Отговори
# 75
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 953
Понякога т.нар. "лечебна криза" може да бъде разтълкувана погрешно като влошаване. Тогава хората, ако не са информирани, се отказват веднага и пак се връщат на традиционните методи, като твърдят, че хомеопатията не помага.

Също както е възможно естественото справяне на организма, преминавайки  "кризита", преди да стигне до подобрение,  да се изтълкува като ефект от хомеопатията, а всъщност ораганизмът да си се е справил сам.  Grinning

# 76
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 953
А и четенето на допълнителна литература хич не е излишно. Peace

Със сигурност! Особено ако не се ограничаваш да четеш ЕДИНСТВЕНО литература,  адвокатстваща в полза на хомеопатията.  Peace

# 77
  • Мнения: 233
Понякога т.нар. "лечебна криза" може да бъде разтълкувана погрешно като влошаване. Тогава хората, ако не са информирани, се отказват веднага и пак се връщат на традиционните методи, като твърдят, че хомеопатията не помага.

Също както е възможно естественото справяне на организма, преминавайки  "кризита", преди да стигне до подобрение,  да се изтълкува като ефект от хомеопатията, а всъщност ораганизмът да си се е справил сам.  Grinning
    Целта на хомеопатията е да накара организъма да се справя сам!
       Факта, че девт семейства и незнам по колко още около тях сме постигнали добри резултати и сме доволни! Даже пропуснах да отбележа, че деветото семейство са лекар гинеколог пенсионер и мед. сестра пенсионер по болест, които цял живот са се ползвали от традиционна медицина, дали не са чели и друга литература, а? Интересно, защо в залеза на живота си са се обърнали към хомеопатията. Peace

# 78
  • Мнения: 1 866
Тези от вас, които веднъж са пробвали и не се е получил благоприятен ефект, съветвам да си помислят дали не са антидотирали и едва след това да отричат.
То да беше само антидотирането!! Някои може да са ходили при пишман- хомеопати, други да си мислят, че се лекуват с хомеопатия, като си купят Осцилококцинум от аптеката, трети се самолекували с домашен наръчник ooooh!. (Не говоря наизуст, всичко това съм го чела във форума Wink)
Не могат да се получат обективни резултати така, освен ако в заглавието изрично не е упоменато, какво се има предвид.
Аз продължавам да вярвам в хомеопатията и чакам някой да ме опъти към не пишман хомеопат,който да е лекувал стафилококи Crossing Arms Явно не на всички им се отдава Tired

Аз лекувах стафилококи на дъщеря ми при хомеопат. Ноември месец й ги откриха с изследвания, не дадох антибиотик и детето се оправи. Виждам, че си в София. Моя приятелка също лекува стафилококи при хомеопат, в София е и мисля, че се казва Стоименова нейната лекарка. Тя е много доволна от нея. Сега наскоро оправи детето й от конюнктивит.
Исках да поясня, че хомеопатията не убива стафолококите както традиционната медицина, а просто помага на организма да живее с тях без това да му пречи. Което е много обнадеждаващо, защото стафилококите и да ги убиеш, пак може да се върнат, но ако организмът вече не му пука грубо казано, все ти е тая че са там. И просто не редуваш антибиотик след антибиотик, а ги забравяш и толкова.

# 79
  • Мнения: 4 392
Понякога т.нар. "лечебна криза" може да бъде разтълкувана погрешно като влошаване. Тогава хората, ако не са информирани, се отказват веднага и пак се връщат на традиционните методи, като твърдят, че хомеопатията не помага.

Също както е възможно естественото справяне на организма, преминавайки  "кризита", преди да стигне до подобрение,  да се изтълкува като ефект от хомеопатията, а всъщност ораганизмът да си се е справил сам.  Grinning
Права си! Peace Няма как да знаем. Но фактът , че традиционната медицина пренебрегва факта за самолечителните сили ужасно много ме дразни.
А и четенето на допълнителна литература хич не е излишно. Peace

Със сигурност! Особено ако не се ограничаваш да четеш ЕДИНСТВЕНО литература,  адвокатстваща в полза на хомеопатията.  Peace
Не се ограничавам. Чета и други, но не задоволяват потребностите ми. Изградени са върху хипотези. Sad

# 80
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 953
Но фактът , че традиционната медицина пренебрегва факта за самолечителните сили ужасно много ме дразни.

Въобще не е задължително традиционната медицина да пренебрегва възможността  организмът да успее да се справи сам. Тук влиза в сила и аргуметът за "добрия хомеопат". В случая зависи дали ще попаднеш на "добър лекар", който да те посъветва да оставиш организмът да се пребори сам, вместо да  ти изпише лекарства.

Изградени са върху хипотези. Sad

Хомеопатията също.  Grinning

Между другото, не е и задължително след  "криза" непременно да настъпи подобрение. "Кризата" може да е сигнал, че нещата наистина се влошават.

Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 16:07 от Червената Кралица

# 81
  • Мнения: 5 500
Аз излекувах стафилококова инфекция на малкия от болницата с хомеопатия.
Там го наляха 5 дни по два пъти дневно с АБ  #2gunfire, два дни след излизането всичко избухна с още по-страшна сила! Даже го снимах, но няма да ви пусна снимки, защото на мен ми е гадно като ги видя, представям си милото ми 9-дневно бебенце как се чувстваше Cry
Еее, лекува ли традиционната медицина стафилококи?

# 82
  • Мнения: 5 713
За, от опит. Е, верно не съм лекувала сериозни проблеми, но съм доволна.

# 83
  • Мнения: 4 392
Но фактът , че традиционната медицина пренебрегва факта за самолечителните сили ужасно много ме дразни.

Въобще не е задължително традиционната медицина да пренебрегва възможността  организмът да успее да се справи сам. Тук влиза в сила и аргуметът за "добрия хомеопат". В случая зависи дали ще попаднеш на "добър лекар", който да те посъветва да оставиш организмът да се пребори сам, вместо да  ти изпише лекарства.
Аз такъв лекар не съм срещала. Късметлийка си, ако познаваш такъв. Peace

След като и двете са изградени на хипотези, с какво хомеопатията е по- лоша от традиционната медицина? Wink
Впрочем Ханеман, блестящ медик и химик, е изпробвал лекарства върху себе си.
Колко лекари сега правят това? Колко лекари не ваксинират децата и внуците си? Аз познавам фармацевти пък, които лекуват децата си с хомеопатия. Парадокс, а?!


Между другото, не е и задължително след  "криза" непременно да настъпи подобрение. "Кризата" може да е сигнал, че нещата наистина се влошават
Кой твърди обратното?
Недей да спориш, заради спорта. Peace

# 84
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 953
Съжалявам, че си приела мненията ми като спор. Не споря. 

Просто смятам,  че не трябва да се гледа едностранчиво на нещата.

В смисъл, че изказваш скептицизъм по отношение на мнения, че хомеопатията не е успяла да помогне (в което няма нищо лошо), но медальонът има и обратна страна. Редно е да се покаже, че на съмнение могат да се подложат и твърдения, че хомеопатията помага. 

А и съветите да се чете за хомеопатията - добре, но не единствено литература, адвокатстваща в полза на хомеопатията. Хич, ама хич не е лошо да се изчете и малко (и повече) критика за хомеопатията. Не говоря за теб специално. Говоря по принцип.

Това е. Не споря. Допълвам... и балансирам.  Grinning


На другите въпроси не мисля, че има смисъл да отговарям. Смятам, че ако хората са достатъчно отговорни, ще отделят време (доста), ще седнат да се разровят и  прочетат  и "за" и "против" относно и хомеопатията и класическата медицина от специалисти (и от двата лагера), преди да решат какво да правят. И силно се надявам, че мненията им няма да се формират само на база мнения в майчински форуми (нищо лошо не искам да кажа), още по-малко пък на базата на тази анкета, която всъщност е доста субективна и както стана ясно, отговорите  могат да бъдат .... съмненителни...  Wink

# 85
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
   Здравейте!Аз по-рано писах мнение и съм ЗА хомеопатията.Оба4е струва ми с,4е в темата привържениците на Хомеопатията не приемат тези с противно мнение и се стремят вся4ески да ги убедят в нейната полза.В това няма нищо лошо,но...
   Нали темата е за това всеки да изрази мнение.Бъдете моля ви по-толерантни един към друг.
   Благодаря!

# 86
  • Мнения: 233
  Съгласна съм с теб, но нали в спора се ражда истината. А и смятам, че едвали някой има нещо лично.
  С мен нещата стоят така: аз искам всички хора да са добре и понеже  имам опит и желание да помогна се дразня от факта, че съм безсилна и се разгорещявам. Знам, че няма смисъл и, че всеки има право да държи на мнението си, но съм си такава трябва да изпусна парата. Пък от десет човека един може да ме разбере и това да му помогне, аз ще се радвам. И всичко това с добри намерения. Затова мисля, че аз и всички с моето мнение трябва да бъдеме разбрани и извинени. За мен е важно да чуя всяко едно мнение и да преценя, къде е грешката и от къде идва разминаването. Нали човек се учи от грешките.
   Моля, кой каквото е прочел да коментира и сподели, защото аз за себе си съм разбрала, че неможе само да четеш, трябва да се обсъжда и коментира прочетеното и опита с други заинтересовани хора. Мое наблюдение е, че лекарите пазят хляба си, а всъщото време не успяват физически и психически да ни смогнат / имам случаи да не ми вдигат телефона за спешна консултация, а съм от провинцията/. Затова трябва да поназнайвам нещо и да се справям сама.

# 87
  • Мнения: 2 142
ЗА-от опит.
За първи път лекувам нещо с хомеопатия. Чак се страхувам да рпизная колко добри са засега резултатите, а заболяването е много тежко и се лекуваме от скоро.... Само мога да се надя2вам, че нещата, ще продължат в същата посока!  Praynig

# 88
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 953
@renisa,

Нещата за мен не са толова прости и елементарни, нито черно-бели, нито толкова ясни и категорични, че да се опитвам да убеждавам някого в нещо си.

Това, което мога да кажа за себе си е, че съм достъчно скептична както към хомеопатията, така и към класическата медицина (кьм едното малко, и не чак толкова малко,  повече Wink), за да се опитвам да стоя колкото си може по-далеч от тях....

Иначе ето две нтерсни страници:

http://en.wikipedia.org/wiki/Homeopathy - особено лонковете "за" и "против" най-отдол

http://www.mnwelldir.org/docs/terrain/lost_history_of_medicine.htm



# 89
  • Мнения: 4 392
Мда, интересни! Посмях се на воля, като прочетох доводите" против" Личи си, че ги е писал някой силно заинтересован, никой да не се лекува с хомеопатия. Особено много се смях на това, че лекарствата не били произведени в стерилна среда и можело да бъдат замърсени..А и водата не била пречистена..Доколкото знам, разрежданията се правят с дестилирана вода, а преди примемането им се разреждат в преварена..А това за замърсяванията - сетих се с какво са блъскани нормалните лекарства. Те са си замърсяване само по себе си. Доста нагло и цинично написано..Още мога да коментирам , но няма смисъл. Ще вземе да ме изкара някой фанатизирана.

Червената Кралица , мисля, че говорим за едно и също нещо, пък не можем да се разберем.
За мен нещата се нареждат така: Първо даваш шанс на организма да се справи сам(защото в повечето случаи е напълно възможно) и после, при нужда, го подпомагаш с хомеопатия.. В много краен случай, ако е необходимо....когато нито организмът, нито хомеопатията може да се справи, се обръщаш към традиционната медицина. Peace

Общи условия

Активация на акаунт