За повръщането на бебето!

  • 1 421
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 248
Според мене най-вероятно преяждате.Пробвай с по-малко храна. Peace

# 16
  • Мнения: 574
Повръща от почти всяко мляко-само от Фризовома не,но никога не е повръщала на фонтан!

# 17
  • Мнения: 1 029
И моята повръщаше след всяко хранене, докато към 4-ти месец не започнах да й давам Фризовом, от което повръщането спря веднага.

# 18
  • Мнения: 674
 И моето повръща почти всеки път (днес нито веднъж и съм много учудена) и педито каза да й давам малко по-малко да яде и почивка по време на ядене. Нормално било. Даже и водичка повръща - пак било нормално. Де да знам!!! newsm78

# 19
  • Мнения: 8 505
Дъщеря ми повръщаше много.До 6.месец (включително).
Повръщането е сравнително често при бебетата,до 6.месец трябва да спре или поне да намалее чувствително.В противен случай-на лекар.

# 20
  • Мнения: 179
И при нас повръщането спря, когато минахме на Фризовом, иначе след всяко хранене повръщаше, понякога и по време на хранене като фонтан

# 21
  • Мнения: 289
ние сме на фризовом,но още си повръщаме,казаха ми че си има такива деца и ще е така сигурно до годинката.Напоследък обаче ми се струва,че малко понамалява.Най вече връща млако и пюрето.

# 22
  • Мнения: 729
Ние още повръщаме но не на фонтан,просто  и излиза от устата по малко но почти след всяко ядене.Консултирай се с гастроентриолог.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 230
И Ани повръща, а вече е почти на 9 месеца. Днес след сутрешното мляко повърна 4 пъти, друг път въобще не повръща. Но ние сме с доказан рефлукс и ни казаха, че може и до годинка да повръща.

# 24
  • София
  • Мнения: 607
И двете ми дъщери повръщаха каката до към 6 месец , а бебка спря преди помалко от месец .И при двете съм се консултирала с гастроентеролог,защото такива бебета са на по спецялен режим на хранене. Такаче моят съвет е отиди на специалист и несе притеснявай.
 Peace
П.С. Ако искаш ще ти дам кординатите на моята гастроентероложка. Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 245
Задължително отиди на гастроентеролог  Peace
Дъщеря ми така повръщаше до 4 м., когато отидохме при такъв специалист. При нас се оказа ГЕР (или както мамите го наричат рефлукс). По предписание я сложихме да спи под наклон 30 градуса, по един път на ден и давахме да пие не помня какъв Аптамил (иначе беше на кърма) и някакво лекарство, което ни го донесоха от Франция (нямаше го в БГ). След като пи това лекарство 10 дена, спря да повръща.
И на нас всички ни казваха, спокойно, нормално е, но аз не повярвах, защото повръщаше след всяко хранене, а не преяждаше. Знам защото постянно я теглех като побъркана. Може при вас наистина да е нормално, храносмилателната система се развива бавно до към 4 месец. Но ако продължи да повръща, особено ако е на фонтан и след всяко хранене, отидете при специалист.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 230
thumbеlina можеш ли да кажеш как се казва лекарството?

# 27
  • Мнения: X
thumbеlina можеш ли да кажеш как се казва лекарството?
''Координакс''
Това бяха изписали на моя син.Незнам дали Тумбелина говори за него.Но май вече го няма в БГ.

# 28
  • Мнения: 1 691
И синът ми повръща почти на всяко ядене, а със сигурност не преяжда. Педиатърката ни препоръча Фризовом, ама ние пък основно се кърмим и съветът не е приложим. Вече просто чакам да го израсте.

# 29
  • София
  • Мнения: 245
Не знам за сега, но тогава го нямаше координакса и в една аптека ми го направиха на прахчета. Обаче не се наложи да и го давам, защото ми донесоха Дигенол, долколкото разбрах съвременното съответстващо на координакса, но подобрено. Дигенола е суспенсия, производство на Янсен Фармацевтикс, Белгия. Това ни спаси.

Общи условия

Активация на акаунт