева светлина. Често, при необходимост, за облекчаване на болката се предписва тиленол. Инфекциите, засягащи цялото тяло се появяват когато не са спазени общоприетите предпазни мерки от страна на татуиста. Такива инфекции са заболявания като хепатит, тетанус и СПИН.
Важно е да проучите внимателно татуиста и студиото, което ще посетите, за наличието на необходимите разрешителни и лиценз за работа, съгласно местните закони. Утвърдените татуисти взимат предпазни мерки като стерилизиране на машината за татуиране (с помощта на автоклав); използване на еднократни бои, съдове за бои, ръкавици и игли; опаковане на оборудването, с оглед избягване на замърсяване; както и старателно измиване на ръцете с дезинфектиращ сапун.
Повечето татуисти не биха татуирали преднамерено бременна или кърмеща жена. Допуска се, че майките изчакват детето им да навърши поне една година за да е пълно възстановяването на организма след раждане, преди да си направят татуировка.

Безопасно ли е отстраняването на татуировка докато жената кърми?
Отстраняването на татуировка се осъществява с помощта на лазер. Лазерната енергия кара оцветените места да се разпаднат на по-малки частици, поемани и пречистени от имунната система на организма. Процесът на отстраняване на татуировка е безкръвен, с минимален риск и минимум странични ефекти. Спазват се същите грижи, както и след поставянето на татуировка.
Няма доказателства, че татуировките пречат на кърменето или влияят по някакъв начин на майчиното мляко. Ако сте решили да украсите тялото си с татуировка, както и да дадете на бебето си най-добрия старт в живота като го кърмите, чувствайте се спокойни за решението, което сте взели.

Източник: http://www.llli.org/

на сайта има още една статия, малко по-дългичка, но в общи линии инфото е същото
ако някой проявява интерес, мога да му пратя и нея

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Браво, Ивичка!
Дано тази информация е полезна за решилите се на татуиране по никое време Wink

# 19
  • Мнения: 2 123
Благодаря за статията   bouquet Хубаво е, че и в нея се споменава, че няма проблем за кърмачката да се татуира щом  има желание.

... да не се премахват зарастналите корички, да не се излага на слънчева светлина. Често, при необходимост, за облекчаване на болката се предписва тиленол. Инфекциите, засягащи цялото тяло се появяват когато не са спазени общоприетите предпазни мерки от страна на татуиста...
Само да уточня, че по начинът, по който се правят татуировки /от няколко години насам/ не се олразуват нито корички, нито татоо-тотрябва да се пази от слънце, нито трябва д асе пази от вода,нито има каквато и да е болка!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт