"Зелени" идеи за домашна употреба

  • 103 821
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 966
хубави идеи ама няма време...такъв е живота

# 91
  • Мнения: 1 630
Може ли да използам, че част от вас разбират от химия?
Водопровочкикът, казал на свекърва ми да сипва веднъж на няколко месеца
опаковка сода в пералнята против котлен камък
 
Не са ли и двете основи и как содата ще разгради котления камък?
Нещо не ми са връзва?

# 92
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И на мен..... котления камък не са ли накакви варовикови натрупвания ....но може да и го махне, нали бижутата се варят в сода...незнам...не разбирам от химия

# 93
  • София
  • Мнения: 2 162
- за енергоспистяващите - още не знам какви да вземем - Philips, Osram, имало и китайски за 4лв, но кой ги знае какви са...  newsm78

Аз с изненада установих, че китайските издържат по- дълго време. Филипс бързо изгарят.

# 94
  • Мнения: 4 916
Аз с изненада установих, че китайските издържат по- дълго време. Филипс бързо изгарят.


На мен ми изгоряха четири една след друга миналото лято - исках да свети на терасата и си купих енергоспестяващи на "Филипс", четирите "изгърмяха" една след друга (не физически, де, просто престанаха да светят на десетата секунда)  Confused

# 95
  • Мнения: 2 070
А може ли да ми кажете в какво съотношение вода-сода-лимонтозу или оцет? За почистването... И за какви повърхности...  newsm78
Вана и тоалетни с какво?
Ламинат?
Мрамор?3

# 96
  • Мнения: 6 315
Катраненият сапун се води медицински по принцип (за направата му се използва смолата която се отделя при превръщането на въглищата в кокс). Той обаче е напълно разградим в природата. Аз съм позлвала, но много ми изсушава косата  newsm78. Хумата може да се смесва със смлени ароматни билки/растения. Аз съм си мила и тялото с хума Simple Smile.

Котленият камък се образува от натрупването на варовик (калциев и магнезиев карбонат). Не виждам как содата за хляб (натриев бикарбонат) би могъл да го премахне  newsm78. Тези съединения са соли Simple Smile.

Аз си купих няколко парчета сапун (калъпите им са по 1 кг и го режат) на Рефан. Не са пенливи и мисля, че наистина са натурални. Миришат по-силно само като се намокрят иначе миризмата им е направо недоловима.

# 97
  • Мнения: 9 905
А има ли решение за предпазването от слънце, освен избягването му, разбира се?

# 98
  • Мнения: 3 219
А може ли да ми кажете в какво съотношение вода-сода-лимонтозу или оцет? За почистването... И за какви повърхности...  newsm78
Вана и тоалетни с какво?
Ламинат?
Мрамор?3
Аз не го разреждам /лимонтозуто / - просто посипвам  малко количество , изчаквам малко и го разтърквам с твърда гъба /имам предвид онова зеленото от едната страна на гъбата за чините / .Така можеш да си почистиш мивката,дори и да е от алпака ,кранчетата,ваната ,всякакви наслоявания падат .А ко не стане от първия път ,опитай пак

# 99
  • Мнения: 6 315
Тити, има да.

Виж тук. Продават се и натурални лосиони, но са с по-нисък защитен фактор, аз съм ползвала 12-ти, но така и не можах да си спомня нито име нито производител Sad.

# 100
  • Мнения: 14 499
Сигурно почнах да досаждам с тия постинги един след друг, ама да ви кажа по повод шока от гледката в Неудобната истина и притесненията, че нещата са необратими. Има една по-позитивна теория, отдавна попадам на худож. литература по въпроса, психологически изследвания и т.н., но наскоро гледах и филм за това. Става дума за Закона на привличането. Че НИЕ сами привличаме хората, ситуациите, местата, болестите, чудесата, всичко, което ни се случва. Един вид се програмираме. Филма се казва Тайната /The Sicret/... Говори се за силата на мисълта, на визуализацията ........

това е цял разработен метод от един американец Силва. може да потърсиш повече инфо в нета особено ако знаеш английски, а в софия правят и курсове по този метод.нарича си се метода силва the silva method

Вана и тоалетни с какво?
Ламинат?
Мрамор?3

тоалетната с оцет, в краен случай с белина. тя също е вредна но ми се струва /може и да греша/ в по-малка степен от другите катионни и т.н. препарати.
ламината с микрофибърна кърпа - скъпи са но си заслужава инвестицията. мрамора би трябвало с вода и оцет да няма проблем но да се изкаже някой който има. аз не съм живяла в жилище с мрамор и нямам представа дали има някакви по-специални изисквания за поддръжката му.

# 101
  • Мнения: 899
тити, сусамовото масло има защитен фактор 2, който мисля стига за нормално излагане на слънце. Виж, за престой на плаж, е слабо.

# 102
  • Мнения: 2 070
Свекървата в момента чете на този Силва и нищо не вдява. Даже си преписва. Дано все пак и повлияе положително. Аз я прелистих само. 
Според мен това си го имат някои хора като фундаментална нагласа за живота...нещо такова. Е, можеш и да се научиш явно... Аз вярвам в това, но от известно време поради житейски несполуки и преживелици и страхове съм спряла да мечтая. Филма ме подсети за това просто.

# 103
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
- за енергоспистяващите - още не знам какви да вземем - Philips, Osram, имало и китайски за 4лв, но кой ги знае какви са...  newsm78

Аз с изненада установих, че китайските издържат по- дълго време. Филипс бързо изгарят.

Ей това не мога да го повярвам какви Philips си купила, моите са от 4 години в хола 23W Philips и имат още живот както писах.

# 104
  • Мнения: 3 271
Супер е, че има такава тема! Нищо, от нещата, които правя не е пропуснато тук май. Но ако се сетя нещо - ще пиша.
Записвам и се и ви благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт