Убийство ли е аборта?

  • 6 471
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 999
Освен това ми е много чудно, как една жена в третия месец на бременността си вече знае как ще се стече живота на детето и да определи дали то ще е щастливо или не??? Щастието зависи от толкова много обстоятелства, които не са едни и същи от момента на зачеването до 18 година на детето! И защо комфортът на майката е по-важен от един нов живот?

А защо да не е важен! И защо на майките/жените се гледа като на особено модерна люпилня?

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 179
И защо комфортът на майката е по-важен от един нов живот?

Защото комфортът на бебето/детето зависи в голяма степен от комфортът на майката!!

ОФФ - не мога да повярвам, че все още има толкова тесногръди и ограничени хора, които да заклеймяват абортите!

# 32
А може ли някой да ми отговори КАК майката разбира в третия месец дали детето ще бъде щастливо ако се роди на този свят? Майката е човек, защото и е даден шанса да живее. И пак ще кажа, след като за толкова майки абортът е в реда на нещата, не се учудвам, че светът около нас е толкова жесток. Щом не можем да наречем това убийство, значи всеки може да си прави каквото поиска, защото така е щастлив.

# 33
  • Мнения: 4 621
Абортът не е убийство, а е въпрос на личен избор.
Това е и моето мнение Peace

# 34
  • Мнения: 405
Мен ако питаш убийство е да родиш дете, което не желаеш и да го изоставиш в дом за такива деца - някога стъпвала ли си там? Знаеш ли как живеят, как ги малтретират, как гладуват? Ей това е убийство.
Peace     Все едно аз съм го писала!

# 35
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Дори съм на мнение, че трябва да се предписва по социални причини  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 483
Мен ако питаш убийство е да родиш дете, което не желаеш и да го изоставиш в дом за такива деца - някога стъпвала ли си там? Знаеш ли как живеят, как ги малтретират, как гладуват? Ей това е убийство.
Абсолютно вярно!

# 37
  • София
  • Мнения: 1 074
ДА! Всеки може да прави каквото си поиска, Флориана.
А ти ако не си на това мнение, слушай попа, мъжа си, царя и когото си избереш и се съобразявай с чуждо мнение.
Само че от постовете ти никъде не е видно да се съобразяваш с когото и да било, а само налагаш собствените си разбирания, които не са толерирани от твърде много жени, на които нито ти, нито друг като теб изобщо има някакво право да обяснява правдата в живота.
Живей си както си знаеш и остави хората намира.
Май просто се намирате на приказка отново и отново, а? Е, наистина започва да дразни.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 099
Дали абортите и евтаназията са грях ще разберем като му дойде времето... До тогава може да философстваме, но нека имаме право на избор! За сега правото на избор е висша ценност на развитите общества. Пътят назад към средновековието не е избор на ЕС...

Що се хабите...

# 39
  • Мнения: 2 229
Чувала съм за този филм доста отдавна. newsm78
А за това, че науката установила вселяването на душата в зародиша, бих казала "и един мармот завива шоколада в станиол"... Stop

# 40
  • София
  • Мнения: 1 163
съгласна съм с floriana. Аборт оправдавам само ако е по медицински причини. Колко много жени отглеждат децата си сами, и не са само тези, които са си съсипали живота, защото не са направили аборт. Ами разведените, ами тези, които са загубили съпруг, да не би техните деца да са по-щастливи?Всъщност всеки си решава... Сега чакам и мене да оплюете...

# 41
Стана ми ясно, че съм на различно мнение от повечето жени. Това, че много хора приемат нещо не означава , че и аз трябва да го приема. Все пак има и други, които мислят като мен. Значи аз съм "лошата", защото изказвам моето мнение, което е по-различно, а добрите са жените, които са за абортите. Аз не мога да променя нечие мнение, това са неща, които трябва да се възпитават в ранна възраст. Тук сме зрели хора, и май само си пишем и всеки си остава на собственото мнение.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 074
съгласна съм с floriana. Аборт оправдавам само ако е по медицински причини. Колко много жени отглеждат децата си сами, и не са само тези, които са си съсипали живота, защото не са направили аборт. Ами разведените, ами тези, които са загубили съпруг, да не би техните деца да са по-щастливи?Всъщност всеки си решава... Сега чакам и мене да оплюете...

Да отгледам детето си сама или с мъж алкохолик НЕ е било моят избор, затова съм направила аборт да речем. Освен това мъченичеството винаги си остава за сметка на мъчещия се, както и на неговото дете.
Темата е убийство ли е абортът. Възможно е да е убийство.
Бихте ли направили? Категорично да, ако обстоятелствата ме принуждават.
Трябва ли да е законен абортът? Задължително, най-малкото за да се извърши без риск за здравето на жената.

Защо изобщо се появява тази тема напоследък. Никой така и не ми отговори. Малко ли са ви другите истински проблеми, та се захващата с този?
Истински проблем е, че Земята е крайно пренаселена от нас, ние си копаем собствения гроб: изсякохме горите, убихме милиони животни, променихме климата и си разкатахме собствената фамилия.

Очевидно е, че на тази земя не й трябват много като нас, а вие искате още и още.
В естествена среда всеки си има коректор на популацията. Ние самите сме единствените, които да си коригираме бройката (е, тук таме някое земетресение или друго природно бедствие). Войните са най-успешният начин май и абортите - също.

Живот за човека на всяка цена е меко казано егоцентрично. Не смятам, че ние сме най-важните.

# 43
  • Мнения: 1 517
И да, и не...зависи от причините, накарали жената да направи такъв избор. Понякога има ":смегчаващи вината обстоятелства". Има жени, на които това им е като начин за предпазване от нежелана бременност, но са рядкост. Сигурна съм, че на много голяма част от жените, правили аборт им е било безкрайно тежко...дори причината да е била само страх и неспособност да понесат това бреме "нежеланата бременност".
Всеки сам си носи кръста, а ОНЯ от горе вижда всичко...и решава кой крив, кой прав.

По повод кампанията на Църквата...едно време, коато се е троряла Книгата на книгите хората по земята са били доста по-малко на брой от колкото сега. И за това там пише: "Множете се, плодете се..." Сега, обаче нещата стоят по съвсем друг начин. Искам да питам тези, които смятат, че жените трябва само да се "плодят" - не станахме ли множко, не и ли дотежа вече на планетата земя??? Защото, когато създаваш живот, ти имаш и задължения: да му осигуриш нормален (според стандартите и времето в което живееш), качествен начин на живот.  И да не ощетяваш от към качество преди това родените. По-малък грях ли е жените, поради ред причини да раждат, и раждат, и раждат...ей тъй, щото някаква купчина клетки на няколко седмици било убийство...

Zanda Ksurik  - нещо подобно исках да кажа и аз  Grinning

# 44
Не смятам, че трябва да се множим. Но аз използвам други средства против забременяване, а не аборт. В случай на грешка има и хапчета за сутринта след... Аз мисля, че повечето жени го правят от страх. Ако в момента ситуацията не е розова, трудно си представят бъдещето. Не знаех, че се правят аборти и защото земята е пренаселена! Аз обичам живота, обичам децата и ми е тъжно, че има толкова много жени, които разсъждават единствено кое е удобно за тях.

Общи условия

Активация на акаунт