Каква подова настилка за кухня и коридор...

  • 17 962
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 360
....да избера?Колебая се между теракот и ламиниран паркет.Благодаря предварително за отговорите Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 916
Теракот - поддържа се по-лесно  Peace а това са помещения, които трябва да се мият често.

# 2
  • Мнения: 258
А сега де. И двете си имат свойте предимства  и недостатъци. На нас ни предстои ремонт  и аз си задавам същия въпрос.

# 3
  • Мнения: 3 360
Теракот - поддържа се по-лесно  Peace а това са помещения, които трябва да се мият често.
На там клоня,но всички казват че е доста студен....

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
теракот ...и ламината държи студено ... държи топло  дюшеме или естествен паркет

# 5
  • София
  • Мнения: 2 161
Теракот, Гранитогрес - това за коридора особенно е много удобно.

# 6
  • Мнения: 1 959
Ние в момента правим ремонт и сме се разбрали,че ще сложим теракот в коридора и кухнята.За да не държи студено в кухнята под теракота задължително и подово все пак кучето ще спи там

# 7
  • Мнения: 4 546
ние сме с теракот. особено за кухнята е много практично  Peace

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Теракот или гранитогрес.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
В антрето ще сме с ламинат - същия като в хола, няма как иначе, защото между двете помещения няма врата. Кухненския бокс - теракот взех. Малко съжалявам, защото е видимо крехък в горната си част - гланца- и според мен ще го съсипем бързо. Трябваше да взема гранитогрес, ама нали съм много природосъобразна...сега ще си гледам напукания еко теракот hahaha
Уф, дано да греша и да са си наред плочките, че колко бяха скъпи ooooh!

# 10
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
В антрето ще сме с ламинат - същия като в хола, няма как иначе, защото между двете помещения няма врата. Кухненския бокс - теракот взех. Малко съжалявам, защото е видимо крехък в горната си част - гланца- и според мен ще го съсипем бързо. Трябваше да взема гранитогрес, ама нали съм много природосъобразна...сега ще си гледам напукания еко теракот hahaha
Уф, дано да греша и да са си наред плочките, че колко бяха скъпи ooooh!

Помисли дали да го сложиш този теракот. У нас така преди 2 г, взехме испански - много хубав. На толкова места е олющен вече, а уж внимавам, но това все пак е кухня...

# 11
  • Мнения: 8 999
В целия апартамент, без преходни лайсни, наредих ламинат / само банята и тоалетната са с теракот/, защото .... така ми харесва. Като се разбогатея някой ден ще го сменя с много хубаво тъмно дюшеме. И не е вярно, че ламинатът държи студено - много по-приятно е да ходиш бос по него, отколкото по камъни /в банята винаги влизам обута/.

# 12
  • Мнения: 4 546
че какво толкова го правиш  newsm78 аз само 1-2 пъти съм изпускала нещо, а като изцапам нещо много лесно се почиства и определено съм доволна, че сме с теракот в кухнята  Thinking  

# 13
  • София
  • Мнения: 676
  В кухнята сме с естествен паркет, а където са уредите и коридора е с плочки  Peace.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Най-добре теракот с водно подово .

# 15
  • Мнения: 4 514
Теракот - поддържа се по-лесно  Peace а това са помещения, които трябва да се мият често.
На там клоня,но всички казват че е доста студен....
Че за какво ти е да е топъл в коридора и кухнята? Няма да спиш на него я?
А какви теракоти сте си взели, че са се изтъркали и олющили? Shocked Нашият не е мръднал. Е, само преди 2 години го сложихме, но не виждам да дава признаци за проблем. Моето мнение е - в кухнята и коридора - теракот. (Има опасност ламината да ти се раздуе в кухнята, а зимата ако ти влизат хора в коридора е цапаница, по-лесно е да чистиш теракот! Peace)

# 16
  • Мнения: 235
Ние навсякъде сме с ламинат . Почиствам го лесно и съм доволна

# 17
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Теракот, Гранитогрес - това за коридора особенно е много удобно.

ние сложихме именно в тези помещения гранитогрес, такъв който се реди без фуги, много по-лесно е като няма да чистя фуги и по-хигиенично, поне за мен

# 18
  • Мнения: 4 546
До колкото знам, като се избира гранитогрес за кухня трябва да се внимава -имало някакъв, който попивал мазнината, ако полееш с нещо и не можел да се изчисти.

# 19
  • Мнения: 3 360
Добре де,гранитогрес или теракот да избера и какъв да е?Български?Или?
Ох,нужна ми е помощ...... Praynig

# 20
  • София
  • Мнения: 3 271
Гранитогрес - няма особена разлика между българския и внос - стига да намериш хубав български де Hug

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Теракот .... италиански

# 22
  • Мнения: 3 360
Ха сега де.......... Crazy

# 23
  • Мнения: 577
теракот Peaceмоя не мрьднал от 6 години!просто е като нов.вярно 4е дьржи студени4ко,но аз си ходя сьс 4ехлички и не ми прави впечетление

# 24
  • Мнения: 4 546
аз пък като обикаляхме за тези покупки не правих разлика между теракот и гранитогрес - единствено по цените и етикетите  ooooh!
така че харесай си модел и ако си харесаш гранитогрес, само питай дали става за кухня и поема мазнини.  Grinning

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 238
....Кухненския бокс - теракот взех. Малко съжалявам, защото е видимо крехък в горната си част - гланца- и според мен ще го съсипем бързо. Трябваше да взема гранитогрес, ама нали съм много природосъобразна...сега ще си гледам напукания еко теракот hahaha
Уф, дано да греша и да са си наред плочките, че колко бяха скъпи ooooh!

Помисли дали да го сложиш този теракот. У нас така преди 2 г, взехме испански - много хубав. На толкова места е олющен вече, а уж внимавам, но това все пак е кухня...

Мммммм, откъде го намирате тоя теракот? ooooh! У нашите кухнята и коридорът са с теракот, слаган преди 10-на години - най-обикновен, български, то какъв ли избор имаше тогава - ами не е мръднал! И у нас е така, е само няколко месеца са минали, но се надявам, че нищо няма да му се случиSimple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Мммммм, откъде го намирате тоя теракот? ooooh!
Ами да ти кажа в доооста хубав и реномиран магазин за плочки.
Не бе, не че нещо му има на теракота - самата плочка е много здрава. Покритието е това, което ме притеснява Thinking Май твърде луксозни идват като за кухня Confused Да не говорим за торнадото, дето вилнее навсякъде вкъщи ooooh!

# 27
  • Мнения: 295
ТЕРАКОТ ИЛИ ГРАНИТОГРЕС newsm10

# 28
  • Мнения: 3 360
Благодаря ви момичета  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 449
По-практично гранитогрес, но по-красиво паркет/ламинат навсякъде. Исках така да направя у нас в лятното жилище, но мъжът се съпротивляваше, в кухнята обаче имам само два реда гранитогрес покрай работната площ. В къщи сме с гранит в антрето и покрай камината - нямаме врата на хола и поне е някак плавен преходът. Същият гранит е в кухнята ...

# 30
  • Мнения: 207
гранитогрес Peace

# 31
  • Мнения: 43
Здравейте и от мен!Според мен най подходящо е да се постави теракот,защото по-лесно се поддържа.Поне в нас е така.

# 32
  • Мнения: 8 999
Ние навсякъде сме с ламинат . Почиствам го лесно и съм доволна

Моля те, дай по-подробни отзиви за ламината - от колко време го ползвате, какъв клас е, защото и аз избрах такава настилка за целия апартамент - кухн. бокс, стаи, коридор - страшно красиво стана, но още не сме се нанесли и не знам какво да очаквам. Дано не съм сбъркала, но все пак осъзнавам, че това е временно решение. Въпросът е колко временно ще е.

# 33
  • Мнения: 1 186
Точно това ще правим и ние до няколко дни и сме се спрели на Гранитогрес защото е лесно за поддържане и стои чудесно  Peace

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Добре де,гранитогрес или теракот да избера и какъв да е?Български?Или?


Има гранитогрес на добри цени, не държи студено, бих ти препоръчала испанския.

# 35
  • Русе
  • Мнения: 112
Вече четири години сме с ламиниран паркет в коридора и кухнята. Преди бяхме с гръцки теракот. Определено с ламината е много по-красиво, поддържа се по-лесно и е добър топлоизолатор. Лично аз съм много доволна от избора, затова сега искам да сменим паркета в хола с ламиниран.
Успех в избора!

# 36
  • София
  • Мнения: 18 679
сега искам да сменим паркета в хола с ламиниран.
Ти ме утрепА Shocked

# 37
  • София
  • Мнения: 6 011
Ние навсякъде сме с ламинат . Почиствам го лесно и съм доволна

Моля те, дай по-подробни отзиви за ламината - от колко време го ползвате, какъв клас е, защото и аз избрах такава настилка за целия апартамент - кухн. бокс, стаи, коридор - страшно красиво стана, но още не сме се нанесли и не знам какво да очаквам. Дано не съм сбъркала, но все пак осъзнавам, че това е временно решение. Въпросът е колко временно ще е.
Ние в коридора сме с испански теракот,кухнята е с ламинат.Много добро решение е за мен,наистина се чисти много лесно/като теракота/,разливам често течности-нищо му няма.Няколко пъти ми се случва да падат чаши и чинии-не съм счупила нищо досега.Ползваме го 2 години-не е мръднал.Клас 31 или 32 беше,не помня вече.Обаче друго ми направи впечатление-за всички други стаи купихме скъп ламинат- около 30 лв. на м2,а в кухнята беше около 15 лв.И в кухнята досега изглежда най-добре.Във всички други стаи е релефен и се надраска/ и продължава да се драска/ много лесно.Нямаме килими,затова може би.Ако изкара и 10 год.-супер доволни ще сме!

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 571
При нас само малка част от коридора, пред вратата и кухненският бокс са с гранитогрес. Останалата част от коридора и трапезарията са естествен паркет.

# 39
  • Русе
  • Мнения: 112
Белинда, наистина искам да сменя паркета в хола с ламиниран, защото тъпите майстори го съсипаха преди време. За да направят банята, забърквали цимента директно върху паркета в хола Shocked и сега там има едно гроозно голямо петно, което съм скрила под мокет..

# 40
  • Мнения: 1 101
Теракот - поддържа се по-лесно  Peace а това са помещения, които трябва да се мият често.
И аз съм на същото мнение.

# 41
  • Мнения: 448
Ние сме с теракот,защото по-лесно се почиства,но е студен.Затова в коридора минават тръбите на парното,а в кухнята имаме подово отопление.

# 42
  • София
  • Мнения: 983
Гранитогрес и ламинат в затворено помещение не бих си сложила от здравословни съображения. В къщи сме с теракот и дървено дюшеме.

# 43
  • Мнения: 1 465
Кухня - теракот. Коридор -  паркет или теракот.

# 44
  • Мнения: 605
Всичко е въпрос на вкус и на финансовите параметри, които сте си определили. За мен най-добрата настилка е паркет за стаите и теракота за кухня/антре.

# 45
  • Мнения: 3 453
Теракот, Гранитогрес - това за коридора особенно е много удобно.

Така е,а за кухнята може и от новите влагоустойчиви паркети.Казват че са много добри и не се идуват при намокряне.

# 46
  • София
  • Мнения: 752
В коридора гранитогрес...няа да се съсипе от токчета, пясък и т.н, в кухнята също бих сложила гранитогрес, но ако ти е скъп и теракота върши работа...Ламинирания ни паркет в кухнята се съсипа за 3 години а беше от най-скъпия

# 47
  • Мнения: 2 591
преди време бях пуснала подобна тема. погледни тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=142186.msg2715583#msg2715583 може да ти помогне  Peace

# 48
  • Мнения: 1 464
В коридора и кухнята-гранитогрес,навсякъде другаде естествен паркет или корк.Против ламинатите съм,изглеждат ми много изкуствени...Ако искате да ви е топло,сложете си корк,просто невероятен изолатор е Peace

# 49
Белинда, наистина искам да сменя паркета в хола с ламиниран, защото тъпите майстори го съсипаха преди време. За да направят банята, забърквали цимента директно върху паркета в хола Shocked и сега там има едно гроозно голямо петно, което съм скрила под мокет..



Ако бях на твое място щях да ги накарам да си платят, или поне да изциклят и лакират наново паркета. Преди да го смениш с ламинат попитаи майстор за ремонт на този.

По темата аз смятам така: ламинат. По-топло, по-уютно, по-лесна поддръжка. Няма влага,не се раздува, сам си го редиш, по-ефтино, няма прахоляк.

# 50
  • Мнения: 159
Теракот.

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Задължително теракот,а отгоре някакви леки килимчета,които лесно да се изтупват.   Има едни ,които са гумирани отдолу и не се пързалят по теракотата.

# 52
  • София
  • Мнения: 11 703
Лично аз в коридора и кухнята не бих поставила друго освен гранитогрес или теракота. Така съм и направила-гранитогрес.Успех,каквото и да решиш!

# 53
  • Мнения: 2 591
Белинда, наистина искам да сменя паркета в хола с ламиниран, защото тъпите майстори го съсипаха преди време. За да направят банята, забърквали цимента директно върху паркета в хола Shocked и сега там има едно гроозно голямо петно, което съм скрила под мокет..


и аз бих те посъветвала да го изциклиш! когато купихме жилището, паркетът в хола беше много изтъркан и с всевъзможни петна, но го изциклихме и лакирахме и стана като нов!!! 

а майсторите бих убила  #2gunfire

естественият паркет не може да се замени с ламинирания  Naughty

# 54
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
За кухня и коридор гранитогрес или теракот  Peace
Вкъщи тези помещения са с гранитогрес

# 55
  • Мнения: 1 906
За кухня и коридор гранитогрес или теракот  Peace

 Peace
Аз предпочетох теракот.

# 56
  • Мнения: 6 039
балатум

# 57
  • Мнения: 3 360
преди време бях пуснала подобна тема. погледни тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=142186.msg2715583#msg2715583 може да ти помогне  Peace
Благодаря!

А по темата-оттук нататък само цената ще е решаваща.Този гранитогрес ,който харесах ми идва в повечко/като цена/ и май вече към теракот клоня...
На всички отзовали се в темата-благодаря!

# 58
  • Мнения: 47
Ние в момента също сме в ремонт на кухнята.Аз исках да сложа ламинат, но майстора ме разколеба и сложихме плочки под шкафовете а другото ламинат.  Детето постояно си играе на пода и изобщо не съжалявам. Стои много по красиво отколкото плачката. На мен много ми харесва ламината а и всеки казва че държи по-топло от плочката. В момента целият апартамен ми е с плочки-студ страшен. Отопляваме се на подово отпление,но само в едната стая сметката е ужасно висока а не мога да кажа че ни е топло. Затова ако питаш мен сложи си ламинат,но хубав разбира се.

# 59
  • На село
  • Мнения: 873
Гранитогрес и ламинат в затворено помещение не бих си сложила от здравословни съображения. В къщи сме с теракот и дървено дюшеме.

Какво значи това за гранитогреса - досега си мислех, че е някакъв изкуствен, някакси обработен камък?Shocked
И мнението на belinda, че гранитогреса не е природосъобразен...

Моля, изяснете за лаиците като мен  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт