Какви обувчици за проходилка?

  • 3 448
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Здравейте, момичета!   bouquet
Рещих да сложа бебка в проходилка, но не знам с какви обувки трябва да е.
Както с повечето въпроси по отглеждането на детето и тук се натъкнах на няколко "теории".
А именно: половината от продавачките в магазините за детски обувки твърдят, че трябва обувчиците да са с твърда подметка и петичка и да обхващат добре глезена, другата половина твърдят, че вече не било така, а трябвало обувчиците да са по-меки и с мека петичка.
 Абе направо смях. Laughing
Вие какви обувчици използвахте за проходилката????
Благодаря Ви предварително! Hug

# 1
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Не съм обувала никакви обувчици,само топлинки или терлъчки.С обувки сме откакто проходи.

# 2
  • Мнения: 254
Обувки с твърда пета, висок свод, и мека подметка.
Според мен.

# 3
  • Мнения: 374

Обувки с твърда пета, висок свод, и мека подметка.
Според мен.

Peace
За тази цел аз купих мокасините на КиК - 11 лева и съм доволна.

# 4
Не съм обувала никакви обувчици,само топлинки или терлъчки.С обувки сме откакто проходи.
Така ни посъветва и нашият ортопед.Друг е въпроса,че той препоръча да не ползваме проходилка,но това си е решение на всеки родител.Иначе докато установи походката си най-добре било детенцето да стъпва босичко или с чорапки.След това се слагали обувчици с твърда задна част,която обхваща добре и укрепва петата .Аз съм си харесала за сега на Колев и Колев обувчиците за продождане.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 248
Ортопеда ни каза когато тръгва да прохожда да не и обуваме никакви обувки.Боса в къщи.Така че няма нужда от обувки.После най-добре е буйки за вкъщи.Ние сме купували на Колев и Колев. Peace

# 6
  • Мнения: 4 621
Като започнах да я слагам в проходилка и купих обувки с твърда подметка Peace

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Препоръчва се децата да прохождат боси или с чорапки/терлички.

# 8
  • Мнения: 1 701
Препоръчва се децата да прохождат боси или с чорапки/терлички.
Мдааа!!!  Peace

# 9
  • Мнения: 1 264
Препоръчва се децата да прохождат боси или с чорапки/терлички.
И аз така знам.  Peace

# 10
  • Мнения: 649
Само терлички или чорапки слагах, защото всичко друго не оставаше на краката за повече от 15 мин.

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Препоръчва се децата да прохождат боси или с чорапки/терлички.
Така е. А също се препоръчва и да не се ползва проходилка.

# 12
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Препоръчва се децата да прохождат боси или с чорапки/терлички.
Така е. А също се препоръчва и да не се ползва проходилка.
Синът ми няколко дена беше за по 5минути в нея, след това я оставихме в сестра ми, като ходим на гости да сиди по малко в нея.
Не оставяй бебчо по-дълго, защото малкия взе да стъпва много навътре с лявото краче...

# 13
  • Мнения: 375
Да,много е добре да са по терлички или боси  Rolling Eyes ,на терикота или мрамора в къщи,няма що #Crazy

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Да,много е добре да са по терлички или боси  Rolling Eyes ,на терикота или мрамора в къщи,няма що #Crazy
Това е мнението на ортопедите. Виж, за терИкота не съм се интересувала. Grinning

# 15
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Препоръчва се децата да прохождат боси или с чорапки/терлички.
Точно така е.Баща ми е ортопед и ме посъветва абсолютно същото.

# 16
  • Мнения: 5 391
Аз проходилка не съм ползвала, но мога да ти кажа че в нас детето стои само по чорапки, сега като проходи пак така си щъпука, само навън с обувки.

# 17
  • Мнения: 375
Препоръчва се децата да прохождат боси или с чорапки/терлички.
Точно така е.Баща ми е ортопед и ме посъветва абсолютно същото.
То е хубаво да се ходи бос ,ама как да стене в студените месеци или когато 1/2 от жилището е със студени настилки

# 18
  • Мнения: 2 891
Без проходилка  Naughty и по чорапи. Термо чорапи с гумени стъпки отдолу. Като цяло, много рано си решила да изправяш детето. Изчакай само да започне да се опитва!

# 19
  • Мнения: 374
Аз предпочитах да не обувам нищо на дъщеря ми по съвет на ортопеда, но у нас е много студен пода и износи 2-3 чифта от споменатите по-горе бебешки буйки но К&К. Това, че обувката на детето до около 4-годишна възраст поне, трябва да е с твърда пета, е вярно по мнение на лекарите, но много малко обувки отговарят на тези изисквания. Магазините за детски обувки са заляти с всевъзможни модели и цветове обувки, които обаче не са подходящи и продавачките предлагат това, което имат.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 433
Според ортопедите в Горна баня детето трябва да прохожда само с меки обувчици, тип буйки. Затова и аз такива слагам на щерката.

# 21
  • Мнения: 1 455
Ако е студено чорапки.
Най добре е босо.Дъщеря ми и сега като проходи е с чорапки в къщи.

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
По чорапки. От термото, които имат гумени фигурки отдолу, за да не се пързаля.

# 23
  • Мнения: 2 381
На дъщеря ми обувах чорапки, за да не й е студено на паркета.Лятото ползвахме проходлка.

# 24
  • Мнения: 1 975
В къщи в проходилката е по терлички, а като крачим навън сме с Първата стъпка на КиК Peace

# 25
  • Мнения: 60
Ние имаме буйки на К&К но ни падат постоянно от крачетата и затова стои с търлъчки или чорапки.
За проходилката аз съм го сложила още на 6 месеца и сега стои много стабилно и постоянно иска да ходи. Не съжалявам за това мое решение, а пък и поне от тогава мога да свърша нещо в къщи докато е буден. Joy

# 26
  • София
  • Мнения: 3 271
С буйки на Колев и Колев бяхме докато проходи, после твърди обувки и т.н.

# 27
  • Мнения: 3 500
Не съм ползвала никога проходилка /Мони се справя перфектно и без нея, почти е проходила/. Вкъщи я държа само по чорапи. За навън й обувам обувките на Колев и Колев с ципчето отдолу.

# 28
  • Мнения: 209
По принцип се препоръчват и много други неща, които взаимно си противоречат. Мнения много...
Така или иначе я слагам в проходилката и съм ЗА проходилката.
Въпроса ми беше какви да са обувчиците и го задавам на майките които са сторили този "грях" да сложат децата си в проходилка. Grinning 
За щастие се ориентирах вече и благодаря на всички, които отговориха   bouquet

# 29
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Не слагам обувки.Oбувам му чорапки или ако е хладно терлички.

# 30
Ние докато се организираме да се сдобием с проходилка и хоп детето си проходи  Grinning Бях й приготвила от буйките на КиК, ама тя тръгна боса. После й обувах едни френски обувчици по всички правила и изисквания на "школата" за твърда пета, стегнат глезен, еластична подметка ... и пр. , но още на първата седмица ми направи впечатление, че походката (условно казано  Wink) й се промени - започна да си завърта ходилото с пръстчетата навътре и по-често да се спъва. Проблема при този тип обувки е, че те са доста тежки и само затрудняват децата в периода на прохождане. Затова ние се върнахме на КиК или само чорапки за вкъщи, което е значително по-голямата част от деня и другите обувки само за разходка. А като времето стане топло и разходките по-дълги ...  newsm78

# 31
  • Мнения: 505
Буйки на Колев И  Колев

# 32
  • Мнения: 47
Здравейте! Рових из стари теми за да прочета нещо за прохождането и обувките, но не разбрах - трябва ли да обуваме обувки в проходилката, или чак когато започне да прохожда самостоятелно?
Моето бебче е на 7 месеца, ходи си с паяка, засега й обувам едни маратонки Адидас, купили сме и на Колев и Колев, с връзки и ципче отдолу, но се оказаха големи? Изобщо - споделете нещо за обувките и проходилката?

# 33
  • София
  • Мнения: 3 405
Когато започна да стъпва по-стабилно и взех обувчици за прохождане, но не е стояла през цялото време с тях.

# 34
  • Мнения: 6 164
Аз го слагах бос. Вече е без проходилка и пак ходи бос вкъщи.

# 35
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Докато е в паяка няма нужда от обувки,още повече че лекарите съветват бебето да проходи босо.Скоро имаше такава тема.

# 36
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
В проходилката го слагам по чорапки или терлички.

# 37
  • Мнения: 678
ходи с проходилката по терлички- никакви обувки още не съм й купила.

# 38
  • Мнения: X
Слагам  му едни сандалки-основно за да не си събува чорапите,че иначе през повечето време е бос...Но аз поне предпочитам да е с обувки като прохожда- с терлиците и чорапките се пързаля много...

# 39
  • Мнения: 27 524
Не съм се замисляла - и проходилка, и обувки ползвах без притеснения и въпросителни  Hug

# 40
  • Мнения: 1 294
Първоначално слагах обувки, но забелязах, че когато е с тях си чупи крачето в глезена и ги махнах.Другото което забелязах е, че си заклещва крачето под долната пластмасова част на проходилката.
Сега й обувам само чорапки с гумички на ходилото за да не се плъзга и детето се движи свобоодно.Честно казано това ме навежда на мисълта, че  и за прохождането няма да е по-добрия вариант да стане с обувка.За сега си мисля, че по-скоро ще я пусна боса да прохожда newsm78

# 41
  • Мнения: 2 381
Обувах чорапки, когато слагах бебка в проходилката, а навън обувам буйките на К&К за прохождане.

# 42
  • Мнения: 2 019
В проходилката го слагам по чорапки или терлички.
и аз така го слагах

# 43
  • Мнения: 8 242
Вкъщи е по чорапогащник с гумени лапички отдолу - така хем не се пързаля като обикаля, хем е по-стабилен  Wink .. В проходилката го слагахме до скоро и само докато вечеряме с татито - не слагам обувки.

# 44
  • Мнения: 1 555
Никакви обувки докато е в проходилка и в къщи изобщо !!! Детето трябва да проходи босичко! По-добре махни маратонките, защото му се спарват крачетата, има много сладки чорапки отдолу със равномерно разположени формички от силикон, които хем са плътни и няма да му е студено, хем няма да се парзаля и буксува  Grinning

# 45
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 290
Не съм се замисляла - и проходилка, и обувки ползвах без притеснения и въпросителни  Hug

И аз така. Сигурно заради това още съм с всичкия си  Crazy

# 46
  • Мнения: 8 917
Когато започна да стъпва по-стабилно и взех обувчици за прохождане, но не е стояла през цялото време с тях.
И ние така Peace

# 47
  • Мнения: 1 101
Не съм се замисляла - и проходилка, и обувки ползвах без притеснения и въпросителни  Hug
Aз също.

# 48
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Най-добре е да са босички(по чорапки),което предпазва и от плоскостъпие(дюстабан)!
За навън естествено ще трябват обувчици PeaceА не сте ли много малки за проходилка newsm78

# 49
  • София
  • Мнения: 3 825
Дани проходи без проходилка,по чорапки.

Общи условия

Активация на акаунт