мигрена

  • 14 441
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 616
Съпругът ми е с мигрена и все още не сме открили цяра обаче му правя един чай, който поне разрежда пристъпите във времето. Дозировката за едномесечна доза на билките е: цветове от лавандула-10 гр, шишарки от хмел-15гр, листа от маточина-40 гр, листа от мента-20 гр, корени от дилянка-5 гр, стръкове от лазаркиня-10 гр. Една супена лъжица от сместа се залива с 200 гр вряща вода и кисне 1 час. Пие се сутрин и вечер преди ядене. Дано помогне на някой и поне облекчи малко болките. На него вече нищо не му помага от медикаментозните методи-ни Нурофени, ни Аулини, нищо.... В чудо съм се видяла.

# 16
  • Мнения: 7 418
  Влязох в форума за да пусна тема за мигрена и ......виждам,че вече е пусната от друг човек!Ами...значи не съм самотна с проблема си!От 3 дни ме мъчи една мигрена,каквато не ме е мъчила от 3 месец на бременността.В момента кърмя и не знам изобщо как да се справям с тази ужасяваща болка!
   Преди съм опитвала най-различни методи за справяне с мигрена,но така и не открих от какво точно минава.Днес ,например,след поредна цяла нощ мъки,болката ми мина след като изпих чаша зелен чай със захар и лимон.Но от чая ли мина или просто и беше време да спре .....не знам!
   

# 17
  • Мнения: 9 092
Днес като бях в поликлиниката, си взех няколко листовки за Мигренон - там се обясняваше за видовете мигрена. Ако някой се интересува, мога да препиша информацията. Имаше и съвети за тези, които страдат от мигрена.
Аз онзи ден си купих Кафетин - 2 и нещо струва. Още не съм го пробвала, надявам се и да не ми се наложи скоро де.
Иначе досега кретах с Аулин, но не мога повече да се тровя с него, затова реших да пробвам нещо друго, Когато го пробвам, ще споделя дали има ефект.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 444
Момичета,
както писах по-долу, страдам от същата, отвратителна болка, но се оправих дотолкова, че вече имам пристъпи само 2-3 пъти в годината, което е нищо.Това благодарение на дипломираната лекарка, лекуваща нетрадиционно, на която се опитвам да намеря координатите.Сигурна съм, чеако бях докарала сеансите до край, изобщо нямаше да си спомням за проблема с мигрената.Ще си позволя да ви дам координати на една лекарка, която не см посещавала, но ми казаха че лекува по същият начин като описаната и резултатите били гарантирани.Даде ми брошурката и момче, на което е премахнала заекване и тикове по рождение.Пак ще повторя, че лични впечатления нямам, но ако е вярно че постига 98% успеваемост с лечение, като тази при която ходех, то не е за изпускане.Затова не се сдържах и ще ви  препиша от брошурката данните, които е изнесла за себе си.
частен лекарски кабинет на д-р Синая Николова
телефонни номера 851-01-25; 953-41-37; 0888-215-300; sinaya_nicolova@abv.bg
София 1612, ж.к."Хиподрума", ул."Софийски герой", бл.112, вх.А, срещу х-л "Централ форум"-бивш Славия и срещу Билла

ПРЕДЛАГА
-компютърна диагностика
-здравнисъвети
-хомеопатично лечение
-билко лечение
-лечение с апарата ЦИГУН
-уникален, безлекарствен, безболезнен, безвреден метод, създаден на основата на съчетаване съвременната наука и техника с необикновените възможности на древната китайска медицина.Нов тип лечебен апарат за рехабилитация и здраве, по-съвършен от традиционната физио и иглотерапия.В него се използва биомикронно протичаща информация, имитираща биологическата енергия.

Ако лекарствата не випомагат, ако сте алергичен, ако сте изчерпали всички възможности за лечение или решите да се доверите на новия тип лечение
ЗАБОЛЯВАНИЯ    брой на процедурите   общ лечебен ефект
мигрена, главоболие от всякакъв произход-10-98%
възпалени венци, збобол-2-99%
простудни, ангини, синузити-2-5 -99%
ревматизъм,  артрити, миозити, артрози-10-98%
неврози, неврастении, безсъние-10-98%
язва, гастрит, нервен стомах-8-10-98%
следват всякакви видове заболявания, и безплодия, тумори и ракови,възстановяване след инсулти на 95%, процедурите са максимум10 за всички диагнози, а успеваемостта е минимум 80% и то при намаляване на слуха, вродени парализи,глаукоми и проблемис очитеНе мога да ги изпиша всичките, полудях от писане, смятам че съм ви от полза с даденото до тук/b]

# 19
  • Мнения: 2 005
На мен обикновено ми помага Ацефеина,нищо друго. Rolling EyesИ тази скапана мигрена ме държа по цяла седмица и сама като,че ли отминава Whistling

# 20
  • Мнения: 248
И аз съм с мигрена от ученичка. Правих си изследвания и ми казаха, че е наследствена. Майка ми и баба ми също страдат от това мъчително главоболие. За храните - от портокали и сирена не съм забелязвала да се провокира, а от шоколад и китайска храна. Забелязала съм, че когато започне съвесем леко главоболие и взема веднага обезболяващо болката престава. Изчакам ли малко повече време вече никакви хапчета не ми помагат.

# 21
  • Мнения: 4 414
аз имах мигрена като ученичка. към 2 курс студентка ми изчезна...интересно е, че точно по това време съм водила най-нездравословния начин на живот. появи ми се отново, когато забременях. предполагам, че е  свързана с хормонални промени, защото получавам пристъпи винаги около цикъла ми - преди, след, по време. но също и ако не съм спала или съм била под голямо напрежение.
от няколко месеца се лекувам с хомеопатия. пристъпите се разредиха и намаляха като сила. сега се справям и без лекарство...надявам се да изчезне

# 22
  • Мнения: 2 616
Днес като бях в поликлиниката, си взех няколко листовки за Мигренон - там се обясняваше за видовете мигрена. Ако някой се интересува, мога да препиша информацията. Имаше и съвети за тези, които страдат от мигрена.
Аз онзи ден си купих Кафетин - 2 и нещо струва. Още не съм го пробвала, надявам се и да не ми се наложи скоро де.
Иначе досега кретах с Аулин, но не мога повече да се тровя с него, затова реших да пробвам нещо друго, Когато го пробвам, ще споделя дали има ефект.

И моят съпруг го пие по същата причина-има ефект.

.......
от няколко месеца се лекувам с хомеопатия. пристъпите се разредиха и намаляха като сила. сега се справям и без лекарство...надявам се да изчезне

Какво пиеш?

# 23
Здравейте отново! Сега намирам време да понапиша нещичко пак за мигрената. Мойта мигрена вече е в по тежка форма- не се повлиява почти от нищо. Стигам и до слагане на системи. Освен болката , повръщането ме изкарва от релси. Нямам сили да се грижа за детето ми в такива моменти, пък за работа и дума не може да стане. Правих ЕЕГ и Доплер и професорат ми каза да съм спокойна, защото от това не се умира и не се лекува/голямо успокоение/!
Аналгетиците се вземат с цел премахване на болката, но не предотвратяват появата на нова мигренна атака. Лошото е, че те водят до привикване и резултата от тях в един момент е невидим. Има няколко вида мигрена:
- ХЕМИПЛЕГИЧНА мигрена. Това са мигренни атаки, съпроводени с парализа на част от тялото;
- БАЗИЛАРНА мигрена. Атаките са свързани с гадене, повръщане, замайване, удвоено виждане, трудност при говорене или припадъци;
- Мигренни атаки с АУРА. Аурата при мигрена се определя като халюцинации. Те могат да бъдат свързани  с всяко едно от сетивата - зрение, вкус, слух, докосване.
Мн.често причините за възникване на заболяването се крият в обща интоксикация на организма и трябва да се търсят предимно в корема. Провокира се от нередовно и неправилно хранене, усилена умствена работа, вълнения, запек, умора, полови излишества, тесни обувки, климатични промени, недоспиване. При жените понякога е свързан с началото на менструалния цикъл.
Като причинители на мигрена най-често се дават:
- шоколад, сирене, червено вино, кафе, портокали, т.е. храни, които повишават нивото на серотонина; храни, които имат високо съдържание на тирамин - има го в сините  сливи, бананите, портокалите, малините и в някои видове сирена. Също така оцетът и глутаминът могат да засилят болките при пристъп. Трябва да се избягва солената храна.
Храни, които НЕ водят до мигрена са агнешко и пилешко месо, круши, броколи, моркови, карфиол.
Колкото до лекарствата, аз лично пия Имигран, Ацефеин с 2 кофергамина, Номигрен при настъпване на кризата. За подържащо лечение съм пила няколко месеца флунаризин и още куп др. лекарства.... Между другото вит.В в големи дози може да предизвика също мигрена, както и вит.Е.
тел.080020110 е безплатен телефон за консултации при мигрена и главоболие за цялата страна, а на www.bolimeglava.com може да прочетете нещо повече по въпроса.
Но не се отчаивайте мили "колежки", добрата новина е , че страдащите от мигрена хора са с по-висок IQ , имат повишена емоционална реактивност и са свръхамбициозни и педантични! Grinning
Дано да съм била в полза на някого!
Честит празник на всички жени утре   bouquet

# 24
  • Мнения: 512
 smile3525 newsm10 smile3501

Даже от голяма полза, благодаря ти!

# 25
  • Мнения: 371
Аз се имам за щастливка. Имам пристъпи около месечния си цикъл САМО ooooh!. Когато не помагат ацефеина и кафетина, изпивам силно кафе и много оригинална кока-кола и вземам но-шпа и спазмалгон по една таблетка (действат съдоразширяващо). Поне мен веднага ме отпуска и преминава болката, остава само една неприятна, но съвсем търпима "тежест" Tired Мисля, че начина на хранене и от най-голямо значение!!!

# 26
  • Мнения: 287
до колкото знам няма оправия това състояние
аз получих пристъпи на мигрена при кърменето и изобщо целия ми организъм отхвърляше тази ми способност. Накрая се разболях от изтощение и кърмата секна...

# 27
  • София
  • Мнения: 1 444
Честит празник  на всички жени и момичета във форума! Желая много здраве, щастие и сбъднати мечти! Нека всеки ден бъде за вас 8-ми март, бъдете обичани и почитани от мъжете си непрестанно, все едно е вечен женски празник!



Иржи е описала изключително точно характерните за мигрена състояния, както и влиянието на организма от храните и др. При мен мигрената е от вида с атаки АУРА, което ще рече че преди да започне кризата го усещаш някак подсъзнателно /с аурато си/.Дори да спиш дълбоко, в самият сън чувстваш и знаеш, че ще започне страшната болка.Научих се по препоръка на лекарите, да се вслушвам в това усещане и веднага пия лекарство, преди болката да е започвала, да ме завладее изцяло. Има ефект, понякога не започва, пресичам кризата, а друг път дори да започне, протича много по-леко от нормалното.Пробвайте, ако при вас ги има тези предварителни сигнали.

# 28
  • Мнения: 4 414
от няколко месеца се лекувам с хомеопатия. пристъпите се разредиха и намаляха като сила. сега се справям и без лекарство...надявам се да изчезне
Какво пиеш?
изписва се индивидуално след 2 часов преглед...т.е. моето лекарство най-вероятно няма да ти свърши работа...едновременно с мигрената лекувах и ставни болки, които също изчезнах. ако искаш да пробваш с хомеопатия, мога да ти пратя координати на лекарката ми на лични.

# 29
  • Мнения: 402
И аз съм с продължителен стаж в борбата с ужасното главоболие наречено "Мигрена".
Опитвала съм всичко, няма обезболяващо, което да не съм пила.
Искам да ви споделя моя опит.
И аз съм на мнение, че обезболяващите трябва да се пият при първите признаци на главоболие. След това не действат, колкото болката е оставена да се развива, толкова по-трудно се повлиява.
На мен лично ми помага комбинацията от 2 невробекса и един разтворим магнезий. Трябва обаче да се пие възможно най-рано.
Какво правя, след като всички обезболяващи спрат да действат, а главоболието ми стане нетърпимо - вариантите са два:
- Отдавам се на летаргия - Тъмна, тиха стая в полусън, ако успеете да застите е супер.
Случвало ми се е след 2 часа да отворя очите, като нов човек, без следа от болката.
- 25-50 мл. качествен концентриран алкохол /водка/. Това е т.нар. "тежка артилерия". Помага, бъдете сигурни.

Скъпи страдащи, пожелавам ви по-малко и по-леки пристъпи.
Грижете се за себе си, избягвайте стреса и безсънието /доколкото е възможно/ и се хранете здравословно.

Ужас! Sick Все едно слушам служителката в гражданското, явно е заразно.

Общи условия

Активация на акаунт