Увита пъпна връв. Притеснено ми е...

  • 3 655
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 718
И на мен ми казаха същото в 37 г.с - увита около врата пъпна връв. Два дни след прегледа като отидох да раждам, се оказа, че не е увита около врата, а е много къса и бебето не може да излезе нормално. Съответно - секцио по спешност и по лентичката ми ще видиш, че лекарите добре се справиха.   bouquet

Леко раждане и не се притеснявай!

# 16
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Леко раждане ти желая и имай доверие в лекарите - ако се случи нещо ще действат веднага и бебчо ще излезе жив и здрав!  Hug Очакваме да се похвалиш !

# 17
  • София
  • Мнения: 5 605
Не се притеснявай, често се случва увита пъпна връв. Лекарите и акушерките си знаят работата и няма да има проблем.
Леко раждане!!!
И аз така мисля, меко раждане!  Hug

# 18
  • Мнения: 2 040
Лекарите си знаят работата, щом така са ти казали, значи няма място за притеснение..  Peace
Леко раждане и  успех  Peace

# 19
  • Мнения: 2 807
Здравей!

И Ива, и Мони бяха с двойно увита пъпна връв около вратлетата, шавливи и игриви  Wink бяха до последно. Ражданията бяха безпроблемни.

Важното е пъпната връв да НЕ е къса (тогава е възможно да има проблем), но лекарят който наблюдава бременността ти би трябвало да вижда всичко това на ехографа.
Късата пъпна връв се "хваща" и при следенето тоновете на бебчето през последния месец, както и на тоновете непосредствено преди раждането.

Не се притеснявай, довери се на лекарите  Peace
Леко, бързо, безболезнено и безпроблемно раждане ти желая  Hug

# 20
  • Мнения: 3 069
Не винаги минават без проблем такива раждания....а ако се случи най-лошото???
Никой не е застрахован.Доста безкомпромисно изказване от моя страна но си е истина.
Аз бих настоявала за секцио и не бих подложила жовота на бебето си на риск!

# 21
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Моето бебе се роди с два пъти увита пъпна връв около вратлето и благодарение на експедитивната намеса на акушерката слава богу нямаше последици. Изрева веднага и сега всичко е на ред.  Hug
И при мен беше така.

# 22
  • Мнения: 2 309
Съвсем не винаги лекарите си знаят работата...именно те са тези,които допускат не веднъж грешки,въпреки,че се доверяваме безкористно,а не трябва!
"Лекарите си знаели работата" - по-скоро знаят си кефа и интереса!Да сме обективни Peace

# 23
  • Мнения: 353
Увитата около вратлето пъпна връв не значи,че го души и му пречи да диша.Феталното кръвообръщение и дихателни функции съвсем не са като след раждането.Проблемът произхожда от това,да не се притисне пъпната връв между плода и някоя твърда структура(по време на самия родов процес),тогава се затруднява кръвотока по пъпните съдове,чрез които действително диша и се храни плода и се регистрира страдание(падане на сърдечните тонове) на плода.Така че,не отъждествявайте увитата около вратлето пъпна връв със загърляне,задушаване,обесване и пр.ужасии.

# 24
  • Мнения: 201
И двете ми момчета бяха усукани в пъпната връв , и при двамата лекарите не видяха на видеозон нищо,но по чист късмет двата пъти раждах с операция.
При големия в деня , в който влязох в болницата ,т.к. ми беше минал термина , акушерката установи , че тоновете се губят и ме срязаха по спешност. С малкия секциото ми беше планово, той се въртеше до последно и не сме имали проблем с тоновете , но се роди с двойно пресукана пъпна връв. Гинекологът ми каза ,че едва ли би имало шанс да са роди нормално.
Според мен изчакването на термина за нормално раждане в подобен случай е хазарт.
Стискам палци, каквото и да решиш.Всичко ще бъде наред.Все пак не е единственото бебе с усукана пъпна връв ,пък и вече си в последните седмици.
А  за килограмите - моите се родиха 3,500 и 3,700.

# 25
  • Мнения: 22 879
Не се притеснявай, често се случва увита пъпна връв. Лекарите и акушерките си знаят работата и няма да има проблем.
Леко раждане!!!
Peace И моят син се роди с  два пъти увита връв около вратлето,знаехме го от 7-ми месец.Родих си нормално и бързо,едно голямо бебе.

Последна редакция: нд, 11 фев 2007, 19:01 от ДесиХ2

# 26
  • Мнения: 390
Не винаги минават без проблем такива раждания....а ако се случи най-лошото???
Никой не е застрахован.Доста безкомпромисно изказване от моя страна но си е истина.
Аз бих настоявала за секцио и не бих подложила жовота на бебето си на риск!
Peace

# 27
  • Мнения: 750
Дъщеря ми се роди с увита пъпна връв, разбрах чак в деня на раждането, когато напъвах а нищо не ставаше не смятам , че е безотговорно ако раждаш нормално, човек не може да предвиди всичко. Успех!!! Simple Smile

# 28
  • Мнения: 22 879
Увитата около вратлето пъпна връв не значи,че го души и му пречи да диша.Феталното кръвообръщение и дихателни функции съвсем не са като след раждането.Проблемът произхожда от това,да не се притисне пъпната връв между плода и някоя твърда структура(по време на самия родов процес),тогава се затруднява кръвотока по пъпните съдове,чрез които действително диша и се храни плода и се регистрира страдание(падане на сърдечните тонове) на плода.Така че,не отъждествявайте увитата около вратлето пъпна връв със загърляне,задушаване,обесване и пр.ужасии.
Peace

# 29
  • Мнения: 22 879
Не винаги минават без проблем такива раждания....а ако се случи най-лошото???
Никой не е застрахован.Доста безкомпромисно изказване от моя страна но си е истина.
Аз бих настоявала за секцио и не бих подложила жовота на бебето си на риск!
Повече от 2 месеца лекарите знаеха,че бебето ми е с увита пъпна връв и то 2 пъти,това се записваше като информация на картона ми при всеки ехограф.Никога не се повдигна въпроса за секцио.Значи ли,е съм постъпила безотговорно като родих нормално?!Не мисля...По пътя на  логиката никой не е застрахован от каквото и да е по време на раждането,все пак лекарите са специалисти и те най-добре ще решат кое е най-добре в случая.Има си показатели ,които се взимат предвид,както преди ,така и по време на самото раждане.

Последна редакция: нд, 11 фев 2007, 19:24 от ДесиХ2

Общи условия

Активация на акаунт