АС и други романтични К-драми - тема 8

  • 12 522
  • 735
  •   1
Отговори
# 495
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 489
Да,  от Моя любим от звездите е, една от любимите ми песни е, имаме я и в рубрика в заглавния пост, но се чудех тази жена която я пее във видеото така добре дали е оригиналната изпълнителка, няма как да разбера от надписи на корейски. Виждам че е в някакъв мол, зад гърба и има рекламни постери, а нали организират разни срещи с почитатели в молове.
 
Благодаря за рецептата, това гладкото  в друго видео гледах че на клечка  оформиха по този начин стиска кайма и правиха нещо като панирано кебапче. Явно вече съм много гладна Joy

Остана ми само 16-та серия. Вече на няколко пъти поизплискаха легена, но съм им свикнала, особено в последните серии.

ПП В Шортс ми изчезна възможвостта за превод на английски на корейските коментари и няма как да разбера ако новостите са пресни или става въпрос за сериал, чието заглавие няма как да разбера...Превод на английски има от други езици, но когато са само на корейски - греда.....

Роуон Joy
https://www.youtube.com/shorts/qjAridlCcmE

# 496
  • Мнения: 6 869
Бел, до колкото чичко гугъл ми преведе, изпълнението на LYn е от някакво предаване на телевизия MBN „Active King of Singers". Финалистите отиват в Япония, където ще се състезават с техни японски колеги.
Има клипчета от същото събитие и с други изпълнители.

# 497
  • Мнения: 3 315
Изпълнителката е, Бел. Затова са и толкова развълнувани всички присъстващи.

Ау, очите ми останаха в "дантелата" 😲 Красиво и апетитно, но сърце няма да ми даде да се докосна до такава палачинка и просто да я изям. 🤪

К2 го изгледах. Е, малко си го съкратих като от 11 преминах директно на 16 епизод. От ретроспекцията в началото на всеки епизод все щеше да ми стане ясно ако съм пропуснала нещо съществено и да се върна да си запълня пропуските. Не липсва дълбочина на сюжета, но нещо не достига сякаш... Героинята на ЮНа доста бързо превъзмогна фобията си, започна да допуска околните до себе си и стана твърде доверчива, Джи излекува душата ѝ🤪; виновниците за опропастения ѝ живот (баща ѝ и мащехата ѝ) осъзнаха колко празно и безсмислено е било съществуването им, простиха си взаимно и умряха заедно, да им се чудиш колко бързо изчезна озлоблението им един към друг...

След това ми се прииска да се позабавлявам и аз с Господин Кралица - да, но Плейтюб не е на моя страна, прекъсва постоянно, от което на мен пък ми се доспива. Забравих, че и в Телеграм навярно го има. И така в продължение на седмица заспивам с телефон в ръка и изгледах едва три епизода. Оставям го за по-нататък.

Изпробвах новият каталог на Спирита да търся по година и жанр, попаднах на един късометражен филм с Пакито за хора със зрителни увреждания, които се превръщат в светлина един за друг. Не е лош, а Пакито както обикновено е повече от очарователен.



И последно съм се насочила към Кралицата на сълзите.

# 498
  • Русе
  • Мнения: 2 277
Някой гледа ли "Влюбеният бегач"/Хватай Сон Чжэ и беги"? Толкова пъти мацката се връща и толкова пъти се променя съдбата им, че вече се обърквам. И този такси-убиец постоянно присъства във всичките възможности на съдбата им...Уж с руския съм добре, ама ще ми трябва преводач...

# 499
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 717
Уин, аз го гледам. Започнах го на майтап, пък взе, та ме увлече.
Засега мацката се върна два пъти в миналото (веднъж часовникът показваше 3 часа, а вторият път - два), а в седми епизод е вече в настоящето, но с променена съдба.
За какво ти трябва преводач?

# 500
  • Русе
  • Мнения: 2 277
Roci, само 2 пъти? С ГГ се обърках, но заради убиеца: 1.  Хвърля от моста, тя е в инвал.количка 2. Отвлича от улицата ( чадъра), 3. Сондже се бие с него и го залавя полиция.
И това е само засега. Май нещо не успявам да следя събитията и ми е каша. Сондже-то много ми харесва и 90% гледам заради него, мацката я понасям, когато играе сериозно, но захили ли се...готова съм с мишката.

Последна редакция: вт, 30 апр 2024, 20:31 от winona

# 501
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 489
Марги, в началото на историята позицията на Звездолин спрямо случая на жена му няма да ти хареса, но пък е разбираема. Накрая е поредния К- сериал с малко амнезия, но е разбираема, предвид болестта на главната.
Сериалът е една история за втория шанс, невъзмжна приказка, доста захаросана на финала, но оставя едно добро чувство за топлина и че доброто винаги побеждава злото.

Мен за К2 ме загуби още когато направи аналогия с Градския ловец, но уточни че К2 е по-добре от него. Дори и 10 пъти да е по по, няма начин да го гледам.

# 502
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 717
Уин, малко по-късно ще напиша аз как ги навързах събитията, ама първо ще вечерям. Щерката е направила японско къри и чака на масата Joy

П.П. Дописвам след кърито Joy. Първо да кажа, че и аз гледам основно заради Главния, понеже с Главната нещо не се спогодих още от Extraordinary You (който пък гледах основно заради петимата хубави главни младежи... но това е друга опера).
Аз това разбрах досега:
Скрит текст:
Първа сюжетна линия:
- още преди първия епизод, дават информацията постепенно в хода на следващите епизоди:
Сон Дже я харесва, Тя не го отразява, понеже си пада по Те Сон - Сон Дже спира кариерата си на спортист - става пожар у тях, майка ѝ пострадва - таксиджията я отвлича - Тя се спасява - таксито я преследва - става катастрофата - Тя пада от моста - Сон Дже я спасява (тогава се бие с таксиджията и успява да го овладее, докато дойде полицията) - Тя, обаче, остава инвалид - Сон Дже чува как Тя се вайка, че е по-добре да я е спасявал и е отчаяна.
И тогава ни заварва първия епизод: Сон Дже и групата пробиват като певци - Той ѝ се обажда по радиото и ѝ вдъхва кураж - Тя става фен на групата и особено на Него (сдобива се с часовника му), но е забравила за инцидента и за Него - Тя е в инвалидна количка, Той е известен - отива на концерта, не успява да влезе - срещат се на моста, Тя не го познава, Той е отчаян и скача от прозореца - Тя тръгва да го види, но пада в канала Cheonggyecheon.

Първо пътуване във времето:
Тя се опитва да предотврати отказването му от спорта, не успява. Разбира че са съседи и се опитва да се сближат и да предотврати Той да стане певец. Тя тръгва с Те Сон, успяват да предотварят пожара и майка ѝ да не пострада. В един момент пътищата им с таксиджията се пресичат - когато Тя си изпуска спирката и тръгва да се връща, и когато я закача пияния дядо - Сон Дже идва на помощ, таксито минава в този момент - Тя пада във водата, Той я измъква и Тя не пострадва, но губи телефона си - телефонът е взет от таксиджията, който успява да се добере до адреса ѝ като звъни на баба ѝ от него.
Тук по едно време имаме кратко връщане в настоящето, когато Тя се освестява в канала Cheonggyecheon (не помня в кой момент).

Второ пътуване във времето:
Тя се връща назад, близо до деня на инцидента - сближават се със Сон Дже - разбират се, че се харесват - Тя се опитва да влее разум в главата на Те Сон - скъсва с Те Сон - Сон Дже случайно запява в групата - Те Сон катастрофира с мотора - със Сон Дже гледат заедно Олимпиадата - Сон Дже а-ха да ѝ признае, но не успява - Тя го реже и му казва да я забрави - Тя се опитва да не излиза в деня на инцидента, но съобщение на Сон Дже я отвежда на улицата с жълтия чадър - таксиджията я намира и отвлича - Тя успява отново да се освободи и взема ключовете от таксито - Сон Дже установява, че нещо не е наред и тръгва да я търси - Тя бяга, но таксиджията я преследва в камионетка - Сон Дже успява да я спаси в последния момент и тя не пада в реката.
Връщане в настоящето.

