Гледа ми се бебе..........

  • 2 661
  • 46
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Знам,че темата е малко откачена ама ми се въртят такива мисли в главата от известно време,а не смея да ги споделя с мъжо защото рискувам да ме прати на психиятър Blush
 Та ситуацията е следната:имам нормален брак от 15г.и почти петнайсетгодишна прекрасна дъщеря.Детето ми е много свясто,отговорно и самостоятелно.И двамата имаме собствен бизнес,свързан с много пътуване,нерви и напрежение.
 Така в работа годините си минават,детето ни порастна и сякаш горкото само се отгледа.
Родих я на 18,после две висши,начало на бизнеса,ядове,нерви докато потръгне.Постепенно нещата се успокоиха и на мен взе да ми остава повече свободно време.
Проблемът е в това,че дъщеря ми ме приема по-скоро като приятелка/от което съм много щастлива до някъде/отколкото като майка.Съвременен човек съм и понякого идеите ми са по-щури даже и от нейните.
От там явно идват и тези мисли за бебе.......
Реялно погледнато почти нищо не разбрах от гледането на бебе докато Маги беше такова.Там майка ми имаше думата пък и какво разбирах аз от деца.........Реално започнах да се грижа сама за нея когато бешена 5.5г.Тогава майка ми се оттегли-явно прецени,че съм порастнала достатъчно та да поема отговорност за собственото си дете.
Сега обаче съм на32/почти33/и много ми се иска да гушна един такъв мъничък човек.........Абсолютно съм убедена,че това ще е най-добре гледаното бебе на света,обаче как ще реагира моята вече порастнала дъщеря/АЗ бях с три години по-голяма когато я родих/на един такъв факт.Мъжът ми предполагам ще се навие-навремето искаше син ама докторите го отрязаха и миряса.
  Сега нямам проблем и според геникологът ми бих могла да забременея и родя.
  За това ми се иска,да чуя вашето мнение. Споделете ако има между вас такива с подобна дилема........
 

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Laughing на 33 хората пътро раждат, ти за второ мислиш едва... Давай смело, роди - не едно, две - ако всичко в живота ти е наред, защо се чудиш изобщо? Млада, здрава, права, с голямо дете (отмяна)... Действай Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 993
Ами да! И аз бих казала давай, щом ти се гледа Grinning Що трябва да те праща на психиатър Laughing Познавам сестри с такава разлика, голямата много се грижи за сестра си и страшно много я обича (сестричката е вече на 15) Grinning

# 3
  • Мнения: X
Ами какво да споделям. Аз съм на  32 и искам трето.Така, че както е казала и Мис Бу преди мен, щом всичко ти    е  наред -действай(те).А за дъщеря ти-достатъчно голяма е, вярвам и добре възпитана и смятам, че не би трябвало да има проблем. Peace

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 14:42 от Анонимен

# 4
  • Мнения: 3 537
Родих първото на 16 години Embarassed,после учих ,нямах желание за второ изобщо.На 27 години реших че искам второ.Вече имахме жилище,по-добър живот ...И на 28 родих малката. Laughing
Сега каката е на 14 ,а малката ще навърши 3 години лятото.Не ми харесва ,че разликата им е толкова голяма,но не съжалявам нито за миг. Grinning
Щом искаш второ,не се колебай! Wink

# 5
  • Мнения: 4 965
Няма какво да мислиш - щом имаш желание и възможности, не виждам проблем.
А и годините нямат нищо общо - аз родих на 26 и искам и 3-то дете, когато момичетата ми станат 10-15 годишни, а тогава ще съм (само всички да сме живи и здрави) на 36-41 (някъде в този диапазон).
Действай смело. Ако дъщеря ти не е някоя разглезена тийнейджърка (по думите ти оставам с впечатление, че не е), вярвам ще те подкрепи, а и щом мъжът ти ще е щастлив от този факт... Какво чакаш още  Wink.
Успех и скоро да гушкаш бебенце! Hug

# 6
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Щом сте близки с дъщеря ти и тя те приема като приятелка, то почти съм сигурна, че ако й обясниш положението така, както на нас, тя ще те разбере. Наистина, в началото може и да не е много въодушевена, но ще те разбере. А мъжо щом ще се навие - действай  Grinning Grinning  bouquet

# 7
  • Мнения: 4 555
Мисля, че дъщеря ти ще се зарадва  Peace

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
При положение, че имаш възможност, защо чакаш и се чудиш?  Rolling Eyes

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Действай, не се чуди Peace

# 10
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
няма какво толкова да я умуваш.
искаш ли? - искаш!
можеш ли? - можеш!
давай!

# 11
  • Мнения: 4 520
Ама ти изобщо нямаш проблем, още по-малко пък за психиатър! На твое място отдавна да съм направила второто. Мисля, че дъщеря ти ще бъде много щастлива да бута количка и да ти помага в отглеждането, също и таткото. И аз искам като стана на 33-35 да родя още едно дете, но ще видим как ще бъдем с живота тогава. Дерзайте и хич не се тормози! Успех! Peace

# 12
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Въобще не се замисляй.Моя позната със син на 15 реши да има бебе.И когато влезе в третия месец се изплаши и направи аборт.Сега дълбоко съжалява.Та нали за това живеем-да създаваме поколение,а децата да ни радват. Hug

# 13
  • Мнения: 3 479
Второто родих на 33, третото - на 35 г. Бях на 24г, когато родих първият си син, сами сме го гледали, но бях страшно зажадняла за бебешко. Само, че у нас бизнесът не е семеен, а на съпруга ми и съдружници, а аз работех нещо съвсем различно. Не ми е беше никак трудно да се откажа от трудовото ежедневие и сега с удоволствие си гледам децата. Не знам при теб дали ще е така, помисли. Свикнала си на друг ритъм, а бебето поне в началото внася някои ограничения в ежедневието. На мен ми е лесно да се съобразявам с децата си, не ми тежат, просто те са моят начин на живот. Ако със съпруга ти сте готови за промяната, не му мисли, а скачай в дълбокото. Преживяването е страхотно!
Помисли и друго след няколко години дъщеря ти ще отлети от гнездото, дали само работата ще ти е достатъчна, за да ти е пълноценен живота?

# 14
  • София
  • Мнения: 9 111
Давай смело. Ние сме 3 деца. С малкия ми брат имаме 16 години разлика, а той с големия- 20. Майка го роди на 41 години. Хубаво е да има деца.  Peace

# 15
  • на село
  • Мнения: 3 932
Какво му мислиш толкова, моите дъщерички са с 13 години разлика,
малката я родих на 36.
Важното е, че желание има, другото е божа работа  Simple Smile.
Действайте!

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
Леле,като те чета ме навеждаш на мисълта,че 33 годишната жена е готова за баба,не за майка!Родих първото си дете на 30,абсолютно планувано за тогава.Второто го плануваме за 32-33,а искаме и трето...
Мисля,че си в чудесна възраст,имате финансова възможност и желание,какво чакате? Hug

# 17
  • Варна
  • Мнения: 7 702
. Не знам при теб дали ще е така, помисли. Свикнала си на друг ритъм, а бебето поне в началото внася някои ограничения в ежедневието. На мен ми е лесно да се съобразявам с децата си, не ми тежат, просто те са моят начин на живот. Ако със съпруга ти сте готови за промяната, не му мисли, а скачай в дълбокото. Преживяването е страхотно!
Помисли и друго след няколко години дъщеря ти ще отлети от гнездото, дали само работата ще ти е достатъчна, за да ти е пълноценен живота?



Права си това е другото ми притеснение-детето не е играчка,а не искам да го зарязвам на детегледачки,макар че ще се налага от време на време.Не мога и да ангажирам дъщеря си-не! Наблюдавам в приятелски семейства как големите деца намразват малките защото голама част от грижите падат върху тях. Уф ама и аз съм една Embarassed!

Благодаря ви момичета за подкрепата!Всъщност пред мен никого не е стоял въпрос за второ дете поради простата причина,че след първото раждане докторите настояха да не забременявам повече.Тогава едва ме спасиха и само като се сетех какво изживях бързо-бързо ми се изпаряваха мечтите.

В края на миналата година обаче на шега попитах гениколога си дали мога да забременея и той пусна там всичките му изследвания дето се правят.Следващия път като отидох ми каза,че няма причина да не мога да забременея и родя здраво и нормално дете.Или медицината е напреднала доста за15г.или едно време просто са ме наплашили.За по-сигурно отидох на преглед и при друго светило на областта докато бях в Милано по работа и той ми каза същото.От там се зародиха и тия мисли ама ще видим.........Трябва да го обсъдя със съпружеството и най-вече с Маги пък после каквото дал господ Laughing

# 18
  • Мнения: 1 425
 smile3540 Напрееед!
 luvbed luvbed luvbed  EFP preggo newsm07  family

# 19
  • варна
  • Мнения: 229
децата ми имат 14 години разлика . като видя как малката много упорито се изкатерва и се гушка сутрин до батко си съм готова да ревна от умиление.

# 20
  • Мнения: 2 759
                Давай смело  thumbsup!

# 21
  • Мнения: 47
Действай сладурче.Аз също първото си дете родих на 18, второто на 22, и въобще си нямах на идея, че ще дойде трето CrazyРодих я на 33г. невероятно щастливи ни прави всички, а каката добива опит като помага.Толкова е грижовна мамината Hug
Пожелавам ти успех  bouquet

# 22
  • Мнения: 159
Аз съм на 33 г. и имам син на 10 г.Много искам да имам второ дете, но съпругът ми се притеснява за здравето ми. Имах доста проблеми с първата бременност. Чувствам, че сега съм по-зряла и търпелива и смятам, че е крайно време да си имам едно бебче. Незнам само как да го накарам да се реши. Все мисли... newsm78
А вие не се притеснявайте от разликата, щом искате и имате финансова възможност-действайте...

# 23
  • София
  • Мнения: 4 589
Laughing на 33 хората пътро раждат, ти за второ мислиш едва... Давай смело, роди - не едно, две - ако всичко в живота ти е наред, защо се чудиш изобщо? Млада, здрава, права, с голямо дете (отмяна)... Действай Simple Smile
newsm10

# 24
  • Мнения: 524
Почнеш ли да обсъждаш с домашните току-виж те разубедили. Моите деца са през три години и сега, 38годишна- усещам, че скоро и последното ще среже пъпната връв, а така ми се гледа и гушка бебе...

# 25
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 850
Давай смело! Подкрепям идеята с две ръце! Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 531
олелелееее, хич не се чуди - почвай веднага работа по бебе Heart Eyes  и съм сигурна, че вътрешно си сигурна, че няма да съжалаяваш   Flutter

# 27
  • Мнения: 47 996
моя приятелка роди ,когато синовете й бяха на 15 и 16 години, има сладко момиченце и е много щастлива!
аз родих първото на 18,второто на 22 ,и към 30-35 сигурно ще гушкам трето!(дано де,живот и здраве)

# 28
  • Видин
  • Мнения: 961
Точно снощи обсъждахме темата с моят мъж. Аз сам на 33 г., а  синът ми след два месеца ще стане на 10г.и на мен много ми се иска да имам второ дете, но мъжът ми нещо се дърпа.Даже малко му се ръзсърдих Crossing Arms
Какво по хубаво от това да си отгледал вече едното дете и тогава да мислиш за друго.Струва ми се че на нас майките винаги
ще ни липсва миризмата на бебе. При мъжете въпросът стои по различно. Ако убедиш твоя действай смело newsm10
Сигурна съм че няма да съжаляваш!
Аз също няма да се откажа от още едно бебе smile3541
Успех, мила!!! smile3521

# 29
  • Мнения: 1 426
И на мене! Ама аз вече май трябва да почвам да се ослушвам за внуци, ех, защо не си родих още поне едничко на времето.  А тебе не виждам какво те спира. Действай!

# 30
  • Мнения: 2 022
Ако и мъжът ти иска бебе - действайте. Мисля, че каката няма да ти създава проблеми. По мои впечатления, колкото по-големи са големите деца, толкова по-малко ревност има. Те не смятат ревящото вързопче за своя конкуренция, по-зрели са и можеш спокойно да разчиташ на тях при нужда. Децата на братовчедка ми бяха на 17 и 13 г., когато се роди бебата. Моите бяха на 10 и 9 г., когато родих най-малкия, а сега правим опити и за още едно... (засега не се получава,но опитите продължават). За протокола: на 38 г. съм.

# 31
  • Мнения: 223
щом ти се иска,защо непоговориш или просто да подхвърлиш идеята на дъщеря си ,за да видиш как ще реагира:)успех  bouquetи от там вече даваш напред

# 32
  • Мнения: 3 423
Три са вариантите.
1. Ти раждаш.
2. Дъщеря ти ражда.
3. Някоя жена ражда от мъжа ти и изоставя бебето.
Изборът е твой. Но и при трите варианта можеш да
гледаш бебе. Късмет, кураж и успех!

# 33
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Честно казано, принцесата, не виждам какъв ти е проблема. Давай смело! Нас няма какво да ни питаш, говори с мъжа си и действайте! Успех!

# 34
  • Мнения: 1 817
Действай! С брат ми имаме разлика 13,5 години, със сестра ми 16,5 години. Винаги съм се радвала и не съм била против. Успех!  Hug

# 35
  • Мнения: 569
 Не бих се замислила нито за миг ако бях в твоето положение. Имаш време, не за още едно, а за

още две даже. Изживей щастието да си майка още веднъж, а и сама казваш че първото ти дете

 дълго е гледано от баба си.

Сега е твоят момент да си по- пълноценен и отговорен родител от преди 15 години.
Успех!!!  bouquet

# 36
# 37
  • Мнения: 5 178
                Давай смело  thumbsup!

И моя много близка се е навила на второ (баткото е на 13 год), но мъжа и се дърпа.. май ще го препратя да почете из форумите

# 38
  • Мнения: 1 733
Давай, не се чуди! На 33 си, животът е пред теб!

# 39
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Аз като ходих да раждам в моята стая имаше жена на 42г.,коята роди второ дете. Rolling EyesРазликата им ще е 22г CrazyЩом имаш желание и възможности,ами направи го,няма нищо по-хубаво от това да си гушкаш бебето и да му се наслаждаваш Hug baby_neutral

# 40
  • Мнения: 2 270
Напълно те подкрепям!
Аз и брат ми сме почти с такава разлика (в моя полза) помагах на майка ми и много се радвах!
Успех!!!

# 41
  • София
  • Мнения: 2 217
Аз кой знае какви възможности нямам, но желанието ми запълва всички други липси: първото родих на 18, второто на 31, а сега чакам трето....

# 42
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз направих точно така. Имах вече едно дете отгледано с много лишения и трудности, без никаква възможност да му отделя време да му се порадвам. Бях точно като теб - висше, работа, трудни години, липса на пари и т.н. Преди две години решихме с мъжа ми да си имаме второ дете.
Страхотно е. Обявих във фирмата че ще ползвам всички възможни болнични и отпуски, освен това не уча така че по цял ден се занимавам с малкия. Големия ми помага за гледането и в домакинството като се наложи. Облекчила съм си максимално живота - мие миялната, пере пералнята,  като не ми се готви поръчвам готово. Изобщо мога да кажа че гледането на дете при тези условия  е страхотно удоволствие.

# 43
  • Мнения: 1 233
Laughing на 33 хората пътро раждат, ти за второ мислиш едва... Давай смело, роди - не едно, две - ако всичко в живота ти е наред, защо се чудиш изобщо? Млада, здрава, права, с голямо дете (отмяна)... Действай Simple Smile
Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 2 952
Вероятно имаш страхове, останали от първото ти раждане. Ако решите да имате второ дете, ще ги забравиш в мига, в който забременееш. В това отношение те разбирам, защото и аз имам своите си ужасни спомени от първото раждане и разлика от 7 години между двете деца почти изцяло по тази причина. Сега можеш да си осигуриш грижите около раждането, от които имаш нужда и бъди сигурна, че всичко ще бъде наред.
Не се притеснявай за дъщеря си - както го описваш, тя сигурно ще се радва не по-малко от вас.
 

# 45
  • Мнения: 818
Не се чуди,Маги ще е ощте малко при вас и след това ще поеме нейният път.Давай смело,с моят брат имахме голяма разлика...Смело,това е щастие:)

# 46
  • Торонто
  • Мнения: 837
Аз бях на 13 майка ми като забременя и умирах от срам от съучениците ми и приятелките ми и постоянно я карах да го махне - всичко това се дължеше на пубертета. Но така или иначе трябваше да се примиря кой ме е питал мен искам ли го и после бях най-щастливата кака на света заедно с другата ми сестра с която имаме 2 год. разлика. Така че и да е нещастна Маги много бързо ще и мине като види малкото съкровище

Общи условия

Активация на акаунт