Забелването при момченцата

  • 10 066
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 220
Много педиатри са против насилственото забелване на чурката преди определена възраст, други са за това. Аз лично забелвам по малко колкото позволява и до където позволява, но днес запърви път мъжа ми го направи и иизцяло забели главичката и се появи леко кръвчица.... Искам да попитам дали това е опасно и как се процедира в такъв случай?
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 398
При нас педито като я забели така се получи и аз се уплаших.Но тя ме успокои и каза с отвара от лайка да я "промиваме".Топчо много плака , но вечерта си беше ок.

# 2
  • Мнения: 2 039
Не мога да причиня това на детето си  Naughty Тя природата си знае работата.  Peace

# 3
  • Мнения: 4 629
В такъв случай има опасност от инфекция. Питай педиатъра ви с какво да почистваш раната

# 4
  • Мнения: 9 050
Изтиривам го, за да не се дразнят bimbo и dima.

Успех на Teletabis2, дано днес всичко вече да е наред.

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 09:08 от ZinaSt

# 5
  • в центъра
  • Мнения: 445
Абе хора, извинете ме, но много започват да ме дразнят такива изказвания:
Ако толкова държите на забелването, заведете го на детски уролог в Пирогов ( само там има детски уролози ), за да свърши тази работа. Сами вкъщи не мисля, че е най-удачния вариант.

Момичето не пита дали да я забелва или не, а казва
... днес запърви път мъжа ми го направи и иизцяло забели главичката и се появи леко кръвчица.... Искам да попитам дали това е опасно и как се процедира в такъв случай?
, т.е. teletabis2 е направила своя избор и работата така или иначе е вече свършена.

Защо започвате да коментирате дали е добре или не? Ако знаете какво се прави в такива случаи (като mama Barba) споделяте, ако не - подминавате темата... защо е нужно да я разводнявате?

# 6
  • Монреал
  • Мнения: 631
Защо започвате да коментирате дали е добре или не? Ако знаете какво се прави в такива случаи (като mama Barba) споделяте, ако не - подминавате темата... защо е нужно да я разводнявате?
Защото това е част от манталитета на българина, респ. българката-майка /особено в този форум/...да е на всяка манджа мерудия. Laughing
Сори за оффа...и по темата.
Педиатъра оправи пишлето на нашия малчуган още като беше на няколко месеца. Кръв тогава нямаше, но след 1 час, вече вкъщи, забелязах на памучето с реванол малко розово петънце. Обадих й се, тя ме успокои, каза да сменям компресите и да не се притеснявам. Повече кръв нямаше.
Сега нямаме никакви проблеми!

# 7
  • Мнения: 1 455
Сложи компрес от риванол помня,че това съм слагала.

# 8
  • Мнения: 2 039
Абе хора, извинете ме, но много започват да ме дразнят такива изказвания:
Ако толкова държите на забелването, заведете го на детски уролог в Пирогов ( само там има детски уролози ), за да свърши тази работа. Сами вкъщи не мисля, че е най-удачния вариант.

Момичето не пита дали да я забелва или не, а казва
... днес запърви път мъжа ми го направи и иизцяло забели главичката и се появи леко кръвчица.... Искам да попитам дали това е опасно и как се процедира в такъв случай?
, т.е. teletabis2 е направила своя избор и работата така или иначе е вече свършена.

Защо започвате да коментирате дали е добре или не? Ако знаете какво се прави в такива случаи (като mama Barba) споделяте, ако не - подминавате темата... защо е нужно да я разводнявате?
Абсолютно си права,сори  Embarassed Embarassed Embarassed   bouquet

# 9
  • Мнения: 117
Нашата педиатърка така му го забели изведнъж и имаше доста кръв. Слагахме му памук с риванол /по съвет на лекалката/ 2 или 3 дена и нямаше никакъв проблем, освен че когато пишкаше плачеше много, но и това отмина.

# 10
  • Мнения: 4 155
Аз имам 2 момчета. Педиатърката забели пишлетата и на 2-та когато бяха на 2 или 3 месеца. Имаше кръв само в началото. Слагахме компреси с реванол.
Според мъжа ми е по-добре да се направи тази процедура докато бебето е малко, за да не се травмира когато порасне. А на всички момчета ще им се наложи да си забелват пенисите. Заради хигиената.
Мъжа ми са го водили на хирург, когато е бил 7 или 8 годишен.
Няма смисъл да се стига до там.
Забелването е много лесно.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 099
Урината сама по себе си е достатъчна. При моят син имаше доста кръв, когато педито дръпна кожичката около почти забелената главичка (така се роди) и твърдо заяви да не правя нищо. Не сме имали проблеми.

NB. Въпросният лекар е твърде известен и уважаван специалист, завеждащ на педиатрично отделение в голяма болница.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Понже съм "модерна" майка поизчаках доста, но към 10-тия месец забелязах, че под кожичката се събира смегма. Реших, че не е добре да остава там и трябва да се забели, за да мога да го мия. Направи го лекарка. Искрено съжалявам, че не съм го направила в по-ранните месеци. Беше по-болезнено и 2-дни плачеше при всяко уриниране. Все пак мина-замина и забравихме. Сега поддържам добра хигиена и мисля, че взех правилното решение.

# 13
  • Мнения: 9 050
Абе хора, извинете ме, но много започват да ме дразнят такива изказвания:
Ако толкова държите на забелването, заведете го на детски уролог в Пирогов ( само там има детски уролози ), за да свърши тази работа. Сами вкъщи не мисля, че е най-удачния вариант.

Момичето не пита дали да я забелва или не, а казва
... днес запърви път мъжа ми го направи и иизцяло забели главичката и се появи леко кръвчица.... Искам да попитам дали това е опасно и как се процедира в такъв случай?
, т.е. teletabis2 е направила своя избор и работата така или иначе е вече свършена.

Защо започвате да коментирате дали е добре или не? Ако знаете какво се прави в такива случаи (като mama Barba) споделяте, ако не - подминавате темата... защо е нужно да я разводнявате?

Извинявайте, че съм ви подразнила. И все пак, аз не видях Вашия коментар по темата къде е. Вие също не сте влязла явно да дадете съвет. Поне не сте го дала.
Извинявайте за офф-а. Peace

# 14
  • Мнения: 150
Аз имам 2 момчета. Педиатърката забели пишлетата и на 2-та когато бяха на 2 или 3 месеца. Имаше кръв само в началото. Слагахме компреси с реванол.
Според мъжа ми е по-добре да се направи тази процедура докато бебето е малко, за да не се травмира когато порасне. А на всички момчета ще им се наложи да си забелват пенисите. Заради хигиената.
Мъжа ми са го водили на хирург, когато е бил 7 или 8 годишен.
Няма смисъл да се стига до там.
Забелването е много лесно.
Peace След това слагахме риванол и кремче Гентамицин. На Алекси после пак съвсем малко му зарастна, но само се оправи след време. Важното е след това пак периодично да се забелва, за да не зарастне пак, защото има такива случаи. Успех.

# 15
  • в центъра
  • Мнения: 445
Извинявайте, че съм ви подразнила. И все пак, аз не видях Вашия коментар по темата къде е. Вие също не сте влязла явно да дадете съвет. Поне не сте го дала.
Извинявайте за офф-а. Peace

Бях сигурна, че някой ще ме разбере погрешно и се стигна точно до това, което смятам, че трябва да се избягва - разводняване на темата. Не съм искала да се заяждам.

Темата е озаглавена "Забелването при момченцата". Влязох да я чета, тъй като аз лично съм забелила доста отдавна, мислех, че мога да помогна. Оказа се, че не мога, тъй като при нас не се стигало до кръв, затова не съм дала съвет. Подразних се от коментарите и не можех да не реагирам, защото е масово явление - имаш проблем, молиш за спешна помощ и майчетата вместо да ти помогнат, започват да те охокват колко тъпо си постъпила. На теб без тва ти е притеснено, но вместо съвет, получаваш набиване на канчета! Това е!

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
На моят син педиатърката му я забели на 3 мес.Тече кръв,болеше го при уриниране около 20 часа,доста плака.На всеки памперс го забелвах и капвах с капкомер няколко капки риванол.За 2-3 дни се оправи.Вечер във водатаза къпане по принцип слагам отвара от смрадлика,така че и това помогна.
За себе си аз също взех правилното решение със забелването,още помня хирургичната интервенция на малкия ми брат.Беше на 3 години и доста се травмира.Майка ми казва,че от тогава е решил да се къпе сам и не е давал на никой да го докосне гол.

# 17
  • Мнения: 656
Ако се притесняваш, правете тоалет всяка вечер.

# 18
  • Мнения: 150
Извинявайте, че съм ви подразнила. И все пак, аз не видях Вашия коментар по темата къде е. Вие също не сте влязла явно да дадете съвет. Поне не сте го дала.
Извинявайте за офф-а. Peace

Бях сигурна, че някой ще ме разбере погрешно и се стигна точно до това, което смятам, че трябва да се избягва - разводняване на темата. Не съм искала да се заяждам.

Темата е озаглавена "Забелването при момченцата". Влязох да я чета, тъй като аз лично съм забелила доста отдавна, мислех, че мога да помогна. Оказа се, че не мога, тъй като при нас не се стигало до кръв, затова не съм дала съвет. Подразних се от коментарите и не можех да не реагирам, защото е масово явление - имаш проблем, молиш за спешна помощ и майчетата вместо да ти помогнат, започват да те охокват колко тъпо си постъпила. На теб без тва ти е притеснено, но вместо съвет, получаваш набиване на канчета! Това е!
Peace

# 19
  • Мнения: 159
Каквото и да се пише, темата е полезна, за мен лично по две причини: забелването на пишлето не винаги е работа на природата. Аз имам момчета близнаци на 3 год. и 8 мес., а пишките им са абсолютно физиологично различни. На единия кожата на препуциума е толкова разтеглива, че не се налага изобщо да го забелвам и хигиената се прави много лесно. На другия все още понякога се залепва мъничко точно на ръбчето и много рядко кръвне, когато го дръпна. Важно е да се мият редовно, най-добре всеки ден, и да не се допуска залепване, защото ще доведе до инфекции. Ако има раничка - Риванол е достатъчно.
Темата е важна, защото на сестра ми например, преди 8 години, когато настъпи промяната на условията за здравна помощ и не се знаеше детска консултация ли да ползват, ДжиПи-то ли или личен педиатър, никой не я беше предупредил, че трябва да се извърши тази "манипулация". Направиха това толкова късно, че едва ли не се налагаше операция. А племенникът ми беше вече голям, притесняваше се, нужно ли е да се стига дотам, ако сме предварително информирани? Нека не си правим забележки на коментарите, щото всеки със своя опит може да допринесе с хубаво за другите. Иначе, защо участваме в този форум?  Peace

# 20
  • Мнения: 6 164
Не се притеснявай - това, което е направил мъжа ти, го правят и самите лекари след годинката, ако не сте я забелили вкъщи. Дърпат рязко, децата пищят, има кръв и плачат на всяко пишкане. Слагай риванол, както вече са те посъветвали.  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 3 188
Тази тема тече като един абсурден паралелен свят - сякаш в този форум проблемът се обсъжда ту на Луната, ту на Касиопея.
Все пак донякъде не съм прав - когато много се говори, началото се забравя и остават крайните пасажи.

Значи тъй, кога, как, кой и къде прави "онуй забелване", а да не говорим ЗАЩО СЕ ПРАВИ "?" сме го дъвкали много, като преминахме през ада на конфликтите, чистилището на помъдряването и рая на съгласието.

Как го прави таткото, ще разберем, ако той си признае, как сам си го е правил в юношеска възраст...
За специални съвети и дейности си има лекари - но! в никакъв случай Джи-Пи, набедено за педиатър. В никакъв случай общ хирург или който и да е било друг.
Има детски хирурзи (София - "Пирогов", Пловдив - "Пещерско шосе", Варна - "Окръжна болница", Русе - "Общинска болница", Плевен - "Университетска болница" и прочее).

Разбира се, че в "Пирогов" - София (и само там) има и детски уролози - те са наши приятели и конкуренти.
Но те не са единствени. И освен това, не навсякъде където изброих, има хора в крак с новостите.
Така че - информирайте се широко, не прибръзвайте, и дано попаднете там, където трябва.

А по темата - всякакво насилие е юридически наказуемо и психически ужасяващо.
Просто му помислете малко!

# 22
  • Мнения: 220
Благодаря на всички ви за мненията!
Относно хирургията и лекарите специалисти бих прибягнала в случай на проблем. В крайна сметка докато мъжа ми забелваше пенисчето на детето той нито е плакал, нито е дал признаци на болка, след това също. Дори докато му слагах реванола ми се смееше..., но все още е леко зачервено и не се е успокоило.

# 23
  • Мнения: 9 050
Здравей отново. Аз само да вметна, че доцент Бранков, който е написал предишния постиг и който е един изключителен лекар, най-вероятно е имал предвид да прочетеш и други теми, преди да прибегнеш до забелването. Детската урология в Пирогов си има сайт и форум. Ако искаш, мога да ти дам линк. Освен това има много теми по въпроса.

Не те агитирам за или против забелването. Просто те съветвам да се запознаеш и с двете гледни точки, преди да вземеш своето решение и да продължиш нататък.

В предишния си постинг, който се наложи да изтрия, защото една от майките се подразни, а друга ми каза, че съм била на всяка манджа мерудия, те бях посъветвала точно това - да се обърнеш към детски уролог. Аз съм водила детето при уролозите в Пирогов. Изключителни специалисти. Можеш да се консултираш и с тях. Ако искаш да забелваш, те ще могат да те посъветват, ако не друго, то поне как да го правиш без да причиняваш на детето болка, без да се стига до кървене и рев при уриниране.

Успех.

P.S. Надявам се проблема с кървенето да е отминал и да сте добре.

# 24
  • Мнения: 220
Да, любопитна съм как процедират лекарите - детски уролози!
 Може би е глупаво, но като чух Пирогов и урология за деца си представих някакви мъчения от страна на жестоки лекари към детската болка и груба намеса в нашия проблем.
Дано да не обиждам доцент Бранков, майка ми също е лекар, но моля кажете ми в моя случай ако посетя детска урология какво биха му направили и как биха му помогнали. Все още е червено, но ми се струва че е спокоен и не плаче повече от обичайното.

# 25
  • Мнения: 9 050
Разбирам те. И аз като чух Пирогов и психясах. Нормално е. Всички свързваме Пирогов със спешните случаи - кръв, счупени глави, шокова зала...някак не звучи спокойно и уютно  Laughing
Затова и като чух Пирогов - първата ми рекция беше - АБСУРД! Там детето няма да водя.

После обаче разпитах и се оказа, че детски уролози другаде няма. Дори в Бургас, където живеят родителите ми, ако има проблем за детски уролог, пращат децата в София....

Предполагам, че ако отидете сега, ще го прегледат и ако има нещо смущаващо в това зачервяване, ще те посъветват какво да правиш и как да третираш мястото. Освен това можеш да ги питаш за всичко, което те интересува за забелването. На мен ми отговаряха на всички въпроси, които задавах. Мисля, че могат да ти бъдат полезни. И не се притеснявай. Поне моето впечатление от лекарите в детската хирургия е много добро. Далеч не са като лекарите в другия коридор, където ходим ние възрастните и където обслужват пациенти като за норматив. ( Нищо против тях де, такава им е работата. Направо са герои да работят в тази болница. )

Общи условия

Активация на акаунт