Новата сюжетна линия:
Тя се връща в настоящето, но не е инвалид. В живота ѝ има други промени, работи. Сон Дже е отново известен с групата, Тя е далече от него, но пътищата им отново се пресичат... отново до срещата на моста, която се случи в първия епизод, но вече при други обстоятелства.
Да видим сега как ще се развият нещата нататък. Предполагам, че засега ще движат действието в съвременността и ако се наложи някое пътуване във времето, то ще е за някой deus ex machina в последния момент, за да разплетат някой заплетен сюжетен възел Joy

Последна редакция: вт, 30 апр 2024, 23:44 от Роца

# 503
  • Русе
  • Мнения: 2 277
Роци, а при кое връщане ( и имаше ли такова) беше блъскането с таксито и лупинга през него? (Тази каскада направо ми спя дъха...). Би следвало от този удар тя да е останала инвалид, нали? Убиецът още не е започнал...
............................
Ох, в последния 8 епизод  убиецът не се отказва да ги преследва и да действа.

Последна редакция: вт, 30 апр 2024, 23:38 от winona

# 504
  • Мнения: 3 315
Не помня да сте го коментирали, а дори да сте съм подминала мимоходом като не следя сериала, но в Кралица на сълзите са избрали същото място (хотел Sheraton Grand Walkerhill, Сеул), на което е била и сватбената церемония на любимите ми Бин-Джин. Party Сценаристката на ЛПВТ работи и по Кралицата, ще вземе да ориса втора двойка... hahaha





Първите ми впечатления са, че героят на ЗвездЮ е подтиснат и смачкан отвсякъде, нещастен е. Разбираемо е, че иска да се разведе... И много реве между другото 😂

# 505
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 717
Уин, за мен "лупингът" е от "основната" сюжетна линия -
Скрит текст:
когато вследствие на сблъсъка, Тя пада във водата и Сон Дже я вади, но независимо от това, Тя остава инвалид. А междувременно, докато Сон Дже я вади от водата, таксиджията се появява с крика (май) и се опитва да ги довърши и тогава се бият със Сон Дже, докато дойде полицията.
Това го дават като флашбек в началото на 5ти или 6ти епизод, но всъщност не е пътуване в миналото, а така са се развили събитията преди началото на сериала, за да може Тя да се окаже в количка в началото на първия епизод. Аз поне така го разбрах, но може и мнооооого да греша. Joy

Марги, без бой си признавам, че аз даже не съм го отразила мястото на церемонията, докато гледах сериала. Просто защото БинДжин са ми много далече от радара и изобщо не съм следила събитията около тях. Даже и ЛПВТ не съм гледала Joy

# 506
  • Мнения: 525
късометражен филм с Пакито за хора със зрителни увреждания, които се превръщат в светлина един за друг. Не е лош, а Пакито както обикновено е повече от очарователен.
Two Lights: Relumino - Grinning  а главната ако не е била с леща, не знам как го докара този поглед. Пакито прави почти гледаем и Слъмп, но на младата мама не и се получава нещо.
Scent of a Woman - https://youtu.be/tfeoAbSNzuI?si=qg4mOPKowjPs3Siy -  
Itoshi Kimi e - https://youtu.be/vrv70dRFPeg?si=15h0_RFgwema_e1M  
и в двата има по един тежко болен главен и по един който остава верен. Корейският- главната с Cа на панкреас и три месеца живот, обвиниха я в кражба в работата, напусна и го удари на живот като за последно. Отиде на курорт където попадна на шефа си, искаше да изкара една нощ с него но вместо това се харесаха.
 Японският - главният се запозна се с главната на погребението на брат си, който пък не беше казал на никого че е болен. Главната го навика, че говори по телефона докато пускат фенер за брат му /после се разбра, че е слушал последното му съобщение до него/ и така още няколко пъти той прави нещо, тя разбира друго и докато му се кара си го хареса. Той обаче сгоден за богата моделка, която го заряза щом разбра , че болен........  много герои, много различни характери, никой не беше пълнеж а носеше история която допълваше общата картина. Определено си заслужава гледането.
Joy проблемът ми е , че по заглавие се опитвам да си намеря нещо пълно с пеперуди и цветчета, а все в някакви драми попадам.
Click Your Heart детските години на Роуън, няма какво да се разкаже  по 10мин са сериите.
Lovers of the Red Sky  https://youtu.be/_5fV0iz-uqI?si=0rJny8kDqmnujgn1     много демон, много нещо. Главната беше сляпа заради проклятие, запозна се с Ггой като дете и крадоха праскови. После при един ритуал за дъжд / знаем го ние /  си смениха местата , тя прогледна , той ослепя. Срещнаха се пак след 19год , всеки с мисията си. Той отмъщение, тя лекарство за баща и. Имаше и принц за трето колело. Като цяло беше много приятен за гледане , без последните 5мин.
The Sound of Magic -  https://youtu.be/j4wR_PGH-Ug?si=QzpL3dEFy8Eb8Txp  пеещ. леко смахнат Джи, две деца търсещи пътя в живота, едното страда от бедност и тотална родителска неналичност, другото от богатост и прекалена родителска присъственост. Joy и аннара суманара разбира се.
Мислех да гледам ревлив Звезди с вас, но мернах че са качили Навилера Joy от сега го усещам, че хич няма да е розов, затова моля за предложения за следващ. Еднорозите да са поне толкова, че да запълнят Роженските ливади по възможност.

Последна редакция: ср, 01 май 2024, 00:24 от Krissttinna

# 507
  • Мнения: 6 234
Момичето от 20-и век - трогателен, нежен, сърцераздирателен, много красив филм за първата, не, за голямата любов. Започва забавно като комедия и завършва трагично, но някак романтично въпреки трагичния елемент. Главната женска роля си я делят две от моите топ любимки. Макар че не виждам реална причина за тази смяна на актрисата и двете предават емоциите на героинята в съответната възраст толкова силно, че въпреки, че филмът свърши продължавам да лея сълзи. Повторих го само два часа след като го изгледах, защото ме докосна и романтично, и носталгично, и с актьорска игра и присъствие, и с драматично-трагичния си финал. Изгледах при рускините и 2-3 интервюта промотиращи филма с участието на четиримата млади актьори, а в едно от тях участваше и режисьорката на която това е първия пълнометражен филм. Прокрадна се намек, че може би това е отчасти нейна лична история. В едно от предаванията разказаха, че са успели да заснемат автентичната реакция на Хьо Джу, когато героинята й гледа видео отпреди 15г., заснето от любимия й малко преди да загине може би в злополука бързайки да отиде при нея. Актрисатата не е пожелала да изгледа видеото предварително и не е заела какво има заснето на него.  А актьорът изиграл главния почти официално заяви, че по време на снимките май си е падал по КимЮ и сякаш се изтърва, че всъщност "я познава" отдавна - от предишните й роли и останах с впечатление, че я е харесвал още преди да се окажат партньори в този филм. Може би чувствата на героя му затова изглеждат толкова истински, искрени и завладяващи. Главният сме го виждали всички като невярното гадже на Ха Джин/Хе Су от 21 век. В този филм обаче героят му е много искрен и завладяващ, а с КимЮ са много сладка двойка със страхотна химия поне за мен. Много го харесах, може би заради героя му, може би заради химичката Кимю, но стана един от тези актьори, които искам да гледам още. Двамата имат много гореща сцена, в която не правят нищо забранено за тинейджъри, но беще толкова гореща заради неизказанитр чувства на героите им. Докато я гледах втория път тази сцена се сетих за сцената със скриването на белега на Со. Ако трябва с една дума да опиша филма тази дума ще е любов. Чиста, невинна и много силна любов. За по-малко от 2ч. Краят по свой начин ми напомни краят на любовната история на Су и Со. Чисто художествено краят е добре подбран и направен, отлично изигран от актьорите. Обаче щях да съм по-доволна и на по-обикновен, но щастлив край с хепиенд за тази двойка. Но ако наистина това е истинската история за първата любов на режисьорката, която май е и сценарист на филма краят не би могъл да бъде различен. Истинска или измислена е историята не знам, но се усеща с колко много любов е създаден филма от целия екип работил по него.
https://youtu.be/X7JBQNCBkrQ?si=x_89efr5tezIUXA4
https://youtu.be/KPo8gZHHPAs?si=G2JR1UxqV_oKDerw
https://youtu.be/0KD_Wx03Yp0?si=YOjLeP-HOp_FrG8z
https://youtu.be/VK44QphNE1A?si=NJXWDsoWeBmTY9fZ
https://youtu.be/Ea6JMA1amZo?si=AEUkeUIxKX5PH3iY
https://youtu.be/PHbOV7DmpAM?si=L-xnt2jtjKz105FT
https://youtu.be/0KM234Ex6is?si=RopKZULw3Rd_g-an

Последна редакция: ср, 01 май 2024, 09:20 от Рори72

# 508
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 489
Колко много цветя, колко красиви кдри! Марги, аз забелязах че хотелът е същия, даже и скрийнове направих, но стигнах много бързо до 4-та серия и забравих да ги сложа. Но пък коментирах че сравняват сериалните младоженци със сватбената двойка Джи-Бин. И роклите много си приличат, сякаш едната са я копирали от другата.





Няма лошо, аз съм "За" ако се събере и тази двойка, Звездю е само година по-млад от Бинчо когато се среща с бъдещата си жена във филм и сериал. Има и много сравнения зад кадър, където Ким Джи Уон и Сончето не могат да откъснат очите си от партньорите си в сериала, докосват ръцете си, глави, подават си в уста нещо за хапване....И двете двойки са много хармонични Heart
Тук се сещам че Звездолин имаше и камео участие в ЛПВТ, Бинчо можеше да го наредят до камеото на Сонг Джонг-Ки като някой от многото адвокати, и без другото тримата са с постоянен абонамент по фенските класации, но пък Бинчо май откак  си е партнирал с жена си в сериал, е минал само на филми,  щом го търсят режисьорите, (някъде бях чела за класация според която е един от любимците им) нека е така, може би е по-безопасно за семейството.

Със Сонг Джонг Ки, адвокат по развода на главната.


Каня се днес да чуя целия ОСТ, но снощи заспах и не можах да изгледам Г-н Кралица, а и къщата няма да се изчисти сама, та дано успея....

Крис, и Марги го гледа Усещане за жена преди няколко месеца. Май и на теб ти е харесал, щом си потърсила японската версия.

Последна редакция: ср, 01 май 2024, 13:53 от Беллора

# 509
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 717
Рори, щом си харесала Главния от "Момичето от 20ти век" (Byeon Woo Seok), ела да ни правиш компания за Lovely Runner, където също е Главен. Точно него обсъждахме с Уинона малко по-горе. Мисля, че и 2в1 го гледа текущо.
Аз него го харесах още и в Record of Youth (2020), заедно с Пак Бо Гъм.

Криси, като сериали с еднорози, може да погледнеш Dear M (2022), Forest (2020), The Secret Romantic Guesthouse (2023), Your House Helper (2018), или два римейка на тайванския In Time With You (2011) - корейския The Time We Were Not In Love (2015) и японския I Don't Love You Yet (2019) (моите предпочитания са за японския). Другите, които мислех да ти спомена, вече си ги гледала Joy
Иначе наскоро гледах поне два сериала, които направо бяха снимани в Земята на Еднорозите, ама те са китайски.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт