Искам да кажа... (218) през МАЙ 2024

  • 24 215
  • 574
  •   5
Отговори
# 255
  • Бургас
  • Мнения: 6 577
Аз от седем години съм хоум офис, но работата ми е такава, че грам не налага да ходя в служебен такъв. Там цял ден ще стоя затворена сама в една стая, нямам колеги, изцяло онлайн комуникация, шефовете са в други градове, случва се с дни да не ми звънне телефон или да дойде имейл, така че е абсолютно безпредметно да ходя напред-назад. Така успявам да съм в полза на децата, да си върша мои си странични неща, а и спестявам на фирмата някои режийни разходи, което пък е добре дошло за нея. И съм всичко друго, но не и мързелива по отношение на работата.

# 256
  • София
  • Мнения: 2 100
Така е. Сигурно има длъжности, за които е безпредметно дали си вкъщи или на друго място. Исках да кажа, че като цяло рядко се случва да има човек, който да работи плътно 8 ч вкъщи на ден. Като има постоянно други фактори, които да те разсейват. Иначе съвестните хора са такива навсякъде.

# 257
  • Мнения: 5 413
Дълготрайните негативи на работата от вкъщи са в загубата на социални умения, неумение за разговор очи в очи, усложняване на всяка задача, ако е необходимо да се извърши от екип, депресия, бърнаут, ако не се разпределя правилно времето и се работи извънредно и т.н и т.н. Мисля че напред във времето ще си проличат симптомите, както и при децата ни, подложени на дистанционно обучение в ключови класове, когато трябваше да се учат да се подготвят сами.
Не съм против, не съм и за. Някакъв хибриден модел би бил по-приемлив, като начало на по-балансирано съотношение между работния процес и личния живот.

# 258
  • Мнения: 14 820
Има и хора, които вместо 8 часа, работят по 10-12, когато са хоум офис. Както каза Фонс, до човек си е.
Аз в момента търся нещо допълнително, защото имам супер много свободно време през деня. Бих могла да върша допълнително нещо, но за сега не съм открила какво да е. Одобриха ме за разни неща, но изиксват оборотни 7-8К, които нямам. 😅
Искам да кажа, че ми писна от дъжд! Ама много ми писна! 🤯☔ Искам слънце!

# 259
  • Germany
  • Мнения: 7 983
Мъжа ми работи от 2020 хоум офис и определено не работи по малко, а често даже повече. За някой професии е напълно възможно и си е удобство. На служителя се спестява времето за път от и до офиса, а фирмата спестява доста разходи за ток, отопление и т.н.  Съгласна съм с Тути, че най-добре би било обаче да е хибридно, за да не се губят социалните умения. Али, пожелавам да намерите най-накрая адекватни колеги, защото това, което споделяш е ненормална работа!
Уморих се днес и ме ядоса колежката. Цяла седмица е супер неадекватна и след като не успя да ми натресе предните си издънки, днес пак пробва да ми прехвърли неин пропуск. Не разбирам не си ли дава сметка, че ако си тръгна, пак ще се гърби сама и че е и в неин интерес да остана. Когато работя сама с докторката всичко върви идеално. Като сме двете и тя се скатава - става мазало.

# 260
  • Мнения: 1 097
И аз рядко ползвам хоум офис, а имам възможност. По-добре ми е в офиса.
Али, жалко, че ви е изгубил времето този кандидат.
Хич не ми беше петъчно днес, направо бях с нагласа да си работя още.
Но все пак, честит петък и да си починете!

# 261
  • Бургас
  • Мнения: 16 420
При мен е невъзможно хоум офиса 😂 Колкото и да ми се иска.
Мога да работя за 100 човека,но мога и за 0. Зависи от това кой,какво,как,защо и дали съм на кеф 😂☺️
Ако ми спори работата добре,ако не - кофти.

# 262
  • Мнения: 803
karzz, на така съм и аз, отдел творчество Grinning ако има муза, добре. Ако няма и идея, греда Simple Smile Ма и с хоум офис съм или коуъркинг, и става тегаво.

# 263
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 862
Най-много (като обем работа) съм свършвала на хоум офис или преди това във ваканция. Първата ми работа в САЩ обаче беше, най- айляк. Успях да прочета де що имаше книга в читанка.

# 264
  • Варна
  • Мнения: 6 343
Миналото лято времето трудно стигаше за работата и градината. Ще видим това лято как ще се организирам.
Чакам моят мъж да се прибере от спешното. Баща му е започнал да буйства след инсулта и се е стигнало до бърза помощ.
И да ви покажа едно гостенче на двора:

# 265
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 223
Привет!
Аз съм социално животно... Затова не тренирам вкъщи, обичам социалните контакти при групови занимания...
Не харесвам хоум офиса, имам много против дистанционното обучение...
Днес изпратихме абитуриентите.
Валя през цялоно време.
Марти се прибра, отиде на бал.
Останалите сме вкъщи...

# 266
  • Мнения: 14 354
Добро утро!

Кукнах рано, ама съм наспана. Сега ще поошетам малко и после на пазар. Следобед сме на откриване на детската градинка на едната ми дружка.  То в същност отдавна я има, но сега се местят в голяма,  красива къща.  Много се гордея с нея!

# 267
  • Мнения: 39 556
Добро утро!
Боби, много добре изглеждаш!
И аз станах рано. По изключение днес не съм на работа. Ще чистя
етажа на брат ми, ще пера пердета на нашия етаж + ежедневното почистване и готвене.
Чувствам се наспана, въпреки, че ММ не спря да хърка.
Има ли празнуващи днес? Да са живи и здрави!
Хубав ден!

# 268
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 731
Добро утро!

Аз пека баничко-мъфини, а вие се досещате защо. Blush
Ще я водя днес на село, да се видят с майка и татко, че те милите не поискаха да ни дойдат на Великден, че да не ни натоварвали, но тъгуват за децата, та днес ще ги зарадвам!
Дават го слънчево и засега е така, а дано е целия ден!

Али, браво на твоята приятелка!

Аз с удоволствие бих работила у дома, но при мен е неприложимо. Със сигурност ще свърша повече работа от гадното място без прозорци, без дневна светлина и достъп на чист въздух, а и съм сама почти през целия ден.
И не, не съм мързелива и ако бях на приятно място с готини колеги, бих предпочела офис, но има фактори, които играят огромна роля за такъв избор!

# 269
  • гр.София
  • Мнения: 2 761
Добро утро!
Боби, много добре изглеждаш, елегантна💃
Днес щерката в Бг- училището имат празник и ще танцува, та ще ходя да я гледам🙂
Ще направим и един шопинг по женски😘
Хубав ден момичета🤗

Общи условия

Активация на акаунт