Как усетихте че раждането започва и колко време преди да родите?

  • 38 464
  • 113
  •   1
Отговори
  • Мнения: 205
Темичката естествено е към вече родилите момичета. Споделете как познахте че е време да се запътите към болницата - получихте контракции, падна тапата или ви изтекоха водите? И колко време след това чакахте докато чуете първия плач на бебчо?

# 1
  • Мнения: 2 891
Събудих се от силна контракция и се подмокрих от изтичащите води. Отидох веднага в болницата, но имах само 1.5 см. разкритие и бая си почаках, докато дойде самото раждане.

# 2
  • Мнения: 2 553
При мен започнаха болки - не много силни, и контракции през 15 минути. После контракциите станаха през 10 минути и болките се усилиха. Отидох в болницата към 2 ч. през нощта.Родих на следващия ден в 12:49ч. Тапата ми падна в болницата, а водите ми ги спукаха също там Mr. Green

Леко раждане ти желая!   bouquet

# 3
  • Мнения: 510
Получих контракции май около 5 часа през нощта и започнах да засичам дали са перидични-оказаха се през 15 минути, измих се, взех си  багажчето и айде в болницата. Водите ми така и не изтекоха, спукаха ги там. Родих в 1 часа на обед.

# 4
  • Мнения: 3 092
Не познах .Отидох в болницата , защото преносвах и се оказа че съм с контракций на 5 минути и то доста силни .Аз усещах тъпа болка като при М. цяла нощ у дома , но бях заета да рева - вечерта ми беше много гадна  Embarassedа да  и кръста ме болеше , но си мислех че е от напредналата бременост , дори успях да си поспя. newsm78
Иначе към 13.00  със сигурност щях да потегля към болницата , защото тогава тапата ми падна , а контракцийте бяха ужасно силни -на 2 минути . #Crazy
Родих на другия ден в 3.40 сутринта, така че при мен меко казано имаше време  Mr. Green
Леко раждане на теб!  bouquet
 

# 5
  • Самоков
  • Мнения: 561
Събудих се с не много силни болки към 7 сутринта, но като се изправих от леглото ми изтекоха водите и хайде към болницата. Имах два сантиметра разкритие и прекарах целия ден в предродилна зала, като кофтито беше, че не ми разрешаваха да ставам, заради това, че са ми изтекли водите и лежах цели 10 часа. Контракциите постепенно се засилиха и учестиха, но все още нямах разкритие, включиха ми система и така в 7:15 часа се роди бебчо.
Желая ти леко раждане и здраво бебче! Peace

# 6
  • Мнения: 465
Първият път бях в болницата от предния ден и просто ми изтекоха водите. Сега втория път стоях в къщи до края и отидох в болницата когато видях, че ми е паднала тапата.
Леко раждане Peace

# 7
  • Мнения: 417
Към един през ноща се събудих,защото цялата бях прогизнала,бяха ми изтекли водите.Веднага отидохме в болноцата,бях с два сантиметра разкритие,контракцийте ми започнаха към два часа и родих на другия ден в 12:30.

# 8
  • Мнения: 289
При мен нямаше никакви признаци - освен подготвителните контракции, но тях си ги имах през целия девети месец. И, както си лежах, към 22.30 ми изхвърча тапата  Rolling Eyes буквално това усетих - и когато станах, започна едно силно течение.. първоначално примесено с кръв, след него водите, и така, към 24 часа отидох в болницата, оказа се, че най-вероятно ще раждаме  Wink имах 1 см разкритие. бебо се роди в 6.30 сутринта.
Желая ти леко раждане като моето  Peace и много сладко бебче  Grinning

# 9
  • Русе
  • Мнения: 2 354
полу4их контракции...
тапата не съм я усетила кога (и дали изобщо) е паднала, а водите изтекоха малко преди бебка да се появи, (спукаха ми мехура)
в началото контракциите бяха на 15 мин, като станаха на 12 тръгнах за болницата, ..... и родих около 12 часа след като ме приеха  Rolling Eyes
Леко раждане !

# 10
  • София
  • Мнения: 2 271
Изтекоха ми водите вечерта.
После отидох в болницата и там преспах една нощ, на сутринта започнаха контракциите и в 12:15 на обяд родих.  Simple Smile
Леко раждане!

# 11
  • Мнения: 259
Точно на трапезата на Бъдни вечер започнаха болки /като предменструални/.
Засякох - на около 5 минути.
Към 1ч през нощта бях приета в болницата, а родих на 26-ти декември, 2006г, в 12.55ч.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
Тапата така и не видях да ми пада, всичко започна с много остри коремни болки, като при раз**ройство  Sick, както си и помислих, защото се бях натъпкала с огромни количества зелена салата... Embarassed
Впоследствие, се усетих, че може да е нещо друго  Laughing, като контракции например, и започнах да засичам, започнах направо на 7 мин, много бързо станаха на 3 и така се запътих кам болницата.
Там се оказа, че съм с 3 см разкритие, но бързо получих такова, пукнаха ми мехура и родих съвсем лесно и успешно. Mr. Green
Целият този екшън започна към 8 - 9 ч. вечерта вкъщи, в болницата пристигнахме 10.30, а в 0.50 ч. вече бях родила моето съкровище. Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 2 897
Контракциите ми се усилиха и станаха на пет минути,после ми падна тапата и така... Simple Smile

# 14
  • Мнения: 560
 И първия и втория път ми започна по един и същи начин. Първо усетих контракции, не на често, през 15-20 минути. После ми изтече кървава слуз. Не ми изтекоха водите. И двата пъти ми ги пукнаха в болницата. Първия път всичко започна в 22 часа, отидох в болницата в 8 на другата сутрин. Контракциите ми бяха през 5 минути и имах 8 см. разкритие. В 11.25 бях родила. Втория път си мислех, че пак имам толкова време, ама не. В 21 вечерта започнаха, отидохме в болницата в 1.40, а в 1.45 бях родила. За малко да я снеса в колата.  На всички пожелавам леко, безболезнено и без шевове раждане.  Успех!!!

# 15
Усещах, като че ми се ходи до тоалетната по голяма нужда  Laughing
един път, после пак и пак....
беше 4ч. сутринта и накая се усъмних, че може би са контракции... измерих времето между тях - 8мин... после през 5 ... изкъпах се, събудих съпруга ми и отидохме в Майчин дом - с 3см. разкритие  Peace
После ми изтекоха водите и болките станаха доста по-силни
След час и половина имах 5см, но много ме болеше и родих със секцио - за минутки видях бебчо  Hug а болките след операцията бяха съвсем търпими!!!

# 16
  • Мнения: 2 936
през ноща се събудих от силни болки и често ходене до тоалетната...към 7ч. сутринта контракциите ми бяха на 20 мин. изкъпах се и след излизане от банята ми падна тапата  Simple Smile на път за болницата-8 ч. бече станаха на 5 мин. и имах 8см.разкритие... родих към 11 ч.

# 17
  • софия
  • Мнения: 25 457
От сутринта имах леки болки като при менструация, но аз се бях запънала да раждам лъвица, а не раче. Към обяд отидох да ми чуят тоновете (оказа се, че имам постоянни контракции) и моята докторка ме прегледа - бях с 2 см разкритие. Прати ме да се обадя на мъжа, да си приготвя чантата и да се завърна в болницата. Аз спокойно се прибрах, лакирах се, изкъпах се, подредих си чантата. Междувременно контракциите станаха доста по-силни и на 3 минути. Към 17 ме приеха в болницата с 4 см разкритие, включиха ми система и дофторката ми спука водите. След това беше малко гадничко - контракциите станаха доста силни и болезнени, но за малко. Малечка се роди в 19.40  (родих бързо като сиганките  Crazy Blush) - за по-малко от 3 часа активна родова дейност. Това беше най-прекрасното нещо, което се е случвало в живота ми до момента - абсолютна магия.
 Желая ти леко и бързо раждане   bouquet

# 18
  • Мнения: 6 164
Ами то моето не беше спонтанно, а предизвикано, но поне като интервал си струва да се разпиша. В 6:00 си пих първата таблетка и веднага получих контракции на 1 минута. Влязох да се изкъпя, достегнах багажа... После в 8 и 10 нови таблетки и тръгнах за болницата. В 11 бях там, родих в 14:05. Време бол. Hug Леко раждане.  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 101
От 3 дни ми изтичаше тапата. На третия ден в 20 ч ми се спукаха водите и тръгнахме към болницата без никакви контракции. Като ме приеха към 21 бях с 1 см разкритие. Тогава започнаха леки котракции, които постепенно се усилваха и в 1,30 родих.

# 20
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
през нощта повръщах и имах разствойство. сутринта ми потекоха води и 10 и половина ме срязаха.

# 21
  • Мнения: 1 272
Събудих се към 12 вечерта от болка в кръста и по нужда. Направи ми впечатление, че след 10 минути получих още една, след още 10 мин. пак, после станаха през 5 минути. Изчакахме 2 часа, в които болките бяха не много силни, но започнаха да се учестяват - през 3 минути. Съпругът ми се уплаши да не би да родя у дома или по пътя и ме закара към болницата. По пътя контракциите се разредиха през 5 мин. В болницата имах чувството че съвсем спряха:lol:, особено след като чух как ражда една ромка - като че ли я колеха - с такива викове и стонове. Оказа се, че имам само 3 см разкритие, но не ме пуснаха да се прибера у дома, а ме приеха в Отделение Патологична бременност. Изкарах нощта, следващия ден и чак към вечерта контракциите станаха значително по-болезнени, но имах по 5 мин. време за почивка, т.че не беше кой знае какво, дори дремех между контракциите. Чак към 5 сутринта по време на една контракция ми изтекоха водите - при прегледа се оказа че съм с пълно разкритие, слязох в Родилно Отделение и в 8.30 родих.
Спокойно, обикновено има много време! Гледай да не избързаш като мен, неприятно е да стоиш в болница дълго време!

# 22
  • Мнения: 475
Въобще не усетих,наложи се да ми предизвикат раждането,защото бебка явно се чувстваше супер уютно в корема ми и закъсня с 8 дни Hug

# 23
  • Мнения: 1 264
Някъде към 2ч през нощта ми изтекоха водите и в 9часа сутринта бях родила.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Вече 9-ти ден бях в патологията, в 4 часа сутринта започнаха болките, в началото по-слаби, но към 8 вече се усилиха. когата мина акушерката и казах , но тя отвърна, че чак на визитация ще ме прегледат. когато дойде докторката и ме прегледа бях с 3 см. така, че започнаха да ме подготвят и към 13 часа /мисля, че беше/ ме свалиха в родилно.Сами се роди в 20:00
така и не ми се наложи да си засичам контракциите, само първите, но те бяха през около 10 мин.

# 25
  • Мнения: 585
На мен тапата ми падаше дни наред преди да почне раждане , сътринта в 6 час ми се схаваща няколко пъти краката и кръста  но ми мина и аз бях убедена че това е дископатията ми която се е обострила , цял ден бях в движение даже огради прескачах , а лекото течение на обяд реших че не са води защото ги проверих с йод и не позеленяха/ после се оказа че не винаги позеленявали/ , вече вечерта към 7 часа  получих сериозни болки и започнаха така да ми се схващат кръста и краката че не можех да вървя , на всичкото отгоре бях в друг град , бях решила че ми е рано да раждам още и с мъжа ми бяхме на гости на майка му на 200 км от болницата . Като видях че не мога да ходя а и доста болеше вече ми стана ясно че ще раждам , отидохме в болницата при наша позната акушерка /межди другото най-добрата в града/ , която установи че съм с 4 см разкритие но според нея за първо раждане ще родя чак на сутринта в 6-7 часа , и мъжа ми реши че си пътуваме да раждам във Варна, да ама по пътя болките се засилиха и си станаха направо нетърпими и много на често вече преди да влезем във Варна имах и напъни  и ги сдържах със зор . В болницата ме приеха със 8 сантиметра разкритие , които в следващите 15 мин лекаря направи 10 см . После лекарите ми казаха че съм била с висок праг на болка и затова не съм усетила че всъщност раждам от предният ден .
Но приателката ми която роди месец след мен и беше с много болезнен мензис , разбра че ражда чак когато и изтекоха водите и след 15 минути е била в болницата и е със 7 сантиметра разкритие , родила е 30 мин след приемането , заради болезнения цикъл и тя е мислела че не ражда , а че и се схваща кръста и краката от невралгия която получи по- време на бременноста / ишиас и дископатия/

# 26
  • Мнения: 131
Тапата незнам кога ми е паднала. На мен ми изтекоха водите към 3 и нещо сутринта , а родих в 10,20 .Сложиха ми система и може би това ускори нещата. Иначе аз нямах почти никакви контракции.

# 27
  • Мнения: 1 668
Эдрасти Simple Smile На 14.02 преэ деня ми иэтичаше по малко от водите ,но понеже и прди това ми се е случвало  а и количеството беше малко не обърнах голямо внимание, вечерта към 6-30ч ми иэпадна и тапата и чуствах лек дискомфорт-вече тайничко се надявах ,че дълго чаканият момент наближава ,но- нищо болката не се увиличаваше и трагнахме с мажо на ресторант(Божее ooooh! каде ми е бил ума) вечерта мина прибрахме се и пак-нищо болки почти никакви ,едва нощта към 3-30ч эапочна да ме боли по-слно и към 7-30ч сутринта тръгнахме към клиниката-приеха ме с 5 см раэкритие и ми каэаха, че скоро ще родя -да ама не родих чак в 17-36ч Sad
Дано твоето раждане мине по-леко от моето и едно живо и эдраво бебенце ти желая Hug

# 28
  • Мнения: 1 008
Бях в болницата за задържане. До 11.30ч. вечерта си гледах спокойно телевизия. В 12.30 реших, че ми се ходи по голяма нужда... Обаче се оказа че ми започват контракциите. Първоначално бяха хаотични и слаби /като менструални болки ниско долу/, към 4ч. сутринта станаха на 5 минути, но бяха поносими. В 6ч.сутринта с тези леки болки бях направила 4-5 см разкритие. Тапата така и не разбрах кога ми е паднала. Мехурът ми го спукаха на 7-8 см разкритие. Родих в 8.35 сутринта. Много бързо според лекарите... Сравнително леко мина, макар че тазът ми се оказа доста тесен и въпреки че бебето беше мъничко пак ме цепнаха мъничко...
Като се замисля... симптоми си имах 2 дни преди това. Единия ден се скъсах от реване, и който и да ми се обадеше по телефона след това плачех... Денят преди раждането спах неестествено много за мен, почти през целия ден и се събудих сита... Явно организмът се е подготвял...
Родих 2 седмици преди термина.
Пожелавам ти бързо и безпроблемно раждане като моето!

# 29
  • София
  • Мнения: 245
Сутринта около 10 часа започнаха леки болки през 15-20 мин, след малко ми изтече слузестата запушалка (не прилича на тапа  Simple Smile ). Със съпруга ми се разхождахме цял ден в Южен парк, до 15 часа контракциите бяха много хаотични и леки (като болка при менструация). След това започнаха да стават редовни през 10 мин, през 8, през 7 и т.н. В 19.30 вече бяха през 5 мин., по-дълги и вече болезнени, но поносими. Отидохме в болницата, бях с 3 см. разкритие. Водите ми изтекоха, когато имах 6 см. разкритие, от тогава болките станаха ужасни, но след около 2 часа родих - в 3.45 през нощта. През цялото време бях много весела, приемах всичко с усмивка и си пеех  Simple Smile
Моят съвет е да не бързаш да ходиш в болницата, ако водите ти не са изтекли и няма кървене.
Успех и леко раждане!

# 30
  • Мнения: 1 243
На 17.12 ми падна тапата и имах болки а на 18.12.06г родих Simple Smile

# 31
терминът ми беше на 27  и ден предитова реших да изчистя хубаво,да изпера и наготвя Grinning.леко ме сряза ниско долу все едно ,че ще ти идва но необърнах голямо внимание на това.болките продължаваха на голям интервал от време ,  реших да започна да ги засичам.обадих се на майка ми да и кажа че имам леки болки и дали са от това че съм се претоварила от чистенето ,но тя ми каза че едвали е от претоварването а по скоро май е дошъл момента.реших да си легна малко да си почина пък знаеш ли можеше да ми мине ,и наистина поспряха като чели, Naughtyно по късно пак започнаха.вечерта когато мъжът ми се прибра хапнахме едно хубаво .взех си един душ и чак тогава тръгнахме за болницата.когато отидох бях с 4 см.разкритие ,приеха веднага и след 3ч.родих много леко.пожелавам ти  леко и безпроблемно раждане Peace.успех  bouquet

# 32
  • Мнения: 2 255
И двата пъти ми изтекоха водите в къщи  Joy и ми стана много бързо ясно какво следва  hahaha

# 33
  • Мнения: 4 668
Не усетих въобще  Wink Отидох на контролен преглед 5 дни преди термина и доктора ми каза , че ако не родя през нощта , да отивам направо в болницата на следващият ден  Laughing
Отидох ... пак нищо . Никакви контракции или болки . Там ми спукаха водите и общо за 4 часа се роди малкият  Hug

# 34
  • Мнения: 2 910
Разбрах, след като ми изтекоха водите в 3.30ч. през нощта и в 7.30 родих.

# 35
  • Мнения: 678
Ами аз бях за преносване в болница и цяла нощ имах слаби контракции.Сутринта след като ми включиха система родих в 7,50

# 36
За първата си бременност бях определена да раждам на 07.09.1998г. / падаше се понеделник /. В петък вечер преди термина ми викам на съпруга ми да ходим на дискотека, но той отказа защото беше много изморен ooooh!. Към 24.00часа усетих лека болка ниско под корема, помислих newsm78, че ми се ходи до тоалетна и отидох, след час отново същата болка и аз пак в тоалетната , след час отново... #Crazy newsm78 Тогава казах на мъжа ми, че май става нещо, а пък той ми вика да заспивам, нищо ми няма. Наистина нищо ми нямаше нито кръв, нито води нищо, само онази лека болка , от която не можах да заспя цяла нощ Sick. На сутринта към 8.30ч. вече разбрах, че това са контракции, през цялата събота имах болки ниско долу и в кръста, към 21.00ч. ме закараха в болницата #Crazy #Crazy #Crazy. Там решиха, че е още рано въпреки, че имах 7 пръста разкритие и контракции на 1 минута, генекологът бил изморен и легна да спи , а аз да чакам, пък и малко ми било бебето около 2.500кг. според него. Родих в 6.15ч. в неделя, след като събудих генеколога и родих момче 4.100кг., 52см. hahaha Joy bowuuДокторът не можа да повярва. Аз бях най-щастливата майка с най-хубавото бебе на света Laughing Grinning Laughing.Сега съм отново в очакване на второто си дете в VІ месец от бремеността съм Hug.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
В  6 и нещо сутринта ми изтекоха водите, родих след 5 часа.
Леко раждане

# 38
  • Мнения: 1 691
Честно казано, още не бях се настроила да раждам, защото имах 1 месец до термина. Дори още си ходех на работа, че нещо ми се забави назначаването на заместничката. През последните дни се случваше да ме стегне коремът горе, но аз си мислех, че бебокът ме рита в черния дроб. Сега си мисля, че може и някакви контракции да са били. Та така...
В 4 през нощта се събудих от едно много подозрително "пук" в корема. Отидох до тоалетната и там протече някакво розово, а после кърваво. Болки обаче - йок. Легнах си да си доспя, щото си викам - ако ще се ражда, поне да съм наспана Grinning Пък и мъжото да се наспи, какво да се притеснява отрано. След един час започна нещо като контракции на 10-тина минути, ама безболезнени. Постепенно се усилиха и зачестиха (на 3-4 мин) и така в 7 часа вече извикахме таксито - докато дойде, контракциите станаха на 1-2 мин. В болницата ме зарадваха, че съм с 10 см разкритие и че малко е оставало да родя в таксито.  А мен още не ме болеше особено.  Приеха ме набързо, дори за клизма нямаха време и в 8:15 вече бях родила.
Общо време на раждането - 4 часа и 10-15 мин, като половината време в началото безболезнено, а после съвсем поносимо. Не съм викала от контракциите, извиках 3-4 пъти само когато ме рязаха и шиха (защото бебокът тръгна много рано и да не се повреди нещо при раждането).
С две думи - лесно и бързо беше.

# 39
  • Мнения: 3 500
Бях излязла на вечеря с мъжа ми, когато в 20.00 ч. получих болезнени контракции.Започнах да ги засичам докато вечеряхме.Бяха на точно 10 мин.Приключихме си вечерята и отидохме в болницата към 22.00ч. Там ме прегледаха и казаха, че имам 2 см. разкритие.Реших да се прибера, т.к. живеем много близо.Прибрах се, изкъпах се и се гушках с мъжа ми на спалнята, докато траеха контракциите. Когато станаха на 5 мин. /някъде към 1.00 часа/ мъжа ми ме закара в болницата. Там ме преоблякоха и ми слушаха тоновете. Към 4 часа сестрата ме прегледа и каза, че имам 5 см. Тогава се обадих на моят лекар и той дойде.Спука ми водите към 5.00 часа и почнаха много силни контракции през 1-2 мин. /не съм засичала точно/.После дойде анестезиолог, качиха ме на магарето и ми сложиха спинална упойка.Там прекарах до към 08.00 часа. После ми казаха да напъвам. 20 мин траеха напъните и в 08.20 ч. се роди моето съкровище.Раждането ми траеше 12 часа.
Надявам се да съм била кратка и изчерпателна.

# 40
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
При мен всичко си стана в болницата,тъй като постъпих за преносване.Падна ми тапата,сложиха ми система и след 4.30 часа беба беше вече до мен. Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 6 461
При първото раждане си бях постъпила в болницата две седмици преди това.Включиха ме на система...и така всичко се случи в предродилна и после в родилна зала.
При второто раждане...първо ме хванаха болките в къщи ...и веднага отидохме в болницата .Водите ми ги пукнаха там.Тапата ми падна някъде между контракциите.

# 42
  • Мнения: 596
Събудих се през нощта от силни контракции , след което веднага ми изтекоха водите. След 9 часа родих със секцио.

# 43
  • Мнения: 857
Събудих се в 8ч от контракция и ми изтекоха водите,когато засекох контракциите бяха на 5мин. В 9ч отидох в болницата и имах 3см разкритие. В 13ч родих.

# 44
  • Мнения: 37
При мен стана неочаквано бързо.  Към 3.00ч. през нощта започнаха болки като при стомашно разтройство,  продължиха да се появяват през 10мин. и към 4.00 отидох в болницата. Родих 2 часа по-късно. Пожелавам ти леко раждане!

# 45
  • Мнения: 867
Спомням си че преди да родя много ме вълнуваше темта. Дали аджеба ще разбера като почна да раждам. Е, ще разбереш няма как.
Единственото което мен ме изненада е че стана много бързо. Аз се бях подготвила за часове контракции и т.н. а се оказа че се събудих през нощта от силна контракция и за има няма 2 часа общо бях родила.

# 46
  • Мнения: 2 015
Ами аз се събудих от леко мокрене, при което си помислих, че съм се изпуснала.Отидох до 00 и там уж свърших работа, но като се върнах обратно в леглото и го намокрих цялото тогава скочих, а мъжо ми веднага се ококори, за да разбере какво става.Като му сервирах новината, че раждането наближава и паркира колата пред блока(май той щеше да ражда, че така бързаше).Отидох в болницата в 6;6:30, но до 10:00 нямах контракции и се наложи да ми сложат система и така в 10:30 всичко започна.Родих в 18:05(така пише в акта за раждане) едно прекрасно слънце.

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Сутринта на предния ден преди да родя се събудих с болки ниско долу като предменструални, така цял ден......следобяд започнаха контракциите но бяха нерегулярни и вечерта към 8 ч почнаха на 15, 10 мин .В 3 ч бяха вече на 5 мин и отидох в болницата. В 7 - родих Laughing

# 48
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Събудих се рано сутринта с леко разстройство и болка като за такова. След малко болката стана като при цикъл, започнах да кървя и след 2 часа вече бях родила. Едва успяхме да стигнем до Шейново - 5 мин след като прекрачих прага съм родила.

# 49
  • Мнения: 4 053
при първото раждане бях на място и ми го предизвикаха,защото преносвах,
а второто,за малко да родя в къщи,
с много силни болки(след раждането като се замислих бяха на 5 мин.),
доста време си постоях в къщи,мислех си че са просто болки от умора или нещо такова,
а и бях много далече от термина(6 седмици по рано се развива действието),
та,вече като стана непоносимо,реших да се обадя на доктора,да питам какво става,
и така се озовах в Шейново в 22.40 и в 22.50 родих,
просто...незнам ако се бяхме забавили още малко,какво щяхме да правиме в колата  Crazy

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
След като се събудих цялата мокра в 5,00 ч сутринта. Събудих мъжа ми и му казах, че трябва да тръгваме за болницата. Той като скочи и ме разцелува и се радва... все едно вече съм родила. В 10,05 ч родих.

# 51
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Въобще не усетих,просто отидох на преглед точно на термина и преди да чуе тоновете на бебето,защото апарата беше зает реши да ме провери за разкритие. Само ме погледна и каза-ти раждаш качвай се в отделението. Нищо не чувствах,нямах никакви болки и така до края,но ми биха упойката веднага аз настоях,защото ме беше много страх. Ако не познавах д-р въобще нямаше да му повярвам, че раждам и той беше много учуден , че не чувствам нищо.

# 52
  • Мнения: 2 122
Събудих се в 3 през нощта от зверски болки в кръста- ама чак сълзи ми потекоха. Бях леко прокървила, продължи да ме наболява както преди цикъл, към 5 започнахме да засичаме болките- на 7-8 минути и в 6 тръгнахме за Пловдив. В 7 ме приеха, в 9 ми сложиха окситоцин и в 11:40 Стефания изплака- много бързо и леко раждане- тръгнах на майтап за болницата  Crazy Тапата ми беше паднала още на 14.02, а родих на 25.02.
Леко раждане и здраво бебе  Peace

# 53
  • Мнения: 1 999
Първо ми изтекоха водите. Случи се през нощта. Обадих се на лекарката ми и се запътих към болницата, където веднага ме приеха. Родих следобяд.

# 54
  • Русе
  • Мнения: 170
И при двете раждания тапата ми падна доста преди да родя. Ражданията започнаха с чести контракции на интервал от 5 минути.

# 55
  • Мнения: 2 663
Много малко преди да родя- водите ми изтекоха сутринта, преди обяд бях родила

# 56
  • Мнения: 41
През деня имах леки болки,но си мислех че е нормално(точно бях влезнала в 9 месец).Към 2 часа през нощта ми изтекоха водите,приеха ме в болницата с 2 см разкритие,без контракции.В 10 часа сутринта родих секцио(бебка беше седалищно). Peace

# 57
  • Мнения: 1 321
През ноща се събудих от силни болки-контракции, които до преди това не съм имала.Цялата нощ почти изкарах така като по малко ми падаше и тапата.На сутринта се обадих в болницата и те ми казаха веднага да отивам.Започна се раждането ,тогава ми изтекоха и водите и след около общо 14 часа се появи моят юнак. Mr. Green
Леко раждане. Hug

# 58
  • Мнения: 361
Болката пи мен беше странна тъй като имах много болезнен цикъл и очаквах силни болки.Та преди раждането усещах болка само в кръста на участък не по голям  около една длан.Но имах контракции между 2-5 мин.И така при приемането ми в болница се оказах с 5 см. разкритие,с хубава родилна дейност и не гладка шийка,и заради нея ми забавиха раждането с 2 ч.Така или иначе се разцепих,имах много шевове/ но това е защото съм много тясна и за малко ми се размина секциото/ Та от 5.20ч. родих в 7.45 ч и при вида на моето слънце нищо друго нямаше значение.

# 59
  • Мнения: 439
Падна ми тапата и след 10часа вече си гушках бебока
Леко раждане

# 60
  • Мнения: 85
От сутринта имах слаби болки и контракции на големи интервали от по няколко часа. Около 18ч. започна слабо кървене. Чух се с гинеколожката си, която ми каза, че "тапата" е тръгнала да пада. В 21ч. ме приеха в болницата. Около 0ч. започнаха силните контракции и болката в кръста. В 2ч. ми изтекоха водите, а в 3.55ч. родих.

Леко раждане!!!

# 61
  • Мнения: 83
Събудих се от силна контракция и се подмокрих от изтичащите води. Отидох веднага в болницата
но нямах никакво разкритие. Родих 6 часа по-късно със секцио.

# 62
Ами аз си ходих 1 седмица с 1 см разкритие, и 2 пъти отивах в болницата с багажа и ме връщаха.И вечерта като ми падна тапата, на другия ден отидох, но без болки.Бях на системи цял ден.

# 63
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813


   Бях си легнала,но бях неспокойна,сякаш предчувствах нещо.Усетих как се спука мехура,буквално
   чух изпукване.Пристигнах в родилното в 23 часа,без съществено разкритие,без болки.
   В 7.50 сутринта бях родила.

# 64
  • Мнения: 75
Аз нямах никакви признаци освен подготвителните контракции.Постъпих две седмици по рано в болница заради кръвното и там се разбра,че имам 1см разкритие.С лекарства поспряха за малко всичко, за да ми направят изследвания и да ми смъкнат кръвното.Седях в болницата една седмица и ме пуснаха.На следващия ден отидох на частно и се разбра, че имам около 4 см разкритие , но без никакви болки и други признаци.Разбрах се с лекърката и на следващия ден постъпих в болницата,когато тя беше на смяна пак с никакви болки.Сложиха ми система и чак след това започнаха контракциите и след два часа родих.
Леко раждане

# 65
  • софия
  • Мнения: 25 457
От сутринта имах несилни контракции (все едно ти идва) от време на време и едно такова общо безпокойство-неразположение. В 13 часа имах 2 см. разкритие, в  16.30 вече бяха 4 см. Водите ми ги спука докторката след като ми пусна система.
Мина се роди в 19.40 ч. Срам, не-срам - родих бързо кат сиганките  Embarassed.
Бързо и леко раждане!

# 66
  • Мнения: 12
Започна да ми се ходи често по голяма нужда и имах леки болки. Като отидох в болницата се оказа, че имам четири см разкритие и само след един час вече бяха шест и то без много силни болки. После обаче като ми сложиха епидуралната нещата се забавиха доста и цялата работа продалжи около 10 часа, но поне без болки.

# 67
  • Мнения: 27 524
Преряза ме рязка и бърза контракция. Рано сутринта. След това имах леко розово кървене. Но не и тапа. Просто зацапване. И след това болки, но накъсани и леки. Първото прерязване беше към 5 сутринта, зачестили, но не болезнени контракции към обяд и бебче в 18 и 30  Hug

# 68
  • Мнения: 10
бях в болницата,към 8 часа сутринта получих болезнена контракция,но много ми се спеше и продължих да спя към 9 часа контракцийте бяха много на често ,но се търпяха!отидох до тоалетната по малка нужда и ми падна тапата,свалиха ме в операционата и в 10.06ч.родих а втория път нищо не усетихсамо леки болки в кръста и все си мислех,че още е рано,докъто не усетих,че бебето тръгва да излиза -щях да родя в колата беше 2.40ч.като стигнах в болницата и направо на магарето-време нямаше за нищо !в 3.15ч.родих второто си дете без да осетя как стана Laughing

# 69
  • Мнения: 289
4-5 дни преди да родя ми падна слузестата тапа,като през следващите дни също сутрин когато ходих до тоалетна имаше малко слуз.На 5-тия ден с мъжо решихме да се разхождаме ,толу виж тръгнало бебето.По обед почнах да усещем леки болки,по скоро приличащи на цялостно неразположение отколкото на менструални,бяха напълно поносими до към 5-6  часа вечерта ,когато пак бяха поносими,но пък на 4-5 минути.Отидохме вечерта в Шейново ,но бях само с 1.5-2 см разкритие ,но пък болките се усилваха.Казаха ми че най рано сутринта ще родя,но родих на следващия ден вечерта в 11:20 точно на термина си с епидурална упойка,която си поисках,защото тези 24-26 часа от както постъпих с тези изтощителни контракции просто нямах силички вече.

# 70
  • София
  • Мнения: 718
Сутринта в 7 ми изтекоха водите, в 7.30 бяхме в болницата, до 15 се мъчих да раждам нормално без разкритие и в 15.55 след секцио резултатът беше на лице.  smile3521

# 71
  • Мнения: 366
Вечерта след като си легнах към 1,30 ме заболя кръста. После започнаха контракции не особено регулярни на 2-3 минути и от време на време на 7-8. При всяка контракция тичах да повръщам и имах разстройство. Влезнах да се къпя и обезкосмя, после стягах багажа. Отидох в болницата чак в 8 сутринта, но така и не получих регуларни контракции на 5 минути, както бях инструктирана, а бяха на 2-3-4 мин...... Приеха ме с 4,5 см. разкритие и в 11,45 часа родих големичко, но не прекалено момиченце (3.750 кг и 53 см). Целият процес отне малко повече от 10 часа, но ще го запомня с ужасно болезнените контракции.........
Дано вторият път е по-безболезнено.
Успех и та теб Simple Smile

# 72
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
На мен ми изтекоха водите и имах съвсем слаби болки в кръста.като ме приеха в родилното вече имах 5 см разкритие и сле около 2 часа бебка се роди. Grinning
леко раждане  bouquet

# 73
  • Мнения: 81
При мен водите изтокоха вечерта, заедно с които падна и  тапата. Но болки нямах. Отидох в родилното, но понеже не бях спешна Simple Smile доста си почаках докато ме включат на системи. След което родих след 2 часа доста бързо.

# 74
  • София
  • Мнения: 721
Усетих контракции през нощта и станах да се приготвям за раждане мнооого тържествено. Да, обаче лекарката на сутринта каза - няма нищо, фалшиви контракции. След като се помотах се прибрах следобяд да си отспя, че не бях спала миналата нощ - нали щях да раждам. Да ама пак се започна и срам не срам отидох в болницата пак да ме видят - оказа се, че съм с 5 см разкритие и си ме взеха Mr. Green

# 75
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
И двата пъти ми изтекоха водите.
Първия път водите почнаха да текат в 3,30 часа сутринта. В 5-5,15 ме приеха в болницата и беба се роди в 11,20 часа.
Втория път водите ми тръгнаха в 4,30. В 5,05 часа бяхме в болницата и второто ни момиченце се роди в 7,28 часа.

# 76
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Здравейте
Ще споделя как стана и при мен.Ами всъщност аз нищо не усетих.Единственният сигнал, че бебчо идва беше, че ми изтекоха водите,но пък не ме приеха в болница(казаха ми като преритам от болка да отида).На следващият ден ме приеха на друго място и когато ми зададоха въпроса"На колко време са Ви контракциите",аз изгледах опулено и попитах на свой ред "Ама аз имам ли контракции?"Сложиха ми някъкво нещо на корема и ми казаха, че имам контракции на 3 минути,но аз не ги усещах грам.
Родих със секцио, защото бебчо се задушаваше - беше се оплел два пъти в пъпната връв, но благодаря на Бога, през брадичката а не през шията.
Та това е в общи линии Embarassed

# 77
  • Мнения: 96
Започна се в къщи в 6.20 вечерта.Родих в 3.20 сутринта.Част от водите ми изтекоха в къщи(така разбрах,че нещо става),после леки контракции и постоянно чувство че ти се ходи до тоалетна,ама много.Другата част от водите в болницата.

# 78
  • Мнения: 272
Ами тапата ми беше паднала 10 дни преди раждането. ходихме до болницата, но ме върнаха. После една нащ в 1.20 ми изтекоха водите и  започнаха контракции на 5 мин. Оказа се че имам 3 см разкритие, и  разбрах защо ме беше болял кръст целия ден. В 9.30 бебка се появи

# 79
  • Мнения: 1 353
На 03март вечерта леко ме наболяваше кръста, но не му обърнах внимание. На 04март се събудих със същите полки като леко се засилваха и после утихваше всичко. Реших да засека болките и почивките и когато контракциите (защото се оказаха точно това), бяха с продължителност  една минута, а почивките по 5 с мъжа ми започнахме да се оправяме за болницата (към 10-10,30). Както и при други се е случвало по пътя всичко утихна. При прегледа обаче установиха 3см. разкритие. Оставиха ме и включиха някаква система, за да заспя. В 13,30-14,00 смениха препарата с такъв за предизвикване и родих в 18,35

П.П. Термина ми беше определен за 01март

# 80
  • Мнения: 1 564
И двата пъти се събудих от контракциите.Отивах в болницата щом ми беше паднала тапата.Водите ми ги пукаха там.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 389
На термина отидох на преглед без да имам някакви симптоми за раждане.Нямах разкритие и ме върнаха.Но вкъщи започнах да кървя и се върнах обратно в болницата и ме приеха.Родих 3 дни след термина.Извикаха ме за преглед и бях с разкритие 5 см. , а не чувствах силни болки,но бяха ритмични.Спукаха ми водите и след 2 часа родих.Леко раждане!

# 82
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Раждането беше започнало почти без да усетя - отидох на преглед и имах 4 см разкритие, които не напреднаха през следващите два дни, но така или иначе бях за планово секцио. Почти не бях усетила болка до това разкритие.

# 83
  • Мнения: 139
Момичета, сигурно за много от вас ще прозвучи смешно, но бихте ли ми описали какво количество гадост ще изтече от мен при падането на т.нар. запушалка? А околоплодните води? Питам, защото съм в 9-ия месец, ходя по цял ден /гледам постоянно да се движа/ и се притеснявам да не подгизна насред улицата... Все пак вече захвърлихме палтата Simple Smile
Ако трябва - да си пооставам повече вкъщи, а?  Laughing
Благодаря ви предварително за всичко, което ще напишете!  Hug

# 84
  • Мнения: 2 657
На 22-ри или 23-ти/непомня точно/ми падна тапата...На 25-ти към 10 ми по4наха контракциите,но родих 4ак на 27-ми в 6:20  Wink

# 85
  • София
  • Мнения: 4 588
Момичета, сигурно за много от вас ще прозвучи смешно, но бихте ли ми описали какво количество гадост ще изтече от мен при падането на т.нар. запушалка? А околоплодните води? Питам, защото съм в 9-ия месец, ходя по цял ден /гледам постоянно да се движа/ и се притеснявам да не подгизна насред улицата... Все пак вече захвърлихме палтата Simple Smile
Ако трябва - да си пооставам повече вкъщи, а?  Laughing
Благодаря ви предварително за всичко, което ще напишете!  Hug

Мен също ме вълнува този въпрос. Blush А и съм чувала различни неща за това как изглежда въпросната запушалка. Едни казват, че е прозрачна, други - кървава... Rolling Eyes

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Момичета, сигурно за много от вас ще прозвучи смешно, но бихте ли ми описали какво количество гадост ще изтече от мен при падането на т.нар. запушалка? А околоплодните води? Питам, защото съм в 9-ия месец, ходя по цял ден /гледам постоянно да се движа/ и се притеснявам да не подгизна насред улицата... Все пак вече захвърлихме палтата Simple Smile
Ако трябва - да си пооставам повече вкъщи, а?  Laughing
Благодаря ви предварително за всичко, което ще напишете!  Hug

Мен също ме вълнува този въпрос. Blush А и съм чувала различни неща за това как изглежда въпросната запушалка. Едни казват, че е прозрачна, други - кървава... Rolling Eyes

на мен също би било ми интересно да разбера какво в същност ще се случи..  Rolling Eyes Само се моля да не се разтекат водите насред пътя  Praynig

# 87
  • Мнения: 5 362
На обед ми падна тапата,а вечерта получих контракции.Родих след 6-7 часа.

Момичета, сигурно за много от вас ще прозвучи смешно, но бихте ли ми описали какво количество гадост ще изтече от мен при падането на т.нар. запушалка? А околоплодните води? Питам, защото съм в 9-ия месец, ходя по цял ден /гледам постоянно да се движа/ и се притеснявам да не подгизна насред улицата... Все пак вече захвърлихме палтата Simple Smile
Ако трябва - да си пооставам повече вкъщи, а?  Laughing
Благодаря ви предварително за всичко, което ще напишете!  Hug

Мен също ме вълнува този въпрос. Blush А и съм чувала различни неща за това как изглежда въпросната запушалка. Едни казват, че е прозрачна, други - кървава... Rolling Eyes

на мен също би било ми интересно да разбера какво в същност ще се случи..  Rolling Eyes Само се моля да не се разтекат водите насред пътя  Praynig
Тапата ми беше слузеста и кървава-нищо страшно не е.Но падне ли вече-имай си едно на ум.Раждането наближава.Е,може и на другия ден да е,но при мен специално беше на същия.
Водите ми изтекоха в болницата,но ако ти изтекат преди да си влязла там-веднага отивай.По-добре да си под лекарски контрол тогава.
И на улицата да ти изтекат водите-не се шашкай само.Ако си близо да вкъщи взимаш багажа и към болницата.Ако не-едно такси и пак натам.Бременна си все пак и няма нищо срамно дори и навън ако ти се случи това.
Желая на всички бъдещи мами леко и безпроблемно раждане!  bouquet

# 88
  • Мнения: 289
на мен също би било ми интересно да разбера какво в същност ще се случи..  Rolling Eyes Само се моля да не се разтекат водите насред пътя  Praynig

Много е индивидуално, както се вижда и от написаното тук - при мен специално се случи така, че... добре че не бях на улицата  Mr. Green
"Изскочи" ми тапата, станах веднага, и направих локва под мен, и този теч не спря до самото раждане - е, не толкова силен през цялото време, разбира се.
Все пак, добре че се случи вечерта вкъщи, и можех да тръгна веднага към болницата. Определено не си представях така тръгването натам  Confused тъй че, колкото и да го мислите, е много вероятно започването на раждането да ви изненада  Wink  във всеки един случай най-важно е да се запази спокойствие!!

# 89
  • Мнения: 2 039
Нямах това щастие да разбера кога ще раждам,защото контракциите ми бяха безболезнени  Shocked Когато отидох на профилактичен преглед,усмихната и спокойна,ми казаха,че ще раждам  #Crazy...сложиха ме на система(където разбрах какво са болезнени контракции до смърт) и след час и половина родих.   bouquet

# 90
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Аз родих на 23 Февруари един ден след термина ми.Като кавам това всъщност водите ми изтекоха точно на термина, но нямах болки изобщо.Болките започнаха в 20.30 на 22.02.07 а родих 03.59 на 23.02.07.
Вили

# 91
  • Мнения: 305
Изтекоха ми водите и отидох веднага в болницата, сложиха ме на системи.Болките започнаха след час, разкритието след 30 мин.но бебчо тръгна прекалено бързо надолу и започна да губи тонове та  със сецио родих след 4 часа.

# 92
  • Мнения: 1 371
Ами аз два часа преди да родя си се качих в колата и отпраших към романс в симеоново за тортичка  Embarassed
На връщане ме заболя, но през 2-3 мин  Shocked Мъжът ми ме закара веднага в болницата със седем см разкритие (от което съм щастлива, че ми се спестиха първоначалните болки  Grinning ), където родих след час , час и половина ( накрая с неочаквано секцио - тесен таз) Пожелавам на всички бъдещи майки раждане като моето, но без секциото  Naughty
 Peace

# 93
  • Мнения: 1 232
усеща се особено ако не ти е първо раждане уситих няколко дни по-рано имах едно такова слузесто течение,3 дни по-късно ми изтекоха водите

# 94
Цяла нощ чувствах натиск на бебо отдолу и имах постоянни,но поносими болки.Сутринта мъжът ми ме закара в болницата и бях с 4см. разкритие.Водите ми ги спукаха в болницата.  ylinfant

# 95
  • Мнения: 388
Падна ми тапата. 30 минути след това имах контракции.
Родих след час. По спешност -секцио. Бебка тръгнала да излиза с краката напред.

# 96
  • Мнения: 139
Момичета, вече знам какво значи да ти изтекат водите. Имам си двумесечен син  Simple Smile
За тези от вас, на които тепърва предстои раждане и се чудят като мен, да знаете, че водите са доста и си текат до раждането почти. Превръзките биха спасили положението само за известно време. Но няма нищо страшно! Просто на която от вас се случи нека се мобилизира, да си мисли как ще си гушне бебчето и да не дава воля на никакви негативни емоции! Леко раждане на тези, на които това предстои! Hug

# 97
  • Мнения: 94
На следващия ден след термина се събудих към 10:00ч. с леки контракции на които не обърнах внимание, защото имах подобни от доста време насам.Отидох до тоалетната и усетих как нещо каза "пльок" вътре, видях че е кървав съсирек и предположих че е тапата, както и беше.
Панирах се, ревнах, но бързо се окопитих и започнах да засичам контракциите, които вече бяха на 5 мин., обадих се на докторката и се разбрахме когато станат на 2 мин. да тръгна към болницата.
В 13:00ч. вече ме бяха приели в предродилно с 4 см.разкритие,спукаха ми водите малко преди да родя, което беше чаааааааак в 23:10ч., когато гушнах моето малко сладкишче.
Леко раждане на всички бъдещи мами!!!

# 98
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Оф при мен не стана по нито един от изброените от теб начини. Терминът ми беше 19.12.2006. Тогава и последно бях на преглед от гинеколог. Незнайно по какъв начин и защо, докато ме гледала за разкритие доки ми пукнала водите /или поне така каза тя, щото после се оказа друго/. Та тя ме изпрати да раждам веднага. А аз нито болки, ни контракции, ни тапа /и ни води както се оказа в последствие/. Отивам в родилно към 11 часа, а там след преглед завеждащия родилно ме пита: "ти за какво си тук? Нямаш никакви признаци, ама отивай да обикаляш в коридора, та белким предизвикаме нещо. Така и така си тука, пък и си на термин, що да пренасяш, да се тревожиш после, добре ли е бебето, не е ли добре."
Сложиха ми система, която не ми понесе и съответно я махнаха. И така цял ден нищо. Вечерта ми биха една инжекция Спазмалгон, след два часа още една  Бусколизин и в 3 през ноща се почнаха едни контракции, едно чудо. В 5,25 сутринта на 20.12 се появи моето малко сладко човече.

Последна редакция: пт, 22 юни 2007, 22:49 от Nikki_Ivanova

# 99
  • Мнения: 344
Терминът ми беше за 12.01.2007г.На 31.12 започнах да имам леки болки.Изскарах си новата година в къщи и си легнах да спя.В 6 часа сутринта на първи се събудих защото ми се ходеше до тоялетната.Тогава водите започнаха да ми изтичат но по малко.Съвсем малко капеше.Около 15 минути след това болките станаха по-силни и контракциите ми бяха на 5 минути.Тогава тръгнах за болницата.В приемната ми изтекоха водите.В 11 часа на първи родих. Laughing

# 100
  • Мнения: 2 849
Изтичане на водите ,нямаше и капка съмнение какво следва . Grinning

# 101
  • Мнения: 2 242
долно спукване и изтичане на водите - шурна като фонтан, работата беше ясна  Mr. Green
нямах контракции следващите 5часа и ме сложиха на системи за да предизвикат раждане - родих след 10-11часа от започване на изтичането

# 102
  • Мнения: 323
Изтекоха ми водите,отидох в болницата,след 1 час ми сложиха система и след 5 часа  родих.

# 103
  • Мнения: 14
Nqma strashno vajno e da tragnesh s naglasata,che savsem skoro shte se zapoznaesh s tvoeto sladko bebche.V denq na koyto mi beshe opredelen termina -14 april sutrinta mi padna tapata/ leko rozovo-jalto "jele"/.Okolo 19 vecherta korema mi stana tvard kato basketbolna topka,a v 1:30 chasa zapochnaha da se stichat kapki ot okoloplodnata technost.Vzeh si bagaja i postapih v bolnicata.Okolo 10 sutrinta nqmah kontrakcii, zapochnaha da mi biqt oksitocin obshto 5 na polovin chas. Na 3-tata zapochna da me boli kato predi cikal ,a 45 min sled 5-tata veche bqh rodila nashiq malak sin.Za sajalenie rajdaneto si e strogo individualno.Shte ti stiskam palci vsichko da mine po barzo i ne mnogo bolezneno za teb.

# 104
  • София
  • Мнения: 10 326
Тамън си легнах, отворих си книжката и усетих, че гащите ми са мокри  Embarassed
Не знам защо съм такова перде, но първоначално въобще не помислих, че започват да ми изтичат околоплодните води. Първата ми мисъл беше, че съм се напишкала. Добре, че ми дойде акъла, изкъпах се, събудих мъжа си, падна ми тапата и айде към болницата. Приеха ме с контракции през 15 минути, 1 см разкритие, но прорязваща глава на беба. Контракции си имах от средата на осми месец, неболезнени, но доста чести. Тъй като трябваше да раждам след два дена с планово секцио, ме оставиха да си лежа, РАЗХОЖДАМ, и правя каквото си искам чак до сутринта. После ми направиха секциото.
Раждането е строго индивидуално, желая на всички късмет!

# 105
  • Мнения: 5 362
Тапата ми падна един ден преди да родя.
Получих контракции към 20.30 ч. В 03.55 родих детенце.
 

# 106
  • Мнения: 332
 Със сина ми се измъчих страшно много ,цели 24часа като контракциите ми започнаха през 1ч.
Надявам се сега да е по леко  #Crazy

# 107
  • Мнения: 3 478
Ами 3 часа преди да родя си помислих че може би наистина започва. Освен контракциите нямах други симптоми и затова не бях сигурна, пък и бях по-рано и това съвсем ме обърка. Звъннах в болницата да питам какво да правя, ама и те ми казаха че е вероятно фалшива тревога ( пак щото съм била преди термин) и така си изчаках още 1 час преди да ида в болницата за преглед. Два часа по-късно малката се роди, за учудване на същите тези дето по-рано ми разправяха, че е фалшива тревога.

# 108
събудих се от контракция на 25 декември сутринта и през целия ден имах кървене докторката ми каза че това е тапата през целия ден контракциите ми бяха през час час и половина чак на 26 към 5часа сутринта ми станаха на 5 минути и тогава отидох в болницата.странното беше че не ми изтекоха водите а чак в болницата  спукаха мехура.родих в 10.35 сутринта мъника.леко и безпроблемно раждане

# 109
  • Мнения: 743
Усетих първите болки в 2 през нощта на 5ти срещу 6 ти август,5 дни след термина.Бяха все едно имам разтройство и много ме боли корема,но корема ми ставаше твърд и стърчеше все едно бебо е с дупето нагоре.Преди да родя се страхувах че няма да мога да разпозная контракциите,но грешах доста боли.Родих в 00:43 мин на 6ти с/у 7 ми август ,близо 24ч по късно.Контракциите и шевовете болят най много,самото раждане е все едно ходиш по голяма нужда и не боли ако имаш пълно разкритие и бебето си е слязло надолу.Пожелавам ти при теб да е по кратко и да е безпроблемно и за теб и за детето ти! Peace

# 110
  • Мнения: 1 672
аз отидох в Сливен 5 дена преди термина и щях да оставам в болницата за да чакам да родя.Когато отидох нямах никакви болки.При приемането ми в болницата ме закараха в предподилна зала за да чуят тоновете на бебето и апарата показа че имам контракции.докторката реши да ме прегледа и се оказа че в момента на приемането ми в болницата аз имам над 5 см. разкритие без да знам.След това ме включиха на системи.чак когато ми пукнаха мехура имах болки за половин час докато родя.Преди това нямах изобщо болки и ако си бях в къщи нямаше да разбера че ще родя  Grinning
Уточнявам че това ми беше първа бременност



# 111
През ноща както си лежах осетих че се подмокрих събудих приятелят ми и той мили пощоря слезнахме в колата и конттракцийте ми зачестиха към 1.15вечерта  отидох в болницата с  9см раскритие и в 1.50   вече Ивая се бее родила.

# 112
  • Мнения: 1 426
Първите контракции - силна болка долу ниско - усетих привечер към 6 часа. Понеже си бях наумила на другия ден да чистя основно (имах 10 дена до термина), се скокнах и се хванах на чистене. Живеех сама в боксониера, така че вече след два часа домивах прозореца. Контракциите ми бяха вече на 15 минути. Към 9 вечерта един съсед ме закара до болницата. В полунощ родих!

# 113
Към 1:30 ч. ми изтекоха водите, но нямах никакви контракции. С лекарката се чувахме през един час, за да й докладвам за евентуални такива и в крайна сметка в болницата отидох към 7 ч. - без контракции и 3 см. разкритие. След 4-часово висене със система родих за около 10 мин.

Общи условия

Активация на акаунт