разкритие без контракции възможно ли е?

  • 11 948
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Да,възможно е.
Влязох в болницата с 2см разкритие и стоях още 2 дни,докато решат какво да ме правят-имала съм контракции,но не ги усещах.Само апаратът за запис на тоновете ги регистрираше.

# 16
  • Мнения: 487
Аз имах 2 см. разкритие седмица преди да родя, а в болницата влязох с 4 см. Заболя ме по-силно след това и след 2 часа родих. Леко раждане   bouquet

# 17
  • Мнения: 1 427
Аз до 5 см. разкритие нищо не усетих.Но имах болка в костите долу!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 405
До няколко сантиметра е възможно, да.
Предполагам, че в твоя случай бебето слиза надолу и това са болки в костите, които са нормални. Мен ме болеше левия крак горе, ама много, едвам ходех. Не се притеснявай. Леко раждане ти желая  Hug
И аз бях така. не можех изобщо да ходя, после всичко отмина за около месец.
Иначе е напълно въможно да имаш разкритие без контракции, по-точно не усещаш контракциите. Случвало ми се е да съм на преглед и да установят контракции без да усещам нищо.

# 19
  • Мнения: 1 371
Когато отидох в болницата бях с 7 см. разкритие   newsm78 Grinning, а болките бяха почнали от около 20 мин и "родих" (секцио) много бързо  Laughing. Тъй че е напълно нормално да имаш разкритие без болка.
До majceto : стигнах до 10 см и тогава решиха секциото, защото бебето се задушаваше  Sad. Но при планирано секцио, не би трябвало да е от значение колко см е разкритието, предполагам се иска само да е започнал родилния процес.

# 20
  • Мнения: 1 174
Когато отидох на последната си консултация акушерката ми каза, че имам контракции- аз не ги усещах. Минути по-късно бях и на гинекологичен преглед и се оказа, че съм с 3-сантиметрово разкритие и ме приеха в родилно отделение за раждане.

# 21
  • Мнения: 3 089
инче -   bouquet
това е най-конкретното изказване, на което съм попадала; успокоих се, че явно няма начин да се разраждам и да не ме срежат заради започнал родов процес.

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 19:09 от majceto

# 22
  • Мнения: 146
мерси за отговорите на всички.
 видимо не съм забелязала да ми се е смъкнал корема, колкото и да се оглеждам, но доктора каза, че главичката е слязла вече... Така искам да знам горе долу кога ще родя.... Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 44 098
ххиххии - ами скоро ще е, за съжаление никой не може да ти каже точно...а чакането е убийствено - леко раждане и здраво бебче ти пожелавам Simple Smile

# 24
  • Мнения: 568
най сигурно е да отидеш на преглед

# 25
  • Мнения: 3 537
Влязох в болницата с пълно разкритие,без контракции.Сложиха ми само система с окситоцин и веднага родих.

# 26
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз нямах никакви болезнени контракции когато се оказа, че ще раждам. Изтекоха ми водите и вече имах 3 см. разкритие.

# 27
  • Мнения: 3 886
Аз и с 2 те деца имах разкритие без контракций и без изтичане на водите

# 28
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Аз имах 5см разкритие,когато доктора каза да се качвам в отделението,защото ще раждам(аз просто отидох на преглет,беше точно на термина),до 6 см нито контракции усештах,нито имах болки,но настоявах да ми слагат упойката,защото ме беше много страх. Седмица преди да родя имах тъпи болки в кръста и ниско долу в корема,но не бяха постояни.

# 29
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
мен ми падна тапата на обяд и чак към 7часа получих болки които бяха през пет минути отидох в болницата и хоп изненада 6см разкритие,родих след 2 часа супер лесно.искам и сега пак така Sad

Общи условия

Активация на акаунт