В момента чета ... 89

  • 12 923
  • 244
  •   3
Отговори
# 120
  • Мнения: 10 188
Какво точно е “джен”, не съм срещала такава категория?
Скрит текст:
Извинявам се, но книгите на Маас не отиват ли повече към роментъзи, отколкото фентъзи (нищо нейно не съм чела, само с такова впечатление оставам…)?
Някои. "Стъкленият трон" е по-скоро джен, романтичната линия е фон.

# 121
  • Мнения: 3 625
Какво точно е “джен”, не съм срещала такава категория?
Скрит текст:
Извинявам се, но книгите на Маас не отиват ли повече към роментъзи, отколкото фентъзи (нищо нейно не съм чела, само с такова впечатление оставам…)?
Някои. "Стъкленият трон" е по-скоро джен, романтичната линия е фон.
Категория. Не се споменават или описват сексуални взаимоотношения в подробности, защото нямат водеща роля в историята. Залага се повече на приключенията или детективската линия.

# 122
  • Мнения: 10 188
Т.е.лека романтика с приключенски дух? (Защото преди да попитам се опитах да намеря информация за такава категория, но нищо не открих, някакво съкращение ли е или..?)
В такъв случай може Троновете да ги предвидя за някакъв бъдещ момент. И нещо от Сандърсън, но да карам по ред.

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 17:30 от fenyx

# 123
  • Мнения: 3 625
Т.е.лека романтика с приключенски дух? (Защото преди да попитам се опитах да намеря информация за такава категория, но нищо не открих, някакво съкращение ли е или..?)
В такъв случай може Троновете да ги предвидя за някакъв бъдещ момент. И нещо от Сандърсън, но да карам по ред.
По-скоро обратното - приключенска книга с ненатрапчива любовна линия. Честно казано и аз не зная от къде идва понятието. Срещнах го преди време, питах и това ми отговориха, а после съм го засичала няколко пъти като категория.
п.п. Тронове са доста кървави. Реализмът им идва малко в повече.

# 124
  • Мнения: 10 188
Добре, ще имам предвид тази особеност. Достатъчно кървав ми беше Франк Тилие (тук говоря за крими). А на Абъркромби също някои сцени прескачам.

# 125
  • София
  • Мнения: 1 782
Ели-Мели Подобрен я има в мейлбукс, ако нямаш достъп ми пиши и ще я пратя.

# 126
  • Мнения: 749
Някой чете или чел ли е “ Любов или нещо такова” на Тересе Тунген.
Прочетох първата история и съм с раздвоено мнение?!

# 127
  • Мнения: 195
Здравейте, някой чете ли книгите Бриджетън? Навързани ли са една с друга?

# 128
  • Мнения: 10 188
Ако това търсите https://www.goodreads.com/series/40393-bridgertons
са доста книги в поредицата. Не съм ги чела, а май в други теми са коментирани.

# 129
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 688
Здравейте, някой чете ли книгите Бриджетън? Навързани ли са една с друга?

Принципно да, свързани са.

# 130
  • Мнения: 776
Започнах да слушам "Двор от рози и бодли" на Сара Маас, но не ме увлича. Много ми е мудно засега. Струва ли си да продължавам?

И аз не съм чувала за жанр "джен". Как се пише на английски?

# 131
  • Мнения: 7 438
Започнах "Вода за слонове, увличаща и бързо четяща се, с коренно различен
сюжет от всичко, което прочетох.

# 132
  • Мнения: 10 188
Книга, която още от началото не харесам, оставям без всякакви угризения вече, толкова много други книги ме чакат, няма смисъл да отделям за нещо, което не ми харесва времето, което може да бъде посветено на тях.

# 133
  • Мнения: 1 466
Започнах да слушам "Двор от рози и бодли" на Сара Маас, но не ме увлича. Много ми е мудно засега. Струва ли си да продължавам?
Първата е доста мудна, особено първата половина, ако успееш да я преодолееш. Втората и третата ми харесаха доста (третата също върви по-бавно, но ми беше интересна), четвъртата не е нищо особено, тя е новела към третата част.
Остават ми около 150 страници от последната излязла, но ми идва твърде spicy, а и ги чета една след друга и май се наситих.

# 134
  • Мнения: 776
[Първата е доста мудна, особено първата половина, ако успееш да я преодолееш. Втората и третата ми харесаха доста (третата също върви по-бавно, но ми беше интересна), четвъртата не е нищо особено, тя е новела към третата част.
Остават ми около 150 страници от последната излязла, но ми идва твърде spicy, а и ги чета една след друга и май се наситих.

Благодаря! Ако първата не ми хареса, няма да стигна до втора и трета. И "Стъкленият трон" ли е така? Търсех нещо леко за слушане.

Общи условия

Активация на акаунт