АБКМ - да ям ли мляко?

  • 2 183
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 671
Момичета, колко големи са тези жилки кръв в памперсите? Питам, защото няколко пъти намирам едни по милиметър големи кафеникави жилчици, които мислех за необработени жилки от банана, който давам на парченца... сега нещо се притесних дали не е било кръв...

# 16
  • Мнения: 1 440
Винаги ги АБКМ е съпроводена с кръв в изпражненията?! Защото ние бяхме 10 със слуз, но кръв или кървави жилки не сме имали?! Нито обриви...Изследването показа коефициент 0.43 IU (нещо такова беше)...

# 17
  • София
  • Мнения: 2 671
Не, не винаги. На нас ни казаха, че е непоносимост по признаци повръщане на фонтан и слуз в изпражненията. Изследвания не са правени все още.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 671
Да питам и още - кърмачки, как си набавяте калций, след като сте изключили млечните храни?

# 19
  • Мнения: 5 401
Да питам и още - кърмачки, как си набавяте калций, след като сте изключили млечните храни?


Уж пия Калмацин, ама май по-скоро не го пия  Embarassed В картофите и ориза също има калций май.

Аз също действам по мое осмотроение, след като с гастроентероложката не се разбрахме (пусках тема преди няколко месеца). Слава Богу си намерих една форумска мама, която ми дава акъл. Снежи, за теб  bouquet

# 20
  • Мнения: 119
Да питам и още - кърмачки, как си набавяте калций, след като сте изключили млечните храни?

В сусама има калции и е много по-лесно усвояем.

# 21
  • Мнения: 313
Със сигурност ако пиеш прясно мляко то ще премине в кърмата  и ще развалиш диетата на бебо, който предполага че 6 месеца трябва да избяга алергрни. Това важи и за всички млечни продукти и хистамин съдържащи като домати, банани. след месец диета могат да се включат бананите и доматите, но продължават да не се консумират млечни, бобови, дървестни ядки, горски и пчелни, какао. Тази диета се спазва 6 месеца и след това ти се захранваш точно така както се захранва бебо и следиш за реакции Peace. Успех Hug

# 22
  • Мнения: 2 556
При нас се прояви също на 6 месеца след опит да дам АМ - никога преди или след това почти не съм се ограничавала от нищо. Кари беше само на кърма 1 година и никога от нищо, което аз съм изяла не е имала грам проблем. Иначе при нас АБКМ се изразява в тежки мигновени реакции. Отделен въпрос е, че аз прясно мляко ненавиждам и пари да ми дават, не бих го яла...това може би има някакво значение.

# 23
  • Мнения: 2 274
 То и аз прясно мляко не пия освен с нес, ама Боил прояви АБКМ от к. мляко и сирене, които бях яла  Tired!
  Жилките кръв не са задължителни. При Боил акото беше много слузесто, а жилките кръв бяха ярко червени, дори имаше едно топченце изцяло червено  Sick! Освен това има обрив по лицето.
  Баткото ни пък получи невероятен запек от АМ на 10м., след като спрях да го кърмя по " съвет" на свеки и целия се обрина. Бузите му бяха като шкурка. Доцент Маринова тогава ми каза, че на деца под 3 години изследвания за алергии не се правят и по тези признаци и по факта, че и аз като бебе съм била с АБКМ, постави диагноза и изписа на Вили лечебно мляко.
  Narina, а на вас какво изследване са ви правили и къде?
  Момичета, маргарин не ви съветвам да употребявате! Погледнете само колко Е-та има в съдържанието!!! По-добре си купете хубав зехтин и с него си мажете филийки  Peace!
  А да сте чували, че не трябва да се ядат спанак и коприва, защото и в тях има хистамини? Вчера една приятелка ми каза това и много ме шашна!

# 24
  • Мнения: 1 440
Ми то и в бананите има хистамини, ама ние ги ядем  Sick Не съм забелязала някаква реакция newsm78

Аз днес купих сметана за кафе (за гостите ми) и на нея пише, че изцяло на растителна основа...Дали мога и аз да я консумирам? Мато Гросо е.
Да питам някой знае ли ако в някой продукт има само млечни мазнини, това значи ли няма млечни белтъци?

# 25
  • Мнения: 276
И аз да се включа в темата.
Как да разбера със сигурност дали детето ми има АБКМ2
Факти, които ме навеждат на тази мисъл: преди около месец (тогава малката беше на 1 месец - лентичката ми не отчита вярно - утре Вики става на 2 месеца) - получи обрив по личицето, шията и раменцата. След едномесечно третиране с Nachtkerzen balsam на Dr. Theiss вече пъпчиците ги няма. През това време спрях напълно приема на краве мляко, но определено продължих приема на млечни продукти от краве мляко. Сега също си ги ям.
Кръв в изпражненията не сме имали, но от време на време те са имали зеленикав цвят. Колкото до слузта - не знам, може и да сме имали, ама как да я позная? Ако я има, дали ще я видя? От време на време има нещо в акото като мънички сополки  - около 4-5 мм (много се извинявам за описанието, ама не знам как да го определя). Това ли е слузта?
На какъв лекар трябва да се отиде, за да се диагностицира АБКМ? На гастро-ентеролог ли?
Според вас, по симптомите, които описвам, дали е АМКМ?

# 26
  • Мнения: 2 274
  Мимоза, това което описваш е слузта, но на този етап тя може да е от коликите, също както и зеления цвят на акито! Пъпчиците ви пък може да са били от претопляне или нещо друго!
  Честно казано, Боил беше така на вашата възраст - сега е на 5м., но тогава не го отдавах на АБКМ! Според мен, на толкова малка възраст не можеш да си сигурна за това, но не пречи да ограничиш млечните до минимум  Peace!
  Стискам палци да нямате АБКМ  Praynig!

# 27
  • Мнения: 276
benighted, благодаря за отговора!  bouquet Щом наистина това е слуз, дали има вероятност да е от коликите?

# 28
  • Мнения: 336
Момичета, цитирам Бърди, към когото неколкократно се обърнах за съвет, откакто се тормозя има ли дъщеря ми алергия (макар диагнозата да постави вдъхващ доверие неонаталог), или не:
Ето какво казва той в своя топик в подфорума за здравословни проблеми, в отговор на моето запитване за алергиите и справянето с тях:

Цитат
Много рядко е към протеини, преминали в майчината кърма.
Особено, ако детето няма кръв в изпражненията.
Моля внимавайте да не се поддадете на "алергични" тези! и да спирате кърменето.
Ако е нужно направете РАСТ и въз основа на него да се реши.
Ако изключите три неща от храненето си:
*ядки, фъстъци,бадеми и подобни
*прясно мляко. И само!
*зеле
сте отстранили около 80% от възможните причини.
Не диети на 3 страници!
Не Фризопеп (Прегомин) "на око"!

И отново негов съвет към моята скромна и силно хипохондрична особа:
Цитат
Не пазете такава рестриктивна диета, и не се притеснявайте от малко слуз в изпражненията.

Дано съм ви била полезна. И, както той и собствената ми майка (лекар) казва - абсолютизирането и крайностите не са полезни никому. А производството на кърма не е толкова прост и механичен процес, биха се включили учените. Кърмата като състав не е микс от всичко, което поглъщаме, във вида, в който го ядем ние.

# 29
  • Мнения: 2 274
  Съгласна съм с Бърди  Peace! Слузта в акото и зелениете изпражнения не мисля че са достатъчен критерий, защото могат да се получат от много неща! В крайна сметка ако детето се окаже с АБКМ, не е нужно да се спира кърменето  Peace!

Общи условия

Активация на акаунт