Бременни чужбински мами - 6

  • 13 241
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 388
Привет и от мен!
Хайде и аз да се запиша в новата темичка  Crazy
И аз съм решила да раждам с епидурална, секцио не искам в никаъв случай, дано да не ми се налага.
Звезди, добри новини от предстоящото раждане и бебчо. Какво друго  Crazy Crazy
Хубав уикенд на всички   bouquet

# 16
  • Мнения: 7 914
pepelyashka
 поне дано силно да си я ритнала Mr. Green

sonita
 а преди мен има още  кой да ме изпревари  Crazy
благодаря за пожеланието  bouquet Hug Hug

# 17
  • Мнения: 3 388
Да ви кажа, и аз откакто съм бременна имам повече желание за солени ястия, а месо въобще не ми се яде. Снощи имахме гости, на бг вечеря, та има останала мусака, която си хапнахме преди малко  Wink / и мъйо си я полива в кис. мляко, дето преди му беше толкова странно, а сега я обожава по този начин/. Имаме и 3 различни торти, които обаче въобще не ме изкушават.

Това поверие за косата и аз го знам, ама нещо не му се връзвма много-много  Crazy Подстригвах се 2 пъти от началото на бременността и други месец смятам пак да отида, че косите ми вече на нищо не приличат  Tired Само дето не съм се боядисвала отдавна, но а знали напсоледък залагам на естествения си цвят, така че нямам проблеми. Междудругото, онзи ден намерих един бял косъм, пъврият ми, около 1-2 см е дълъг и е точно отпред  Crazy Ако поведе след себе си и други, боядисването в бъдеще няма да ми мърда повече  Crazy

Кажете повече за падането на косата след раждане? Аз къса коса никога съм нямала и въобще не бих се възприела така, не бих искала да се подстригвам въобще  Outta Joint Какво е спасението? Аз слагам маски / купешки/, използвам тояи стимулант за коса на Икаров и разни други маски, когато съм на кеф и имам време. След бременността прави ли се нещо по-специално за поддържането на косата, превентивно и срещу коспопад? ...

# 18
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Нц, на хормонална основа е, всичко що е външно приложение е само за успокоение на съвестта. Поне е временно, при мен не беше повече от месец.

# 19
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
sonitка, мен ми падаха косите до 4 месец дотогава имах и нещо като акне.. Blush
Сега съм ок не пада, дори балсам не слагам да не ми се омазнява много, лъскава си е и красива..
Ама мисля като родя да почна да си правя маски с Вит. А , и Вит. Е дано не почне пак .. Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 2 567
Мда, няма май спасение от косопада, хормони...Бях откачила от космаци навсякъде по земята и по ръчичките на Диана  Close Има всякаква козметика, но не мисля, че помага драстично.

Пепе, помня твоята одисея с раждането, то не че мойта беше по-малка  Confused Дано пък 2я път, вече като знаем що е то контракция, секцио и тн всичко мине по-добре  Praynig

# 21
  • Мнения: 332
Здравейте, т.е. скоро ще стане за лека нощ, ама айде.....
Аз си мисля, че живот и здраве всичко да е наред, ще се пробвам без упойка, даже съм си навила на пръста за раждане във вода. ХА дано, стискайте палци !  Praynig

За косата и падането: косата спира да пада толкова, колкото по принцип по време на бременноста от променените хормони. ТА докато сме бременни си имаме малко в повече коса, която обаче трябва да си падне по някое време /т.е. след не сме обременени вече/ И в един момент след раждането падат всички тези косми и косици, дето са ни били на главата, предичните 9 месеца. ТА всъщност не пада повече коса от нормалното, а просто си наваксва. И затова подстригването след раждане е добра идея, както и ползването на разните му там маски и подсилващи ампули. Това прочетох в една от книжките, дето ги имам, още в началото, и съм се насторила за къса коса след около месец. То така или иначе ще е лято (ха дано, защото тук прогнозата е да вали сняг другата седмица  smile3506 То зимата не валя, сега се сети.
Уф, точните и ясно обяснения нещо ми се губят тази вечер, и се отплеснах.......
 smile3524 Сладки сънища, и слънчева седмица sun

# 22
  • Мнения: 7 914
ivalex
аз пък в началото бях добре, пък сега се опъпчивих -  направо съм акто влязла в пуберитета Crazy

за окосмяването
Косата ми не пада повече от преди.... надявам се след раждането да не сеоплаквам от нея.... Rolling Eyes

Обаче например забелязах, че космите на краката ми почти никакви ги няма Party  -  вече карам почти 4-та седмица без да имам нужда от епилиране Whistling...ама май са за сметка на тумбака Thinking ooooh! Ама те нали падали след раждането? newsm78

# 23
  • Мнения: 332
Добро утро малки, големи и още по-големи коремчета Simple Smile

Е тези сини птички тук взеха та се оказаха ПАК прави.....преди малко преваля сняг......Е то пролет вече....
Звездичка и мойте крака карат по седмица, та и повече без да си търсят намеса на бръснача Wink....Но всичко е замислено, не си представям толкова честа гимнастика с бръснене или епилиране с големия корем, както без корем.

Дано при вас времето е слънчево, и да се радвате и  Nature Sun With Face и за мен

# 24
  • Мнения: 7 914
Aleksi
 мммм Thinking
ами не знам ама ноктите( особено на краката) ми растат имам чувство с часове... и каква йога правя за да ги окастря.... не е истина:mrgreen:

# 25
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Звезди, същата работа - колата маска вече я забравям за повече от месец, но на корема newsm78 и на мен ми се появиха, но те и първия път ми се появиха и после изчезнаха сами. И една кафява линия имах първия път - сега гледам нямам още. Преди и на кафяви петна бяха ми станали по тялото и 1-2 седмици след раждането пак сами изчезнаха newsm78 ...така, че странни работи стават Flutter, важното е всичко да е наред с нас и с бебоците Heart Eyes

Сонитка, и на мен никакво месо не ми се яде, най-много пилешко да хапна, но това е много рядко. И сладко не ям изобщо - аз по принцип не ям сладко и не обичам - но на мен много хлебно ми се хапва - гевречета, хлебчета Tired а това не е много добре за килограмитеее ooooh! Но знам, че ако не ти се яде сладко, а само солено значи момченце, а сладко ако хапваш много е момиченце - но това са пак някакви поверия Wink

  bouquet

# 26
  • Мнения: 3 388
Здравейте мамчета и от мен   bouquet

Ходих, ходих по задачки цяла сутрин и после минах да си взема изследванията. Гледам, че имам левкоцити 15, при референтни стойности - отсъстващи и хемоглобин 11.5 при референтни стойности 12-16  Tired Гледам и пехато ми се е качило, пъвро си беше 5.5, после 6.00. а сега е 7.00! Май точно тези стойности се променят при бременност, вие какво ще кажете скъпи форумски дружки?  Crazy

Що се отнася до космите, аз по принцип съм си по-косматичка  Wink, но от около 2 месеца космите на краката ми почти ги няма  Party За сметка на това, ми излязоха на корема и на други странни места  ooooh!

Косата ми пада по-малко, в сравнение с преди, но, както казвате след това нали си наваксваме в това отношение  Crazy

С ноктите на краката засега няма проблеми, нито с връзките на спортните обувки, но занапред мъжо ще трябва да се ангажира и с това, май  Crazy

# 27
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Сонитка, аз нищо не разбирам от стойности, но не се притеснявай - ако има нещо той лекаря ти ще ти каже. Ако има нужда ще ти смени витамини или допълнително нещо ще ти даде, няма страшно.Аз така с първата бременност бях станала професор, щото в БГ никой не ти дава обяснение и се принуждаваш. Но тук ако има нещо ти се обаждат по телефона и казват Wink

# 28
  • Мнения: 3 388
Сонитка, аз нищо не разбирам от стойности, но не се притеснявай - ако има нещо той лекаря ти ще ти каже. Ако има нужда ще ти смени витамини или допълнително нещо ще ти даде, няма страшно.Аз така с първата бременност бях станала професор, щото в БГ никой не ти дава обяснение и се принуждаваш. Но тук ако има нещо ти се обаждат по телефона и казват Wink

Абсолютно! Днес следобяд / както вскеи път, след като взема изследванията/  пращам факс с резултатите на доки и ако има нещо, той ми се обажда  Peace

# 29
  • Мнения: 7 914
sonita
Ходих, ходих по задачки цяла сутрин и после минах да си взема изследванията. Гледам, че имам левкоцити 15, при референтни стойности - отсъстващи и хемоглобин 11.5 при референтни стойности 12-16  Tired Гледам и пехато ми се е качило, пъвро си беше 5.5, после 6.00. а сега е 7.00! Май точно тези стойности се променят при бременност, вие какво ще кажете скъпи форумски дружки?  Crazy
по принцип миля, че стойностите за различните страни са различни и най- добре лекаря би ти обяснил... не се шашкай  Hug Hug Hug
Кажи като чуеш от лекаря как си? Thinking


А за космите и ноктите проблемите ми започнаха...чак преди около 2-3-4 седмици, пък и ти нали каза че не си качила килца а корема изпъква ли вече? Thinking Ако нямаш и корем... ще поизчакаш малко докато ти се появят тези трудности  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт