Бебе на 10 дни, откога на чист въздух

  • 1 637
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 179
Здравейте майчета,
ако можете да  ми отговорите......
С дъщеря ми която е на 2,8 месеца първото ни излизане на слънчева тераса беше на 10-ия ден /но тя е лятно бебе, юли родена/ за 5 мин, след което увеличавахме с по 5 мин всеки ден и така докато стигнахме 30 мин, след което вече бяхме навън по разходки.
Сега сина ми /на 10 дни/ , все пак месец март е по хладен, откога да почна да го извеждам за по малко на терасата?
Много ще съм ви благодарна за отговора
Приятен и усмихнат ден Ви желая!

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 533
Аз,лятно бебе не бих чакала да минат 10 дена,че да изкарам на терасата и то за 5 мин.Ако,ти следвам логиката би трябвало към април да го изкараш на терасата,а навън  доста по-късно.Аз,бих го изкарала при температура над 10 градуса и без вятър още днес.

# 2
  • Мнения: 4 053
ако е слънчев и е на завет балкона,мисля,че вече можеш да го изведеш за 5 мин.
ако не е почакай още малко да се затопли

# 3
  • Мнения: 2 019
ако е слънчев и е на завет балкона,мисля,че вече можеш да го изведеш за 5 мин.
ако не е почакай още малко да се затопли
Peace

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 409
Синът ми е роден в средата на февруари и в началото на март започнах да го извеждам навън с количка  Peace

# 5
  • Мнения: 11 007
ако е слънчев и е на завет балкона,мисля,че вече можеш да го изведеш за 5 мин.
ако не е почакай още малко да се затопли

Април го дават да е топъл, ще имате време за дълги разходки.

# 6
  • Мнения: 601
Опаковаш го и 5 мин. на терасата. Какво като е хладно?! Ако руснаците чакаха да стане топло, за да си изведат бебетата...

# 7
  • София
  • Мнения: 1 424
според мен при темп над 5 градуса и  слънце - няма проблем Peace
може да потренираш на терасата в началото

# 8
  • Мнения: 545
Здравей! Дъщеря ми е родена на 08 март и в събота я изведохме за първи път за около половин час. Днес също излизахме за около час. Опаковам я добре и я извеждам с количката. И на двете ни добре се отразява чистия въздух. И аз като теб се колебаех откога да я извеждам и питах нашия педиатър - тя разреши още от втората седмица, защото времето беше доста топло за март.

# 9
  • Мнения: 4 784
Ако не духа и пече слънце, никакъв проблем да го изкараш за малко

# 10
  • Мнения: 1 008
Можеш вече да го извеждаш на терасата.  Peace Първия ден -1 мин, втория -2мин. и така след няколко дни сте готови за разходка ...

# 11
  • Мнения: 1 004
Аз както се вижда съм пред същия въпрос изправена, и моето дете беше юли първото, пък сега незнам, много студен вятър духа тези дни  Sad А и тя има нещо като хрема, и май ще изчакам да се постопли, т.е. да спре студения вятър.

# 12
  • Мнения: 528
Ние сме есенно бебе и още на 10 ден бяхме на вън добре облечени за по 30 мин първите един два дена и после вече с часове.Стига да няма мъгла,дъжд,вятър или да е много студено,самотогава не семе излиза ли иначе по цял ден бяхме на вън

# 13
  • Мнения: 689
Мисля, че няма проблем да започнеш да го изкарваш за малко на слънце, стига да е над 5 градуса, да няма вятър и мъгла.

# 14
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Ако не духа и пече слънце, никакъв проблем да го изкараш за малко
Подкрепям

# 15
  • Мнения: 508
Родих септември. Температурите бяха като сега. На третия ден, облечени хубаво бяхме за 1 час навън Wink

# 16
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Опаковаш го и 5 мин. на терасата. Какво като е хладно?! Ако руснаците чакаха да стане топло, за да си изведат бебетата...

подкрепям!!!  Peace помисли ако твойто бебче беше родено там...???

# 17
  • Русе
  • Мнения: 2 354
дъщеря ми беше на седмица , като започнах да я изкарвам на терасата (родена е на 22.12)

# 18
  • Мнения: 9 990
Дъщеря ми е на 15 дена почти и вече имаше две-три разходки, по времето, когато не духаше, разбира се и следобяд-когато температурата се вдигаше на 10 градуса.Голямата е зимна-нея изчаках да се махнат поне минусовите температури.

# 19
  • Мнения: 2 677
На десетия де го изкарах навън. Роден е края на септември.

# 20
  • Мнения: 3 089
на 10-я ден при Т над 8-10 градуса + тихо и слънчево време

действай-злодействай  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 5 391
Синът ми е роден началото на април, на 8-я ден го изнесох на терасата, а на 14-я бяхме навън.
По-смело! Grinning

# 22
  • Мнения: 2 022
И аз моите ги изведох още през първата седмица (времето беше горе-долу като сега, че и малко по-студено при големия ми син - все пак ноември месец ). Ако няма вятър, дъжд или мъгла, спокойно може да си извеждаш детенцето. То, всъщност, първата му "разходка" е още при изписването  Wink  По-смело, бебетата далеч не са толкова крехки, колкото изглеждат.  Laughing

# 23
  • Мнения: 2 616
Ние излизаме на терасата от първата седмица, ако е хубаво времето стоим по 15-20 мин на слънчице, а ако е по-мрачно или само по 5 мин или му отварям вратата, за да влезе чист въздух в стаята. Днес беше напекло едно хубаво слънце и го изкарахме на разходка, бяхма повече от час и половина навън.

# 24
  • Мнения: 2 015
Аз излязох на разходка за 3 часа на 15-я ден(10.10.07г.)

# 25
  • Мнения: 7 723
Стига да не вали и да няма вятър, спокойно може да излезе навън детенцето.  Wink
И двете ми деца ги изведох на седмия ден  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 80
Нищо не ти пречи да го изкараш на терасата за 5 мин. Облечи го топло и го изкарай да подиша малко чист въздух.

# 27
  • Мнения: 2 271
Дъщеря ми беше точно на 10 дни,когато за първи път се разходихме навън.Да уточня,че беше горещ септемврийски ден.А аерациите започнаха още от първия и ден на бял свят(беше много горещо  и нямаше как да не се отворят прозорците)

# 28
  • Мнения: 339
бързо навън smile3513

# 29
  • Мнения: 1 371
Опаковаш го и 5 мин. на терасата. Какво като е хладно?! Ако руснаците чакаха да стане топло, за да си изведат бебетата...
Peace

# 30
  • Мнения: 80
Какво стана? Изкара ли го?  newsm12

# 31
  • София
  • Мнения: 2 967
От 11-ия ден.

# 32
  • Мнения: 5 393
Време ви е за излизане вече, времето е страхотно.Ако има вятър и те притеснява-слагай дъждобран на количката.Приятни разходки.

# 33
  • Мнения: 505
Моята дъщеря я изведох на 14 ден през месец декември! Не виждам какво пречи. Добре облечено и за по алко !

# 34
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
Дъщеря ми е родена октомври и изобщо не я извеждах на терасата,на 10 ден я изкарах за час и от там постепенно така по цял ден.

# 35
  • Мнения: 2 159
ние сме родени октомври излезнахме на 10-тия ден, сега не са отрицателни темп. не виждам какво те приъеснява

# 36
  • Мнения: 1 440
Мисля, че сега времето е подходящо да го изведеш за малко, а после и повече Peace

# 37
  • Мнения: 1 294
Опаковаш го и 5 мин. на терасата. Какво като е хладно?! Ако руснаците чакаха да стане топло, за да си изведат бебетата...
Peace

# 38
  • Мнения: 151
Дъщеря ми е родена на 31 Декември и на 13 Януари беше вече навън опакована. Така, че смело давай а и все пак вече е Април при това 20 градуса.

# 39
  • Мнения: 1 427
Моята дъщеря я изведох 9 дни след раждането, на 7-ми март е родена. Щом времето е хубаво почти е без значение на колко дена е. Все пак при изписването е било първото му излизане...

# 40
  • Мнения: 4 451
Слагай бебето в количката и веднага на вън. Времето е прекрасно!

Общи условия

Активация на акаунт