крем карамел с кроасани

  • 38 903
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 10
здравейте!Ще ви кажа как да направите любимия крем карамел по по-различен начин,а и много вкусен! cook
в форма за кекс се карамелизира една лъжица захар,на рясват се 2бр.кроасни с шоколад и се заливат с предваритерно разбитата смес от 3 яйца,1л.прясно мляко 2ч.захар и 2 ванилий.пече се около 15-20 мин.,зависи каква ви е фурната newsm10



п.с Ужас !!! колко съм заспала -задължително на водна баня се пече!

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 14:17 от mama llidd

# 1
  • София
  • Мнения: 35 991
Правя тази рецепта, но по малко раличен начин.
Карамелизирам 4-5 с-л захар и с карамела обливам формата.После залепям кроасаните/3 големи или 2 пак.малки/
Сместа ми е :
700 лм мляко
4-5 яйца
1ч.ч захар
2 ванилии
Заливам със сместа и отгоре ръся със:
орехи - 50 гр.
кокос -20гр.
смикини от сладко
Пека на водна баня.Когато изстине го обръщам/след 24 часа, дотогава в хладилник/

# 2
  • Мнения: 188
За моята каксова форма и за моите "унищожители" на сладкиши в къщи 2 кроасана са малко, но рецептата е чудесна. Препоръчвам я на всички! Особено пък през лятото като се напълни дупката  на формата Laughing със сладолед. Мммммм..... Laughing Laughing Laughing

# 3
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Аз пък правя стандартен крем карамел с кроасани-нямам все още форма за кекс.На дъното на тавата сипвам захар(да покрие дъното)и я карамелизирам.След това слагам върху горещия карамел 3-4 кроасана нарязани на парченца и заливам със смес от 1л прясно мляко,8 яйца и 2ч.чаши захар.Пека на водна баня.

# 4
  • Мнения: 142
В тази рецепта кроасаните могат да се заменят с козунак , нарязан на филии. Правила съм го и става много вкусно.

# 5
  • Мнения: 6 461
Този сладкиш го правя в къщи редовно.
Нещо невероятно е. Peace

# 6
  • Мнения: 431
В тази рецепта кроасаните могат да се заменят с козунак , нарязан на филии. Правила съм го и става много вкусно.
Peace И аз с козунак съм го правила  Peace , но и с каквото и да го направиш става превъзходен   Wink

# 7
  • Мнения: 7 474
И двата варианта са страшно вкусни  Crazy, който не е пробвал няма да сбърка  Crazy

# 8
  • под тепетата
  • Мнения: 9 332
И аз правя нещо подобно.Върху карамелизираната захар редя филийки от кифла с какао(едни шарени такива,кроасаните с шоколад ми идват прекалено сладки ),после изливам сместта за крем карамела-6 яйца,литър мляко,1ч.ч. захар и ванилия.След изпичането на водна баня се остава да се охлади, нареждат се плодовете на 1 компот от кайсии, а отгоре им се заливат със полужелиралия сок от компота. Много ефектно и вкусно е лятото, защото компота леко киселее.

# 9
  • Мнения: 1 180
Защо карамела на дъното на чашките не се е разтопил? Има някакво сосче, но по чашката си остава твърд пласт карамел. Къде бъркам? В чашките сипвам карамела, като изстине, заливам със сместа от 7 яйца, ч. чаша захар и студено прясно мляко. Пека на водна баня, на 150-160 градуса. Изстива в тавата. Е, и?

# 10
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Аз върху горещия карамел редя кроасаните и заливам със сместта

# 11
  • София
  • Мнения: 35 991
Защо карамела на дъното на чашките не се е разтопил? Има някакво сосче, но по чашката си остава твърд пласт карамел. Къде бъркам? В чашките сипвам карамела, като изстине, заливам със сместа от 7 яйца, ч. чаша захар и студено прясно мляко. Пека на водна баня, на 150-160 градуса. Изстива в тавата. Е, и?

Сместа трябва да е топла. Моята е почти гореща.

ПП Сварявам млякото.
Разбивам яйца+захар+ванилия и на тънка струя прибавям топлото мляко.
Изливам го върху карамела -дотогава той е изстинал малко /но това е без значение.

# 12
  • Мнения: 1 180
Хм, ще пробвам и с топло мляко. Благодаря!!!

# 13
  • Мнения: 6 461
Пробвала съм рецептата и с козунак ,но в къщи  предпочитаме кроасаните.

# 14
  • Мнения: 3 647
И двата варианта са страшно вкусни  Crazy, който не е пробвал няма да сбърка  Crazy
значи по велик ден ще се пробва
с остатъцито от козунак

# 15
  • Мнения: 750
дааа, тази успешна рецепта е пускана и коментирана тук не веднъж!

ТУК
И ТУК
ТУК също
и тук я имаше
Една вариация с бишкотией тук надолу
а това ТУК е друг интересен сладкиш с крем карамел
Практични съвети за тортата

Успех и добър апетит!


във всички теци теми има и полезни технологични съвети и вариации, коиот могат да са от полза на всички, които крем карамелът е любим.  Wink

# 16
  • Мнения: 3 647
дааа, тази успешна рецепта е пускана и коментирана тук не веднъж!

ТУК
И ТУК
ТУК също
и тук я имаше
Една вариация с бишкотией тук надолу
а това ТУК е друг интересен сладкиш с крем карамел
Практични съвети за тортата

Успех и добър апетит!


във всички теци теми има и полезни технологични съвети и вариации, коиот могат да са от полза на всички, които крем карамелът е любим.  Wink
записвам ги  в любимите
  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 364
Аз върху горещия карамел редя кроасаните и заливам със сместта



Страхотна торта става!!!

# 18
  • Мнения: 6 461
значи по велик ден ще се пробва
с остатъцито от козунак
Да в къщи така оправдаваме остатъците от козунака. Peace

# 19
  • Мнения: 795
Досега такова нещо не съм пробвала, но ми звучи добре!  chef

# 20
  • Мнения: 795
А някой може ли да го покаже на снимка, нещо не мога да си го представя! Praynig

# 21
  • Мнения: 750
А някой може ли да го покаже на снимка, нещо не мога да си го представя! Praynig

      

# 22
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз пък към крем карамела и кроасаните слагам и по един банан и става много приятно усещане. Печеният бана придава изключителен аромат на сладкиша.

# 23
  • София
  • Мнения: 35 991
Аз пък към крем карамела и кроасаните слагам и по един банан и става много приятно усещане. Печеният бана придава изключителен аромат на сладкиша.
Идеята ми хареса - ще опитам Grinning   bouquet

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Още една идея от мен. Вместо разряза ни кроасани, наредете един плик от малките кроасанчета, така тортата става "по-шоколадова"  Peace

# 25
  • Мнения: 6 461
Още една идея от мен. Вместо разряза ни кроасани, наредете един плик от малките кроасанчета, така тортата става "по-шоколадова"  Peace
На истина е чудесна идея Wink

# 26
Любима торта и в нашия дом, тези дни ще се прави, че имам един изсъхнал козунак

# 27
  • Мнения: 4 916
Аз пък към крем карамела и кроасаните слагам и по един банан и става много приятно усещане. Печеният бана придава изключителен аромат на сладкиша.

Много добра идея.  Peace

Досега съм правила рецептата с малки кроасанчета, това е любим десерт вкъщи.

# 28
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз пък към крем карамела и кроасаните слагам и по един банан и става много приятно усещане. Печеният бана придава изключителен аромат на сладкиша.
Къде точно го слагаш този банан?

# 29
  • Мнения: 266
Тоя сладкиш ми стана любимия от миналата година когато си бях в БГ- тогава мама ми го направи първия ден и след това я карах да го прави през ден. Тук и аз се опитах, но не прецених, че формата ми за кекс е с подвижно дъно, та сместа за крем карамела изтече Embarassed. Изложих се и се отказах. Но сега като чета тук се замислям дали да не си купя нова форма?

# 30
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз пък към крем карамела и кроасаните слагам и по един банан и става много приятно усещане. Печеният бана придава изключителен аромат на сладкиша.
Къде точно го слагаш този банан?

Ами значи след след карамела редя кроасаните, върху кроасанита слагам банана и заливам с яйчено-млечната смес.

# 31
  • Мнения: 814
Тъкмо ми се искаше да приготвя нещо леко с крем карамел и кроасани, но все не отделих време да потърся рецептата.
Момичета, благодаря ви за прекрасните идеи! Ще зарадвам скъпия /съпруг/ още утре!

# 32
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз пък към крем карамела и кроасаните слагам и по един банан и става много приятно усещане. Печеният бана придава изключителен аромат на сладкиша.
Къде точно го слагаш този банан?

Ами значи след след карамела редя кроасаните, върху кроасанита слагам банана и заливам с яйчено-млечната смес.
Ааааа, ясно! Благодаря!   bouquet

# 33
  • Мнения: 2 591
това е една от любимите ни торти вкъщи  Blush Heart Eyes майка ми я прави невероятно (и аз се пробвах наскоро и постигнах подобен резултат   chef)

тя предпочита вместо кроасани един пакет бишкоти! става по-добре сякаш  Blush

# 34
  • Мнения: 6 461
Приготвяла съм го така ...
Също съм го приготвяла във формата за кекс... Peace

# 35
  • Мнения: 4 916
Днес смятам да направя рецептата с банана. Ще пиша как е станало.

# 36
  • Мнения: 164
Правила съм крем карамел, но не и с кроасан а знам че става добре.Може ли да ми кажете как става точно готвенето на фурна на водна баня. Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 1 290
Правила съм крем карамел, но не и с кроасан а знам че става добре.Може ли да ми кажете как става точно готвенето на фурна на водна баня. Rolling Eyes

Слагаш съда в който ще печеш, в случая крем-карамела в по голям съд в който има водичка.
Печеш на ниска температура като гледаш водата от долният, по-голям съд да не завира. Ако се случи все пак добавяш малко студена вода.


Аз вчера пак правих този десерт, но с посочените подобрения по горе:
малки кроасанчета с шоколад и карамел - отидоха ми 2 пакета от малките за кексовата форма с дупка,
1 пакетче желатин, 1 банан и 1 шепа тъмни стафидки.
В млечно-яйчента сме капнах ромова есенция

# 38
  • Мнения: 22 867

Аз вчера пак правих този десерт...................
1 пакетче желатин.............

А как използва желатин, нали той не бива да завира, защото се губи ефекта му? newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 2 381
Тази вечер или утре ще се пробвам с рецептата и ще ви дам отчет - дали е станал и дали половинката ми го е харесала. Стискайте ми палци.  Wink

# 40
  • София
  • Мнения: 2 381
Литър мляко ми се видя множко за моята тава, но въпреки това го сложих и на дъното остана воднист сладкиша.  Embarassed Изгребах само горната част, който ставаше за ядене.  Mr. Green Приятелят ми опита само една лъжичка, да не се отрови.  hahaha И каза: "Не е лошо." Обаче според мен не смееше да си признае, че му харесва. Просто външният вид не му се понрави... Обаче брат ми го хареса. Следващия път няма да слагам повече от 600 мл. мляко. И мисля, че ще се справя по-добре.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт