не може да се обръща от гръб по корем

  • 1 936
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 757
В книгите пише, че като станат на 4 месеца, трябва вече да се обръщат.
В моите пък пише друго  Wink По твоите книги повечето деца трябва да са ненормални. Що не си ги смениш с по-реалистични  Wink

# 31
  • Мнения: 1 264
И Калоян не се обръща. Обърна се няколко пъти от корем по гръб, но сега вече и така не иска да се обръща.  newsm78

# 32
  • Мнения: 8 242
Тони на 3 месеца се въртеше като пумпал от гръб по корем и обратно.. На мен проблема ми беше, че искаше да е само по корем и малко трудно беше с обличането и памперсите, ама неволята учи  Rolling Eyes
Ще се обърне, няма де да ходи.. По-скоро се радвай, че имаш кротко детенце.. на вашата възраст вече пълзеше и буташе всичко де що завари.. че трябваше реорганизации вкъщи отрано да правим  Twisted Evil

# 33
  • Мнения: 574
Обърна се на 3м за пръв и последен път до сега! Има време!Сега е на 4 и не се поклаща даже!

# 34
  • Мнения: 5 790
И аз имах същите притеснения до скоро. Стефан се обърна на 7 месеца и в двете посоки едновременно, а преди това не искаше. Така че споко.

И Виктория се обърна много късно - почти на 8-9 месеца. Няма страшно, това не е  кой знае какъв показател на нещо: че не се обръща. Ако ти е все пак много притеснено - заведи детето на отропед.

# 35
  • Мнения: 483
Купи си списанието "Моето дете" - има книжка с развитието на детето от 0 - 12 месеца. Там пише точно това. Какво може да прави детето - Кога трябва да се обръща, кога да се закача и смее с глас и т.н. Много е полезна. Пише и как ние да помагаме в развитието на бебето.  Peace

# 36
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Ще се обърне.Всичко с времето си.Всяко дете се развива различно и няма защо да се притесняваш.
Peace

# 37
  • Мнения: 639
Ще се обърне бе...спокойно!Немогат вси4ки деца да са еднакви я!  bouquet
стига паранои Naughty

# 38
  • Мнения: 356
И моя бебок не се обръща, нито от гръб по корем, нито обратно. Но аз не се притеснявам, защото и на това ще му дойде времето. За сега стига само до положение на една страна, а онзи ден почти се обърна, но нали трябва да прибере ръката до тялото, а той не го прави и може би това му пречи още да не се е обърнал!

# 39
  • Мнения: 277
Моя син започна да се обръща на 6 и половина, а чак на 8 започна да стои седнал. Всяко детенце се развива различно и не трябва да се притесняваш. Сега не мога да го видя и за 1 минута спокоен, непрекъснато пълзи , изправя се...все нещо майстори:)))
 Hug

# 40
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Ние сме по големи от вас и също не се обръщаме.Направи го преди 4 дена сама и само това си беше newsm78

# 41
  • София
  • Мнения: 1 775
Хей, я по- спокойно. Няма необърнало се дете. Първият син започна много късно. Тежеше му дипето Laughing. Затова пък проговори рано.  Вторият пък се обръща ама не пищи newsm78. Другите си тренират гласа, а той се върти Laughing. Всяко дете развива определена способност по различно време. Това, че не прави нещо е за сметка на друго Peace. Радвай се на живота и на съкровището Hug.

# 42
  • Мнения: 27 524
На 8 месеца  Mr. Green
Споко  Hug

# 43
  • Мнения: 375
Бебка не може да се обръща сама. Weary

 С помощ може. От други мами съм чувала, че техните деца вече се обръщали на тази възраст.
При вас как беше? Кога започнаха бебетата да се обръщат сами?


Спокойно,Мила започна около 7-мия,и не се спира сега,търкаля се на всички посоки.Едновременно започна да се обръща от гръб по корем и обратно-голямо шило е  Joy

# 44
  • Мнения: 46
и мойта бебка е на 5мес. и половина и още не се обраща,но за сметка на това се надига и вече почти си седи сама.Всичко е много индивидуално.Децата сами си показват за кое са готови и кое не

Общи условия

Активация на акаунт