Спешно!!!

  • 10 752
  • 47
  •   1
Отговори
През ноща Денис вдигна температура и не може ме да я свали ме с нищо пробвах оцет и какво ли още не но няма разлика термометара си показва 39.9. Какво да правя???     

# 1
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Панадол на 3-4 часа и хладни компреси на главата и шията, може изплакване с хладка вода.

# 2
Панадол на 3-4 часа и хладни компреси на главата и шията, може изплакване с хладка вода.

Пробвах  с хладни компреси но не става

# 3
  • Мнения: 25 610
Лекар нямате ли си?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Панадола е жива водичка.Пробвай с нещо по силно.Аз например за такива случаи съм се заредила с хексалгин и ефералган свещички.Ако имаш течен аналгин,знам че не е препоръчително,но в случая е по-важно да се свали температурата-Капка на килограм.Дано я смъкнете скоро Praynig

# 5
  • Мнения: 1 069
Заведи детето на лекар! По- важно е да се установи причината за високата Т и да се лекува, отколкото самоцелното смъкване! Дано се оправя бързо! Praynig

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
То е ясно,че трябва да се заведе на лекар.Въпроса е как да се свали температурата в момента.Да чака да стане 42 градуса ли?

# 7
  • Карлово
  • Мнения: 4 645
Свещички ефералган до 30 минути пада температурата.

# 8
  • Мнения: 167
Можеш да редуваш свещички Ефералган и нурофен, както и течен аналгин с вит.С. На нас са ни казвали, че Панадола при такава висока Т не помага.
Успех Hug

# 9
  • Мнения: 4 053
да,свещичките Ефералган помагат много бързо,
аз ги ползвам за много висока температура,а иначе Нурофен

# 10
  • Мнения: 5 531
Ние бяхме в същото положение преди няколко дена - температурата на Мария беше 39,8 - 40 и не падаше от нищо. Пробвах и с ефералган свещички, мокри кърпи с оцет и вода, къпах я в хладка вода нищо. Свляше до 39, 1 и пак наново качваше. И така часове наред. Свалихме я с течен аналгин, но чак вечерта, защото и много повръщаше и не приемаше нищо през устата.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Т от 40 С смъквам най- вече с Ефералган свещички. Даже и Хексалгинът не й действа толкова бързо.

# 12
  • Мнения: 1 564
Т от 40 С смъквам най- вече с Ефералган свещички. Даже и Хексалгинът не й действа толкова бързо.
Oсвен това аз им обувам чорапки,натопени в оцет.Дано бързо свалите температурата.

# 13
  • Мнения: 3 146
Колкото килограма е детето, толкова капки, а може и 5 отгоре течен аналгин. Лекарката миналата година ми го каза за сина ми, който така не се повлияваше от нищо.

# 14
  • Мнения: 2 237
Аз лекувам такава т-ра с Нурофен и мокрене на телцето.Или пък направо къпане докато детето не се охлади.Ако не я сваля от нищо наистина,веднага на лекар,изследвания и ако е бактериална инфекция - антибиотик !

# 15
  • Мнения: 14 133
Наистина за такава висока температура панадолът е слабичък. Ефералганът и Нурофенът са много по-ефикасни в случая + бабешките мерки с оцет и мокри чаршафи.

# 16
  • Мнения: 1 756
Панадола е жива водичка.Пробвай с нещо по силно.Аз например за такива случаи съм се заредила с хексалгин и ефералган свещички.Ако имаш течен аналгин,знам че не е препоръчително,но в случая е по-важно да се свали температурата-Капка на килограм.Дано я смъкнете скоро Praynig
Панадола е наистина боклук,давам Нурофен Peace

# 17
  • Мнения: 1 465
олее знам колко е притеснително. Има ли там в аптеките АДВИЛ? При нас само той я свали, след като ДОЛИПРАН-ът не влияеше изобщо. И аз слагах мокри кърпи и във вода хладка го къпахме. Знай само, че водата не трябва в никакъв случай да е под 37°С, за да не получи шок детето от разликите в температурите. Naughty
При нас Т° беше 40.7°С Shocked И това в края на миналата седмица. вече май сме здрави.
Дано успеете да я свалите тази пуста Т°.

# 18
  • Мнения: 4 053
мамо на Дени,какво става с вас Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 6 315
олее знам колко е притеснително. Има ли там в аптеките АДВИЛ? При нас само той я свали, след като ДОЛИПРАН-ът не влияеше изобщо.

Долипран съдържа парацетамол (както панадол), а Адвил - ибупрофен (както нурофен). Тези две лекарства не съм ги виждала при нас.

# 20
  • Разград
  • Мнения: 3 110
При обливане с вода за смъкване на Т,водата трябва да е с няколко градуса само по-хладна от телесната температура.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Май си пишем сами,момичета.Дано се появи скоро мама на Дени да ни каже какво е положението

# 22
Педи ни изписа сума ти лекарства но нищо не му помага тъй че продължавам с оцета.
 

# 23
  • Мнения: 2 751
Педи ни изписа сума ти лекарства но нищо не му помага тъй че продължавам с оцета.
 
НАрочно не се включих преди, защото видях, че темата е отрано сутринта, но виждам, че имате пак проблем.
Калоян ми е вдигал неведнъж МНОГО високи Т.
Ето как се справям, освен панадол/ нурофен:

- Оцет и вода на челото и с чорапи на краката. Много е важно да има и горе и долу, иначе ако са само чорапи, може Т да отиде към главата и става опасно.

- Събличам го и го мокря с леко хладка вода. Трябва да е с 1 градус под телесната в момента. Понеже е адски гадно с душа, го мажа с ръце. Другият вариант е да го потопиш в леген с Т с 1 градус по-ниска от телесната.

-поливам му вътрешността на китките със студена течаща вода.

Тези неща ги редувам.

- В КРАЕН СЛУЧАЙ!!! - един път НИЩО не помогна. Намазах му цялото тяло с белтък и оцет(размесени) около 5-6 пъти. Мажа, то изсъхва. Пак мажа, докато изсъхне и така няколко пъти.
След 15 мин. Т спадна.
Но: това е опасно, ако се появи алергия към белтъка. Аз рискувах, защото не виждах друг избор. 2 часа беше с почти 40.

Успех!

# 24
  • Мнения: 2 751
При обливане с вода за смъкване на Т,водата трябва да е с няколко градуса само по-хладна от телесната температура.
Не с НЯКОЛКО а с 1-2 максимум!
Иначе е опасно да не получи дететп гърч от рязкото сваляне на т.

# 25
  • Мнения: 4 053
със синът ми докато лежахме в очната клиника,
в стаята имаше бебенце чакащо реда си за операция,та то вдигна температура
вечерта преди да го оперират,и жената която го придружаваше го
намаза със сапун, цялото тяло и крачетата и така му помогна.....
та можеш и ти да пробваш  Thinking

# 26
  • Мнения: 2 751
със синът ми докато лежахме в очната клиника,
в стаята имаше бебенце чакащо реда си за операция,та то вдигна температура
вечерта преди да го оперират,и жената която го придружаваше го
намаза със сапун, цялото тяло и крачетата и така му помогна.....
та можеш и ти да пробваш  Thinking
Това за първи път го чувам  newsm78
Но е много полезно.
Дано не ми се налага да го пробвам, де, че от толкова температури и боледувания вече ми дойде до гуша  Rolling Eyes Confused

# 27
  • Мнения: 1 069
Педи ни изписа сума ти лекарства но нищо не му помага тъй че продължавам с оцета.
 
Добре де, а педи разбра ли каква е причината детето да има висока Т?

# 28
Не неможа да установи защо става така

# 29
  • Варна
  • Мнения: 10 493
В момента май има вирус,коуто започва само с температура и така 3 дни.После е възможно да се появи хрема и кашлица.

# 30
  • Мнения: 1 465
олее знам колко е притеснително. Има ли там в аптеките АДВИЛ? При нас само той я свали, след като ДОЛИПРАН-ът не влияеше изобщо.

Долипран съдържа парацетамол (както панадол), а Адвил - ибупрофен (както нурофен). Тези две лекарства не съм ги виждала при нас.
Да, точно това съдържат.

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Педи ни изписа сума ти лекарства но нищо не му помага тъй че продължавам с оцета.
 

Колко дни вече поддържа Т?

# 32
# 33
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292

Нормално е за вирусна инфекция- до 3- 5 дни, спокойно.

# 34
Благодаря Тарталета

# 35
  • Мнения: 1 465
утре сигурно ще е спаднала вече.

# 36
  • Мнения: 3 116
И оглеждай детенцето за обрив  Hug

# 37
  • Мнения: 511
на педиатър за да си сигурна че не е нещо сериозно

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
mamma_na_deni_, какво става с вас?

# 39
  • Мнения: 686
А кръвни изследвания пуснахте ли?
Явно има някаква инфекция,трябва да се открие причината за високата темп.
За смъкването на висока темп. на дъщеря ми в болницата ме караха да я мажа със спирт.Много и помагаше за свалянето.

# 40
mamma_na_deni_, какво става с вас?
Sвалих ме температурата но го заведох на кръвни изследвания и му откриха коклюш 

# 41
  • Мнения: 3 146
Стискам палци да изкарате болестта, възможно най-леко! Важното е, че не водела до усложнения и лоши последствия.

# 42
  • Мнения: 3 116
Охх  ooooh!

Да оздравявате бързо  Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 4 053
бързо оздравяване Hug

# 44
pri visoka temperatyra nie osven 4e piexme nyrofen i sve6ti4ki eferalgan si majexme tqloto s xladka voda i sapyn opredeleno na nas ni pomaga

# 45
  • Мнения: 745
Ние когато имаме температура над 39 градса винаги давам течен анал гин една капка на килограм тегло.А иначе за температура до 38.05 само нурофен защото другите препарати не помагат въопще , а до 38 е хубаво да не се дава нищо.

# 46
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
mamma_na_deni_, какво става с вас?
Sвалих ме температурата но го заведох на кръвни изследвания и му откриха коклюш 

Съжалявам. Дано се оправи бързо  Praynig

# 47
  • Мнения: 2 751
Как лекувате коклюша?
МАй и при Калоян това ще се окаже  Rolling Eyes
Сега пие Клацид, заради завишени левкоцити, лоша кашлица, Т...Във вторник ще го изследваме за коклюш.
Днес от яслата ми се обадиха да ми съобщят, че има епидемия на коклюш и я затварят  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт