Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 март 2007, 21:53 ч.

Kaкво мляко давате на вашите деца?

• 1 006
  • 29
  •   1
Отговори
Здравейте,скъпи мами!В последно време,откакто Ани вече не суче,ми се струва,че не приема достатъчно богати на калций храни и не иска мляко.Сега е почнала да пие сухо мляко на Нидо,обаче това,дето сме го купили,няма таблица за съдържащи се елементи ,а видях,че други видове имат,и то пак на същата марка.Въпросът ми е какво е нужното количество на детето ми,защото нито съм купувала,нито ползвала АМ,все на кърма си бяхме.Като дози на ден,количество,милилитри,съотношения-гола вода съм!
!
Благодаря Ви предварително за помощта!

# 1
Ми аз мисля, че на 2 години вече спокойно може да си пие прясно млекце... newsm78 Теб какво те спира да й даваш? Ако нещо те притеснява - адаптирано за след 2 години. на съответната марка има таблица с нужното количество по възраст.

# 2
  • UK/София
На две години спокойно можеш да даваш на детето прясно мляко.Моето го пие директно от шишето.За дозата която трябва да изпие си зависи от детето.Сина ми много обича кисело и прясно мляко и дневното количество което се събира за деня е около 600-800мл.

# 3
И моето порка здраво кисело и прясно мляко. От киселото й купувам всякакви марки, каквито ми харесат ТОЗИ път..., а прясното купуваме от един комшия, който продава сутрин млякото от козите си (или крави бяха newsm78) на тротоара. Слагам й вътре малко мед. Примира от удоволствие...

# 4
  • Букурещ
Прясно само, единствено, и изключително с корнфлейкс, - под никаква друга форма.
кисело - мноооого рядко.

да не говорим, че аз мляко не вкусвам, освен ако не е от овца, истинска неподправена овца.

за мен прясното мляко от малка е било нещо много мръсно и гнусно, и сега потрепервам от погнуса чак, никоя сила на света не е в състояние да ме накара да пия прясно мляко.

# 5
  • по пътя на светлината
Аз й приготвям от детското сухо мляко на Несле и нямаме оплаквания  bouquet

# 6
Сина ми пие още АМ и не смятам да го спирам.Доста по полезно е от другите млека.

# 7
Спокойно може да и даваш прясно мляко. Важно е млечните продукти да бъдат пълномаслени. Ако може домашно, но от сигурен източник - още по- добре.
 Grinning

# 8
  • София
Можеш да даваш прясно мляко.
Аз купувам на LB 3,6%  картонените кутии , но Иво не обича да го пие. Ако е вкарано в някакво ядене-само така го приема. За сметка на това изпива във вид на айрян по кофичка и половина кисело мляко на ден (Елена 3,6%).

# 9
  • Ямбол
Големият пие прясно и кисело мляко.
Малката(1г. и 9м.) не пие мляко в чист вид, затова и го добавям в закуските и наблягам на сиренето.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
Само цифри ще кажа. В неделя вечер в хладилника ни има:
 - 6бр. пресни млека, 3.6% Верея;
 - 6бр. кисели млека, 3.6% Верея или Пършевица
В момента има около 200мл. прясно и 2 кофички кисело мляко. И 4-мата консумираме в огромни количества млека и млечни произведения... конкуренция ви казвам, отвсякъде  Laughing
Щерката до 4-5 годишна почти друго не ядеше... само мляко (и млечни произведения) под всякаква форма, като хемоглобинът й винаги е бил над 120-130  Flutter

# 11
Пие млеката на Верея 3 % масленост, на Роса с 3,4 или 3,5% масленост и отвреме навреме на Данон .... много му харесва да пие от кутията и затова го взимам 

# 12
Нестле- джуниер. Кисело - всякакви

# 13
Давам Хип 3, защото е сертифицирано био мляко - това значи че кравите са яли само контролирано чисти храни, не са им давани лекарства и хормони.
Ако имаше на пазара био прясно мляко (както има кисело), щях да давам вече от него, но честно казано не знам какво има в тези българските тетрапаци, затова давам Хип.

# 14
Моите чада консумират прясно мляко ежедневно, от навършване на 7-месечна възраст /паралелно с кърмата/. Киселото мляко започнаха след годинка, пак ежедневно. АМ не са вкусвали ни веднъж, защото изпитвам силна неприязън към този продукт.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт