Фетална морфология

  • 6 588
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 409
Да, знам, че е много добър специалист. Peace

# 16
  • Мнения: 173
Момичета някой ще ми обясни ли каква е тая фетална морфология. На мен не са ми правили до сега, а съм вече 26 седмица

# 17
Здрасти,
Вчера точно говорих с моя гинеколог за това. Според него в Бг са трима истинските специалист по фетална морфология, които имат и някакъв евро сертификат за това, и това са_ Мазнейкова, Димитрова и Марков. Пак според моя гинеколог в Бг вече има доста апарати за такова изследване, но то е като да си купиш самолет, но да не можеш да го караш.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 728
Разбира се не само имането на този уред е достатъчен да работиш с него! Simple Smile И аз знам ,че Димитрова и МАрков за най-добрите в БГ за Мазнейкова не знам! ЗА Феталната какво означава: Ми при този вид преглед се гледа обстойно бебчето:) как функционират неговите органи до коло са развити и дали са добре развити до момента! Също така се гледа дали бебто отговаря на седмиците и ако е добре застанало може да се види и пола му ако до сега не сте знаели....Simple Smile   

# 19
  • Мнения: 640
rojbe, обикновено се говори за това изследване, ако наблюдаващия те гинеколог забележи нередности с развитието или с някой резултат от кръвни изследвания. Хубаво е за свое успокоение да го направиш, а ти щом си в 26 седмица, значи някъде към 28-29 е добре да минеш този вид преглед, защото тогава бебето е почти завършило развитието и все още не се е завъртяло така, че да не може да се види. Най-малкото заради свое успокоение можеш да го направиш Simple Smile А за специалистите, до колкото знам и Томова е доста добра.

# 20
  • Мнения: 173
Благодаря ви!
Колко струва това изследване?

# 21
# 22
  • BG
  • Мнения: 2 217
Момичета, извинявайте за глупавия въпрос, но какво е фетална морфология?  Embarassed

# 23
  • София
  • Мнения: 6 011
Момичета, извинявайте за глупавия въпрос, но какво е фетална морфология?  Embarassed
Не е глупав въпрос,по-добре да питаш и да знаеш!
ФМ е изследване на специален ехограф/моят доктор го нарича доплер/ от специалист/специалистите са малко наистина/.С този ехограф се виждат детайлно на по-голям монитор всички органи на бебето-глава,лице,мозък,гръден кош,корем,гръбнак,пъпна връв-кръвоносни съдове,крайници,скелет,пол....Правят се измервания на всички важни органи за да се види тяхната зрялост,околоплодни води и плацента.Обикновенно се прави в средата на бременността.
За мен се оказа изключително важно изследване-ходих при Д-р Марков и той откри проблем с бъбреците на бебо.
П.П.Сега видях,че си в 20-та г.с. идеално време за такова изследване.Ако искаш координати на Д-р Марков пиши.Цената при всички специалисти май е еднаква-50 лв.

# 24
  • Мнения: 473
Виждам, че в темата не е писано от много отдавна. Но ме интересува, някой ходил ли е скоро в Медицински център Фемина и каква е цената на триизмерния ехо граф, защото в сайта им няма цени. Благодаря Ви

# 25
  • София
  • Мнения: 5 728
Виждам, че в темата не е писано от много отдавна. Но ме интересува, някой ходил ли е скоро в Медицински център Фемина и каква е цената на триизмерния ехо граф, защото в сайта им няма цени. Благодаря Ви
Феталната морфология там е 50 лв. като ако искаш снимки и клипчета на беб и ако нямаш диск е 60 лв.
Леко бременеене! Hug

# 26
И мен ме интересува цената на феталната морфология. Знаете ли  при Др.Мазнейкова във Св.София цената каква е ? Освен това здравната каса покрива ли нещо?

# 27
  • София
  • Мнения: 5 728
При Мазнейкова май е 80 лв. newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз ходих във Фемина,когато бях бременна,но при д-р Стоев.Прави ми фетална ехокардиография плюс цялостна морфология.Бях много доволна от отношението.Прегледа продължи 40 минути.

# 29
  • Мнения: 519
А някой знае ли какви са цените за фетална морфология в Пловдив и в коя болница да направя изследването?  Confused

Общи условия

Активация на акаунт