ХЕМАНГИОМ-МОЛЯ ВИ ПОМАГАЙТЕ!!!

  • 843
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
момченцето ми е на 1г.и 7 мес.Беше на 9 мес., когато мусе появи хемангиом. беше като грахче, а вече е 3 см.Има ли вариант да изчезне без операция,трябва ли да изчакаме да отрасне детето?моля, ако на някой му се е случвало да ми пише!
 Cry

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 3 188
На кои участък от тялото е хемангиома? Формата кръгла и изпъкнала ли е? Тъмно-червена или винено-червена? Има ли на друго място? Кървяло ли е досега? Преди да се появи, на същото място имаше ли леко розово петно?
Няма нищо страшно, не се безпокойте. Не е лошо да видя детето.

# 3
  • Мнения: 1 938
На кои участък от тялото е хемангиома? Формата кръгла и изпъкнала ли е? Тъмно-червена или винено-червена? Има ли на друго място? Кървяло ли е досега? Преди да се появи, на същото място имаше ли леко розово петно?
Няма нищо страшно, не се безпокойте. Не е лошо да видя детето.
На дъщеря ми се появи, когато беше на 1 месец. Намира се в окосмената част на главата. Прилича на ягодка по форма, по-малко или около 1 см е на големина, леко изпъкнало. На цвят е по-скоро тъмночервен. Не е кървял до сега. Преди да се появи на същото място забелязах червено петънце. Няма на други места по тялото хемангиоми.
Педиатрите тук препоръчват да не се пипа, ако не расте бързо, т. е. ако за 1 месец увеличи двойно размера си, трябва да се оперира, ако не расте, да си стои и да се наблюдава...
Вие какво препоръчвате? 

# 4
  • София
  • Мнения: 3 188
Все още може да се изчака да закърнее само. Но ако остава на същата големина, или ако започне да кърви, нужна е намеса.
При малки хемангиоми аз правя инжектиране на склерозираща субстанция. По-големите искат операция, за ефекта на лазер при кожата на главата не съм сигурен.

Общи условия

Активация на акаунт