Бременност и бъбречни проблеми!

  • 22 305
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 936
Може ли да попитам нещо ,корема ми се стяга на топка  от време на време, пия магне в6 и нош па в края на шести месец съм.Дали това е нормално ?

Не е нормално, но се случва и не е притеснително. Аз съм така вече втора бременност - през първата не съм пила нищо и нямах проблеми, сега пих Магнерот, защото бях в чужбина, но не се пие дълго време, защото вреди на бъбреците.
Не се притеснявай! Няма за какво.

# 16
  • Мнения: 603
Здравей ivros.Аз също имам проблеми с бъбреците от 6-тия месец.Сега съм в 37 г.с.В 32-ра г.с. имах хидронефроза 2-ра степен и на двата бъбрека.От тогава не съм ходила на ехограф при уролог.През 2 седмици гинеколожката ми пуска изследвания-белтък,седимент,урея,креатин.Всичко е в нормите.Не са ми подути краката.Ограничила съм до минимум солено,кисело и т.н.Въпросът ми към теб е, какви ти бяха оплакванията когато ти казаха,че имаш хидронефроза 4-степен.При кой уролог ходи?Благодаря ти предварително?

Започнах много да се подувам. Краката ми много утекоха (от колената надолу),ръцете също започнаха да утичат, започнах да задържам и белтък в урината. Инъче нямах болки. Друго не се сещам. Всяка седмица бях на ехограф при доц. Балев т.к. имах много рискова бременост. И той всъщност откри с ехографа че имам хидронефроза 4 степен. После гинеколожката ми ми пусна изследвания и със всички изследвания отидох при този който ме изражда и Той взе това решение на база всички изследвания, които имах. И тъй като бременността ми беше рискова всеки месец ми вземаха кръв и урина за изследване на белтък и албумин.
Но ти не се шашкай. Аз имах усложнения и за това така се получи.
Но при теб нещата не мисля че са такива за да се притесняваш.
Аз имах и много околоплодни води, които също притискаха бъбрека. Бях качила 15 кг - и всичко само на корем (Имах огромен корем). Като излязох от болницата си бях вече на мойте килограми. Това също оказвало влияние.

След като родиш всичко ще си дойде на мястото, така че не се притеснявай, но все пак ако видиш, че започнеш да се подуваш, да ти оттичат краката и ръцете - отивай при следящия бременността ти за да ти назначат необходимите изследвания.
 

# 17
  • Мнения: 681
Благодаря ти ivros,че ми отговори.И аз ходих при д-р Балев в 30-та и 32-ра гест.седмица.Освен бебето,огледа ми и бъбреците.Каза ми че имам хидронефроза 2-степен на бъбреците.Каза ми, че повечето бременни имали 1-2 степен хидронефроза на бъбреците,но след раждане се оправяли бъбреците.Голям е плода и надебелях само на корем.Каза ми повече да не ходя на ЕХО.После ходих и при доц.Хинев.И той ми каза същото.Само да си пускам редовно изследвания,да огранича киселото и соленото.И ако започна да се подувам и изследванията са мн.лоши,тогава да му се обадя да ми сложи стенд(нещо като катетър).За сега не съм подута.Последните изследвания бяха добре.Дано да изкарам така и до края на бременноста,Днес влязох в 38 седмица.Благодаря ти още веднъж,че ми отговори.

# 18
  • Мнения: 5 103
По време  на бременността имах страхотни кризи около 6-7 месец, точно задржане на урина в легенчето. Страхотни болки и мъки бяха, не го пожелавам на никой това.За около 10 дена се оправих , пиех нош па, неоренал/нещо такова беше/, буколизин и куп други неща.

Общи условия

Активация на акаунт