висок пролактин-при какъв доктор да отида?

  • 7 141
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 26
Вече търся пушка да застрелям някой от здравната каса  #2gunfire
Отидох при GP-то, то ми даде направление за невролог, който трябва да даде направление за ЯМР. Неврологът беше дотам некомпетентен, че ми каза - при аденом няма какво да се връщам при ендокринолога. Директно трябва да отида при неврохирург  #Crazy Аз се опитах да й обясня, че при аденом на хипофизата почти не се прилагат операции, а тя така ми се разкрещя, че за малко да ме изгони.
Вкратце - ще чакам до края на месеца невролога да се сдобие с талони, после ще се чакам сигурно 2 месеца за свободен час за ЯМР и естествено междувременно ще си скъсам нервите от чакане и неизвестното и ще трябва да се бръкна с 500 лв. (280 ЯМР и 220 за контрастно вещество). Но на регистратурата любезно ми обясниха, че ако плащам може да ме приемат още днес  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
В каква държава живеем? Аз мога да ги намеря тези пари, но някой хора не могат. И отделно защо всеки месец около 30 лв. ми прибира здравната каса? За да може като ми се наложи нещо да ме пратят в трета глуха и да чакам докато ми писне да чакам и реша да се бръкна и да си платя.

# 31
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Наистина е така за съжаление!

При мен беше по същия начин. Отидах с направление, но от ендокринолога за ЯМР и ми казаха, че трябва да чакам 2 месеца за да ми се направи изследването, но ако си платя ще ми насрочат час оше за тази седмица! Close Е, аз влезнах в болница фиктивно и като лежащо болна ми го насрочиха за след 2 дни.

А ендокринолозите и неврохирурзите винаги са били на различни мнения относно аденома на хипофизата. Според неврохирурзите аденома трябва да се оперира вднага, преди да се пият каквито и да било лекарства, защото след тях операцията ставала по-сложна и се налагало отсраняването на хипофизата.

Според ендокринолозите, не всеки аденом се нуждае от операция и голяма част от тях се повлияват от лечението с Достинекс. Аз съм жив пример за това, че след лечение с Достинекс, аденома ми изчезна!

Така че въобще не им се връзвай на невролозите. Операцията не е лека и ако може да се избегне е хиляди пъти по-добре! На хирурзите им дай да режат! Wink

# 32
  • Мнения: 4 700
На мен съ6то ми иz4еzна след достинекс. Важно е колко е голям. При мен бе6е микроаденом. Не zнам ве4е колко то4но бе6е. Ако ти кажат операция поискаи о6те поне две, три мнения.
Ирка е права, не се подлагаи иzли6но на операция.

# 33
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Да, и при мен беше микроаденом! Разбира се, ако аденома е голям и се налага операция е друго нещо!

А може и нищо да няма разбира се! Hug

# 34
  • Мнения: 26
Благодаря момичета!

Ирка, дай съвет как мога да вляза фиктивно в болница, за да ми го назначат по спешност.
Пък аз ще търся тайни пътечки за влизането.

# 35
  • Мнения: 4 700
не zнам как е било при Ирка, аz намерих лекар, които фиктивно ме "вкара" в болница и ми "наzна4и" ле4ение. Просто трябва да поzнава6 някои лекар, които би го направил. Успех.

# 36
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636

Ирка, дай съвет как мога да вляза фиктивно в болница, за да ми го назначат по спешност.

Ендокринолога при който се лекувам работи в Медицинска академия. Тъй като аз имам и друго ендокринно заболяване, което пак той ми лекува 7 години преди да ми открие проблема с пролактина, нямаше проблем да ме вкара в болницата там.

Трябва да намериш лекар който работи в тези болници и да ти напише направление за хоспитализиране, както е написала и mipetrova.

Общи условия

Активация на акаунт