L'emozione della vita : еssere Mamme! или Мами в Италия 44

  • 11 781
  • 278
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 462
Ееее радвам се че си случила на свекър .. Laughing Wink

# 31
  • Мнения: 1 049
Ееее радвам се че си случила на свекър .. Laughing Wink
е жалко, че нищо не намазвам от цялата работа  Wink Peace  bouquet де да беше бг свекър  Peace

# 32
  • Мнения: 5 462
Зайченце ти къде се губи толкова време.Последно беше казала че си болна ..
А Дани и тя къде се запиля , да не е почнала работа.В тази насока си мълчи и нищо не казва..кво ли става с Влади , ами с Валя и тя не се е вясвала отдавна .Абе изобщо къде изчезнаха всички бг/ит. мами ?????? newsm78

# 33
  • Мнения: 5 462
Не разбирам .Каква е разликата дали е бг свекър или ит. свекър.??? newsm78 Wink

# 34
  • Мнения: 1 049
лека вечер  Peace Peace  bouquet  bouquet Peace
Не разбирам .Каква е разликата дали е бг свекър или ит. свекър.??? newsm78 Wink
не ама бг родители помагат много тук си гледат кефа  Peace
нямам какво да кажа затуй ме няма  bouquet

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 23:19 от Zai4enze

# 35
# 36
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
с тез цени дето са в момента какъв бум има в България newsm78 а за смяната на промените да си продаде големия апартамент и да си купи гарсониера с остатъка от парите да живей що годе прилично не съществува не го вярвам  не е далавера  Peace Peace
С това че в българия все още хората не могат да се пречупят , че е минало времето в което се работише в едно и също предприятие до пенсия  мога да се съглася, тук проблема е че трудовете договори са временни, а не постоянни и немогат да теглят кредити  Peace Peace
 

ммм, даа, майка ми с тази идея продаде преди 5 години 4_ри стайна панелка за тухлена гарсониера, та вместо да и останат пари за прили4ен живот се наложи първо да додам за цената  Shocked и второ, да продължавам да додавам за оправяне на много ка4ественото ново строителство  #2gunfire

Не знам какво могат или не могат да пре4упят в България, убедена съм оба4е, 4е 60/70евро пенсия на 4овек, който е работил цял живот са си жива подигравка, да не кажа, покана за самоубийство. Хората живеем с мисълта, 4е Ще можем да помогнем на децата си, а не 4е Ще се намерим в ситуация, в която да сме зависими от тях.
И не приемам разни обяснения за реорганизацията на пенсионните фондове и за разли4ните данъци, плаЩани по соц. време, Щото имам няколко познати от бивШата номенклатура, които освен отворените 4астни бизнеси с изпрани пари, се сдобиха и с добри и за ит. стандарт пенсийки. Или за бивШи Шефове на големи соц. предприятия, по няколко пъти приватизирани за смеШни пари и продадени на само себе си и со4и, и т.н. въртели, които като награда за обира, си по4иват в момента с 4удесни пенсии, прибавени към спе4елените с подобни маШинации пари4ки.

Та ми се струва нелепо да гледаме някакви селски непродаваеми имот4ета...

# 37
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
А, Маркрит, сега из4етох и другата тема, та Ще си позволя да те цитирам :

"Тъй като не може повечето български пенсионери да притежават освен собствения си апартамент, още някой друг  селски имоти или втори апартамент и т.н. др. собственост и да ми се вайкат как едвам свързват двата края .Ей това не го разбирам.Толкова много такива примери мога да дам , а предполагам и вие .."

"Пове4ето?"  Shocked
"Толкова много примери..."?  Shocked

Колко, бе Маркрит? Щото аз дори един  такъв нямам, за да дам.
Гледам, едно от моми4етата оттатък ти е дало много задоволителен отговор : не продават, заЩото това им е единствената гаранция на хората, единствената осигуровка. Да не говорим, 4е в пове4ето слу4аи, ако говорим за стари неподдържани панелки и никакви пари не могат да им се вземат при продажба.

А да те е осенила мисълта, 4е правят жертва, за да оставят неЩо на децата си?

Ужасена съм от факта, 4е не се гледат големите моШеници, които за 10 години ограбиха де Що има и сега си по4иват по света и у нас, продължавайки да си управляват фирми4ките, а панелката или некакви декари земя на село, на хора, които работили цял живот за това, или е единствен остатък от фамилни имоти, които някога са имали някаква стойност.

# 38
  • Мнения: 714
Добър ден и добър понеделник на всички  Wink

няма да се включвам в дискусията за пенсионерите обаче.

# 39
# 40
  • Мнения: 154
Познавам пенсионерчета,  собственици на апартаменти в Центъра на София и ходят, като клошари, гладуват и тн. МА изобщо нямат никакво желание да продадът апартамента и да си купят нещо по- ефтинко, че даже и парички на страна да им останат...  newsm78  Разбирам, че е трудно с тези мизерни пенсийнки... имам наблюдения тъй като някои от тези съседи пенсионери са ми били съседчета някога, дори лятото, като си ходих в БГ си ги виждах, как си ровят по кофите разбирате ли, а иначе са собственици на апартаменти в най-строгият център  Money Та, не знам... не ги разбитам  Rolling Eyes 


Иначе Приятна и Успешна Седмичка, Мами Италиани!!!    bouquet

# 41
добро утро и от мен   bouquet

по въпроса за българските пенсионери - мисля че са най- измъчените и лишени от достойнство същества в Европейската общност. Оставете ги на мира, не ги тормозете, помагайте им!

# 42
  • Мнения: 5 462
Познавам пенсионерчета,  собственици на апартаменти в Центъра на София и ходят, като клошари, гладуват и тн. МА изобщо нямат никакво желание да продадът апартамента и да си купят нещо по- ефтинко, че даже и парички на страна да им останат...  newsm78  Разбирам, че е трудно с тези мизерни пенсийнки... имам наблюдения тъй като някои от тези съседи пенсионери са ми били съседчета някога, дори лятото, като си ходих в БГ си ги виждах, как си ровят по кофите разбирате ли, а иначе са собственици на апартаменти в най-строгият център  Money Та, не знам... не ги разбитам  Rolling Eyes 


Иначе Приятна и Успешна Седмичка, Мами Италиани!!!    bouquet
Анджък де горе долу за това идеше реч , за манталитета.Не за истински измъчени и отрудени пенсионери.А за тези вечно ревящите че са такива , които са с повече недвижима собственост от работещите в момента .По голямата част от недвижимата собственост по централните части е на хора от по старото поколение.Това е всеизвестно ..

# 43
  • Мнения: 191
За мен пенсионерите в България, като цяло, са най-големите жертви на преходните процеси в нашата страна. 
Бедни, богати???? Цял живот са работили, и сега трябва да мизерстват.  Та какво да им обсъждаме....
Аз доколкото знам има и таван за пенсиите, колко беше 250 лева????

По принцип е трудно на определена възраст да се правят промени, цял живот си живял на едно място, как ще ти е по сърце да тръгнеш да продаваш собствената си къща и да тръгнеш да се местиш. Но може би варианта на продажба, и да продължаваш да си живееш докато си жив (nuda proprietà), е разрешение.

# 44
  • Мнения: 154
Да Весна, трудно е да се разделиш с къщурката си и затова най-добре в името на стария дом да ровим по кофите и да се оплакваме от мизерията в която се намираме с 200 кв. апартамент дзона "Славейков"  Money 

Както и да е, пенсионерита винаги са били жертви  Peace някои, наистина едвам свързват двата края и трябва да им се помага, но други...  Whistling нека си пазят старите къщурки и да се оплакват  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт