Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 79 (м. април)

  • 23 620
  • 1 097
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 27 636
Беки, най-често вадя вътрешната "кошница" и я използвам за гевгир.🙂 Моята центрофуга е от Лидъл. Цедено мляко правя също в центрофугата, настъргани тиквички за кюфтета (с това рядко се хващам, само понякога). Последните слагам в марля и после в центрофугата.

# 946
  • Мнения: 4 602
Разбрах, значи правя същото - просто реших, че има по-лесен начин и съм се прецакала с миенето Joy Иначе първо “кисна” зелениите със сода в студена вода за 20-30 мин и тогава мия, цедя, режа…

# 947
  • Мнения: 12 998
Аз не мия в нея а в по-голям съд, просто е много удобна за отцеждането - колкото и да отцедя листата, като ги сложа в нея после още доста вода изливам. Ако не минат през това, тая вода отива в салатата ми... а както вече стана дума, това ми е лакомство на мен, не искам да си го развалям.

Иначе за някаква вариация на сандвич има какво да измисли човек наистина, ако толкова държи. И аз отначало какви ли щуротии не изпробвах, накрая си се придържам към простичка храна и туйто. Вкусна ми е, не ми доскучава. Да има месце или яйца, да има зеленчук, ако е и цветно там по-шаренко - още по-добре.
Колко хора се чудят какво и как да си приготвят и колко било сложно, пък аз все казвам че ми се опрости работата с храната, откакто минах на режим. А откакто си взех и еърфраер пък съвсем лесно ми стана, че и бързо става всичко.
Бившият ми през цялото време ми се дивеше, не спря да казва че не познава друг човек който с такъв кеф да сяда и да си яде храната. Отначало кой знае какво е очаквал като разбра че се храня малко по-различно от стандартното, а съвсем скоро след това взе и на него да му харесва Grinning

# 948
  • София
  • Мнения: 5 801
На мен любимият ми хляб за сандвичи е суровата чушка.

# 949
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 765
Измитата маруля я центрофугирам на части, защото е доста голяма. Половината режа, другата я оставям вътре и слагам в хладилника. Издържа до седмица, без да се смарангяса.
Тази вечер яйца с бекон и половин хамбургер.
И салата от зеле, моркови и червено цвекло. С много лимон 🍋

# 950
  • Мнения: 12 998
Това ми попадна случайно ей сега, слагам линка заради последната дискусия с кето тортилите
https://www.facebook.com/share/r/VRY6hPHoqUGd2jBc/

Настърганото сирене е една чаша - чедър и суха моцарела, има и сол и пипер на вкус.

# 951
  • Мнения: 764
Честита цветница момичета.. На именниците, а и не само да сте здрави 💐
Тайсче❤❤❤
Много те мисля

# 952
  • Мнения: 31 864
Честита цветница и от мен и именяците да са живи, здрави и щастливи.

# 953
  • Мнения: 4 176
Честит празник на всички, които празнуват днес! Да сте здрави, обичани и много щастливи!

# 954
  • Мнения: 27 636
Честит празник! Честит имен ден на имениците!🙂

# 955
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 765


Вярно, вярно! Честит празник на всички момичета с цветно име, а и на останалите китки😚
Елора, откога не бях чувала"именяци"😚Бодна ми сърцето. Татко ми беше от северна България и там така говорят.
Днес съм се размислила за нещо. Щом трябва захранване след гладуване, не трябва ли и подготовка преди започването му!? Засега подготвям почвата( ММ), че ще направя няколко дни без храна. Лека полека трябва, че той е с пейсмейкър, да не му стане нещо! Като подхвърлих днес за гладуването, той си премълча. Според мен, не ме чу добре😂, или е решил, че го поднасям нещо.

# 956
  • Мнения: 879
Захранване трябва само при дълъг фаст - повече от 7 дни. За тридневен, че дори и петдневен, не е нужно специално захранване. Разбира се не означава след като изкараш 5 дни без храна да се напукаш до пръсване. То не е и много възможно де.
Проблем след дълъг фаст може да се породи от електролитен дисбаланс, не е от храната директно.

# 957
  • Мнения: 12 998
Честит празник и от мен! Не знам имаме ли именници и именнички в темата ама пък ние всичките сме едни китки... Grinning

На мен след три денонощия не ми беше възможно да седна и да изям нормално за мен количество храна на едно хранене. А по принцип съм си ящна и рядко ми става тежко, а колко вкусно ми беше всичко няма нужда да ви казвам. Но за мен едно нормално хранене е половината ми храна от всичката за деня. Дори и с малките порции ми се разкъркори коремът.
Та който иска да му вика захранване, който иска друго, но за мен поне 0 захранване означава да се нахраниш все едно че не е имало фаст а ти е просто поредното сядане да ядеш. А това, пак според мен, не е най-умното нещо. Ако някой го може и не му се отразява зле - хубаво, но поне от това което чета из разни групи точно за фастове, далеч не е норма. Често казват или че им става тежко, или че им се разстройва стомахът, или и двете.
Има и други съображения, звучат логично пък дали са баш така не мога да кажа. Но спрямо целите с които се прави фаста, съобразяват с каква храна се започва след него. Дали с протеин, дали с пробиотично нещо, дали с мазнини, дали с костен бульон. Ако искат да продължат автофагията, държат още някой и друг ден протеините много ниски, ама като казвам много имам предвид до 20 грама мисля да бяха.
Виж до към 30тина часа като съм правила, наистина не се съобразявам после, няждам се как си требе и не ми е пречило, случва се да ми стане тежко малко ама нищо драматично. Из групите обикновено го дават до 24ч така и над 24 вече със съобразяване.

Откъм подготвяне, при нашия начин на хранене не мисля че има нужда от кой знае какво. Хубаво си е преди фаста човек да е добре нахранен ако ще е дълъг - с доволно протеини и мазнини и по възможност да не влиза от фаст във фаст. Ние така си се храним през цялото време, тъй че няма дерт, на тези с по-стандартно хранене би им било по-трудно ако си карат така до последно.

# 958
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 765
Благодаря, Натка! Аз по въпроса за захранването съм чела и преди, но никога не съм срещала информация за предварителна подготовка преди гладуване. Преди като яхнех метлата и не ядях по два три дни от раз. Но сега съм спокойна и не се нервя както преди, та няма начин да прескоча ядене .

# 959
  • Мнения: 31 864
danilu, от Пловдивска област съм, не знам северна ли се води, май не Grinning
Ама си го ползвам.

Общи условия

Активация на акаунт