Лазерна епилация и електроепилация – 11

  • 12 863
  • 619
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 3 022
Ходя в Gpoint, Хладилника. Правя мишници, 1/2 ръце, интим и 1/2 крака.
Ходи се по протокол на 10 процедури, дори и да няма косми. Растежът на косъма е такъв. При мен няма косми, но при всяко ходене пукат (по-малко от преди, но пукат) и ако не се спазят 10-тте процедури, пак ще пораснат. Това го казвам, поради един коментар на дама по-горе. Приятелка започна да ходи там, преди това беше на друго място и почти никакъв резултат. Когато отиде в Gpoint беше но 2 процедури от другото. Направи 2 в Gpoint и каза, че почти няма косми. А тя е доста окосмена (аз не съм чак толкова). Обаче забременя и после ще продължи. Но не и растат дори и по време на бременността

# 496
  • Мнения: 5 985
Те с кой лазер работят?

... ако не се спазят 10-тте процедури, пак ще пораснат.
Всички ли ще пораснат наново, ако не се направи пълният курс от 10 процедури? Звучи ми странно, ако някой ти го е казал.

# 497
  • Мнения: 5 066
Впрочем и аз ходя в същия салон и съм доволна. Само че на срамните устни все едно нищо не съм правила Flushed

Със сигурност съм по-доволна от резултата в G Point, отколкото от Evolution, където ходех преди за минимум тройно по-високи цени.

Само дано след похвалите да не започнат да работят по-небрежно.

# 498
  • Мнения: 5 985
Само че на срамните устни все едно нищо не съм правила Flushed

При много дами е така, за съжаление. Аз съм правила да не казвам колко процедури там, ама точно на устните почти всичко си е налично - само леко изтъняло и изсветляло. Simple Smile За сравнение - на подбедрици, след 7-8 процедури с лазер, нямам почти нищо - буквално броени единични косъмчета, а бях много богато окосмена там.

# 499
  • Мнения: 5 066
Аз съм тип Снежанка, с много, много светла кожа и много дебели, гъсти, дълги, бързо растящи черни косми. Ужасно трудно ми беше да се поддържам, някакъв кошмар беше, преди да започна лазер. На бялата кожа се вижда растеж от косми, които още дори не са пробили и нито с кола маска, нито с епилатор, нито дори с бръснач могат да се хванат, изобщо 5 PM shadow... и всеки косъм със собствено мнение кога да расте. Дори при ежедневно скубане, никога не бях в топ вид, никога. Плюс кожа, склонна към враснали косми, страшна гледка.

Та... ако ще и грам да не се повлияят срамните устни, пак съм доволна. Буквално ми подобри качеството на живот и ми пести страшно много време.

# 500
  • Мнения: 3 022
Няма да пораснат всички косми, но се ходи на 10 процедури, през 40 дни, защото такава е фазата на растежа на косъма. Би трябвало да го обясняват в салоните, преди процедура. На мен много подробно ми обясниха. Реално, ще пораснат тези, които не са били в активна фаза на растеж и лазерът не ги е изгорил.

Там работят с лазер elysion мисля. Но реално много е важно човекът, който прави епилацията да е наясно какво прави. Аз попадам на адекватни момичета. Иначе преди това също съм правила лазери, но устните никога не са ми се повлиявали, а сега за 3 процедури няма нищо

# 501
  • Мнения: 7 811
Скъпа ,при коя ходиш в този салон ?

# 502
  • Мнения: 3 022
Ох, не помня как се казва Grin Но е младо момиче, каза че миналата година е завършила гимназия.

# 503
  • Мнения: 5 985
Но реално много е важно човекът, който прави епилацията да е наясно какво прави.

И е така, и не съвсем. При лазерната епилация от ключово значение е качеството на апарата (затова и цените на процедурите с различните машини не са еднакви); "уменията" на козметичката / лекарката са на второ място, защото всичко е въпрос на настройки, т.е. просто се натискат едни копчета. Не е чак толкова сложна работата с подобни апарати.
При електроепилацията - вече, да. Там майсторлъкът на операторката е от първостепенно значение.

# 504
  • Мнения: 3 451
На мен ми обясниха много подробно в началото и казаха 6 процедури, като след 4 ще има израснали повече. Сега съм след 5 и нещата се развиват точно както ми ги обясниха в началото. Краката ги почнах по-късно, след четвъртата казаха, че повече няма да има нужда.

# 505
  • Мнения: 3 022
Вече казват 10 за застраховане, иначе вероятно още на 6тата няма да има заспали косми вече

# 506
  • Мнения: 908
Аз съм с 3 процедури на подмишници и съм много доволна. Още след втората почти нямаше изникнали косъмчета. За съжаление при ръцете, няма такъв ефект, но и моите косми са руси и тънки и явно лазерът не им влияе толкова.

# 507
  • Мнения: 32 471
Мина месец от третата процедура в G Point. За този месец нищо не поникна по срамните устни, освен 2-та бели косъма. Smiling Imp Някакъв мъх виждам с голямо взиране и малко въображение! Имам обаче от страни на бикини линията един участък ,който или козметичката пропуска, или не подлежи на махане за сега. 15-тина косъма са, но си стоят...Също и два косъма в най-горната част. След две седмици имам записан час за четвърта процедура. Даже се чудех дали има смисъл да ходя, но ще отида, защото след това започва морето, а то ще е дълго...

При всеки е различно с интима хора.
На един има малко, на друг оредели и изтънели.
Аз ще си направя 10 на интим сигурно.
С краката съм супер. Но все пак има някакви мъничета и ще правя още.
И да кажа, че относно минаването е до козметичка. Една ще е съвестна, друга не.
Смених я последния път. Нещо не ми харесва колко пуска и много бързо ме прави.
В събота отидох в студиото на стадион Васил Левски. Оказа се чужденка, от Украйна.
Много съвестна. Мина ми почти половината бедра, освен бикини линията.
Аз просто и казах, че между краката /вътрешната страна на бедрата/ са ми проблемни. Не беше длъжна да минава. Ама мина, без пари.
И отзаде беше много щателна. Цялата цепка, че и малко.
Направо при нея ще си ходя.

# 508
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 954
Аз тъкмо си харесах салон и продължих да правя зоните там + започнах и 2 нови зони...и козметичката каза, че напуска салона и сферата на работа. Обучава някаква нова девойка...Не знам дали бих й се доверила. То за това в много салони не се постига необходимия ефект от процедурите. Събират случайни жени, 1-2 дни макс обучение и кот' стане. За това и повечето козметички повтарят като папагали 3-4 изречения за лазерната епилация, космите и резултатите и се налага да им се обяснява какъв е обхвата на всяка зона...

# 509
  • София
  • Мнения: 17 904
Не е ядрена физика, давай смело при следващата. Виж, да го направиш, си е сложно. Кадърни хора са ги правили тия машинки.
Има си цветотип и замервания плюс настройките.

Циклите на косъма не само че не са 10, ами не са и 6 - колкото стандартният брой процедури. Три са. Ако се хване на 3 пъти всичко в анагенна фаза, теоретично трябва да няма косми.
А поддържащи процедури за нехормонални зони в нехормонален период (пубертет, бременност, мено) са нонсенс. Което е убито, е убито. И будещите се фоликули са минимално количество.

Общи условия

Активация на акаунт