Екскурзия до Рим. Впечатленията!!

  • 39 984
  • 246
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 349
Момичета, щастлива съм, че ви намерих.
 И аз съм на вълна Рим ( малко по-късна през есента).   Вашето мнение за нискобюджетните авиокомпании и за надежността на он лайн резервациите на хотели в Рим.
Прочетох впечатленията на Калина и ще чакам с нетърпение вашите.
Нали знаете, че ROME(A) обърнато означава AMOR(E) - макар и рано ви пожелавам да изживеете ено такова пътуване.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 477
Аз искам да се включа с малко тъп въпрос - в голямо чудене съм колко дни ми трябват да разгледам Рим:) Примерно за Лондон и 7 не ми стигнаха, във Виена 4 ми бяха достатъчни, в Милано и 3 ми стигнаха първия път. Приемам съвети!

А за ddoychinova - аз съм пътувала и с 2те нискобюджетни, които летят от БГ, и нямам оплаквания никакви. За резервациите през интернет - ако не сме с пакетна почивка, винаги сами намираме хотелите и ги резервираме и плащаме през интернет, досега проблеми също няма!

# 32
  • Мнения: 349
Illit, благодаря много за информацията   bouquet(аз смятам да резервирам Wizz air  и се колебая между хотел, B&B или къмпинг).  А що се отнася до дните, препоръчвам ти пътеводителя на FODOR'S (аз го използвах за Виена -  очарована съм от него) и смятам да го ползвам и за Рим, като така определя дните, макар, че и месец да има човек няма да му стигне за всичко (зависи от интересите).
Приятна и успешна подготовка - както е мотото на Fodor's- "едно голямо пътешествие започва с добро планиране".

# 33
  • Мнения: 664
Аз искам да се включа с малко тъп въпрос - в голямо чудене съм колко дни ми трябват да разгледам Рим:) Примерно за Лондон и 7 не ми стигнаха, във Виена 4 ми бяха достатъчни, в Милано и 3 ми стигнаха първия път. Приемам съвети!

-ако искаш да разгледаш Рим-всичко-един месец-пътувам до там доста често по причина, че съм женена за италианец и  мога да ти кажа, че доста обикалях.
един съвет от мен-ако искате да разгледате Сикстинската капела се пригответе за чакане , за да влезете на входа-по някое време на обед имаше и почивка-билета е около 12 евро и е голяма бутаница-аз се изнервих и нищо не видях само исках да излеза.

# 34
  • Мнения: 272
Ние сме от 30.04 до 4.05. Моля ви да ми помогнете с хотел. Съгласни сме да дадем до 150 евро, но в центъра. Поне да не е съвсем на гарата и да не е дупка. От голямото ровене останах с впечатлението, че или за тези пари сме в двузвезден скапан хотел и стискаш зъби, но това ще ми развали удоволствието или трябва да платим поне 20 евро отгоре за нещо малко по-свястно, което ми е много скъпо вече. Благодаря предварително.

# 35
  • Мнения: 2 768
Вчера получих мейл от BOOKING.COM - Our Top 7 City Deals. Предложенията за Рим са:

http://www.booking.com/hotel/it/moscatello.html?tab=1&dtid=8 … year_month=2007-5

и

http://www.booking.com/hotel/it/saturniaroma.html?tab=1&dtid … year_month=2007-5

дано съм била полезна!

# 36
  • София
  • Мнения: 1 477
Ами аз мисля този път да е опознавателно, а след това пак - вече с акцент върху музеите и всичко, свързано с чакане на опашки и много хора:)  Така че сега ще е по - скоро набелязване и разхождане + гледане:) Дано септември да са по-ниски цените  на хотелите, тези дни ще направя самолетната резервация, а хотела ще го търся по-късно. 

