Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 79 (м. април)

  • 23 277
  • 1 097
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 27 593
Тестото вдига най-много, даже вдига повече от чистата захар. Ям ли тесто, отлитам Sweat Smile
Да.😅 С глюкомера и моите впечатления са били такива, със сензора тесто не съм консумирала.
Елора, предполагам, че захарта се обработва по-бързо (от тестото) и бързо се включва инсулинът, за да свали КЗ, докато тестото се разгражда за повече време и му отнема известно време, за да си развие "потенциала"...😄

# 781
  • Мнения: 855
Ами тествай и ще видиш.
Ако ще ям нещо сладко, предпочитам да няма тесто, макар че освен шоколади и разни кремове без нишесте, всичко друго е на тестена основа. тоест, ако трябва да избирам между сладолед или торта, ще избера сладолед или бонбон, но не и баница.

# 782
  • Мнения: 31 809
Може и да сте прави. Сигурно сте. Човек като почне оттук оттам и не се усеща как може да залитне.
Ама от моята баница си хапвам като правим
Тя мама я прави де.
Но това  е рядко.
Но си има обилно сиренце, яйца, мазнина.
Корите са малко и кз ми скочи мисля до 8 и нещо. После падна за час до 6.

# 783
  • Мнения: 27 593
А, от тези и аз бих избрала сладолед или бонбон.🙂 Торти/палачинки и подобни с по-малко вгх мога да си направя и нагодя към режима, ако много приритам. Стандартните торти и баници не ме изкушават отдавна /а миризмата на олио, ноято се носи около баничарниците я надушвам отдалече/.😅
Елора, представи си от купешка баница какво се случва...🙂

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 19:48 от dolce miele

# 784
  • Мнения: 1 052
Най-зле е сладкото тесто 😀. Баница не чак толкова.
За да се вдига толкова КЗ значи сте много стриктни в режима😀.
В началото при мен от малко ориз КЗ отиваше към 9. Ако сега ям е май-много 7, ама това е, защото вече не съм толкова стриктна. Когато по-често се подават такива храни може би организма “свиква”.
И на мен ми се ще да пробвам сензорите за захар, ама май изпуснах сезона. Ще се вижда ли като е на ръката? Че и без това всички ме смятат за смахната и отдавна не споделям за хранене и захари 😀
Някъде бях мяркала, че може и на корема да се сложи. Знае ли някой?

# 785
  • Мнения: 707
Може на задната част на ръката под ръкава, може на корема, а може и на д-то. Вероятно има значение как спиш, за да не го разместиш.

Най-зле е сладкото тесто 😀. Баница не чак толкова.
За да се вдига толкова КЗ значи сте много стриктни в режима😀.
В началото при мен от малко ориз КЗ отиваше към 9. Ако сега ям е май-много 7, ама това е, защото вече не съм толкова стриктна. Когато по-често се подават такива храни може би организма “свиква”.
И на мен ми се ще да пробвам сензорите за захар, ама май изпуснах сезона. Ще се вижда ли като е на ръката? Че и без това всички ме смятат за смахната и отдавна не споделям за хранене и захари 😀
Някъде бях мяркала, че може и на корема да се сложи. Знае ли някой?

# 786
  • Мнения: 31 809
Долче, не ща и да си представям.
Тя моята е нещо по-към зоната да ти кажа.
Макар че понякога ми се ще да опитам малко Софийска баница от едно място. Ама ще ми стане тежко.
То с дюнера така стана последния път. А махнах и картофите. Не е за мен това.

Сладко, донякъде си права, но се замисли, че ако човек с ир не е вече толкова стриктен, може би инсулина му е в повече при толкова лежерен режим.
Предпочитам ако ще ям нещо да е ябълка както преди два дни направих, но не  и солета или бисквита вече.

# 787
  • Мнения: 855
Не плащам данък обществено мнение и хич не ми пука дали ме мислят за луда и не ми пречи да ми се вижда сензора, ако съм с такъв.

Да, ако си похапваш по-често въглехидратки, тялото започва да си регулира захарта и не скача толкова, но пък за сметка на какво е това, вече е друг въпрос.

# 788
  • Мнения: 1 052
Вероятно е така. Няма с какво да измерим инсулина за съжаление.
Сега да не си помислите, че през ден ям теста и сладки 😀. Но когато ям КЗ не се качва много.

Елора, ти към сусам ли имаше алергия?
Не смея да се хваля още, но по онзи въпрос нашия 😀, добре ми действа сутрин на глдно лъжица сусамов тахан. Не е идеално, но по-добре.

# 789
  • Мнения: 31 809
Да, към сусам.
Браво, щом ти действа. Но аз така нямах алергия и от много употреба почнах да имам. Та почивай си чат пат.

А за нашия въпрос. Значи пия натуралакс, елакса и гастрохелпа по 1.  Но го пия следобед, така ми действа сутрин много по-добре.

Но и друго правя. Ей тая точка



От книгата 36 точки за здраве.
Трябва и първа точка да почна, че и тя  е за това.
И като я правя, трябва да кажа, че нещата са много по-добре.
Сладко, опитай я. Сутрин като звъне първата аларма не става. Имам 4 аларми и ги чакам. Дремуцам, разсънвам се и правя разни работи. Първо почвам с тая точка. 1-2 минути на всяка ръка. После си свивам краката към коленете и седя малко така. Това за кръста предимно. После правя вакум. 3-4 пъти.
И ставам вече.

# 790
  • Мнения: 1 052
Не знам няма ли да стане с друг вид тахан. То все е мазнина. Опитай. Масло краве при мен не работи, увеличих дозата.
Иначе аз пия алое на кристали, но за последните две седмици съм пила само два пъти за идеално изчистване 😀.
Ще пробвам и твоите “упражнения”.

# 791
  • Мнения: 27 593
Аз също съм със сензор в момента. Това са графиките ми за първите седем дни (17-ти, 18-ти, 19-ти април- фаст, другите четири дни са с хранения с режимна храна, като в повечето дни храненията са по две, т.е. включих и второ хранене):

Зелената зона е 3,9-5,5 в нашата мерна единица. През първите дни КЗ ми е падала до "хипогликемичните"😜 стойности, но нито за момент не съм имала симптоми на хипогликемия.
Установих, че доматите са плод😉- 200 грама домати и 70 грама краставица ми повишиха КЗ до 6,8...и съм сигурна, че не е от краставицата! Това дотук ми е най-високата отчетена стойност от сензора...а и не спадна чак толкова бързо. Цялата салата се побираше в десертна чинийка.
Ето я графиката за 23.04.- салатата с домати съм я яла малко след полунощ (вижда се), а в 13,30 ч съм изяла две консерви сардини, 200 грама зелена салата Триколоре и какао с масло и сметана:

Ами, любовта ми към сардините изобщо не е случайна!🙂 Към 21 ч някъде изпих две купички от бульона от пилешките фенери- също никакъв пик (не съм му махала мазнината, сдъвках си и зърната черен пипер😁).

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 17:01 от dolce miele

# 792
  • Мнения: 31 809
Оф, писала съм с краката.
Имам предвид, че краката ги свивам в колената  и притискам към корема.
Нещо такова

# 793
  • Мнения: 27 593
И на мен ми се ще да пробвам сензорите за захар, ама май изпуснах сезона. Ще се вижда ли като е на ръката? Че и без това всички ме смятат за смахната и отдавна не споделям за хранене и захари 😀
Моят сензор е бял, голям е колкото монета от 1-2 лв може би. Предишният път беше през ноември, така че от дрехите изобщо не се виждаше. Тогава обаче по някое време след първата седмица сензорът започна да ми се отлепя частично, та слагах лепенки, бандаж...😅 Сега имам специални бежови лепенки за сензора- от една страна, бежовото не се натрапва много, от друга, диаметърът им е много по-голям от размера на сензора...С тениска с не много къс ръкав не се натрапва в полезрението. Не че на мен ми пука особено дали се вижда или не.😁 Сложила съм си го, защото искам да тествам разни неща, та другите нека мислят, каквото искат.🙂

# 794
  • Мнения: 241
Ох, запалих се по тия сензори от вас. Пусках изследвания и явно има, неща дето още трябва да се пипнат. Но най- ме хваща яд за холестерола. Ендото ме убеди да пробвам с Профихол да го смъкна, че беше 10 и нещо. Ми той станал 12.60. Нали уж движение, хранене чистят, чета, чета и освен проблема да идва от щитовидната, друго не ми идва на ум. И добре, че е темата, та си пускам всичко на ред, че тя ми пуснала само холестеролите и едно голо ТСХ. Та и проблема с витамин Д лъсна.

Общи условия

Активация на акаунт