Крем за зърната на гърдите?

  • 3 808
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 5 738
Мили мами не знам дали вече има подобна тема .../ако има съжалявам/ но искам да ви попитам вас които сте минали по този път Simple Smile С какво кремче е хубаво да се мажат зърната на гърдите  за да нямаме много проблеми по време на кърменето? Аз от сега имам...като проблема се изразява в това,че дота често ми щипе на зърната и е много неприятно!

# 1
  • Мнения: 313
"Lansinoh" Peace Хубаво е да се мажеш след всяко кърмене докато зърната свикнат със сученето. Успех Hug

# 2
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз се преборих с разранени зърна с кремчето на Авент

# 3
  • Мнения: 339
Лансинох

# 4
  • Мнения: 8 242
"Lansinoh" Peace Хубаво е да се мажеш след всяко кърмене докато зърната свикнат със сученето. Успех Hug

 Peace На мен много ми помогна.. И ги оставяй на въздух при всеки удобен случай, да няма търкане с дрехите. Първия месец почти гола си го изкарах в нас  Mr. Green

# 5
  • Димитровград
  • Мнения: 1 745
Много помага витамин А и е сравнително евтин продукт.И разходки "по цици" вкъщи.

# 6
  • Мнения: 1 117
Аз използвах Гармастан. Доволна съм.

# 7
  • Мнения: 541
Много помага витамин А и е сравнително евтин продукт.И разходки "по цици" вкъщи.
Peace

Аз също ползвах Гармастан и Лансинох, но и двата са скъпи/ единия 14-15лв. другия около 10 лв, но е туба от 10 грама/ но помагат, Лансинох е чист ланолин и не се отмива от гърдите и това му е предимството.
Има и няколко теми в библиотеката може да ги погледнеш.

# 8
  • Мнения: 5 391
лансинох и Гармастан съм ползвала, от първият съм по-доволна.

# 9
  • Мнения: 26
Гарместан, нямах никакви проблеми

# 10
  • Мнения: 5 401
Месеци наред хвърлях грешни пари за кремчето на Авент, докато един ден не купих Лансинох. От тогава нямам никакви проблеми със зърната. Мажа ги веднъж седмично, нещо като профилактика. С авентското кремче трябваше нон-стоп да се мажа и пак зърната бяха разранени.   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 986
лансинох и Гармастан съм ползвала, от първият съм по-доволна.

И аз бях по-доволна от Лансинох!

# 12
  • Мнения: 256
Гармастат мажех често и смея датвърдя че помогна

# 13
  • Мнения: 267
И аз съм за Лансинох с две ръце Peace Приготвя се от най-неутралната мазнина и е най-пречистения медицински ланолин! резултатите са неоспорими!

# 14
  • Мнения: 950
Аз се мазах с Гармастан.

# 15
  • София
  • Мнения: 5 738
Благодаря ви много мами!   bouquet  Hug

# 16
  • Мнения: 439
лансинох /може и да не го измиваш преди кърмене/ и грамастан /измива се гърдата/ и двете са успешни пастички, но наистина са скъпички,н о важното е да има ефект.Дано ти минат скоро

# 17
  • Мнения: 789
Аз използвах Гармастан. Доволна съм.

И аз това ползвах. Още в родилното ми казаха да си го взема. Но си трябва време, за да свикнеш. Първите 2 месеца бяха ужас за мен...

# 18
  • Мнения: 435
Аз се преборих с разранени зърна с кремчето на Авент
И аз  Peace

# 19
  • Мнения: 236
Някъде четох,че Гармастан може да се ползва и като подготовка на гърдите за кърмене след 7-ми месец на бременността.Дали това важи и за Лансиноха?

# 20
  • Мнения: 941
Аз се преборих с разранени зърна с кремчето на Авент
и аз така, много съм доволна от този крем

# 21
  • Мнения: 888
На мен ми препоръчаха Дефламол в Родилното Peace използвала съм го само  3-4 дни когато бебка беше разранила гърдите ми /първата седмица след раждането/, след това не съм имала проблеми и с нищо не ги мажа, просто оставям да изсъхнат след кърмене!

# 22
  • Мнения: 128
Аз използвам и сега Гармастан, когато усуетя боцкане в зърната и съм доволна. С 1-2 мазания ми минават.

# 23
  • Мнения: 1 174
Предварителна подготовка на зърната за кърмене не се препоръчва.Иначее:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=172055.20

# 24
Дефламола прави чудеса! За по-малко от седмица ми минаха проблемите, а почти бях започнала да си отглеждам вампирче. Вече е на 1 месец и кърменето е все така безгрижно.

# 25
  • Мнения: 480
Аз ползвах Гармастан, но той се отмива преди кърмене. Чувам много добри отзиви за Лансинох! Иначе по време на цялото кърмене ползвах силиконови предпазители - от тия, простичките - от аптеката. Вдигам две ръце ЗА тях!

# 26
  • Мнения: 11 015
Иначе по време на цялото кърмене ползвах силиконови предпазители - от тия, простичките - от аптеката. Вдигам две ръце ЗА тях!

Тези предпазители как се закрепват да не паднат - с ръка ли се придържат или бебето като засуче, те сами залепват за зърното и гърдата.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 263
Преди малко писах в една подобна тема - на мен много ми помогна преди време домашно кремче от зехтин и восък - загряваш на водна баня малка чашка зехтин и парче восък колкото орех. Изстива и се мажеш.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 738
Виждам,че пишете за кремчета различни но те могат ли да се използват преди раждане? newsm78

# 29
  • Мнения: 3 695
Аз съм много доволна от крема на Авент, особено поради това че не се отмива. Може и преди раждане, но аз лично не виждам смисъл, а и е опасно да не се предизвикат контракции  Peace

# 30
Аз  ползвах  различни  кремчета,но  накрая  си  реших  проблема  с  изкуствените  зърна  на  Avent.И  до  днес  се  кърмим  с  тях.Много  са  удобни  Heart Eyes Heart Eyes

# 31
  • Станимака
  • Мнения: 123
 И аз ползвах Лансинох, много съм доволна, може да се мажат зърната още от деветия месец на бременноста. Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 1 043
Виждам,че пишете за кремчета различни но те могат ли да се използват преди раждане? newsm78

Може, ама май няма смисъл.
На мен за раните ми помогнаха две хомеопатични кремчета Дар и Календула плюс зехтин с някакви билки в него. Сега чат-пат мажа с Лансинох профилактично.

# 33
Иначе по време на цялото кърмене ползвах силиконови предпазители - от тия, простичките - от аптеката. Вдигам две ръце ЗА тях!

Тези предпазители как се закрепват да не паднат - с ръка ли се придържат или бебето като засуче, те сами залепват за зърното и гърдата.
  Просто  си  го слагаш и когато бебо засуче,става вакуум .така няма начин да падне

# 34
  • Мнения: 210
Гармастан използвах аз първия месец след като родих.

# 35
  • София
  • Мнения: 5 738
Виждам че много мами при постъпване в болницата си носят Гармастан!

# 36
  • Мнения: 1 559
Най-добрият вариант за крем за зърна е Лансинох - той е ултрапречистен ланолин, специално за кърмачки.
Същественото му предимство пред Гармастан е, че не е нужно да се отмива преди кърмене (честото миене на зърната и ареолата премахва естествният им защитен слой и ги изсушава, достатъчно е миенето веднъж дневно).
Обикновено не е нужна специална подготовка на гърдите за кърмене преди раждането. Прегледай статиите в библиотеката за успешното начало на кърменето - според мен това е най-полезното, което би могла да направиш на този етап:  да се подковеш с информация, за да може да си обясниш нещата в началото и да не се шашкаш.

Общи условия

Активация на акаунт