Постите идват със страшна сила + рецепти за пости!

  • 49 069
  • 306
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 647
Домашен чипс

ПРОДУКТИ:
картофи
моркови
кромид лук


ПРИГОТВЯНЕ:
Нарязвате изчистените, измити и добре подсушени картофи, моркови и лук на много фини колелца, Загрявате силно олиото във фритюрник или в дълбок съд за пържене, за да може зеленчуците да не се залепят, а да плуват в него и ги изпържвате (за около 15 секунди). След това отцеждате от мазнината върху кухненска хартия или решетка. След това изсипвате в голяма купа и поръсвате със сол и подправки по желание. Добър апетит!

# 181
  • Мнения: 6 461
Постна салата

пържени картофи
грах
царевица
бланширан морков  нарязан на кубчета
кисели краставички нарязани на кубчета
маслинки -без костилка

Всичко това се разбърква в една купа.
Подсолява се на вкус
И се полива с растителна майонеза.

# 182
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Постна салата

И се полива с растителна майонеза.

Дими, каква е тая растителна майонеза, на коя фирма е и от къде я купуваш?

# 183
Има соева майонеза в диетичните магазини.

# 184
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Има соева майонеза в диетичните магазини.
Няма наблизо около нас такъв. Има ли я на диетичните щандове във веригите - Билла, Фантастико?

# 185
Не съм сигурна ,но мисля че няма. Но  провери.

# 186
  • Мнения: 6 461
Постна салата

И се полива с растителна майонеза.

Дими, каква е тая растителна майонеза, на коя фирма е и от къде я купуваш?
Да ти кажа честно на няколко пъти майка ми я купува .
Тогава съм я приготвяла така. Peace
Ще я питам задължително и ще ти кажа.
Ако не се лъжа от Билла.

# 187
  • Мнения: 3 550
Да имате идеи за нещо за намазване на филийка? [/b][/color]
Лютеница, сусамов тахан с мед, различни конфитюри, шипков мармалад, кьопоолу, доматено пюре (за дните без олио), руска салата без салам и със соева маьонеза, соев хайвер (това не съм яла, само съм му чела етикета Laughing). Студентска баница - филийка, полята с олио и поръсена с червен пипер и сол.

# 188
  • Мнения: 404
Дайте идеи какво постно може да се приготви за закуска. Аз се сещам само за макарони и филии с изброените по-горе продукти.

# 189
  • В страната на бурите
  • Мнения: 960
Ето още идеи - надявам се не повтарям нещо:

Щтрудел с ябълки или тиква
Кадаиф
Постен гювеч - с картофи, бамя, грах, царевица и домати - много е вкусно

# 190
  • Мнения: 3 550
Дайте идеи какво постно може да се приготви за закуска. Аз се сещам само за макарони и филии с изброените по-горе продукти.
И на мен закуските са ми голям проблем. Накрая посочените неща втръсват страшно.
Бих добавила постен сладкиш, баница с тиква или с ябълки, варени гевреци от бабите на улицата........... и да редуваме макароните с кус-кус.  Laughing

# 191
  • Мнения: 3 550
ISOLDE, ако още следиш темата, можеш ли да напишеш как правиш лещени кюфтета. Прочетох ги в другата тема, но питам тук, за да не я разводняваме. С какво слепваш лещата, за да стои на кюфтета? После пържиш ли ги допълнително и как не се разпадат?

# 192
  • Мнения: 3 647
Постна салата

И се полива с растителна майонеза.

Дими, каква е тая растителна майонеза, на коя фирма е и от къде я купуваш?
растителни кашкавали и сирена, майонези и заместители на месо има във веригите на Пикадили
и в различни диетични магазини
  bouquet

# 193
  • Мнения: 3 647
Салатата на ANGYA
Птодукти
500 гр.цвекло
6 моркова
2 ябълки
10 цели орехови ядки
щипка захар, сок от лимон, с.л мед
Приготвяне:
цвекото, морковите и ябълките с нарязват на гредички(или на  жулиен, може и да се настържат)
цвеклото и морковите се поръсват със  щипка захар разбъркват се и се оставят така 2 мин.
прибавя се лимоновия сок +ябълките +орехите (по въжможност да са по половин ядка или цели ) + меда
разбърква е и се сервира
  bouquet

# 194
  • Мнения: 3 647
Дайте идеи какво постно може да се приготви за закуска. Аз се сещам само за макарони и филии с изброените по-горе продукти.
И на мен закуските са ми голям проблем. Накрая посочените неща втръсват страшно.
Бих добавила постен сладкиш, баница с тиква или с ябълки, варени гевреци от бабите на улицата........... и да редуваме макароните с кус-кус.  Laughing
също така  овесени ядки с мед
мюслита със сушени плодове
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт