Умеете ли да прощавате? А да искате прошка?

  • 1 340
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 822
Трудно прощавам и още по-трудно забравям...Значимите неща...Дребните сякаш умея да пропускам през себе си...И понеже зная,колко трудно за мен е да забравя,опитвам се да не оставям лоши спомени у другите.Понякога успявам...Не се страхувам да поискам прошка,когато смятам,че съм сгрешила...Но и не се самозалъгвам,че действително ми дават прошка,когато я изричат...

# 16
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
много трудно и съм злопаметна Confused
за искане- искам и ако съм сгрешила се извинявам Peace

# 17
  • Мнения: 5 299
Не съм злопаметна. Умея да прощавам, както и не се притеснявам да поискам прошка. Не обичам да тая отрицателни емоции в себе си. Wink

# 18
  • Мнения: 2 212
Днес прощавам на един човек, който ми причини страхотна болка.
Но в сърцето си винаги ще нося огорчението и обидата от отношението му.

Според мен да простиш именно значи да спреш да носиш в сърцето си тези чувства...защото докато ги носиш, не би могла да простиш наистина...
Аз съм устроена по същия начин, затова и на този ден не спазвам нищо, нито правя нещо...Просто не мисля, че дадена или поискана прошка на думи значи наистина, че на мен или на някой друг  ми /му олеква...Не знам, не съм свикнала да имам ден за това, прощавам или искам прошка, когато узрея за това и когато сърцето ми се е освободило от негативните чувства...

# 19
  • Мнения: 5 140
Човешко е да се прощава.
Искам прошка да и смятам, че от тези които искам, заслужават да им се поиска такава.

Прощавайте. Hug  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 517
Бързо ми минава, лесно прощавам...но никак не умея да забравям  Laughing
Понякога думичките "извинявай, сбърках, прости ми" трудно излизат от устата ми  Mr. Green , но когато се налага ги казвам искрено.

За сега  Wink нямам негативни чувства към никого тук и ако съм обидила някого, било е несъзнателно. Моля да ми бъде простено.  Hug   bouquet  Hug


Според мен да простиш именно значи да спреш да носиш в сърцето си тези чувства...защото докато ги носиш, не би могла да простиш наистина...
 не съм свикнала да имам ден за това, прощавам или искам прошка, когато узрея за това и когато сърцето ми се е освободило от негативните чувства...

много мъдро звучи това и е много вярно.           

# 21
  • Мнения: 2 229
Не мога да искам прошка изобщо, както и не мога да се извинявам свястно...все имам чувството, че се получава "лигаво" и "мазно" и думите ми се струват ужасно изкуствени...

Да прощавам мисля че мога, но зависи какво, някои неща не бих. Naughty

# 22
  • Мнения: 4 473
Прощавам, но не забравям. И не, защото съм злопаметна, по-скоро от прекалена чувствителност. Думите тежат много, много повече от деянията дори.
Склонна да съм да поискам и дам прошка всекиму, стига това да носи същия сантимент, какъвто е за мен.

Прощавайте! Простено да ви е!

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако е преднамерено, злобно и нарочно стореното срещу мен - не, не прощавам, много съм злопаметна.
Иначе, ако усетя, че съм обидила някого, то се извинявам, ако е било без да искам, пък другия ако иска да ми прощава.
В този ред на мисли, довечера сме у свекървата и ще си искаме прошка - голям цирк ще е, защото всеки ще иска от другия прошка без да разбира същността на това. Аз ще искам, защото не ми се обясняват моите възгледи, а и едва ли ще ме разберат.

# 24
  • Мнения: 755
Прощам на половина...  Mr. Green, а за искането на прошка много се назландисвам , но искам де... Wink

И в този ред на мисли....прощавайте... Blush

# 25
 Много лесно прощавам, въобще не съм злопаметна,  но по-трудно си я искам Embarassed

# 26
  • Мнения: 1 006
Днес поисках прошка единствено от голямото ми дете. Нямам по-големи грехове...Те засенчват всички останали... Cry Cry Cry

Днес от мен поиска прошка единствено човек, който най-малко на света очаквах да го направи.

Баси...отивам да се донарева.

# 27
Никога не съм имала проблем да поискам прошка,когато знам че съм сгрешила. Според мен е важно и да умееш да прощаваш,защото сме хора и всички грешим.

# 28
  • Мнения: 126
Зависи на кого и какво трябва да простя... Naughty

Общи условия

Активация на акаунт