Със или без възглавничка спинкат вашите бебенца?

  • 2 045
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 483
Моето бебе спинка без възглавничка. Мисля, че е по-добре за него а и от педиатри съм чувала и се питам при вас как е...
А  bouquet възглавничка от кога?

# 1
  • Мнения: 8 505
А  bouquet възглавничка от кога?

От когато детето си покаже,че има нужда от такава.При дъщеря ми това стана около годинка.

# 2
  • Мнения: 4 629
Без възглавница спи синът ми. Според мен след 3 годинки  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 424
задължително без!!! мисля, че към годинка се слага възглавница, но не съм сигурна.

# 4
  • Мнения: 8 917
Гери все още " не признава" възглавницата Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 1 368
Аз ползвам възглавничка  анатомична,имаме и такава за къпане.Те са леко хлътнали точно под вратленцето.На бебо му е много удобно,а във ваничката доста мекичко.Педито каза че няма проблем.

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 298
Здравейте
Дъщеря ми е почти на 6 г. и все още спи без възглавница, не знам може и да и е по-удобно newsm78. Малкия спи без възглавница Peace

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
От новородена спи с възглавница!

# 8
  • Мнения: 1 243
Спи с възглавница Peace

# 9
  • Мнения: 390
Със  PeaceПедито ни така ми каза.Ама тя е миниатюрна.

# 10
След като стана на около 1 година и 3 месеца започна да спи на много тъпка възглавничка.

# 11
  • Мнения: 5 103
Без възглавница спи Peace

# 12
# 13
  • Мнения: 210
Със възглавничка,но тя е съвсем тъничка.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 423
Още спи без възглавница  Peace

# 15
  • Мнения: 982
Без възглавница все още спи.

# 16
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
До 1 годинка - без......
Ние сме без възглавничка...

# 17
# 18
  • Мнения: 69
До годинката ще спи без......после ще видим

# 19
  • Мнения: 27 524
До годинка без.
Сега съм сложила на сина ми една мъничка, ама той за нищо я няма, освен за замеряне  Laughing

# 20
  • Мнения: 568
След годинка, заради опасността от задушаване не се поставя нищо в леглото и спинкат с чувалчета бебовците. А и после съвсееем тъничка.
Аз и досега спя без възглавница.

# 21
Със много мъничка, все едно е без Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 622
Без, ама и ние сме малки де....

# 23
  • Мнения: 277
И ние сме без възглавничка. Нашия педиатър каза след 3-4 годишна възраст и затова не бързам. Аз самата спя без възглавница  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 6 390
Без възглавничка спи... скоро няма и да слагам

# 25
  • по света
  • Мнения: 1 587
Без,мисля поне до година и половина да е така.

# 26
# 27
  • Мнения: 259
Първоначално със - чухме, че е лошо и сега без.

# 28
  • Мнения: 59
и ние сме без възглавничка. Аз самата спя без Laughing

# 29
  • Мнения: 5 391
Все още не.

# 30
без. и все още без въпреки, че е вече на 2 години и половина - не я ще

# 31
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Някъде около годинката сложих, след като цяла нощ обикаляше и си правеше одеялото на топка за да спи върху него  Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 6 011
моят син е на 3.5 мес. и спи без възглавница.

# 33
  • Русе
  • Мнения: 2 354
към 40-я ден й сложих, но мнооого тъничка възглавничка

# 34
  • Мнения: 463
Със много мъничка, все едно е без Simple Smile

# 35
  • Мнения: 320
Без.Сетих се, че в детската градина на каката също нямяше възглавнички- явно и за по- големите деца е полезно да спят без възглавница

# 36
  • Мнения: 1 448
Докато беше съвсем мъничък беше със, после му я махнах защото нещо го нервеше, сега пак му я дадох, защото си лягаше на одеалцето, не че я ползва по предназначение де  Wink

# 37
  • Мнения: 1 264
Спи с възглавница, ако така се брои изобщо - калъфка, напълнена с 1 пакет естествен памук. Така ми каза педиатърката при първото посещение.

# 38
  • Мнения: 2 757
Без. Има една детска ама се съмнявам, че ще се сети как да я ползва. Той още завивката не знае за кво е и че ако му е студено трябва да се покрие с нея. Използва я да си я държи и да си диша в нея. Вечер го слагам завит по гръб, а сутрин обезателно го намирам легнал върху нея по корем и с глава там където трябва да са му краката - това е без изключение. Не знам защо държи да спи в тази посока. Трябва да го сложа някой ден така да видя дали на др ден ще се е обърнал в правилната newsm78

# 39
  • Мнения: 5 393
Иво спеше без възглавница до преди около 2 месеца.Започнах да слагам тънка възглавница, защото забелязах, че се върти в съня си и търси на какво да си облегне главата.Най-често си свиваше част от одеялото на топка и си слагаше там главата. Има деца , които си  спят без възглавница без да им липсва.

# 40
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Понякога е без възглавница, понякога си я търси сама, според настроението на детето.

# 41
  • Мнения: 4 451
Без. Слагам възглавничка след годинката.

# 42
  • Мнения: 887
Синът ми спи на тънка и плоска възглавница.Използваме я от 4 месец.

# 43
  • Мнения: 2 159
ние сме още на 4 месеца и спим без

# 44
  • София
  • Мнения: 1 248
Една калъвка сгъвам на 4. За сега това е възглавницата й. Simple Smile

# 45
  • Мнения: 385
Без! Аз и до края на детската /5год/ съм спала без!

# 46
  • София
  • Мнения: 2 227
Марти спи без възглавница. Не виждам смисъл да му слагам, ако се чувства по-удобно без.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Все още сме без.Тя си е при нея и ако поиска може да си я сложи,но досега не го е направила.

# 48
  • Мнения: 2 005
Много обича да спи без възглавница Party

# 49
  • Мнения: 2 015
Моя спи със, но подходяща за него разбира се.

# 50
  • Мнения: 209
Досега не съм и слагала, а и не е показвала, че има нужда.
Смятам поне до годинка да не и слагам.

# 51
# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 241
От месец някъде е с възглавница /мислех, че така ще престане да спи по гръб/. Обикновено я избутва или направо я изхвърля от кошарата. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 260
Ние все още сме много мънички изатова все още сме без възглавница

# 54
  • Мнения: 6 461
Като бебчета децата ми спяха без възглавнички,
Сега имат но са много тънички и  съвсем лекичко повдигат главичката,ако разбира се това може да се нарече възглавница Laughing.
Но въпреки това ,много често намирам децата да не спят на нея.Избутали са я и си спинкат ..така на равно. Wink

# 55
  • Мнения: 6 618
На 4м.и 22 дена сме и спим без.

# 56
  • Мнения: 990
И до сега спят без възглавница.

# 57
  • Мнения: 3 092
Спи без възглавница. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 252
От известно време спи с малка възглавничка.

# 59
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Спи с много ниска възглавничка направо си е само калъфчица  Mr. Green

# 60
  • Мнения: 910
Сложила съм и много тъничка,но понякога си я маха.

# 61
  • София
  • Мнения: 4 294
Малката все още спи без възглавница, пробвала съм но тя си измества главата извън възглавничката.
Така че ще я оставя докато тя сама поиска. Така беше и при голяма дъщера, нямам спомен на каква възраст е била   newsm78 1-2 година. В един момент реши, че иска да спи като мама и тати с възглавница.  Grinning

# 62
  • Мнения: 270
Спи без възглавница,но мисля да му сложа,защото  заспива върху одеялото.

# 63
  • Мнения: X
На 2 години е сина ми и все още спи без възглавница, баща му е на 33 и също спи без възглавница ( от бебе до сега). Маклия обаче забелязвам че напоследък като легне на спалнята и се намества на моята възглавница и запива, само че го издебвам и я махам:) Дедазнам , страх ме е все още.

# 64
  • Мнения: 1 273
Ами без, макар че забелязвам, че се чувства добре с възглавничка. Но той е много малък и ме е страх. Мен обаче както и брат ми и сестра ми сме отгледани с възглавничка от първи ден

# 65
  • Мнения: 1 138
Без и се чудя не е ли време да слагам Thinking

# 66
  • Мнения: 14
Спи без възглавница. Засега не виждам да има нужда от такава. Слагала съм му и си измества главата, значи не му е удобно.

# 67
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моите са на 5 и 2 години и все още спят без възглавници,имат но не ги искат. Crazy

# 68
  • Мнения: 2 242
Педито каза да изчакам до 3г, а и не виждам много смисъл от възглавница (Зори спи почти винаги по корем)

# 69
  • Мнения: 1 043
нито на първата ми дъщеря нито втората съм слагала възглавница, катобеше бебе каката ни даже спеше легнала отгоре на нашите възглавници / ама изцяло легнала на възглавницата - не само главата и  Mr. Green /  като че ли и тя предпочиташе по корем да спи - колко изследвания за глисти съм правила - защото ми казаха че било признак като предпочитало да спи така детето че може би имало глисти  Crazy - е да ама досега не сме имали положителен резултат
сега с бебка пак не ползвам възглавница - понякога свекърва ми като дойде я оставя да спи на моята и май и е удобно - тя е от тези дето са мемори - много е тънка и приляга плутно като легнеш- но не мисля да и купувам засега понататък като си покаже че иска може да взема тогава

# 70
# 71
  • Мнения: 1 294
Без възглавница спи все още.Аз и не се сещам да опитам да й сложа, защото и аз спя без такава.

# 72
  • Мнения: 200
Ние пък още от първия ден след прибирането ни във вкъщи сме с възглавничка, но тя е съвсем ниска.

# 73
  • Мнения: 113
И ние спим без възглавничка още.И за нея ще дойде ред Peace

# 74
  • Мнения: 1 104
Ние сме без възглавница.Казаха ми да изчакам поне годинката.

# 75
  • Мнения: 7 803
без докато сами не поискат

# 76
  • Мнения: 4 621
Принципно без. От известно време и слагам, но я намирам обикновено в краката и, или в другия край на леглото Hug

# 77
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Със  PeaceПедито ни така ми каза.Ама тя е миниатюрна.

И ние

# 78
  • София
  • Мнения: 3 405
Без.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 806
До 9 месеца без, но от 3 дни спи на много тъничка възглавница  Peace. Сега спи по дълго  newsm78 незнам от възглавницата или от това,  че е по голям  Thinking

# 80
  • Мнения: 56
Със съвсем тънка възглавничка.

# 81
  • Мнения: 3 360
Тя сама започна да и я придърпва на година и половина....Преди не я забелязваше даже Laughing

# 82
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Възглавничката ,която използвам е толкова тънка,че е повече за фасон ,от колкото да изпълнява функции като такава.

# 83
  • Мнения: 2 677
Без възглавница.

# 84
  • Мнения: 54
От раждането докато тръгна на ясла спеше с възглавница. В яслата обаче и после в детската градина разбрах, че ХЕИ забранява възглавниците. Не разбрах причината, но на сина ми определено му липсваше възглавницата. Сега като се роди бебка мисля да не я уча с възглавница.

# 85
  • Мнения: 5 026
Спи с много тънка възглавничка.

# 86
  • Мнения: 693
Peace
Може би поне до 2-3 годинки

# 87
  • Мнения: 227
Спим без възглавничка.

# 88
  • Мнения: 4 668
До годинката спеше без , само с една сгъната пелена . После го видяхме , че започна да си подлага под главата един плюшен тигър и му сложихме една тънка възглавничка , но той започна да си примъква нашите  Laughing и сега спи с 2 - от всяка страна на леглото , понеже много се върти , да си има където и да полегне  Laughing

# 89
  • Мнения: 3 760
Все още без!

Общи условия

Активация на акаунт