Коя болка е по-силна?

  • 10 918
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Мами, чувала съм,че бъбречните болки и кризи могат да се сравнят с родилните. Родилни болки съм имала, но бъбречни, слава на Бога, не! Та ми е интересно - мами,които са преживяли и двете да споделят тук! Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 270
Не съм имала бъбречни болки,затова гласувах,че не мога да преценя.Дано и да нямам,а и вие също. Laughing

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Според мен бъбречната.Родилната болка е като много болезнен цикъл, а и е на интервали.Докато бъбречната като стегне, може с дни да не отпусне.
 От много четене мислех, че родилната болка е като да те режат без упойка.Останах с друго впечатление, не е страшна!

# 3
  • Мнения: 4 555
Това понеже всички родилни болки са еднакви и всички раждащи жени усещат досущ едно и също, затова и може да се направи такава статистика, нали? Stop
Чувала съм коментар от раждала жена, че бъбречната болка била много по-силна.
"Имала си късмет да случиш на леко раждане", беше отговорът на друга раждала жена.

Бъбречната криза може би е по-сходна при повечето хора, но раждането е тотално различно. Някои губят съзнание от болката, други не усещат кога са родили. Така че според мен не може да се каже колко точно боли раждането, че да го сравняваме с нещо друго.

# 4
  • Мнения: 1 273
Това понеже всички родилни болки са еднакви и всички раждащи жени усещат досущ едно и също, затова и може да се направи такава статистика, нали? Stop
Чувала съм коментар от раждала жена, че бъбречната болка била много по-силна.
"Имала си късмет да случиш на леко раждане", беше отговорът на друга раждала жена.

Бъбречната криза може би е по-сходна при повечето хора, но раждането е тотално различно. Някои губят съзнание от болката, други не усещат кога са родили. Така че според мен не може да се каже колко точно боли раждането, че да го сравняваме с нещо друго.

Така е! Аз по принцип имам висок праг на болка, и раждането ми мина песен (абе песен е силно казано Mr. Green) , но така са ме стягали бъбреци  #Crazy ужас!!!

# 5
  • Мнения: 2 677
Гласувах, че не мога да преценя.  Thinking Бъбреци не са ме боляли (да чукна на дърво), пък и не мога да кажа, че и раждането кой знае колко ме е боляло.

# 6
  • Мнения: 11 003
Все още не съм изпитвала нито една от двете, но понеже родилните ми предстоят, надявам се наистина да са като при болезнен цикъл Praynig
От много четене мислех, че родилната болка е като да те режат без упойка...
Това си го мисля и продължавам да си го мисля Embarassed

# 7
  • София
  • Мнения: 1 248
И с двете бремености искарах бъбречни кризи,Със сигурност повече ме боля от бъбреци колкото от раждането.Само инжекции ме успокояваха,а и лежах 1седмица в болница.По-добре да раждам отколкото да имам пак криза. Peace

# 8
  • Мнения: 11 607
Това понеже всички родилни болки са еднакви и всички раждащи жени усещат досущ едно и Така че според мен не може да се каже колко точно боли раждането, че да го сравняваме с нещо друго.

Въпроса ми е провокиран от едно предаване вчера по Реалити Тв, където един доктор - мъж говореше за това, какво изпитва един пациент с бъбречна криза и сравни болките му и мъките с родилната болка. Та това ме провокира, че каза - Бъбречната болка казват, можела да се сравни с родилната.

# 9
  • Мнения: 7 723
Не съм имала бъбречна криза, но предполагам, че болките са по- силни, дори те да са на психическа основа  Thinking

При раждането боли много, но психиката ни "говори" да сме търпеливи, защото знаеш , какъв ще е крайния резултата. Тези болки бързо се забравят  Grinning

# 10
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Имала съм много бъбречни кризи с дни ,но раждането беше изключително по-болезнено, след като си поисках епидурална още на 4 см. Та мисля, че ражданията и бъбречните кризи са си индивидуални за всеки

# 11
  • Мнения: 2 388
О, не се и замислям. Бъбречна криза - кошмар неповторим...На никого не го пожелавам. Ама аз бях с леко раждане, та знам ли...

# 12
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
за съжаление знам какво е да пикаеш кръв и да изхвърляш камъни Shocked
бях секцио и мога да кажа, че болката СЛЕД секциото е 100 пъти по-гадна от кризата.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Само една нощ са ме боляли бъбреците, на сутринта ми сложи лекарката  инжекция и пих хапчета после, тази нощ няма да я забравя, направо виех  от болка. Раждането беше по - леко, болки само последните 30-40мин. и отпускат наистина, в началото имах съвсем леки болки като при идване на М, тях не ги броя.

# 14
  • Мнения: 5 539
Говорим за естествено раждалите, нали? Тези с анестезия не би трябвало да се включват в дискусията.
Не съм имала бъбтречни кризи, Слава Богу, но не ми се вярва нещо да може да се сравни с родилната болка Naughty Просто няма такава болка!

# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Гласувах с "Немога да преценя"
Вярно бъбречна криза много боли...не искам да си спомням  Cry Там няма епидурална.
Разликата е,че за едната си спомням с лошо, а за другата болка - с такова щастие, че пак съм готова да я изживея  Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 3 064
Не съм имала бъбречна криза, слава Богу. Но болката е доста субективно понятие, като лютите чушки Mr. Green Някои ги боли повече, други - по-малко. Вярно, докторите имат някакви скАли за болка, но те са ориентировъчни. Родилната болка е на най-високи позиции там. Е, аз мога да кажа, че много боли, но пък не съм преживявала друга силна болка, с която да сравня.

# 17
  • Мнения: 6 164
И двете болки изпитах, бъбречната наистина е много силна, но и контракциите не бяха леки. Гласувах с "еднакво". Болят и двете, но се търпи, дет' се вика "Не е болка за умиране". Бъбречната криза направих в 6ти месец и ми докара страшни контракции през 5 минути и толкова бях изплашена за бебо, че не ми дремеше колко боли. Родилната пък е съпътствана с трескаво очакване, а и мъжа ми беше до мен и пак не ми дремеше, че боли. Whistling[/color]

# 18
  • Мнения: 390
Аз съм твърдо за родилната болка-имала съм и бъбречна,но не е въобще като тази,при която имах чувството че умирам. #Crazy

# 19
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Не съм имала бъбречна криза.

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Абе не знам, мене най-силно зъб ме е боляло...

# 21
  • Мнения: 3 500
Имала съм бъбречна криза и то докато бях бременна. Боли, но хиляда пъти по-силно боли при раждане, особено след 6 см. разкритие.

# 22
  • Мнения: 2 616
Това понеже всички родилни болки са еднакви и всички раждащи жени усещат досущ едно и Така че според мен не може да се каже колко точно боли раждането, че да го сравняваме с нещо друго.

Въпроса ми е провокиран от едно предаване вчера по Реалити Тв, където един доктор - мъж говореше за това, какво изпитва един пациент с бъбречна криза и сравни болките му и мъките с родилната болка. Та това ме провокира, че каза - Бъбречната болка казват, можела да се сравни с родилната.

Добре, че го има уточнението, защото иначе малко странно ми изглеждаше статистическото ти проучване  Thinking

# 23
  • Мнения: 750
Имала съм бъбречна криза и то докато бях бременна. Боли, но хиляда пъти по-силно боли при раждане, особено след 6 см. разкритие.
И аз така Peace

# 24
  • Мнения: 1 455
Аз като раждала два пъти и минала през една бъбречна криза Mr. Green ще ти кажа като Карина,че еднаква болка няма!
За мен най-кошмарно беше първото ми раждане,после бъбречната криза,но честно казано ми е трудно да определя кое от двете беше по-страшно.
А второто раждане ми беше далеч по-леко.

# 25
  • Мнения: 742
Не съм гласувала. Раждах секцио  Sunglasses
Никога не съм имала бъбречна криза /пу пу пу/, но нашият татко да. Отвратително е да го гледаш голям човек как се гърчи ужас Tired

# 26
  • София
  • Мнения: 110
Не съм имала бъбречни кризи, така че не мога да преценя от личен опит, но четох някъде кои болки надвишават родилната - на 1-во място е болката от ампутация, на 2-ро бъбречната криза и чак на 3-то слагат родилната. Предполагам е вярно. Според мен зависи от това какъв праг на болка има човек.

# 27
  • Мнения: 811
спор няма...родилната.
имала сам ужасни бъбречни кризи и знам как боли.определено родилната е по силна,но и по друга болка..

# 28
  • София
  • Мнения: 3 271
Раждах секцио, но за съжаление съм имала бъбречни кризи - болката е несравнима и ужасна според мен, гласувах че не мога да преценя

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Не мога да преценя. Доста безсмислена анкета, като се има предвид колко строго индивидуално е... И прага на болката, и самата болка е различна при всеки човек  Peace

# 30
  • Мнения: 1 059
според мен е бъбречната

# 31
  • Мнения: 1 104
Мисля, че при всеки е различно. За мен раждането си беше доста трудно и си имаше силни болки, но от друга страна има жени които раждат по- лесно.Една от мамите, писала преди мен, казваше нещо подобно, че при раждането човек очаква нещо добро на финала и нагласата е по-друга.

# 32
  • Мнения: 3 932
При мен бяха родилните, но всеки си е башка...

# 33
  • Мнения: 2 567
И двете съм ги преживяла. Родилните ми бяха много по силни, но пък бъбречните кризи много по продължителни. Имала съм кризи някога, по няколко дена. А родилните ми макар и силни свършиха след 6 часа.

А мъже с бъбречни кризи все така си говорят. Как правят сравнение им се чудя  Simple Smile

# 34
  • Мнения: X
Бъбречната...раждането е и по-бързо и по-поносимо/а и очакваш да ти се случи нещо хубаво,за разлика от бъречната криза/

# 35
  • Мнения: 5 468
Според мен - родилните болки са най-силни. Имала съм 2 седмици бъбречни кризи, но не помня чак такива болки, за да се сравнят с родилните. Наистина, болеше, повръщах, едвам се влачих от болката..., но не вярвам, че боли повече от раждането. Раждах със секцио, но от разкази на приятелки и като гледах жената в предродилна зала, която раждаше нормално..., мисля, че раждането боли повече от бъбречната криза.

# 36
  • Мнения: 5 401
Бъбречната...раждането е и по-бързо и по-поносимо/а и очакваш да ти се случи нещо хубаво,за разлика от бъречната криза/

Мисля, че наистина е така.   bouquet

# 37
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Не съм имала/ слава Богу/ бъбречна криза, но знам, че само с нея може да се сравни родилната болка. Баща ми е имал бъбречни проблеми и, като го знам колко е търпелив на болка, напълно вярвам, че е ужасно.

# 38
  • Мнения: 5 026
Родилната е по-силна от бъбречната. Преди бях чувала, че се равняват по болка, но  не е така-поне при мен.

# 39
  • Мнения: 8 505
Бъбреци са ме боляли,но криза не съм правила.Раждах с епидурална анестезия.Така че-4.опция.

# 40
  • Мнения: 2 897
Болката от бъбречната криза,според мен.

# 41
  • Мнения: 528
Понеже мене и бъбреци са ме боляли и съм раждала,.Според мен бъбречните са по силни.Като стегне и не пуска,а при родилните все пак имаме почивки между контракциите,и те бързо минават,докато бъбречните докато не изкараш камъчетата не минават

# 42
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Болката от зъб според мен.
Иначе аз не съм имала бъбречна криза, но имам приятелка която преживя такава и според нея бъбречната криза е по-болезнена от раждането.

# 43
  • Мнения: 527
Направо ме разбивате с тези анкети Laughing

# 44
  • София
  • Мнения: 3 688
Гласувах с последната опция,имала съм съвсем леки болки в бъбреците,а родилните бяха значително по-силно,нооо при бъбречна криза сигурно е различно

# 45
  • Мнения: 5 362
Не съм имала бъбречни болки,затова гласувах,че не мога да преценя.Дано и да нямам,а и вие също. Laughing
И аз така.

# 46
  • София
  • Мнения: 7 097
Родилната е най-силната болка, която съм изпитвала досега /раждах нормално, без упойка/ и без преувеличение се молех да издържа още малко и да не умра...
И не става въпрос за праг на поносимост на болката, а за раждане при различни жени - има такива, които раждат за час-два и отиват да пият кафе, има и такива, чието раждане е продължително и много мъчително и болезнено...

# 47
  • София
  • Мнения: 3 405
Бъбречната.

# 48
  • Русе
  • Мнения: 2 354
определено бъбречната... имала съм много бъбречни кризи, но болката при раждането е наистина голяма, но сладка болка...  Wink

# 49
  • Мнения: 999
Не съм имала бъбречна криза, но си мисля че е доста неприятно.

# 50
  • Мнения: 4 555
Родилната е най-силната болка, която съм изпитвала досега /раждах нормално, без упойка/ и без преувеличение се молех да издържа още малко и да не умра...
И не става въпрос за праг на поносимост на болката, а за раждане при различни жени - има такива, които раждат за час-два и отиват да пият кафе, има и такива, чието раждане е продължително и много мъчително и болезнено...
Точно на същото мнение съм и аз  Peace Изобщо не е до праг на болка, просто някои раждания са леки, други тежки.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 134
Родилната е най-силната болка, която съм изпитвала досега /раждах нормално, без упойка/ и без преувеличение се молех да издържа още малко и да не умра...
И не става въпрос за праг на поносимост на болката, а за раждане при различни жени - има такива, които раждат за час-два и отиват да пият кафе, има и такива, чието раждане е продължително и много мъчително и болезнено...
Имала съм няколко бъбречни кризи, но като се наблъскаш с обезболяващи минават. От друга страна когато раждах ме чуха от първия до четвъртия етаж на болницата (въпреки двете системи бусколизин) и много ме е яд, когато жени които са родили като котки ми кажат, че много съм се превземала.

# 52
  • София
  • Мнения: 721
Преди да родя си мислех, че по-силна от болката при бъбречна криза няма...но в сравнение с родилната сега бъбречната ми се струва като песен.
За мен родилните болки са много, много по-силни.

# 53
  • Мнения: 338
Родилната Crazy

# 54
  • Мнения: 891
Не съм имала бъбречна криза (и се надявам да нямам) затова немога да преценя.

# 55
  • Мнения: 1 691
Явно при всеки е индивидуално. В сравнение с бъбречната криза при мен раждането мина направо неусетно.

# 56
  • Мнения: 2 952
ми който не е имал бъбречна да не гласува ....'щото се   губи смисъла ....даже "немога да преценя"  е за тези дето са имали и двете  Wink

# 57
  • Мнения: 574
Според мен бъбречната.Родилната болка е като много болезнен цикъл, а и е на интервали.Докато бъбречната като стегне, може с дни да не отпусне.
 От много четене мислех, че родилната болка е като да те режат без упойка.Останах с друго впечатление, не е страшна!
[/qu
Болезнен цикъл как ли пък не #Crazy #Crazy #Crazy
не съм имала проблеми с бъбреците,дано и да нямам

# 58
  • Мнения: 1 101
3 пъти съм имала бъбречни кризи и гласувам, че болката от тях е много по-отвратителна от родилната (за мен). Родих нормално, без абсолютно никаква упойка, и отново предпочитам 3 пъти да родя отколкото да преживея дори и една бъбречна криза

# 59
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Нямам проблеми с бъбреците, но веднъж преди десетина години изживях бъбречна криза. Казаха, че е на психична основа... каквото и да значи това.
 Тази болка е просто несравнима. Имах чувството, че ще умра. Влачех се като парцал, текоха ми сълзи от очите от болка. Нищо подобно нямаше при раждането, а родих нормално, без упойка.

# 60
  • Мнения: 686
Бъбречната.Исках да умра,че да се оттърва от болката.

# 61
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Допреди 4години имах 1-2 кризи годишно. Всеки път ги изживявах като естественото ми раждане преди 13години - със сълзи, неистова болка и желание да умра...За мен болката е еднаква.

# 62
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Аз не мога да преценя. Имала съм бъбречна криза, но не тежка. Раждането ми беше изключително леко.
Най-силната болка, която съм изживявала е от... менструация (без да имам каквито и да било възпаления или здравословни проблеми).
Но се сещам за една класация на на нетърмите болки... на първо място май беше някакво изключително рядко срещато схващане на лицевите мускули, а след това беше бъбречната криза... но знам ли, може да са имали предвид кризите при мъжете, те нали ги карат по-тежко... Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 514
Преди няколко години имах бъбречна криза....... ей тая гадост няма да я забравя докато умра  Sick

# 64
  • Мнения: 72
Имала съм бъбречни кризи и не съм могла да си взема въздух от болка. Дано раждането да не е толкова болезнено. И аз мисля, че е индивидуално. Но пък болките при раждането са за хубаво и винаги можеш да се успокоиш с мисълта, че след тези болки идва най-хубавото нещо на света. А при бъбречната криза нищо хубаво не ти минава през главата  Grinning .

# 65
  • Мнения: 9 990
Раждането ми беше стократна бъбречна криза.Няма универсален категоричен отговор-зависи от страшно много фактори.И бъбречната не беше лека, но раждането щеше да ме довърши, наистина.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 395
Раждането ми предстои. Може и да е наивно, но като гледам масата от жените как крещят, няма да е кой знае каква болка, щом имат сили за крещене.
От бъбречна криза, и аз като Yanchetoo не съм можела да си поема въздух. По едно време се чудех дали няма да умра от задушаване. Какво остава за викане.
Ще видим... абе какви ги говоря, нищо няма да видим, ще си поискам упойка!  Peace

Със сигурност, всичко е мноооого индивидуално и мноооого относително. Съмнявам се, че нещата са съпоставими просто ей така. Но нали сме тук, за да си бъбрим.  Laughing

# 67
  • Мнения: 72
А какво ще кажете за зъбобола и раждането  newsm12

# 68
  • Мнения: 11 607
А какво ще кажете за зъбобола и раждането  newsm12

Докато бях бременна с Рая ми извадиха единия от двата млечни зъба дето ги имах! Бях в 7-я месец и се чудеха дали да ми сложат упойка,че корена бе голям, но в крайна сметка без упойка - с мое съгласие - го извадиха.

# 69
  • Мнения: 4 555
А какво ще кажете за зъбобола и раждането  newsm12
За раждането нямам представа.
Аз имам непреодолим страх от упойки и не давам да ми слагат. Веднъж много продължително ме изтезаваха на зъболекарския стол и зъболекарят ми се молеше да ми сложи упойка, но аз му казах, че само като го видя да ме доближава с иглата, ще припадна. Той не ми повярва и тръгна да ми слага, но аз така пребледнях, че човекът се паникьоса и разбра, че положението е сериозно и продължи да ме мъчи по стандартния начин. Това определено ми беше най-болезненото преживяване в целия живот.
Но смятам, че в сравнението с едно раждане е направо смешно.

# 70
  • Мнения: 2 498
Имала съм доста бъбречни кризи и съответно на никой не го пожелавам-ад е.....но първото си дете го родих нормално-още по-голям ад.....ако трябва да избирам предпочитам бъбречна криза пред нормално раждане.....

# 71
  • София
  • Мнения: 44 098
Родилните са мнооогооо, ама многооо по-силни....

# 72
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз към зъбобола да се присъединя. Раждането ми предстой, но поради факта, че имам ужасни зъби, често ходя на зъболекар и все си мисля, че щом там търпя и при раждането ще се изтърпи. Но после ще разказвам.

# 73
  • Мнения: 4 621
Гласувах с не мога да преценя. Не са ме боляли бъбреци, а раждането ми беше секцио Hug

# 74
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не мога да преценя.
Секцио съм, но имах 9ч. родилни болки.
И пак толкоз, бъбречни.  Tired
Болят много, па друго не знам...  ooooh!

# 75
  • Мнения: 701
Бъбречната е УЖАСССС! За родилната съм чувала само,но ми предстои да я изпитам.Знам само че трябва да се вслушаш много добре в думите на екипа при раждането,за да си спестиш по-голямата част от тази болка!

# 76
  • Мнения: 2 107
Аз съм раждала, но при зъбобол от гранолом на затворен зъб съм изпитала най-ужасната болка в моя живот.
Така болеше, че ми идваше да се хвърля от прозореца.

# 77
  • Мнения: 2 757
Говорим за естествено раждалите, нали? Тези с анестезия не би трябвало да се включват в дискусията.
Не съм имала бъбтречни кризи, Слава Богу, но не ми се вярва нещо да може да се сравни с родилната болка Naughty Просто няма такава болка!

Аз не съм имала бъбречна криза. Освен това раждах с упойка, накрая беше и май много не подейства. Но мога да кажа, че... абе много боли бе, ужас си е. Единствено това, че е на етапи я прави поносима (въпреки че не знам дали мога да кажа че съм я понесла, защото при всяка контракция припадах) и че е с очакване на щастливия момент. Не ми се вярва бъбречната криза да е по-ужасна. Всъщност някъде бях чела, че преди родилната болка в списъка по сила са само болката от ампутация на крайник май беше и една друга май беше свързана с някакви нерви на гърба - не помня точно.  Въпреки че оня ден си прещипах нокъта и болеше адски  ooooh! А от преди си спомням болка в петата от обувки - моля се да не ми се случва повече такъв ужас.  Представете си и болка от изгаряне. И тя е толкова силна, че хората изпадат в шок от нея.  Нещо подобно усещах в петите си тогава - все едно ходя по въглени . Много ужасно беше... Май предпочитам раждане пред онова  Thinking

# 78
  • Мнения: 398
О, определено родилната! Naughty
Имала съм и бъбречни кризи , но болката е друга - не , че не боли.
гласувах за родилната

# 79
  • София
  • Мнения: 2 104
имам бъбречни кризи от ученичка
изкарах тежка бъбречна криза в края на 6 месец и лежах 10 дни в Шейново
докторката там ми каза, че правя репетиция за раждането и щом съм минала бъбречната, няма да се плаша от родилните
е,  НЕ Е ВЯРНО
бъбречните са ужасни, но болките при самото раждане са много по-силни
за протокола: раждала съм по нормален път, без упойка
иначе може да е по-различно

# 80
  • Мнения: 4 399
Преживях бъбречни много малко след като родих и тогава си мислех че са съвсем сравними.

# 81
  • там край реката
  • Мнения: 153
Родилните болки са различни при всяка жена,затова си мисля,че не може да се даде еднозначен отговор....

# 82
  • Мнения: 287
аз не съм имала бъбречни слава богу, но свекито твърди, че са по ужасни за преживяване от родилните. По-пронизващи били

# 83
  • Мнения: 2 891
Така като чета и се радвам, че не съм имала бъбречни кризи...

# 84
  • Мнения: 13
Родилната,определено.

# 85
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Така като чета и се радвам, че не съм имала бъбречни кризи...

А аз - родилни...
Аз мога да отговоря на въпрос от рода "Кое по-силно боли: бъбречна или жлъчна криза в деветия месец". Добре, че поне от родилните се лиших ooooh!

# 86
  • Мнения: 4 555
Чета тази страховита тема, въпреки, че още след първа страница си казах, че няма да я чета, понеже изпаднах в ужас от страх.
Та чета ужасяващите разкажи за родилните болки и се питам... какъв беше мотивът ви да изберете да раждате без упойка?
Понеже съм чувала, че след като се постави епидурална упойка, времето до раждането се съкращава неколкократно, пък и не боли, освен това. Напъните могат да се усещат, ако ти влеят по-малко количество течност към края, за да ги усещаш.
Така че се чудя какво може да накара една жена да избере да ражда без упойка.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 134
Предпочитам 20 часа агония пред това да ми забият игла в гърба или пък недайси Боже секцио.Колкото и да са силни тези болки са естествени и жената ги преодолява стига да има силна воля.
А ти защо питаш след като и теб те е страх от упойки!?! Mr. Green

# 88
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Това ли е начина да си упражняваме волята? Да, естествени са, но има начин да се избегнат...Нищо страшно няма нито в иглата, нито в рязането - просто не ги усещаш.
Пък и темата не е за това все пак.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 134
Не съм искала да обидя никого, просто отговарям на Карина. Мисълта ми беше че болките, каквито и да са се изтърпяват, но някои жени като мен не понасят упойки( бях бременна в седмия месец като ми биха упойка за да ми шият ръката и припаднах на масата), а секциото просто не можех да си го позволч, защото нямаше кой да изкъпе детето ми дори и един път, така че се молех да не ми се налага. А колкото до това, че постинга не е по темата, мисля че темата е точно за това, нераждалите да могат да преценят какво да очакват и да им е по-лесно да вземат решение за своето раждане, така че всяко мнение им е от полза.

# 90
  • Мнения: 390
Чета тази страховита тема, въпреки, че още след първа страница си казах, че няма да я чета, понеже изпаднах в ужас от страх.
Та чета ужасяващите разкажи за родилните болки и се питам... какъв беше мотивът ви да изберете да раждате без упойка?
Понеже съм чувала, че след като се постави епидурална упойка, времето до раждането се съкращава неколкократно, пък и не боли, освен това. Напъните могат да се усещат, ако ти влеят по-малко количество течност към края, за да ги усещаш.
Така че се чудя какво може да накара една жена да избере да ражда без упойка.
Ами нямах време да избирам-родих 20 дена преди термин-не че не съм искала упойка  LaughingЗа съжаление се случи така,и не мисля че има нещо по-гадно от родилна болка без упойка.

# 91
  • Мнения: 152
Предстои ми раждане през юни и също се чудех за болката. Досега всяка година правя бъбречна криза и болката е наистина ужасна, даже последния път усещах как губя съзнание. Системите и обезболяващите са задължителни и лошото е, че болката там е постоянна, а не на интервали. Много зависи колко са големи камъните в бъбреците и разбрира се, прага на болка на всеки. Затова си мисля, че и с раждането е така, твърде индивидуално! А иначе, надявам се да е по-леко от кризите, които съм имала...

# 92
  • София
  • Мнения: 2 104
Чета тази страховита тема, въпреки, че още след първа страница си казах, че няма да я чета, понеже изпаднах в ужас от страх.
Та чета ужасяващите разкажи за родилните болки и се питам... какъв беше мотивът ви да изберете да раждате без упойка?
Понеже съм чувала, че след като се постави епидурална упойка, времето до раждането се съкращава неколкократно, пък и не боли, освен това. Напъните могат да се усещат, ако ти влеят по-малко количество течност към края, за да ги усещаш.
Така че се чудя какво може да накара една жена да избере да ражда без упойка.

не мога да понеса мисълта, че ще ми забият игла в гърба
секцио никога не бих избрала, освен ако не е необходимо от медицинска гледна точка, разбира се
мисля и второто да родя без упойка, ако е възможно
възстановяването ми беше доста бързо, поне според мен, след 4 часа станах и отидох до тоалетна, на другия ден вече се движих нормално без всички странични последвали действия на упойката и пр.
всеки, разбира се, има право на избор, аз съм доста търпелива на болка между другото, може би и това има значение
 Peace

# 93
  • Мнения: 1 564
Аз лично смятам,че бъбречните кризи са много по-болезнени от родилните болки.Но и в други теми съм казвала,че ражданията ми минаха много бързо и лесно. Peace
Родилните болки са различни при всяка жена,затова си мисля,че не може да се даде еднозначен отговор....
Naughty

# 94
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Гласувах за бъбречната - просто продължи по-дълго време и тогава бях дете.
За родилната - знаех, че ще боли и някак се бях настроила за нея, дори очаквах кой знае какви болки, но докато се усетя и то свършило. Но не при всяка жена е така...
А ухо как боли, не знам дали знаете...

# 95
  • Мнения: 3 760
Колебая се между  "еднакво силни" и "бъбречната"... Ще гласувам с първото...

# 96
  • Мнения: 3 268
Не съм имала бъбречни болки,но често ми се случва да водя мъжа ми в Пирогов по време на бъбречна криза.Той не издава и звук,но става блед като платно,започво да трепери и казва,че му е много студено и буквално се схваща от болката.Сигурно е ужасно.Горкичкият ми!Но докато при него това трае 30 мин. докато му бият инжекцията,при мен родилните болки бяха 14 часа с първото и 10 часа с второто дете.

# 97
  • Мнения: 1 364
Не съм изпитвала бъбречни болки, но съм чувала че са по силни.

# 98
  • София
  • Мнения: 3 825
Не съм имала бъбречна криза и дано да нямам.
Гласувах с "не мога да преценя".

# 99
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Нямам представа.Никога не съм страдала от бъбреци, а родилни болки ... ами ако се брои зарастването на операцията след секцио,това са ми били.При мен дори не си усещах контракциите

# 100
  • Мнения: 5 140
Гласувах за родилната, защото само нея съм изпитала, но съм чувала че бъбречната е ужасна.

# 101
  • Мнения: 941
незнам,не съм имала бъбречни кризи,родих с упойка...

# 102
  • Мнения: 4 585
Аз съм имал бъбречна криза.
Като дойде бърза помощ, бях се завързал на възел.
Но пък не съм раждал. Shocked

# 103
  • Мнения: 5 475
Не съм имала бъбречна криза.Но мисля,че и родилната болка не е еднаква за всички.Всеки има различен болков праг.За едни е поносима,за други - не!

# 104
  • Мнения: 1 353
Която и да ти дойде до главата, винаги си мислиш, че по силна болка няма. Но когато отмине и всичко свърши бързо забравяш лошото. В единият случай, защото има защо да се радваш и смееш и най-вече за какво да живееш. В другия си изхвърлил нещо излишно и ти е олекнало.

# 105
  • Мнения: 11 607
Която и да ти дойде до главата, винаги си мислиш, че по силна болка няма. Но когато отмине и всичко свърши бързо забравяш лошото. В единият случай, защото има защо да се радваш и смееш и най-вече за какво да живееш. В другия си изхвърлил нещо излишно и ти е олекнало.

Този отговор много ми допадна..... Hug

# 106
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не съм имала бъбречна криза и силно се надявам да нямам - но болките при цистит (не паренето при пишкане, а ужаса при цистит с кръвозливи) бяха многократно по-жестоки от раждането. И с двете ми раждания болките не бяха нищо впечатляващо, неприятни ми бяха единствено напъните втория път.

Общи условия

Активация на акаунт