# 37
Здравейте!
Пиша от офиса и не е мой компютър -иначе съм си регистрирана RK.
Моля някой да ме ориентира кой е най-изгодния начин да се пътува из Рим -  дали има целодневни карти за метрото, например, какви са им цените и т.н. Пътувам в петък и всяка информация ще ми е полезна.
После ще дам някой съвет и аз:)

# 38
  • Мнения: 2 768
До колкото четох, най-евтиния начин да се придвижиш в Рим е градският транспорт. Цената на 3-дневния билет за всички видове гр.тр. е 11 евро, за седмица - 16 евро. Но не е много добре уредено, метрото има само 2 линии, които не обхващат, естествено, целия град.

Ето сайт, където поясняват за билетите: http://it.geocities.com/mp_pollett/roma-tr2.htm
А това е карта на метрото: http://subway.umka.org/map-rome/linea-a/cipro-musei-vaticani.html

# 39
  • Мнения: 13 512
ета, ти си си сбъркала професията! Ти си родена за организатор в туризма.

# 40
  • Мнения: 2 768
мхм, искам да работя като турист!  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 13 512
Ета,махни му я тази шапка на това дете,бе, виж каква жега настана!

# 42
  • Мнения: 193
Аз вече си взех дозата “Рим” за тази година. Върнах се преди 10-тина дни и мога да кажа, че другата година пак съм там. Не ми стигнаха 5 дни да разгледам всичко интересно. Успях само историческите забележителности и квартала Траставере. За музеи и катедрали нямах време. Рим е невероятен град. Незнам дали има друго подобно място в Европа – с толкова много история. Много ме впечатлиха красивите и поддържани сгради. Хареса ми и италиянската кухня, освен стандартните пици и спагети, си заслужава да опитате сандвичите “панини”, супата “минестроне”, артишока, сладкишите със сирене “рикота”, и всички видове кафета. Италианците са готини, специално римляните – не са натрапчиво любезни, не са и темерути. Винаги се опитват да помогнат, въпреки сериозната езикова бариера -  английският не е широко разпространен.
Неприятните ми изненади бяха само две – мърсотията около Термини и трудното пресичане на пешеходците /пешеходната пътека, а понякога и зеления светофар не са гаранция за успех/. На втория ден си принуден да пресичаш като италианците, тръгваш без да гледаш.
Пътувах с Wizz. Доволна съм. Не бих ги сменила с Bulgariair или Alitalia. И двата пъти кацнахме меко, което ми говори, че пилотите са добри.
Хотелът беше ок. Всичко най-необходимо, без излишен лукс. Мъжът ми не беше доволен само от скромната континентална закуска. Аз се радвах на високите стени на хотела и хубавото капучино на закуска.
В Рим има много неща за гледане - историческите забележителности, музеите, галериите, Ватикана, катедралите, мостовете на р. Тибър, красивите сгради и улици, магазините и др. Така, че ако разполагате с малко време /като мен/, бих препоръчала предварително да си определите маршрутите а и местата, които представляват интерес за вас.

# 43
  • Мнения: 193
До колкото четох, най-евтиния начин да се придвижиш в Рим е градският транспорт. Цената на 3-дневния билет за всички видове гр.тр. е 11 евро, за седмица - 16 евро. Но не е много добре уредено, метрото има само 2 линии, които не обхващат, естествено, целия град.

Ето сайт, където поясняват за билетите: http://it.geocities.com/mp_pollett/roma-tr2.htm
А това е карта на метрото: http://subway.umka.org/map-rome/linea-a/cipro-musei-vaticani.html
Като навсякъде градският транспорт е най-евтиния вариант. Ако хотелът ви е в централните части на града, където са голяма част от забележителностите не е необходим транспорт. Така успяваш да усетиш и града. Ние ползвахме метрото да стигнем до Ватикана и последните дни буквално за една спирка, когато вече бяхме доста уморени. Освен метрото в Рим има и голяма автобусна мрежа. Началната спирка на всички линни е на гара Термини.
За придвижването от летището до центъра и обратно бих придложила варианта - шатъл бус. За 20 мин. и  8 Евро си на Термини. Вариантът такси е по-скъп около 40Е, а с градски транспорт отнема повече време.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 477
ELEN, страхотно ме вдъхнови! Кажи моля те, в кой хотел бяхте и за колко пари? От термини предполагам може и пеша да се стигне до центъра на града или е много далеч?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт