Как може да се спре безумието по пътищата?

  • 1 553
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 483
Глоби глоби глоби и контрол с ограничения по пътищата.
Скорости над 120-130 км. не трябва да се допускат дори по аутобани.
На начинаещи шофьори не бива да се дават по мощни автомобили от 1200-1300 куб.см. на двигателя.
КАТ ДА ЗАПОЧНАТ НАЙ СЕТНЕ ДА СИ ВЪРШАТ РАБОТАТА А НЕ САМО ДА ВЗЕМАТ КОМИСИОННИ И ПАРИ НА ДЖОБ!!
И с мотор можеш да убиеш човек. Както и като пешеходец можеш да предизвикаш ПТП, при което да умре друг освен теб.

Напоследък страшно много ми правят впечатление пешеходците- не разбирам как е възможно да се движат като коне с капаци по улиците.... На кръстовището, което пресичам всяка вечер след работа, което е изключително натоварено и има светофар, поне половината пешеходци минават на червено. И това често са възрастни хора с бастуни, че и с патерици понякога, а като видя баба или дядо с внучето за ръчичка и го юрка да пресича между колите и просто... #2gunfire
Ето от там трябва да почнем да се променяме,си мисля. Иначе още от малко като се научи детето, че светофарите не  важат за него, после какъв шофьор ще излезе от него след 15  години и как да го убедиш,че правилата са за да се спазват?!

# 31
  • Мнения: 7 111
Когато хората в униформа започнат да прилагат зъдълженията и правата си. Когато станат лоялни към работодотеля си - институцията, наела ги на работа.

# 32
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Рени, много съжалявам за случилото се.
За мен въпросът е в културата на даден човек - дали ще е пешеходец-тарикат, или някой джигит в кола, все тая.
Наскоро на Орлов мост гледах как една кола изгасна точно на кръстовището и не можеше да запали. Стана страшно. Всички натискат клаксони, грозни думи, крещят. Все едно закъсалият е седнал да си прави педикюр, нали...
И никой не излиза да му помогне да избута колата. Накрая един младеж изскочи - ама не за да помогне, ами да рита развалилата се кола и да се опитва да се сбие със закъсалия шофьор.  ooooh!
Грозна гледка.

# 33
  • Мнения: 269
Не знам дали му е тук мястото да попитам Embarassed, но дали е достатъчно детето да е закопчано с колан на задната седалка и без въпросните столчета?
Ние така возим нашата щерка и сме я научили, че трябва задължително да е вързана. Ако случайно пропуснем тя вдига страхотна олелия и настоява да я вържем Heart Eyes. На 3 и половина е.

# 34
  • Мнения: 656
Не знам дали му е тук мястото да попитам Embarassed, но дали е достатъчно детето да е закопчано с колан на задната седалка и без въпросните столчета?
Ние така возим нашата щерка и сме я научили, че трябва задължително да е вързана. Ако случайно пропуснем тя вдига страхотна олелия и настоява да я вържем Heart Eyes. На 3 и половина е.
Дори коланът предизвиква наранявания!
Когато е коланът на средната седалка и е тип само през коремчето, предполагам че би рискувала наранявания и разкъсвания в тази област (да не дава Господ)...
Затова предпочитах столчетата с колани през корема и раменете и между краката. Държи според мен цялото тяло без главата, тогава пък на риск е вратлето...
Така че "пълна безопаснодт" няма.
Разчитам най-вече на внимание, но и то е относително...

# 35
  • Мнения: 3 927
Манталитет, и то балкански - няма да се подобри положението скоро. Освен казаното по-горе за глоби и закони, трябва голяма доза самосъзнание - кой го има?!.......Шофьор съм от 6 години, когато нямаше и 1/3 от днешните коли по улиците.....поведението на шофьорите на платното става все по-нагло..........Аз давам предимство на пешеходеца, защото иначе може и половин час да не пресече, а някакъв си задник зад мен в БМВ почва да ми бибипка - бърза човека, не може да чака някаква бабка да пресече....ей това ни е културата.

Веднъж съм била в западна страна - е как всички мерцедеси закотвяха, когато исках да пресека на несигнализирана пешеходна пътека?

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, много съжалявам за случилото се.
Мерси (сега си спомних, че ти и след пожара ми писа).

Така че "пълна безопаснодт" няма.
Не думай, знаеш ли как ме сръфаха в темата за столчетата ooooh!

Манталитет, и то балкански - няма да се подобри положението скоро. Освен казаното по-горе за глоби и закони, трябва голяма доза самосъзнание - кой го има?!.......
Ей за това става въпрос Close

# 37
  • Мнения: 656
Не думай, знаеш ли как ме сръфаха в темата за столчетата ooooh!


Аз съм си малко  Crazy
Попадна ми една книжка по съдебна медицина и имаше наранявания при ПТП ... та от коланите ...
Нали знаеш вица за коланите, дето едните били "също като живи"...

Не пожалавам на никого да се случи...

# 38
  • София
  • Мнения: 4 867
по въпроса за коланите наистина може много да се пише.
вярно е, че не гарантират пълна безопасност.
вярно е, че могат да причинят травми.
вярно е, че има поне един случай на хора, изгорели в катастрофиралата кола, поради невъзможност да разкопчаят блокиралите си колани (оттогава нося джобно ножче на ключа на колата си).
статистиката обаче е категорична, че ползите от коланите надминават вредите им.
целта на столчетата за деца е допълнително укрепване при закопчаване на тялото или повдигане на по-голямото дете, за да не минава коланът на колата през шията, а през гърдите му.

РЕНИ, пожелавам ви бързо съвземане от стреса, изчукване на ламарините и безопасно по-нататъшно пътуване. на фона на темата в другия подфорум, сутринта изтръпнах като ти видях тази тема.

# 39
вярно е, че има поне един случай на хора, изгорели в катастрофиралата кола, поради невъзможност да разкопчаят блокиралите си колани (оттогава нося джобно ножче на ключа на колата си).

Има коли, на които насамите колани е пришито джобче и в джобчето има пластмасово ножче с метално острие.
На моята кола има, а е модел 1991..., при това е "втора употреба"

# 40
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, има както шофьори, така и пешеходци, които се държат неадекватно на пътя. За всички безотговорни участници в движението трябва да има солидни глоби!

РЕНИ, пожелавам ви бързо съвземане от стреса, изчукване на ламарините и безопасно по-нататъшно пътуване.
Мерси.
Безаварийно пътуване на всички Peace

Общи условия

Активация на акаунт