Задължителни ли са столчетата за кола?

  • 5 235
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 945
Ей това се чудя и аз, освен това не съм видяла столче за толкова голямо дете.  Shocked Те на 12г. секс правят, а те ще ги третират като бебета. Това е абсурдно, при условие че има колан, то по тази логика дай всички да си купим столчета, че явно е по безопасно с тях отколкото с колана.  Twisted Evil Но българската (депутатската) простотия не спира да ме учудва. #2gunfire
А, що се касае за коланите, аз задължително си слагам, пък камоли на детето си независимо от възрастта му. И пак всичко опира до манталитет и отговорност. На запад дори не се коментира да се слага ли колан или не.


В Германия също са zадължителни до 12 години или 135 см. А седалки колкото си искаш, ето ти един линк седелка zа 3до 12 годишни( до 35 кг). Ако детето ти е под определен ръст и му сложиш само колан, ще се zадуши. Дори и ако прави секс вече...

И не е нужно zа всяко нещо да се анантемосват управниците...

А на авторката на темата искам да кажа, че дори и да е родила детето си, то не е нейна собственост. Ако родителите нямат глава на раменете си, но поне zаконите трябва да zащитават децата от собствените им родители.

# 76
  • Мнения: 27 524
Не, ако нямате кола и няма да го возите в такава.
Абсолютно ДА, ако имате и ще го возите  Peace

# 77
  • Мнения: 1 485
Когато беше бебе моята дъщеря имахме столче,защото пътуваме често на дълго разстояние,но след като ни откраднаха колата вече го нямаме.И сега се чудя ако го приемат официално закона как пък ще стои вързана 6-7 часа? newsm78
Сега е на 3 и половина г. и направо съм в чуденка.А що се отнася до безопасността -напълно приемам!

# 78
  • София
  • Мнения: 4 294
Момиче порових се и намерих това
ЗАКОН
ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА
ДВ бр. 102/2006 г
Чл. 133. (1) Забранява се превозването на по-голям брой пътници от определения в свидетелството за регистрация на моторното превозно средство. Допуска се в лек автомобил да се превозват допълнително на задната седалка още две деца до 7 години или едно до 14 години.
(2) Превозването на деца до 10-годишна възраст е забранено на задната седалка на мотоциклет или мотопед и на предната седалка на лек автомобил, освен ако за детето е поставена допълнителна специална седалка.
За предната седалка - задължително със столче!
На задната седалка ти си преценяваш, закона не те задължава.

# 79
  • София
  • Мнения: 4 294
Относно столчетата и възраста на децата, има до 12 годишна възраст. Просто масово по детските магазини се предлагат група 0+ до 18 месеца и тези от група 0+,І за деца до 4 години.

http://www.bebemarket-bg.com/stolcheta.html
http://www.bebemarket-bg.com/concord-tablica.html

# 80
  • София
  • Мнения: 1 877
аз се чудя  за тези, които возят бебето или малкото дете в рейс или тролей  newsm78 .
как ще коментирате?

# 81
  • Мнения: 817
За мен си е задължително и без да има закон. Не ме интересува дали е приет или не, моето дете е в столче и дори и на 100 метра да го возя с колата пак я слагам в столчето.
А за децата на предната седалка просто няма да коментирам, родители които правят това с детето си, просто си играят със съдбата. ooooh!

# 82
  • София
  • Мнения: 3 855
Ей това се чудя и аз, освен това не съм видяла столче за толкова голямо дете.  Shocked Те на 12г. секс правят, а те ще ги третират като бебета. Това е абсурдно, при условие че има колан, то по тази логика дай всички да си купим столчета, че явно е по безопасно с тях отколкото с колана.  Twisted Evil Но българската (депутатската) простотия не спира да ме учудва. #2gunfire
А, що се касае за коланите, аз задължително си слагам, пък камоли на детето си независимо от възрастта му. И пак всичко опира до манталитет и отговорност. На запад дори не се коментира да се слага ли колан или не.

Миличка,първо се информирай дали на запад се коментира слагането на колани или не и тогава пиши Hug.
А бебетата не се изписват от родилното без въпросното столче.До 12 год.е задължително ползването на такова столче,независимо дали правят секс или не.

# 83
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 215
...За предната седалка - задължително със столче!
На задната седалка ти си преценяваш, закона не те задължава.
Пуснах същото, само че като линк към закона, още на първа страница. Това си е старото положение. Не са приети още промените. Имам спомен, че минаха на първо четене в НС, тогава и по ТВ/радио/нет писаха. От там е и разнопосочната информация за възраст и кг на детето Peace
Пуснах и линк към идентична тема от преди няколко месеца.

Мнението си съм си го писала много пъти, децата ми са със столче и седалка.

Колкото за автобуса и тролея - няма друг начин, ако нямаш кола - качваш се и държиш здраво Confused

# 84
  • Мнения: 2 616
Не знам дали е обнародвано, но до края на годината ще я свършат тая работа- да задължат родителите със закон да имат столчета в колата за децата. Само, че това, което се обсъждаше беше за деца до 16 години, нещо или са се объркали или не са в час  #Crazy 

# 85
  • Мнения: 9 990
Когато беше бебе моята дъщеря имахме столче,защото пътуваме често на дълго разстояние,но след като ни откраднаха колата вече го нямаме.И сега се чудя ако го приемат официално закона как пък ще стои вързана 6-7 часа? newsm78
Сега е на 3 и половина г. и направо съм в чуденка.А що се отнася до безопасността -напълно приемам!

Ако имате кола-така както ти седиш, така и детето седи.На дълъг път, ако детето се уморява или не заспива се правят почивки, елементарно е.....

И хайде стига вече с това  пулене #Crazy.Има деца на 5 години 40 кила, има деца на 12 години 30 кила....ще е или-или-или по ръст или по възраст.Стига сте умували как да съберете дебела тийнейджърка на бебешка седалка-няма разбира се да е така, но ще и е нужна Дисциплината да сложи колан.А това става, ако от малка е научена.Истината е, че не е научена... Tired

# 86
  • София
  • Мнения: 3 390
аз се чудя  за тези, които возят бебето или малкото дете в рейс или тролей  newsm78 .
как ще коментирате?
Кое по-точно ти е чудно?

delyana, и аз само това изречение намирам в нормативната уредба. newsm78

# 87
  • Мнения: 814
Столчетата за бебчетата и малките деца са абсолютно задължителни без значение дали това е регламентирано със закон или не! Аз всеки път изпитвам ужас като видя майка с бебе или малко дете на предната седалка до шофьора и без колан. Безумие! При това движение по пътищата и улиците, когато всеки кара както си знае, ако родителите не мислят за безопасността на децата си, кой за го направи, законодателят? И безброй закони да имаме, пак безразсъдните родители няма да го спазват. А как да коментирам таткото-шофьор, в чиито колене седеше две годишното му дете с ръце на волана, таткото си говореше с лявата ръка по мобилния, с дясната управляваше колата, а мама седеше до него безучастна, като неодушевен предмет! Катаджиите естествено не бяха наоколо, но дори и да бяха там какво щяха да направят, да се обърнат с гръб?
Ако родителите милеят за децата си, няма да чакат някой да ги задължи да сложат столчето в колата, а ще го направят със съзнанието, че така опазват детето си.  Защото отговорността за живота и здравето на децата ни е в нашите ръце.

# 88
  • Мнения: 814
Само да добавя още нещо, дори дечицата ни да са по-големи, да не са бебета, нали е задължително да се слага колан и от тези, които седят на задната седалка. Мисля, че повече коментар не е необходим. Всеки избор е в ръцете на родителите, ако пред тях стои въпроса да се ползва ли столче или седалка от децата.

# 89
  • Мнения: 7 640
За мен си е задължително и без да има закон. Не ме интересува дали е приет или не, моето дете е в столче и дори и на 100 метра да го возя с колата пак я слагам в столчето.
А за децата на предната седалка просто няма да коментирам, родители които правят това с детето си, просто си играят със съдбата. ooooh!

подкрепям напълно!
50 лв не стигат за пълнене на резервоаряа, бе хора!
Да не говорим за ражданска, каско и пр. такси.
Който си има кола, трябва да може и столче да си купи.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт