Възглавничка за новородено

  • 2 553
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 6 441
Вчера изпаднахме в ожесточен спор с една баба дали новороденото трябва да спи на възглавничка (ниска) или изобщо не трябва да има.Аз се сещам,че съм чела във форумйа,че до към 3 месеца възглавничка не е необходима. newsm78Какво е вашето мнение ? Rolling Eyes

# 1
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моите са на 5 и 2 години и още спят без възглавници. Peace Имат,но не ги искат.

# 2
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Не му е нужна възглавничка на новороденото. Ние ползвахме сгъната пелена.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз на 40-я ден сложих мн ниска, колкото сгъната пелена Simple Smile  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 406
Не, не съм и слагала изобщо.
До ден днешен спи без възглавничка, вече е на годинка.

# 5
  • Мнения: 451
И бебка спи само на сгъната тензухена пелена и мисля така да бъде още доста време

# 6
  • Мнения: 8 917
Гери все още спи без възгавничка Peace

# 7
аз сложих когато беше още на 20 ден защото и беше запушено нослето и от тогава спи с възглавничка,но е много ниска Peace

# 8
  • Мнения: 475
И ние все още сме без възглавница.Не мисля да слагам скоро Sleeping

# 9
  • Мнения: 950
Не слага възглавничка, понеже обиколката на главата е колкото обиколката на гърдите и ако се сложи, може да се получи някакво изкривяване. Ние също сме без възглавница и не смятам да слагам поне до годинка, а после ще видим.

# 10
  • Мнения: 2 019
Не, не съм и слагала изобщо.
До ден днешен спи без възглавничка, вече е на годинка.
Peace

# 11
  • Мнения: 115
И ние спим без възглавница. Нашата педиатърка каза, че може след годинка .

# 12
  • Мнения: 2 677
И моят син спи без възглавница.  Peace

# 13
  • Мнения: 748
Не слага възглавничка, понеже обиколката на главата е колкото обиколката на гърдите и ако се сложи, може да се получи някакво изкривяване.
Peace
ние още сме без възглавница и изобщо не й липсва.

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
И моят син спи без възглавница, а е вече на годинка.

# 15
  • Мнения: 1 691
И ние сме без възглавница след ожесточени спорове с бабата.

# 16
  • Мнения: 300
Не слага възглавничка, понеже обиколката на главата е колкото обиколката на гърдите и ако се сложи, може да се получи някакво изкривяване.
Peace
ние още сме без възглавница и изобщо не й липсва.

 Peace

# 17
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
без възглавница

# 18
  • София
  • Мнения: 5 079
Сгъната малка пеленка, за да може лесно да се сменя и пере. Възглавница не му е необходима.

# 19
  • Мнения: 3 500
Досега никога не съм й слагала възглавница.Не е необходима такава. Naughty

# 20
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Наистина не е необходима възглавница даже съм чела тук във форума,че до годинката не е нужна Peace

# 21
  • Мнения: 6 461
До годинката не съм ползвала възглавнички . Peace
След това им сложих.... всъщност  ,но са толкова плоски ....ако мога да и нарека възглавнички Mr. Green

# 22
  • Мнения: 596
Новороденото няма нужда от възглавничка.

# 23
  • Мнения: 574

След това им сложих.... всъщност  ,но са толкова плоски ....ако мога да и нарека възглавнички Mr. Green


Слагам от тях ама така че половината и гръбче също е на възглавницата така че не смятам да е кой знае какъв проблем Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз до годинка нямам никакво намерение да му слагам възглавница.

# 25
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
На 3 месеца е много рано. Поне към година и половина - две.
Иначе съм слагала сгъната на две калъвка под главичката или тензухено парче

# 26
  • Мнения: 1 555
Моят син има, но не спи на нея ! А пък за новородено не виждам смисъл  Hug

# 27
  • Мнения: 490
Аз пък сложих още от 40-ия ден, заради повръщането. Продължавам да слагам и сега-докато се приспива си я мачка с ръчички и рови муцунка... Не мисля че е ненужна...Педито ми направи забележка, че в количката няма , а е нужно-нали му тръскаш главата...Е, права е според мен.

# 28
  • Мнения: 5 393
Не е необходима възглавница.Аз лично съвсем наскоро сложих на Иво, защото той сам започна да спи подпъхнал час от одеялото под главата си.Ако детето не изпитва нужда от възглавница, няма смисъл да се слага.
Аз пък сложих още от 40-ия ден, заради повръщането.
При повръщане по-ефикасно е ако се повдигне цялото матраче под лек ъгъл.Казвам го от опит, Иво връщаше до към 5тия месец някъде.

# 29
i Alex do sega e bez vyzglavni4ka, no dosta sladi4ko si spinka  Heart Eyes

# 30
  • Мнения: 11 004
До годинката не бива с възглавничка. Може да я изполваш за подпиране - когато спи настрани, да не се обърне.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери все още спи без възглавничка.Има си в леглото ,но си я гушка.

# 32
  • Мнения: 386
Не му е нужна възглавничка на новороденото. Ние ползвахме сгъната пелена.

# 33
  • Мнения: 640
ние продължаваме да сме без възглавница

# 34
  • Варна
  • Мнения: 134
Сина ми и досега си спи без възглавница. Ако му дам я гушка като плюшена играчка и изобщо не я ползва по предназначение  Joy

# 35
  • Мнения: 4 784
Първите дни бяхме без възглавничка, но понеже бебо много обилно и често повръща и се дави, за това ми препоръчаха възглавничка, но тя се води за новородено и е доста плоска.

# 36
  • Мнения: 204
Новородените спят без възглавничка. Аз съм и постлала една калъфка от възглавничка, за да мога да я сменям по-често, ако повърне. Педиатърът ме посъветва да сложа под дюшечето възглавничка, за да не повръща, като така създам наклон на леглото.

# 37
  • Мнения: 1 064
Моя син от както сме се прибрали от родилното спи на възглавничката от комплекта му за легло...Педито я видя и каза, че е подходяща...Иначе в началото бях сложила сгъната памушна пелена Peace

# 38
  • Мнения: 8 505
Няма нужда.Дъщеря ми започна да си иска възглавница на около година.

# 39
  • Мнения: 27 524
Не, не е необходима, даже чак до годинка.

# 40
  • Мнения: 439
Аз до една година не съм слагала възглавница,в началото,като се роди винаги имаше кърпа под главичката,бях чела някъде,че има опасност бебето да се задуши,затова е хубаво да спи без възглавница

# 41
  • София
  • Мнения: 1 424
не ползваме възглавница.
ще видим докога!

# 42
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Не до три месеца, а до три години не се слага възглавница, така знам аз. А бабите да си гледат работата. Мъдростта е безценно нещо, но не всяка баба я притежава  Laughing

# 43
  • Мнения: 305
Може да има възглавничка но мноооого ниска

# 44
  • Мнения: 1 101
Не съм слагала възглавница, а сгъната пелена.

Общи условия

Активация на акаунт