АС и други романтични К-драми - тема 8

  • 12 524
  • 735
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 6 235
Гледала съм Спомени от младостта, но явно там не съм го запомнила.В коя роля е там.
Как се превежда на бг Lovely Runner, за да го потърся в плейтубето. Почвам го. Кралицата на сълзите ще е след това. В каталога на спирита не го откривам и на английски за да видя дали не са споменали бг заглавието. Може би има и друго заглавие?

# 511
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 717
В "Спомени от младостта" е един от двамата приятели на Пак Бо Гъм - този, който не успяваше да пробие толкова, колкото него и който беше с богатите родители и чиято майка все го тикаше напред. Героят уж не беше много положителен, но на мен ми беше симпатичен.

За превода на заглавието, ще оставя Уин да каже, понеже аз гледам сериала в платформата на Вики Ракутен и не знам дали има превод на български и къде е.

П.П. Сега го потърсих от любопитство - май има превод от "Мечтателите" - https://playtube.tv/watch/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%80%D0%B0%D … f42vuf8fGN2L.html (първият епизод)

# 512
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 055
Я да ви раздвижа празнично BlushHug А и видеото е много забавно. Heart Eyes



Аз ще се раздвижвам малко с хубостницата, дето така и не се научи да се чисти сама Mr. Green.
Ама идат празници, а с тях и гостите ... На бабите им е ясно. Joy

# 513
  • Мнения: 6 235
Роца, благодаря!
Сега му разглеждах филмографията и видях и че в Среднощните бегачи с Пако и 8ия ни принц е участвал, но и от там не го помня.
Да, сещам се за богатия приятел. На мен ми беше симпатичен, но не чак толкова че да го запомня и да го "последвам" във филмографията му. Но с КимЮ много го харесах. Както между впрочем с нея много харесах и Демончето и пак от нея тръгна и фенството ми спрямо Бо. От всичките й партньори с които съм я гледала само Йогито си го харесах самостоятелно. Останалите тя ми ги "навря" в очите.

От линка който Роца сложи тръгва първа серия с бг субтитри и преведеното заглавие е Прекрасния бегач. Когато потърсих с търсачката това заглавие излезе списък с два епизода, но нито един от тях не тръгва. Не ми е по силите да разбера защо с търсачката като ги намеря дава грешка 404, а от линка на Роца първа серия върви нормално, но стигам до въпроса как е преведено заглавието на руски. Проверих в руски сайт сериалите от 2024г., но никое от заглавията не разпознах като руски вариант на Прекрасния бегач. До момента колко серии са излезли. Пише, че последната серия ще се излъчи на 28 май, а първата е излъчена на 8 април следователно трябва да е някъде до средата. Като ви догоня ще се включа с мнение. Но за целта трябва да открия поне на руски излъчените серии след първа.

Последна редакция: ср, 01 май 2024, 11:29 от Рори72

# 514
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 717
Рори, погледни тук за руски: https://doramy.club/43302-xvataj-son-chzhe-i-begi.html

На руски е преведен като "Хватай Сон Джэ и беги" (което е едно от алтернативните заглавия на сериала "Run Away With Seon Jae on Piggyback" - което, доколкото разбрах, е псевдонимът на Главната във форум, посветен на групата, в която пее Главният).
Вчера излезе 8ма серия на сериала, доколкото виждам, субтитрите в дорамата са почти в реално време.

На мен и двата епизода ми тръгват нормално в Плейтюб (през компютъра), но май засега са преведени само те.
Ако правилно съм намерила линка, това трябва да е плейлистът с наличните епизоди - https://playtube.tv/watch/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%80%D0%B0%D … t/grGYBJWpBQgYus3 (под видеото са прозорчетата за двата налични епизода).

# 515
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 055
Рори, на руски заглавието е или "Хватай Сон Чжэ и беги", или  "Милый беглец".
Намерих го тук с озвучка - https://doramiru.org/3782-khvatay-son-chzhe-i-begi-dorama-vse-serii.html
И тук също https://doramaru.info/12105-milyj-beglec-2024.html
По косвени сведения го има и в контакта - "в вк Заводная обезьянка", по предположение там е със субтитри.
В Плейтюб са качени преведени от Мечтателите, както Роца вече ти е казала, 2 серии - https://playtube.tv/search?keyword=%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%8 … D0%B3%D0%B0%D1%87

# 516
  • Мнения: 6 235
Профи, Роца, благодаря много! На руски заглавието е съвсем различно от българското. Никога нямаше да го открия с търсачката.

Главната е ужасна лигла. От сега не я понасям. Не съм стигнала до момент в който се разбира защо е в инвалидна количка, но се държи ужасно. Моето дете преди 7.5г. буквално за една нощ се оказа в ситуация от много подвижно дете да се превърне в дете, което живее в леглото и дори не може да седи седнало, но никога не се е държало така. А е и дете, освен човек с ужасно ограничен живот. Ако през цялото време главната е такава няма да мога да го гледам този сериал. Актрисата може и да е добра, не съм я гледала никъде, но героинята й е противна. Че даже и ще си реже вените без дори да помисли за майка си. Жалка и слаба жена. Отврат.

Последна редакция: ср, 01 май 2024, 12:22 от Рори72

# 517
  • Мнения: 6 869
Рори, ако търсиш с английското заглавие ще ти е по-лесно да откриваш заглавията при руснаците. В дораматв най-популярните текущи заглавия са още на заглавната страница. Цъкаш на постера и те препраща директно към страницата на сериала.

Явно всички имаме проблем с главната. Аз си казах, че като външен вид ми е симпатична, но като актриса не я харесвам, а съм я гледала в няколко сериала. Има и други актриси/актьори, които не са ми от любимите, но само заради тях няма да се откажа да гледам някой сериал, ако историята ми допада.
Между другото от сериалите, които сме коментирали тук, Ким Хье Юн е участвала в Липсваш ми, Гоблин, Русалката, Звездолин, Спомени от младостта, Истинска красота, макар и с малки или епизодични роли, та сте я виждали, но не сте ѝ обърнали внимание.

За Lovely Runner имам едно подозрение още от началото.
Скрит текст:
Все си мисля, че главният не се самоуби, а някой му "помогна" да падне. Вярно, че дадоха пръснати хапчета, но в същото време той стоеше на терасата, а преди да се случи нещастието на вратата се звънна.

# 518
  • Мнения: 6 235
Леле, от изброените от теб сериали съм я гледала в 4 и никъде не съм я забелязала. Освен първоначалното ужасно представяне на героинята актрисата има някакво студено и леко зло излъчване. Толкова ме издразни с реакцията си в болницата на обаждането от групата, че си взех почивка да ми мине раздразнението от героинята. Още не съм стигнала до момента в който главния се самоубива, но няма логика човека, който изрече толкова силни думи на разбеснялата се главна сам да посегне на живота си. предполагам че си права че са му помогнали. От това което прочетох в коментарите на Роца и Уинона главната ще се върне в миналото и ще опита да предотврати смъртта му. Обикновено в сериалите с втори шанс, връщането в миналото с цел нечия смърт да бъде предотвратена смъртта винаги е насилствена. Най-вероятно и тук ще е така. Сега се чудя това момче как така не съм го оценила още в Спомени от младостта. От вчера много го харесвам и ще си го гледам като главен в неговия сериал независимо че главната ми е мега неприятна.

# 519
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 717
Рори, пооправя се нататък Главната, все пак. Не че ще ми стане симпатична, но ме дразни по-малко. Особено като играе героинята в по-зряла възраст. Иначе като тийн си е лигава.

2в1, аз заради нея зарязах Secret Royal Inspector & Joy навремето, много ми скачаше по нервите Grinning
Това, което си го мислиш,
Скрит текст:
на мен също ми мина през ума, но нали после ни отклониха вниманието с това, че е страдал от безсъние и хронична депресия, та звучеше правдоподобно. Особено в светлината на това, че сигурно се е чувствал виновен, че не е успял да я спаси, или да я спаси като хората навремето.
Но след снощния епизод, почвам да си мисля, че наистина може да са му "помогнали". Още повече, след като дадоха таксиджията да се навърта около блока му и този на Главната.

П.П. Много се забавлявах със сюжета на филма, чийто сценарий предложиха на Сон Дже - русалка, която идва в наши дни, среща се със севернокорейски офицер, трепят заедно зомбита и накрая офицерът се оказва извънземно. Май много сериали гледам Joy Joy Joy

# 520
  • Мнения: 525
.................aма те са китайски.
Благодаря Роци, аз гледам всякакви националности. Китайско също, когато искам мозъкът ми тотално да отпочива. Joy любимка ми е една залюхана фея на която Дилън Уанг и слагаше чудовището в краката и тя пак не го видя. А и след някой китайски актриси, корейските всички ми се виждат женствени.

Последна редакция: ср, 01 май 2024, 14:22 от Krissttinna

# 521
  • Русе
  • Мнения: 2 278
Роци, не, не гледаш много сериали и много си си в час! Hands V Заради "сюжета" и аз бях залегнала на пода...Joy Joy Joy
2в1, и аз като теб се съмнявах в таксиметровия шофьор. Обаче защо ми се струва, че едно от лицата пред блока на мацката, беше на първата й любов от ученическите години, гаменчето? Дали така ми се е сторило?
Леле, тези високи момчета как се сгъват за да целунат едно миньонче...Stuck Out Tongue Winking Eye Сигурно аха-аха ...да получат спинална кифоза.

# 522
  • Мнения: 6 235
Плейтубето отказва да ми пусне 2а серия. Преместих се при рускините. До утре сутрин ще ви догоня. По колко серии на седмица излъчват.
Тая е голяма досадница и като тийнейджърка. Има обаче моменти, които вчера гледах със същия актьор в Момичето от 20 век. Малко е дразнещо да копират сладки моменти от партньорството му с друга актриса. Не че не съм го виждала в сериалите на джун такова взаимстване на моменти, но там с всяка от партньорките изглеждаше добре по свой начин, а този актьор с тази актриса не само че нямат химия, но и никак не си отиват дори визуално. Не мога да харесам нито актрисата, нито героинята. Елементи на историята са ми познати от други сериали, но нямам проблем с това. Интересно ми е. Засега само главната ме дразни много, но Роца даде надежда, че ще стане по -добре и чакам да стигна до момента, когато ще я понасям по-добре. Тя дразни не само около главния, ами и във всеки кадър с нейно участие. На тази актриса не трябва да й дават главни роли.

# 523
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 489
Рори, на руски заглавието е или "Хватай Сон Чжэ и беги", или  "Милый беглец".
Намерих го тук с озвучка - https://doramiru.org/3782-khvatay-son-chzhe-i-begi-dorama-vse-serii.html
И тук също https://doramaru.info/12105-milyj-beglec-2024.html
По косвени сведения го има и в контакта - "в вк Заводная обезьянка", по предположение там е със субтитри.
В Плейтюб са качени преведени от Мечтателите, както Роца вече ти е казала, 2 серии - https://playtube.tv/search?keyword=%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%8 … D0%B3%D0%B0%D1%87

Запазвам линковете. Първо цъкнах тук-там и чух хубава музика, после на второто цъкане пак чух хубава музика,, после видях любимото ми корейско училище, а накрая почнах от началото и изгледах и първа серия. Сега ще почвам втора.
Рори, да не забравяме че в ЮК хора не само в нейното състояние често правят суицидни опити. 24 на 100 000, не знам службите им там как въобще сварват да тичат от едно място на друго, а не знам и каква е статистиката на спасените и тези които са отговаряли в допитване дали са им минавали суицидни мисли...

# 524
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 717
Китайско също, когато искам мозъкът ми тотално да отпочива. Joy любимка ми е една залюхана фея на която Дилън Уанг и слагаше чудовището в краката и тя пак не го видя.
Аз ще пропусна Дилън с Феята. Актрисата не я харесах в единствения сериал, в който я гледах, та не ме вдъхновява за гледане в друг. А и самият сериал, доколкото разбрах е с китайски край от типа, които не обичам:
Скрит текст:
накрая всички плюят кръв и умирГат задружно до следващото прераждане след 10 000 години Joy

Двата сериала, за които споменах по-горе, са:
- Love Me, Love My Voice (2023) - бавен романс, много готвене, много хубави младежи с хубави гласове
- Amidst a Snowstorm of Love (2024) - бавно развитие на връзката, много билярд, много хубави младежи

Иначе Animal Unicorn има и в китайския, който гледам в момента - GO Into Your Heart (2021) - бавен романс, много игра на китайския шах "го", младежите не са чааак толкова хубави, а един от второстепенните откровено ме дразни. Но пък и този сериал става за гледане, когато искаш да си оставиш на мозъка на нощното шкафче.

Рори, излъчват по 2 епизода на седмица, в понеделник и вторник.

Общи условия

Активация на акаунт