Гледахте ли Лека нощ деца току що!!!

  • 5 161
  • 118
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 14 654
преди време имаше една тема "на каква температура живеете"
та отговорите в нея рядко бяха под 22 градуса, някои казваха, че и на 28 им е студено
а тук излиза, че всички са големи спестовници
радвам се, че вкъщи не се гледа почти никаква телевизия и пропускаме всички детски предавания, препоръчвам на всички да си изхвърлят телевизорите

# 91
  • Мнения: 293
Радост, не обобщавай: тука в тая тема, па в оная. Може пък да не са писали едни и същи Grinning

Колкото за тв.. не препоръчвам нищо на никого, ама би било полезно за мен.  Mr. Green

# 92
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сапуни ползвам ... с тях си мия чинииите,( обикновени ползвам) .......пера дрехите, ароматизирам гардеробите .... вече има перилни препарати без фосфати ... такъв е течния Фрош ..... но мен си ме радват сапуните..... направо съм маниак на темата ....... днес пера със зелена ябълка, утре лавандула, после ванилия ....... единствено кенефа два пъти в месеца мия с белина за тоалетни..... с този препарат ме снабдява загрижената ми майка..... още не съм намерила по- щадящ препарат ......
Бъди добра душа - опиши подробно технологията в отделна тема в Дом и семейство. С по-малко многоточия, а с повече подробности Simple Smile
Заинтригува ме.



Амиии, с какво основание  newsm78  ... да се похваля как пера със сапуни ли ?   Blush ...неловко ми е..... питай ..... какво не ти е ясно

# 93
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
преди време имаше една тема "на каква температура живеете"
та отговорите в нея рядко бяха под 22 градуса, някои казваха, че и на 28 им е студено
а тук излиза, че всички са големи спестовници
радвам се, че вкъщи не се гледа почти никаква телевизия и пропускаме всички детски предавания, препоръчвам на всички да си изхвърлят телевизорите


Да де, но идеята е да живееш така че да ти е добре според сезона. Не е нужно да ходиш по бански зимата, нали? Затова си говорим. Не е нужно да мръзнем. Но пък е крайно неразумно да надуем парното и да отворим прозорците.  Също така не е нужно да пуснем водата за да си изстудяваме бирата или динята.

# 94
  • Мнения: 14 654
Но пък е крайно неразумно да надуем парното и да отворим прозорците.
аз не вярвам някой нормален човек да прави така, ако това са обяснявали във въпросното филмче, значи наистина е направено като за малоумни

# 95
  • Мнения: 459
Преди време в рубриката Лека нощ деца даваха как едно дете скача от вкъщи с чадър в ръка  #Crazy, така че Лека нощ никога няма да го пусна на детето.

# 96
  • Мнения: 5 462
Много хубаво правят в такъв случай БНТ. Това е сериозен проблем на балканския ни характер - хем сме бедни, хем разхищаваме. Какво ненормално има в това, като тръгне сутрин семейството на работа и на градина или училище, да намали до минимум радиаторите; същото да се направи и вечер на заспиване. Или докато си миеш зъбите, да спреш крана с шуртящата вода. В богатите европейски страни или САЩ такива неща са нормални, а тук - не.

Виж, ако направата на такова филмче е калпава, това е друг въпрос, ама идеята си е добра.
newsm10Много точно написано хем сме бедни хем разхищаваме ...просто не мога да се начудя на балканския ни манталитет.За каква мизерия говорите  не разбирам...???? Не виждам защо е нужно да е пуснато парното или да светят всички лампи когато не сме си в къщи ..или сме в съседната стая ???По тази логика  като излезете от къщи да не би да си оставяте включена готварската печка ???Включвате я тогава когато я ползвате ?Приветствам идеята за подобни образователни филмчета и не виждам нищо ненормално в тях.
Това пък сравнение с мизерията направо ме разби !!!

# 97
  • Мнения: 490
И да закрият Лас Вегас най- после ......  Mr. Green


 hahaha hahaha hahaha

# 98
В същото това филмче преди няколко дена гледах,как духчето съветва децата да ходят пеша .Транспортни средства замърсявали околната среда с вредни газове и ако било възможно да ходим често пеша или да ползваме градския транспорт ooooh!

Ами да...или с колела... не мога да повярвам, че си против.....  Rolling Eyes
Не съм против никък даже.Специално подчертах в червено градския транспорт,защото според мен автобусите са моторни превозни средства и като такива замърсяват околната среда.Освен ако аз съм зле информирана и не са започнали да правят автобуси задвижвани със слънчева енергия.

Но автобусите така или иначе си вървят. Като ги ползваме, си спестяваме да палим личните автомобили. Едно гори рейс със 100 човека вътре, а съвсем друго горят 100 лични автомобила. Логика?  Wink

# 99
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Но пък е крайно неразумно да надуем парното и да отворим прозорците.
аз не вярвам някой нормален човек да прави така, ако това са обяснявали във въпросното филмче, значи наистина е направено като за малоумни
аз познавам такива хора, живееха в блокове с парно преди девети  Mr. Green Болестта им е неизлечима. Считат затварянето на вратите по стаите за нарушаване на правата им, а сега се тръшкат, че било слабо парното и скъпо, но пак не затварят вратите (балконските).

Моето мнение за климатиците е, че е по-лесно от 17 градуса да направят 20, отколкото от 13 (колкото става ако спра климатика сутринта), следователно е по-малко енероемко и не се тормози машината. При акумулиращи уреди принципът е различен, направо обратен. С парното не съм наясно.

Такива филмчета са необходими, такова отношение е необходимо. Но си признавам, че съм впечатлена от некомпетентността и неинформираността по елементарни въпроси на част от дамите, писали в темата  ooooh! ooooh!

# 100
  • Мнения: 1 383
Родителите ми си спират парното /на газ/ вечер, сутрин го пускат /гледат малкия у тях/. Ние не го спираме, но работи на по-ниска температура. Топлим два пъти по-голяма площ от тях, а сметките им са около 2/3 от нашите.
Едва ли ние, българите, сме най-големите разхитители на енергия. Скоро четох една статия в Нешънъл Джиографик, в която авторът призоваваше американците да живеят в по-малки жилища, за да отопляват по-малко. Това ще позволи те да са по-близо до работните им места, а не в покрайнините, следователно по-малко ще ползват автомобили / а техните, ако се сещате, са едни големи кошници, и горят много/ Също ги призоваваше да консумират сезонни плодове и зеленчуци, тези, които произвежда земята им, защото се изразходва много енергия да се отгледа нещо извън сезона, или да се транспортира от другия край на света. Все неща, които ние правим по традиция или по неволя. Така че не ми хвалете американците, които си изключвали парното на 300-кв-овото си жилище.
 Енергийната ефективност е предприемане на мерки, които ще позволят да постигнеш комфорт с по-малко енергия - изолации, възобновяеми източници и т.н. Това, за което говорите, са икономии, които също са необходими, но те лишават от комфорта. Като цивилизовани хора, трябва да търсим баланс, а не да залитаме в еко-крайности.

# 101
  • Мнения: 7 091
Г-жа Броненосец и Тандори,немога да си проверя сметката за ток,защото не ми идва такава.Както казах вси4ко е вклу4ено в наема ток ,вода и парно.Ве4е 2год. мисля 4е беше Ноември месец полу4аваме и 4ек от Гавьрманта за елекроенергия.
Колкото до хората сьс собственни жилища искам да кажа на Тандори,4е те плащат ментаненс от порядька на $ 400-500-600 може и пове4е,в който е вклу4ено абсолутно вси4ко.

Сега остава да ни кажеш, че държавата е тази, която поема разходите на частните собственици и ще ги призная канадците  Joy
Извинявай, ама и ние не живеем на северния полюс  Laughing

# 102
  • Мнения: 1 216
Г-жа Броненосец и Тандори,немога да си проверя сметката за ток,защото не ми идва такава.Както казах вси4ко е вклу4ено в наема ток ,вода и парно.Ве4е 2год. мисля 4е беше Ноември месец полу4аваме и 4ек от Гавьрманта за елекроенергия.
Колкото до хората сьс собственни жилища искам да кажа на Тандори,4е те плащат ментаненс от порядька на $ 400-500-600 може и пове4е,в който е вклу4ено абсолутно вси4ко.

Няма мейнтананс фий, когато живееш в къща! В комплексите с къщи има, но не включва отопление, ток и вода!
Колкото ток, газ изхарчиш, го плащаш! И никой не получва чек, когато има собствено жилище и малко по -високи доходи!
Когато бяхме под наем, също сме плащали ток, само парното ни беше включено, ок при вас може и тока да е включен, но забрави тази екстра, когато си в собствена къща!

# 103
  • Мнения: 4 371
Да учиш на икономия не значи да учиш на мизерия. Защото ако правиш икономия, няма да мизерстваш. Но не говоря за икономия от рода на това да спиш с вълнени дрехи Laughing
Сина ми върви и гаси лампите, ако се случи някой да забрави лампата в помещение, което не се ползва.

# 104
  • Мнения: 563
Канада е последната страна,която може да се нарече "бедна на ресурси"...Но въпреки това  2-3-годишните деца ги учат още в детската градина,как да сортират отпадъците,да спират водата,докато си мият зъбите,да гасят осветлението,когато не им е необходимо...
По същия начин както ги учат,как да се предпазват от непознати на улицата и как да не упражняват какъвто и да е рисков спорт без каска на главата...
Хората тук може да не знаят,къде е Танганайка,но затова пък вечер след 8 рядко ще видиш светлини в прозорците...Само отражение от телевизора... Grinning
Похвално!
точно така Ния Peace Синът ми на 3 1/2 години вече знае всичко каквото е нужно за рециклирането, научено от детската градина и това което вижда на улицата и всяка седмица в къщи - органичните отпадъци се  отделят от стъклото, хартията и метала и се разпределят в отделни кутии. Толкова е свикнал с това че за него е най-естественото нещо и така трябва да бъде. Най-впечатлен беше когато един епизод от любимият му ТВ сериал беше посветен именно на рециклирането и можа да види целият процес от-до. Това не е мизерия, това е мисъл за бъдещето. Същото е и с градския транспорт - какво му е лошото? И тук навсякъде има реклами с призиви да ползваме метрото, и аз ги подкрепям - половината дни през лятото са ужасни заради смога и не може да се диша - защо да не карам колело или да взема метрото ако мога? Така със сигурност въздухът ще е по-чист отколкото ако всеки кара кола.
Кейси, и ние ползваме Тайд за студена вода Peace надявам се да прави наистина толкова икономия колкото се рекламира.
Така че Сагита, не виждам какво те притеснява, мен би ме зарадвала подобна инициатива, но видно е че такива идеи са далеч не само от децата ни в България, но и от някои родители. Не знам какво да кажа друго така че да не прозвучи обидно Confused това което се икономисва са природни ресурси и не са неизчерпаеми, нужно ли е да опре ножа до кокала за да се замислим за пестене?

Общи условия

Активация на акаунт