Подарявате ли подаръците си?

  • 2 270
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 619
Не си подарявам подаръците.
Дори и да не го харесам нещото, намирам му място някъде..., пък след време му намирам и предназначение... Mr. Green

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Да, без проблем, но зависи от подаръка.
Хубаво е още подаръкът да не се връща при подаряващия Mr. Green

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile Мда...бях свидетел как фрау Хаблер подари за коледа яйчен ликьор на фрау Мендел, която пък и до беше подарила (същата бутилка имам предвид) миналата коледа.
Шеги-закачки и добро настроение.

Не го намирам повод за драма.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 457
Рядко, но се случва  Grinning
Най-вече когато съм получила два еднакви подаръка или с подобно предназначение.
Ако на мен не ми харесва подаръка, в никакъв случай не го пробутвам на друг. Само ако майка ми или някоя приятелка го хареса просто им го давам.

# 19
  • Мнения: 648
   Рядко, ако е нещо красиво, символично и близък мой човек е проявил интерес, защо не, говоря за малки, сладки неща, на които някой да се зарадва! И аз знам, че подарения подарък носи щастие Peace
Когато бяхме ученици и като ходехме по ония рожденни дни със сандвичи със шпек салам, кисели краставички и лютеница, обаче, на една съученичка й подариха книга, която е надписана специално и подарена на подаряващия Crazy

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 10:45 от Nadejdica

# 20
  • Мнения: 27 524
Гласувах със зависи.
Случвало се е, да. И ще се случва. По-добре да зарадвам някой друг и подаръкът все пак да се ползва или харесва, отколкото да отлежава някъде из нас и за нищо да не служи, не е ли така? Това, че е подарен не обезсмисля жеста на този, който ми е го е подарил. Защото е важен жестът все пак, не толкова материалното. Много често се случва да не уцелиш вкуса, нужадата или интересите на този, на когото подаряваш.
Не, не бих се обидила, ако подарят мой подарък, защото това означава, че не съм уцелила и няма да го възприема като неуважение. Може би ако е някое сувенирче или нещо символично за спомен, тогава би ми докривяло, защото аз обичам такива неща, помня от кого са и всичките си ги пазя. Но дрехи, парфюми.... понякога заминават  Grinning
Както и за детето понякога - подаряват ми адски неподходящи неща понякога и ги давам на друга майка, за какво да ги завирам по кашоните   Simple Smile

# 21
  • Мнения: 250
Бих се обидила разбира се.Та аз си отделям време и средства за да го избера, купя, опаковам.Дори ми се е случвало да разбера, че подарък който съм подарила е подарен.Мн. гадно се почувствах, а бях съгурна че ще го харесат.Аз гласувах с рядко, защото се сещам веднйъж ми бяха подарили бикини и сутиен на един повод, които ми бяха мноого големи, а нямах възможност да ги върна в магазина.Затова сестрата намаза Simple Smile.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 750
Никак няма да ми стане приятно, ако разбера, че моят подарък е бил пренасочен. Както и не ми е било приятно, когато съм установявала, че на мен е подарен "стар" подарък. И винаги ми е било чудно защо някои хора ме мислят за толкова глупава, че да не забележа очевадното. Затова аз самата не си позволявам да подарявам подарени на мен неща.
Пазя неприятни спомени от детството си, когато леля ми, подаряваше на майка неща, които не са й нужни. Личеше си, че не са нови и че не ги е купила специално за нея. Беше ми ужасно мъчно като виждах как се чувства майка от това неуважение.

# 23
  • Мнения: 2 353
  Е, да се подари книга, сякаш е нова наистина е доста гадно. Има съществена разлика между това набързо да пробуташ стара книга и това да помислиш внимателно за проблема на свой приятел и да му подариш своя книга-подарък, защото ще го укрепи в този момент.

# 24
  • Мнения: 157
На мен също са ми подарявали неподходящи подаръци,които никога не са ми влизали в работа.Даже ми се случва да ги изхвърля,защото ако ги предложа на някого може да го обида.Хората понякога отбиват номера, и нищо не влагат при избирането.Най ми е неудобно, когато ми го подарят и започват да се хвалят , че е много хубав и сто пъти ме питат дали ми е харесал.Тази част от празниците ме вбесява.

# 25
  • Мнения: 3 611
Не zнам дали бих се обидила, но със сигурност нямаше да ми стане приятно, ако раzбера, че подаръкът ми е бил преподарен... макар аz доста често да го правя  Embarassed.
Рядко ме питат какво искам zа подарък ( не говоря да е в прав текст, но е хубаво човекът да се поинетерсува zа вкусовете на другия, ако не го поzнава достатъчно добре) и съответно рядко харесвам подаръците си.
Еле ако ми подарят парфюм ... абсурд е да уцелят нещо, което да ми харесва  Naughty Щото това дето ми харесва...  Money Малко ми прилича на "Отбий номер"  Stop
Съответно преподарявам, я на майка ми, я на сестра ми...  те поне не са манаджийки, макар сестра ми да вzе да се иzтарикатява напоследък  Confused Mr. Green
Ако раzбера, че мой подарък е бил преподарен това може само да ме наведе на мисълта, че не съм била точна в иzбора си.

# 26
  • Мнения: 505
Случи се така с няколко неща от сватбата-дадох ги на приятели, които ходеха на др. сватба и нямаха възможност да купуват подарък, а и нямах нужда от 5 сервиза от дуралекс  ooooh! Не се обиждам ако някой подари мой подарък, аз нали съм си направила своето. Дори винаги казвам "Подаръкът е купен от там итам, ако не ви харесва/става можете да си го смените/върнете!". А на тези, на които са им връщали подаръците след време, може всичко да е било умишлено, така подаряващият е бил сигурен, че подаръкът ще е точно по техен вкус  Laughing

# 27
  • Мнения: 1 959
Не не бих се обидила.Ако аз нямам нужда от подарен ми подарък вмедто да го държа на тавана да събира прах бих го подарила на някой който има нужда.Същото и с моите подарени подаръжи.

# 28
  • Мнения: 534
Зависи  newsm78  ако съм го подарила на някой ,който не познавам много добре-не,защото не гарантирам че ще улуча,но ако е на някой близък -да -ще се обидя.
Иначе и аз насъбрах сега едни парфюмчета около рождения ден,които не са мой тип и се чудя къде да ги разпределя    Thinking

# 29
Със сигурност няма да ми стане приятно, но поне ще се надявам да е харесал на третия човек  Hug

Общи условия

Активация на акаунт