Секцио - копринени или резобриращи се конци?

  • 4 558
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 915
Раждах в Майчин Дом и  ме зашиха с резорбиращи се конци. Изписаха ме на 5тия ден и лекарят ми каза да отида на 10тия да ми махне "панделките". Същата сутрин, когато станах да се приготвям за болницата, видях, че едното възелче е паднало, а другото висеше на магия. Закачих го леко и то се измъкна. Нямаше болка, нито придърпване.  Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 366
Grinning При твоите въпроси, все не позитивни  Confused  отговори давам  Grinning . Ами бих те посъветвала за резорбиращи. Моите не бяха. И при секциото, и няколко години по-рано с апандисита, много бързо ми зарасна раната. Толкова добре зарасна, че на 7-я ден,  когато ми махаха конците си ме болеше. /А не е да кажеш че съм лигла - отказах си болкоуспокояващите след секциото/. Акушерката усещаше и ме претупа. След това 3 месеца не ми зарастваше раната на едно място. Чакам я за да зарастне, за да отида на козметик и после на гинеколог, а тя - не, та не! Е, отидох така на козметик, а после гинеколога извади 15-см конец  Sign Exclamation от корема ми  Imp . И белегът ми е по-вдлъбнат там. При следващото секцио /защото нямам алтернатива, за съжаление/ ще си искам резорбиращи - поне притеснението, че нещо е останало вътре ще си спестя! Не че е нещо фатално, но щом може и без това...

# 32
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: vassbil
Grinning При твоите въпроси, все не позитивни  Confused  отговори давам  Grinning . Ами бих те посъветвала за резорбиращи. Моите не бяха. И при секциото, и няколко години по-рано с апандисита, много бързо ми зарасна раната. Толкова добре зарасна, че на 7-я ден,  когато ми махаха конците си ме болеше. /А не е да кажеш че съм лигла - отказах си болкоуспокояващите след секциото/. Акушерката усещаше и ме претупа. След това 3 месеца не ми зарастваше раната на едно място. Чакам я за да зарастне, за да отида на козметик и после на гинеколог, а тя - не, та не! Е, отидох така на козметик, а после гинеколога извади 15-см конец  Sign Exclamation от корема ми  Imp . И белегът ми е по-вдлъбнат там. При следващото секцио /защото нямам алтернатива, за съжаление/ ще си искам резорбиращи - поне притеснението, че нещо е останало вътре ще си спестя! Не че е нещо фатално, но щом може и без това...


Мерси много за изчерпателния отговор!  Grinning И на теб, и на всички други момичета!
Май ще искам резорбиращи...
Съжалявам, че при теб така се е получило, но поне вторият път ще си имаш едно наум... Опитът е голяма работа!  Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 366
Моля! Желая ти леко раждане и бързо възстановяване!

# 34
  • Мнения: 959
И аз съм лепена,както и някой друг беше споделил,и то още преди 11години тук в Пловдив.Белег почти нямам.

# 35
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Sisqo

...можеш ли да обясниш какво е форцепс - бебето ли го издърпват с това чудо дето звучи зловещо или какво? И защо не са ти направили спешно секцио или форцепс всъщност не е толкова страшно...


Sisqo, извинявай, че чак сега ти отговарям, но не бях видяла въпроса ти по-рано...

Форцепса представлява големи щипци, чийто краища наподобяват лъжици - именно чрез тях бебето се "хваща" за главата и се издърпва - това разбира се прилага, когато настъпят усложнения по време на изгонването - при мен Бебо стоеше високо и до последно не искаше да слезе в таза, а освен това и много бързо започнаха да падат тоновете му => трябваше да се направи форцепс или секцио...

 Не знам дали при мен е форцепс, защото гинекологът ми (бях с лекар) не е привърженик на секциото, или защото трябваше да се реагира особено бързо...
При форцепса, както и при вакуум екстрактора(бебето се издърпва чрез вакуум между две контракции, НО трябва да е слязло вече в таза), се налага по-голяма епизиотомия (разрязване на влагалищната стена и на намиращите се под перинеума мускули), което всъщност го прави и по-болезнено, заради повечето външни шевове, които се налагат.

Забравих да допълня, че за раждане чрез форцепс решението се взима по спешност(не се знае предварително така, както например за планирано секцио).

Надявам се да си разбрала за какво става въпрос...

Лека бременност и бързо, безпроблемно и безболезнено раждане ти желая!!!

Общи условия

Активация на акаунт