Eпидемия от паротит !

  • 7 722
  • 110
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 585
*съществуване на големи групи неваксинирани деца по различни поводи-в Бг списъка с "противопоказания" за ваксинации е по дълъг и от присъединителния договор на Бг към ЕС.
Ако приемем, че ваксината дава защита, до каква възраст е защитата? Знае ли се със сигурност?
До 12 месеца ваксината ММР не е ефективна и не осигурява имунитет. Затова дози правени до 12 месец не се броят.
От 12 месец повечето деца нямат никаква защита срещу ММР, поради изчерпване на майчините антитела-затова и възрастта за първата доза е 12-15м.
ММР,направена на 12-15 месеца дава защита до 4-5 годишна възраст. Затова и реваксинацията е на възраст 4-6г. Ако правите реваксинацията над 4-6 децата са уязвими.  Дозаа 4-6 дава добър и траен имунитет до пубертета. Но продължителността на имунитета след тази втора доза е неясен още-втора доза във възраст 4-6г се прави сравнително отскоро.

# 31
  • Мнения: 1 113
Искам да попитам - заушката, възпаление на жлезите с външна секреция ли е? И ако е така, всяко възпаление на слюнчените жлези ли е заушка?

# 32
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
До 12 месеца ваксината ММР не е ефективна и не осигурява имунитет. Затова дози правени до 12 месец не се броят.
От 12 месец повечето деца нямат никаква защита срещу ММР, поради изчерпване на майчините антитела-затова и възрастта за първата доза е 12-15м.
ММР,направена на 12-15 месеца дава защита до 4-5 годишна възраст. Затова и реваксинацията е на възраст 4-6г. Ако правите реваксинацията над 4-6 децата са уязвими.  Дозаа 4-6 дава добър и траен имунитет до пубертета. Но продължителността на имунитета след тази втора доза е неясен още-втора доза във възраст 4-6г се прави сравнително отскоро.
Добре де, а аз как да изисквам реваксинация за сина си в тази възраст 4-6 г., след като не е заложено в Имунизационния календар?
Май трябва да говоря на 4 очи с GP-то, а тя ако откаже. newsm78

# 33
  • Мнения: 8 585
"Добре де, а аз как да изисквам реваксинация за сина си в тази възраст 4-6 г., след като не е заложено в Имунизационния календар?"
->Съгласен. Но там е причината за гафовете. Единствен изход е да работите със свестен педиатър, работещ по добър имунизационен календар.

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 16:02 от Birdie

# 34
  • София
  • Мнения: 1 062
... Да, имало един период, в който децата не са били ваксинирани ...

И сега виждаме последиците  Tired

Това исках да кажа.

п.п. Никол, София е много сладко дете, пу-пу  Heart Eyes

# 35
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
"Добре де, а аз как да изисквам реваксинация за сина си в тази възраст 4-6 г., след като не е заложено в Имунизационния календар?"
->Съгласен. Но там е причината за гафовете. НЕ ЗНАЯТ И НЕ ГИ ИНТЕРЕСУВА! Единствен изход е да работите със свестен педиатър, работещ по добър имунизационен календар.

Аз моят педиатър го имам за много свестен, надявам се да мога да разговарям нормално с нея на тези тема, както и за отказа ми от БЦЖ за децата ми от тук нататък. Вярвам, че ще успея. Peace

# 36
  • Мнения: 8 585
Чудесно!
Поговорете, обсъдете.

# 37
  • Мнения: 3 537
И двете със сестра ми я изкарахме като малки.Нямам спомен ,но не беше нещо страшно. newsm78

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 234
дравейте,
децата които са родени преди 1992 година нямат имунизация.. така че да му мислим ние.. ас с 2 години съм избързала  Laughing ама това е положението. А вече усложненията стават независимо в кой период от възрастта на детето или юношата могат да се развият проблеми ако не е лекувана болестта както трябва.  Така че късмет и дано да не се сблъсквате с тази болест. Hug

# 39
  • Мнения: 4 150
Хубаво обсьждате...А може ли да видим данни дали раzболелите се деца са били ваксинирани индивиди или това е тайна пак?

# 40
  • Мнения: 3 506
А вече усложненията стават независимо в кой период от възрастта на детето или юношата могат да се развият проблеми ако не е лекувана болестта както трябва.

Айде вече да спрем с това поне. Ето ви извадка на чист български език от Ръководство по ваксини и имунизации, щом не вярвате на една Wikipedia примерно.

Цитат
Епидемичният паротит е остро инфекциозно заболяване, което в типичните случаи се характеризира с възпаление и подуване на околоушните слюнчени жлези и благоприятно протичане. Обикновено, след инкубационен период от 11-21 дни заболяването протича без предвесници с повишаване на температурата и едностранно подуване на задушните жлези. Общото състояние, особено при децата, почти не се засяга... В около 1/3 от случаите инфекциозният процес протича без клинични прояви.

Епидемичният паротит е предимно детска инфекция, но боледуват и възрастни, при които е по-голяма вероятността за по-тежко протичане. Орхитът е често органно поражение при заболели след пубертета (10-30%)... Други поражения, усложняващи протичането на заболяването са: енцефалит (1 на 6000 случаи), артрит, оофорит, тиреоидит, загуба на слуха.

Имунитетът след преболедуване е траен, пожизнен, независимо от формата на прекараното заболяване - клинично проявена или инапарентна.

Продължителността на имунитета от ваксината (доколкото го има), както и сам Бърди казва, не е ясна.

Дозаа 4-6 дава добър и траен имунитет до пубертета. Но продължителността на имунитета след тази втора доза е неясен още-втора доза във възраст 4-6г се прави сравнително отскоро.

Хайде сега някой пак да ми обясни ползата от тази ваксина, моля, че аз нещо хич не я виждам, дори без изобщо да споменаваме рисковете и страничните реакции към ваксината.

Пиша всичко това, защото до преди месец само сериозно се бях замислила да слагам на сина ми ваксина срещу паротит (чудех се откъде да търся моноваксина даже), добре, че се намериха хора да ми обърнат внимание върху горните факти. Нямам желание да започвам пореден спор за ваксините като цяло, темата е за паротита.

А може ли да видим данни дали раzболелите се деца са били ваксинирани индивиди или това е тайна пак?

Единна официална информация, разбира се, няма, но ето какво са казали по медиите РИОКОЗ Благоевград и Перник:

Цитат
Предписанията на РИОКОЗ - Благоевград са за ограничаване на посещенията на външни лица във всички училища, както и в студентските общежития на Югозападния и Американския университет... В благоевградско най-засегнати са момчетата, родени между 1982 и 1992 година. Въпреки че децата на 13 месеца се ваксинират срещу заушка, не всички изграждат имунитет и част от тях се разболяват в по-късна възраст. ...
Пълният текст

Цитат
От месец ноември до сега от паротит са заболели 113 души, съобщиха от РИОКОЗ - Перник, цитирани от Дарик радио... Специалистите са категорични, че завишените стойности на заболелите са на прага на епидемията.
63% от пациентите са вече извън имунизационна възраст, без данни за имунизация и реимунизация. (остават, демек, 37%, които са имунизирани, нали така)
Пълният текст

# 41
  • Мнения: 8 585
"остават, демек, 37%, които са имунизирани, нали така..."
->По грешни схеми и с неподходящи и лоши ваксини...
До пубертета моля разбирайте до края на пубертета.

# 42
  • Мнения: 4 150
МариаСт,благодаря zа иzобилната информация  bouquet
Цитат
Въпреки че децата на 13 месеца се ваксинират срещу заушка, не всички изграждат имунитет и част от тях се разболяват в по-късна възраст. ...

Т.е да се раzболеят когато могат да имат най много усложнения.... Twisted Evil

Цитат
63% от пациентите са вече извън имунизационна възраст, без данни за имунизация и реимунизация
Чудя се zа какво иzобЩо имат данни. hahaha
Коментарите им са чисто хипотетични с цел всяване на паника...И хоп,
Цитат
В благоевградско най-засегнати са момчетата, родени между 1982 и 1992 година.

Иzявено ,нескрито подканване zа ваксиниране,че виждате ли,момчета и то в тоzи период точно,когато е нямало ваксини,Ще имат репродуктивни последици...ала бала...

Цитат
По грешни схеми и с неподходящи и лоши ваксини...
ОставаШе и да няма дежурен аргумент zа случката... Peace

# 43
  • Мнения: 539
аз съм родена 76 и нямам такава ваксина - тогава тя е била отделно и май не задължителна

# 44
Цитат
63% от пациентите са вече извън имунизационна възраст, без данни за имунизация и реимунизация
Чудя се zа какво иzобЩо имат данни. hahaha
Коментарите им са чисто хипотетични с цел всяване на паника...И хоп,
Цитат
В благоевградско най-засегнати са момчетата, родени между 1982 и 1992 година.

А ти имаш ли данни, ако да, би ли ги споделил?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт