За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 110

  • 14 601
  • 516
  •   2
Отговори
# 420
  • Мнения: 46
Как се справяте с крустите по главата и каква може да е причинатй да ги има дете на 1,8 година ,а когато беше бебе почти нямаше

Аз мажа с олио за крусти, но честно казано всяка мазнина (зехтин,кокосово масло и тн) според мен ще свърши работа, оставям за малко, за да омекне кожата и сресвам със ситно гребенче. Така падат. Понякога ползвам и специален шампоан за крусти, но малко странна става косата от него за това ги редувам.

Иначе крустите не са заразни, но защо да оставятв детето да ходи така при положение, че има методи. Не е подържано.

# 421
  • Мнения: 2 847
Той до сега не е имал,като бебе имаше съвсем малко ,но сега бяха повече,намазах с ольото на хипп и измих косата ,главата сега е чиста явно са паднали

# 422
  • Мнения: 5 038
Малчо направи 3м.,но постоянно си яде юмруците. Давам му мляко,вода - пак ръцете в устата. Не е фен много на млякото, понякога яде по сумати време, не изяжда всичко  и след 2 часа е гладен пак. Макс пие 120, което е малко. Яде мудно...обичада се налива с вода. Наддал е 800гр за месец, това добре ли е?
Постоянно лапа ръцете и мисля, че е гладен, но като му дам мляко не ще. Исках да го захраня на 6м, но това поведение според вас значи ли, че трябва по - рано? Хем пие по малко мляко, хем бавно сякаш не го обича, хем много вода иска... Не знам ,баткото беше много ящен и съм объркана.

# 423
  • Мнения: 373
Моят син вече е на 5месеци и все още не пие мляко повече от 120мл. Найчесто пие по 90мл на 2-3 часа. Ние започнахме със захранването от 4ти месец и доста добре прие храната. Даже повече обича пюретата от млекото. Вода все още не обича да пие. Давам му след ядене но едва 1-2 глътка едвам.

А за ръчичките в устата е съвсем нормално. Вече започва процеса за зъбките.

# 424
  • Мнения: 22
Здравейте, мами.
Малкият е на месец и половина и имаме проблем с изхождането по голяма нужда.
Ходи , но на 3,4 дни. Пие АМ давах Нан комфорт , след което реших да опитам с аптамил видях , че е същото след което пак се върнах на Нан , сега ми казаха да пробвам с Хип комфорт , но нещо му се мръщи. Акото му е нормално не е твърдо въпреки че не ака всеки ден и коремчето му е мекичко не твърдо. От друга страна ме притеснява смяната на млеката.. някоя мама имала ли е този проблем?
Ходихме при педиатъра той каза , че всичко е ок и ако се пък тревожим толкова клизми да правим..

# 425
  • Мнения: 234
И при нас е така, все се свива и напъва и се изхожда на 2,3 дни и аз се чудех за хип комфорта дали ще е добре
Здравейте, мами.
Малкият е на месец и половина и имаме проблем с изхождането по голяма нужда.
Ходи , но на 3,4 дни. Пие АМ давах Нан комфорт , след което реших да опитам с аптамил видях , че е същото след което пак се върнах на Нан , сега ми казаха да пробвам с Хип комфорт , но нещо му се мръщи. Акото му е нормално не е твърдо въпреки че не ака всеки ден и коремчето му е мекичко не твърдо. От друга страна ме притеснява смяната на млеката.. някоя мама имала ли е този проблем?
Ходихме при педиатъра той каза , че всичко е ок и ако се пък тревожим толкова клизми да правим..

# 426
  • Мнения: 22
Ми 2ри ден го пием вече, ще видим, но нещо му се мръщи

И при нас е така, все се свива и напъва и се изхожда на 2,3 дни и аз се чудех за хип комфорта дали ще е добре
Здравейте, мами.
Малкият е на месец и половина и имаме проблем с изхождането по голяма нужда.
Ходи , но на 3,4 дни. Пие АМ давах Нан комфорт , след което реших да опитам с аптамил видях , че е същото след което пак се върнах на Нан , сега ми казаха да пробвам с Хип комфорт , но нещо му се мръщи. Акото му е нормално не е твърдо въпреки че не ака всеки ден и коремчето му е мекичко не твърдо. От друга страна ме притеснява смяната на млеката.. някоя мама имала ли е този проблем?
Ходихме при педиатъра той каза , че всичко е ок и ако се пък тревожим толкова клизми да правим..
[/quote]

# 427
  • Мнения: 61
При нас от аптамил хвана запек и многохсе напъваше и ревеше педиатърката каза да го сменим с фризолак вече успява по 1, 2 пъти на ден и то без да се напъва и реве.

# 428
  • Мнения: 22
Чувала съм и аз хубави отзиви за фризолака , но кой от всички?
[url[/url]
При нас от аптамил хвана запек и многохсе напъваше и ревеше педиатърката каза да го сменим с фризолак вече успява по 1, 2 пъти на ден и то без да се напъва и реве.

# 429
  • Мнения: 1 752
Фризолак 1 (до 6 м.)
И при нас от Аптамил прематюр и Аптамил АР беше страшен запек. От Фризолак 1 всичко си беше наред с изхождането, но не наддаваше много. Минахме на Милумил 1 и хем се изхождаше, хем наддаваше.
Чувала съм и аз хубави отзиви за фризолака , но кой от всички?
[url[/url]
При нас от аптамил хвана запек и многохсе напъваше и ревеше педиатърката каза да го сменим с фризолак вече успява по 1, 2 пъти на ден и то без да се напъва и реве.

# 430
  • Мнения: 61
[quote author=Rali997 фризолок вом от 0 до 12 месеца

# 431
  • Мнения: 340
Момичета, колко хапват бебтата на 2+ месеца? Моето е на смесено хранене и ми е трудно да кажа с точност, но едно чисто ядене от 90 мл (3 мерителни лъжички Аптамил) си ги изяждаше на 3 часа. Последните дни обаче нещо сякаш се опитва да разреди храненето и много се дърпа от шишето. Време ли е да увелича млякото за сметка на интервалите на хранене?
Също как спят вашите бебчета? Имам чувството, че за тези месеци вече трябва да будува повече (ако се събуди на 40 мин - 1 час определено си личи, че не му стига и започва рев), а той има нужда да спи по 1,5-2 часа. Във времето на будуване е много активен, усмихнат, игрив, любопитен и тн. Но не трябва ли това време да се увеличава за сметка на дремките?

# 432
  • Мнения: 158
Мами бебе което кашля веднъж пред 2,3 дни дали е опасно ?

# 433
  • Мнения: 1 953
Малкият е на 2++ месеца. Винаги де е изхождал по няколко пъти на ден. До преди няколко дни, той все се напъваше сутринта от 6ч до 8ч и успяваше да се изходи. През деня също се изхожда, но без такива продължителни напъни. От седмица той спря тези напъни и съответно изхожданията изчезнаха. На 1 май опитах с термометъра, но не се получи. Успях с мушкато по съвет на баба му...  Беше рядко, както обикновено. До днес отново нямаме ако... Само на кърма е, памперсите са винаги опишкани. Преди имаше следи от пръцки, но вече и това го няма. Давам всеки ден сутрин 2 капки витамин Д и 5 капки Биогая. Правим упражнения със свиване на крачета, колело, жабка, масажирам коремчето. Няма проблем с пръцкането, само с акото.....
Нормално ли е това и какво мога да направя, за да му помогна? Как да процедирам?

# 434
  • Мнения: 2 758
Да питам има ли връзка между подути лимфни възли и никнене на зъбче?
Напипах няколко топченца по врата и зад ухото на детенцето ни и съм притеснена, а няма температура или някакви други неразположения.

Общи условия

Активация на акаунт